MMA wkoncu legalne w Polsce !?

LyotoPL

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Info ze strony almmy . Jesli to w calosci prawda to tylko sie cieszyc:)

Parę słów wyjaśnienia ,żeby nie było ,że się obijam.
Panowie wreszcie udało mi się wraz z kilkoma innymi trenerami zalegalizować MMA w Polsce.
Jak zapewne wiecie dyscyplina sportu ,którą uprawiacie nie jest zarejestrowana w ministerstwie. A jak nie ma jej w odpowiednim wykazie to oficjalnie nie istnieje.Jedna z najbardziej dynamiczne rozwijających się dyscyplin sportowych w myśl obowiązującego prawa w tym kraju działa nielegalnie .Na szczęści koniec tego absurdu.Przy Polskim Związku Ju-Jitsu powstała komisja MMA.Dla zawodników mających osiągnięci oznacza to możliwość ubiegania się o stypendia czy wstęp na AWF bez egzaminów wstępnych .Dla ALMMA możliwość organizacji pierwszych legalnych Mistrzostw Polski MMA.Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem we wrześniu zorganizujemy kurs sędziowski .Po ukończeniu, którego sędziowie będą posiadaczami uprawnień państwowych.O kursie instruktora MMA już chyba nie muszę pisać.
 
Bardzo cenny temat i zagadnienie.



Wrzucam link do ustawy, która juz od dawna mnie nurtowała na tle sytuacji MMA w Polsce.



http://www.pzkickboxing.pl/index.php?page=ustawa-o-kulturze-fizycznej
 
To nie mnie dziekowac tylko P. Sławkowi Cyplowi bo to jego zasluga ze nasza dyscyplina ejst legalna:) ja tylko znalazłem o to ciekawe i znakomite info:)
 
Back
Top