1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Moje tłumaczenie wywiadu z Filho (z Tatame)

Discussion in 'Forum MMA' started by Massimo86, Oct 19, 2011.

 1. Massimo86

  Massimo86 Shark Fights
  Lightweight

  Dołączył:
  May 21, 2010
  Komentarze:
  1,183
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  2,790
  [​IMG]  Jak się masz?  - Jestem bardzo zawiedziony. To coś co ludzie mówią a ty myślisz o narkotykach i innych rzeczach. Moim największym problemem były jedynie leki (rohypnol)  Rodrigo Riscardo • menadżer który z Tobą pracował • powiedział, że miałeś zamiar iść po raz kolejny na odwyk  - Człowieku, to nie prawda. On jest szalony. Człowieku, ludzie wymyślili mnóstwo rzeczy, a ja niestety dałem im wiele powodów ku temu. On powiedział to tylko po to by wymigać się z kasy który jest mi dłużny.  Jak wyglądają wasze relacje?  -Dałem mu możliwość a on nie poradził sobie z tym. Wziął moje pieniądze i nie wiem co z nimi zrobił. Po prostu nie wiem gdzie moja kasa. Mam rachunki do zapłacenia, a ludzie obciążają mnie.  Czy pieniądze o których mówisz pochodzą z Twoich walk?  -Wziął mój portfel, wszystko. Myślę, że zrobił to, aby dzięki moim pieniądzom stanąć na nogi i pomóc sobie ze swoimi problemami.  Co z Twoją karierą? Czy wróciłeś już do treningu, czy może weźmiesz przerwę, aby trenować więcej?  - Wybieram emeryturę człowieku... Być może będę walczyć w listopadzie (w Polsce), ponieważ podpisałem już kontrakt, a po tym przejdę na emeryturę. Nie chcę już więcej walczyć.  Czy to będzie Twoja ostatnia walka w karierze? Nie uważasz, ze zwycięstwo nad Chalidowem powinno dać Ci zastrzyk motywacji do powrotu?  - Nie, nie... Jestem rozczarowany tym wszystkim, walczeniem za darmo... Nie chcę aby ludzie mnie pocieszali. Chcę po prostu to co jest moje. To już trzeci przypadek że walczę i nie dostaję za to zapłaty. Byłem zastraszany przez ludzi, którym jestem dłużny pieniądze tutaj w Niteroi.  Czy patrząc na przebieg swojej kariery uważasz, że osiągnąłeś wszystko co byłeś w stanie?  - Myślę, że zawsze broniłem Jui-Jitsu z całego serca. Zawsze byłem szczery, nigdy nie wybierałem przeciwników. Walczyłem w najgorszych warunkach, nigdy nie uciekałem. Nikt nigdy nie wygrał ze mną przed czasem. W tym momencie jest mi bardzo przykro. Jeśli zawalczę w listopadzie, mówię wprost, że będzie to ostatnia walka w mojej karierze.  Co zamierzasz robić po zakończeniu kariery?  - Nie myślę teraz o tym, ale wiem że nie chcę już walczyć. Miałem dobre i okropne momenty. Zrobiłem co mogłem, teraz to koniec. To co osiągnąłem jest dalekie od tego co mógłbym osiągnąć, ale jestem zadowolony. To koniec.  Źródło tatame.com
   
 2. Kalogero

  Kalogero Maximum FC
  Bantamweight

  Dołączył:
  May 25, 2011
  Komentarze:
  1,442
  Zdobyte Lajki:
  217
  Punkty:
  1,790
  Fajnie,że to znalazłeś,jeszcze lepiej,że przetłumaczyłeś.Niestety, mam jedyne chyba możliwe w świetle tego co czytam odczucia.Filho nawet jeśli przyjedzie,to będzie na pożarcie...Bez przygotowania,bez motywacji,bez formy.Bo i po co,skoro nie chce dalej walczyć?Szkoda,wielka szkoda.
   
 3. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  747
  Punkty:
  2,790
  Massimo oszczędziłeś mi trochę roboty, dzięki zaraz wrzucę na glówną
   
 4. pikalinop

  pikalinop Maximum FC
  Middleweight

  Dołączył:
  Mar 10, 2010
  Komentarze:
  1,606
  Zdobyte Lajki:
  271
  Punkty:
  2,790
  Martin Lewandowski dla WP:  - Słyszeliśmy o tym ze Filho miał jakieś problemy z lekami i tyle. W 2010 roku stoczył cztery walki, w tym walka z Mamedem będzie jego piątym pojedynkiem. Nie mamy podstaw, aby się martwić. Wiemy, że przygotowuje się do walki z Khalidovem, a jego managerowie zapewniają ze na KSW 17 pokaże się z najlepszej strony.
   
 5. Massimo86

  Massimo86 Shark Fights
  Lightweight

  Dołączył:
  May 21, 2010
  Komentarze:
  1,183
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  2,790
  kalogero: w zupełności się zgadzam. przyznaję, że kilka miesięcy temu byłem entuzjastą sprowadzenia Filho na walkę z Mamedem. Nawet zagłosowałem na niego w ankiecie, a teraz... Uważam, że do tej walki po prostu nie może dojść. Bo po co? On nie widzi sensu w walkach. Mam nadzieję, że K&L jednak postarają się ściągnąć jakieś zastępstwo. Każdy będzie lepszy niż Filho w takiej formie psychicznej i fizycznej  Venom: nie ma sprawy. Nigdy bym się nie spodziewał, że trafię na główną szybciej niż kokos :-)
   
 6. Norbert

  Norbert BAMMA
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 7, 2011
  Komentarze:
  933
  Zdobyte Lajki:
  214
  Punkty:
  1,790
  Lewandowski wstydził by się takie głupoty mówić bo wątpie by sam w to wierzył więc nierozumiem czemu z innych stara się głupich robić
   
 7. Ruff Ryder

  Ruff Ryder EFC Africa
  Flyweight

  Dołączył:
  Sep 25, 2009
  Komentarze:
  2,689
  Zdobyte Lajki:
  810
  Punkty:
  2,790
  Miasto:
  łódzkie
  Jak przyjedzie, jeśli w ogóle przyjedzie, to tylko po kase i bez przygotowania. Ja nie widze sensu takiej walki.
   
 8. pikalinop

  pikalinop Maximum FC
  Middleweight

  Dołączył:
  Mar 10, 2010
  Komentarze:
  1,606
  Zdobyte Lajki:
  271
  Punkty:
  2,790
  A Jeśli chodzi o Rodrigo Riscardo to udzielił dziś niedawno wywiadu dla Cagepotato w którym przedstawił swoją ocenę sytuacji Filho.
  http://www.cagepotato.com/according-to-friend-and-pseudo-manager-paulo-filho-still-dangerously-addicted-to-roofies/
  Fragment:
  "Niemiło mi o tym mówić, ale nie mogę patrzeć bezczynnie jak Paulao, lub ktoś reprezentujący go oczernia mnie. Ze względu na wszystko, co przeżyliśmy z Paulao,widzę, że nie jest z nim dobrze i nie ma dnia, żeby nie brał Roupinalu i Potenei. Wystarczy do niego podejść, aby zobaczyć wyraźne ślady igły na obu ramionach. Paulao musi być natychmiast hospitalizowany, albo umrze.  Zrobiłem to, co było możliwe, a nawet niemożliwe, aby uwolnić go od uzależnienia, ale nie powiodło się. Nawet jego matka wie, że mówię prawdę, tak jak wszyscy jego najbliżsi przyjaciele. Smutno mi, bo jego choroba sprawiła, że obrócił się przeciwko wszystkim, którzy starali się mu pomóc. Szkoda, że nie sfilmowałem reakcji pierwszego lekarza do którego go zabrałem, nie sfilmowałem jego reakcji na informację o dziennej dawce​​. To cud, że nic się mu jeszcze nie stało .
  Paulao odmówił podjęcia alternatywnych leków zamiast Potenai. Zrobiłem wszystko, dałem mu jedzenia, pomocy medycznej, psychiatrę, mógł przebywać w moim rodzinnym domu, i był traktowany jak syn przez wszystkich. Spędziłem dni ukrywając leki przed nim tak, żeby nie mógł ich znaleźć, w celu zredukowania jego dawek.I spałem na podłodze u jego boku, przy świetle, gdyż nie mógł spać po ciemku. Właściwie nie spałem, tylko drzemałem bo on nie spał.I tak noc w noc, i nie wierzę, że ktokolwiek inny zrobiłby to samo ".
  Potem pisze o tym jak są niedogadani z kasą. Nie dokońca rozumiem, ale generalnie kasa za 2 ostatnie walki poszła na pokrycie długów w aptece. Podobno Filho wydał też 18 tys.$ na 2 nowe Pitbulle i jeszcze sporo kasy na walki kogutów.
  Przepraszam jeśli coś przekręciłem.
  Myślę że jako fani MMA powinniśmy się zwrócić do ludzi z KSW, że nie chcemy tej walki. Ze względu na dobro zawodnika jak i samego widowiska
   
 9. Uefo

  Uefo Maximum FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Apr 22, 2011
  Komentarze:
  1,494
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  1,790
  Niech walka Filho vs Khalidov nie dojdzie do skutku...  Nie domagajmy się już nawet Lombardów, czy Leitesów, niech dadzą mu solidnego, ambitnego (!) zawodnika z europy i niech to będzie walka, a nie mecz o jednej bramki.
   
 10. eSBe

  eSBe Oplot Challenge
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 19, 2009
  Komentarze:
  139
  Zdobyte Lajki:
  10
  Punkty:
  2,790
  Tu juz nawet nie chodzi o to w jakiej on bedzie formie na walke, ja na miejscu KSW balbym sie ze Filho po ktoryms z ciosow po prostu "zejdzie". Wtedy MMA w Polsce nie obroni sie nawet z 10 Pudzianami w rozpisce.
   
 11. Kalogero

  Kalogero Maximum FC
  Bantamweight

  Dołączył:
  May 25, 2011
  Komentarze:
  1,442
  Zdobyte Lajki:
  217
  Punkty:
  1,790
  Eh,no to sprawy przybrały taki obrót,tyle informacji ujrzało światło dzienne,że faktycznie nam jako fanom mma na wysokim sportowym poziomie nie może już zależeć na takim widowisku.Panowie K&L apelujemy o swój plan B lub rychłe starania o pozyskanie nowego przeciwnika,bo sportowiec,który nie chce już walczyć,ba-nie chce już żyć nie będzie ani wyzwaniem sportowym dla Mameda,ani też pewnie interesującą personą dla nas, kibiców.  Edit: Dokładnie ESBE-jeśli jest wrakiem człowieka to wpychanie go do ringu może się skończyć tragicznie,a przecież to nie taniec z gwiazdami...Nieszczęścia na macie się zdarzają i lepiej,żeby nie miało to miejsca właśnie u nas,właśnie na ringach ksw,bo nikogo nie będzie później w opinii publicznej interesowało,że największą krzywdę zrobił sobie on sam.
   
 12. Massimo86

  Massimo86 Shark Fights
  Lightweight

  Dołączył:
  May 21, 2010
  Komentarze:
  1,183
  Zdobyte Lajki:
  2
  Punkty:
  2,790
  Zgadzam się z Uefo. Sprowadzenie Filho w chwili obecnej to tak jak pomysł ściągnięcia Goodridge'a na walkę z Nastulą. To już nawet nie jest zabawne. Lindland był już na finiszu kariery, ale przyjechał przygotowany i starał się, natomiast Paulo to dla mnie już fighter w czasie przeszłym  P.s: Ja już chyba bym wolał aby Mamed w ogóle nie zawalczył niż miałby walczyć z Filho
   
 13. Vic3k

  Vic3k EFC Africa
  Lightweight

  Dołączył:
  Nov 16, 2010
  Komentarze:
  2,820
  Zdobyte Lajki:
  5,208
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Gdyby ta walka doszła do skutku to nie zdziwił bym sie gdyby odklepał po pierwszym uderzeniu..... jeśli wogóle wyszedł by do walki....
   
 14. Pilgrim

  Pilgrim Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 4, 2010
  Komentarze:
  44
  Zdobyte Lajki:
  5
  Punkty:
  2,790
  Jeżeli dojdzie do tej walki to powinna ona być pierwszą na całej gali żeby jak najmniej ludzi obejrzało tą żenadę.
   
 15. Lucifer oO

  Lucifer oO EFC Africa
  Lightweight

  Dołączył:
  Apr 14, 2009
  Komentarze:
  2,803
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  2,790
  Tumaczenie? XD
   
 16. Kukul24

  Kukul24 Legacy FC
  Middleweight

  Dołączył:
  Sep 24, 2010
  Komentarze:
  2,067
  Zdobyte Lajki:
  67
  Punkty:
  2,790
  Szkoda że dochodzi do takich sytuacji i musimy patrzeć jak tak wielcy zawodnicy się staczają...  W chwili obecnej sam nie wiem co o tym mysleć z jednej strony chciał bym widziec koniec kariery tak wielkiego zawodnika w Polsce z drugiej wydaje mi się że Paulo nie powinien już walczyć(przynajmniej nie w tym stanie).
   
 17. PePe RK

  PePe RK Oplot Challenge
  Middleweight

  Dołączył:
  Feb 13, 2011
  Komentarze:
  108
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  2,790
  Nie wierzę zeby sam Mamed zgodził się na tą walkę, jest zbyt ambitnym zawodnikiem zeby pobić chorego człowieka który potrzebuje pomocy i dac tym samym pozywkę hejterom, ale jeżeli jest inaczej...natomiast jak ma się wypowiedż Martina Lewandowskiego o stanie filho z ich gadka o tym jakie to KSW nie jest profesjonalne, bo jeżeli dopuszczą do tej walki to stana się NAJMNIEJ profesjonalna organizacja w Polsce.
   
 18. Puczi

  Puczi Dobry człowiek

  Dołączył:
  Jul 2, 2011
  Komentarze:
  7,835
  Zdobyte Lajki:
  4,453
  Punkty:
  1,790
  Wielkie dzięki Massimo!  Zdecydowanie człowiek w takim stanie nie może walczyć, kolejna porażka (która jest po prostu pewna) załamie go jeszcze bardziej, a wtedy może dojść do tragedii. Ufam, że K&L są rozsądni i po prostu nie wierzę, że pozwolą na tą walkę. Nawet Sakurai mnie satysfakcjonuje.
   
 19. RaV

  RaV BAMMA
  Featherweight

  Dołączył:
  Dec 11, 2009
  Komentarze:
  801
  Zdobyte Lajki:
  13
  Punkty:
  2,790
  Z całym szacunkiem dla sportowych osiągnięc Philo, nie chciałbym by walczył z Mamedem. Ta cała sprawa poszła nieco za daleko i konkurencja KSW mogła by to wykorzystać a prasa rozdmuchać. Powinni jak najszybciej zmienić przeciwnika i nie ufać obecnym zwierzchnikom Philo, którzy chcą zarobić i tyle. Powiedzą wszystko, by odpowiedni procent kasy został przelany na ich konto.
   
 20. pryba05

  pryba05 Jungle Fight
  Welterweight

  Dołączył:
  Sep 20, 2010
  Komentarze:
  332
  Zdobyte Lajki:
  4
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  zgadzam się w 100 % z Rav wpis wyżej . Info pewnie będzie lada dzień o skreśleniu z fight cardu Philio .nie możliwe by K&L będą chwalić i przestrzegać jakim zagrożeniem jest brazylijczyk dla Mameda. takiego kłamstwa nie będzie i ambicja mameda też na tobnie zezwoli jak już ktos wcześniej wspomniał .
   

Share This Page