1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

MMA w USA ?

Discussion in 'Forum MMA' started by Shadow, Apr 19, 2011.

 1. Shadow

  Shadow Oplot Challenge
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Sep 18, 2010
  Komentarze:
  123
  Zdobyte Lajki:
  0
  Punkty:
  2,790
  iedy zostali aresztowani przez FBI właściele trzech największych internetowych stron pokerowych - Full Tilt Poker, Absolute Poker oraz PokerStars, a prokuratura USA zażądała odszkodowania sięgającego trzech miliardów dolarów, zamarli nie tylko fani pokerowego World Series. W tej samej chwili rozdzwoniły się telefony w domach szefów największych firm promocyjnych MMA, którzy już wiedzieli, że stracili sponsorów wartych dla nich setki milionów dolarów.


  Skandal wybuchł na dobre w Stanach kilka dni temu, ale rozpoczął się rok temu, kiedy FBI aresztowała 28-letniego Daniela Cwetkowa pod zarzutem "wyprania" 534 milionów dolarów pochodzących z nielegalnych zakładów. Przed Cwetkowem było 75 lat w federalnym więzieniu, więc szybko ułożył się z FBI i zaczął mówić. 11 miesięcy później, zamrożono 76 kont bankowych w czternastu krajach, niejako przy okazji zamrażając przyszłość MMA w Stanach Zjednoczonych.  Przez ostatnie pięć lat, dokładnie te firmy, które praktycznie przestały istnieć na terenie USA były jednym z głównych powodów niezwykłego rozwoju mieszanych sztuk walki i największej firmy promocyjnej - Ultimate Fighting Championship (UFC). W odróżnieniu od innych wielkich i uznanych firm - ESPN miała podpisać z PokerStars kontrakt warty 22 miliony - UFC zdało sobie sprawę czym może się skończyć współpraca z firmami koło których kręci się FBI, zawieszając w 2009 roku współpracę z Full Tilt Poker. Ironia losu sprawiła, iż obie strony w ostatnich tygodniach ponownie zasiadły do negocjacji i jak pisze Darren Rovell z biznesowego CNBC, "UFC miało przygotowany olbrzymi kontrakt z Full Tilt Poker, który przestał istnieć w momencie, kiedy do akcji wkroczyło FBI". O jak wielkich pieniądzach, który nie zobaczą ani właściciele UFC, jak też zawodnicy była mowa? Jak twierdzą ludzie zbliżeni do negocjacji, nie mniej niż 150 milionów dolarów, bowiem przy sumach oferowanych przez największe pokerowe strony internetowe, inne zawierane kontrakty wyglądają jak wydatki na drugie śniadanie.  Podobnie jak UFC - wycofując się ze współpracy z Full Tilt Poker postąpił inny z promotorów MMA, Bellator, ale Full Tilt Poker ciągle był jednym z głównych sponsorów wchłoniętego niedawno przez UFC, pokazywanego na renomowanym Showtime - Strikeforce. Problem polega jednak nie tylko na braku wpływów dla wielkich firm promocyjnych, ale - co ważniejsze - dla poszczególnych zawodników. Wielu z nich miało, i to wcale nie tych z elity MMA, którzy o kasę nie muszą się martwić - indywidualne kontrakty, które praktycznie przestały istnieć 15 kwietnia. Z oficjalnych danych wynika, że tego dnia zniknęło z rynku reklamowego ponad 200 milionów dolarów, a działania FBI i prokuratury USA pokrzyżowały plany tak wielkim stacjom telewizyjnym jak FOX czy NBC, które musiały zakończyć swoje pokerowe programy telewizyjne. Za co przyjdzie się utrzymać setkom aktywnych zawodników MMA w Stanach, tych, którzy tworzą podstawy tego sportu? Wpływy ze sponsorowania przez internetowe firmy pokerowe stanowiły połowę, albo więcej dochodów dla 90 procent zawodników MMA. Nikt nie wie jaką będą teraz mieli przyszłość.  Przemek Garczarczyk  źródło onet.pl
   
 2. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  747
  Punkty:
  2,790
  Pisałem o tym już w innym temacie. Ten artykuł jest zgodny z prawą gdzieś do połowy. Potem niestety pan Garczarczyk zaczyna konfabulować, żaden zawodnik Bellatora, ani UFC nie jest sponsorowany przez firmy pokerowe, więc na jakiej podstawie autor twierdzi, że te firmy sponsorowały 90% zawodników? Po tak uznanym dziennikarzu spodziewałem się dużo więcej.
   
 3. as i lay dying

  as i lay dying Brutaal
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  Apr 10, 2010
  Komentarze:
  674
  Zdobyte Lajki:
  7
  Punkty:
  2,790
  Venom
  http://dailycontributor.com/wp-content/uploads/2008/11/lesnar-vs-couture.jpg
  http://www.yorkblog.com/mma/nosetonose.jpg

  może są/byli dalej sponsorowani ;)

  edit: jeszcze Gegard Mousasi ma Poker Tilt na spodenkach, ale on nie jest w UFC ani Bellator
   
 4. corey1999

  corey1999 BAMMA
  Welterweight

  Dołączył:
  May 7, 2010
  Komentarze:
  901
  Zdobyte Lajki:
  48
  Punkty:
  2,790
  Lesnar vs Couture - 2008r  Hardy vs Markham - luty 2009  Full Tilt został zbanowany w UFC pod koniec marca 2009r.  W Strikeforce faktycznie nadal działają.
   
 5. Zelboys06

  Zelboys06 Shark Fights
  Middleweight

  Dołączył:
  Feb 18, 2010
  Komentarze:
  1,295
  Zdobyte Lajki:
  13
  Punkty:
  2,790

  To akurat norma w SF.  Ja tam wizji apokaliptycznych nie kupuje - UFC sobie radzi od 2 lat bez tych firm i jakos nie narzeka ;) Natura nie znosi prozni, nie bedzie ich jako reklamodawcow, to bedzie ktos inny.
   

Share This Page