1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

MMA vs praca magisterska

Discussion in 'Cohones' started by Mr_Crowley, Mar 20, 2013.

 1. Mr_Crowley

  Mr_Crowley Jungle Fight
  Welterweight

  Dołączył:
  Mar 27, 2010
  Komentarze:
  335
  Zdobyte Lajki:
  3
  Punkty:
  2,790
  Czas sobie płynie i nieubłaganie zbliża mnie do dnia, w którym będę musiał potwierdzić temat pracy magisterskiej. Wstępnie ustaliłem z moją promotorką, że chcę pisać na taki temat: "Obraz Mieszanych Sztuk Walki w przekazach medialnych i kontrowersje związane z tym sportem" (no coś w tym stylu). Nagle się ocknąłem, że będzie mi do tego potrzebna bibliografia, no i tutaj pojawia się problem. Pomoglibyście mi w skompletowaniu takiej bibliografii, czy raczej nie ma to większego sensu i powinienem sobie odpuścić?
   
 2. Dominik Durniat

  Dominik Durniat ONE FC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 26, 2009
  Komentarze:
  2,512
  Zdobyte Lajki:
  2,088
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Jeśli możesz używać nośników elektronicznych, to możesz, np. zestawić programy o MMA z lat 2005-2013 myślę, że to będzie super tło, żeby pokazać jak rozwinął się (lub nie) pogląd na temat MMA.  Co do papierowych polskich źródeł niestety nie pomogę.
   
 3. _Logan_

  _Logan_ Guest

  Badania, czyli ankiety. Kontakt z ludźmi branży. Materiały prasowe czy artykuły z lat 2005 - 2010. Spokojnie dojdziesz do kary jaką KRRiT nałożyla za emisję walki Pawla Nastuli w Pride. Jako takie ksiazki na ten temat dostac będzie ciężko, choć mozesz znaleźć kilka w sieci - szukaj na allegro.
   
 4. Toncjusz

  Toncjusz Oplot Challenge
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jul 31, 2011
  Komentarze:
  147
  Zdobyte Lajki:
  36
  Punkty:
  1,790
  Witam, podepne się pod temat :) Już od roku mam ten sam problem :) Moja będzie opierała się na kreowaniu i zmianie wizerunku miszanych sztuk walki :)
  Co do bibliografii, pościągaj sobie np. magazyny Ring, dużo fajnych i byc może pomocnych artykułów.
  Na pewno J. Snowden, "Total MMA: Inside Ultimate Fighting".
  Jak coś sobie przypomne to dam znać :D
  Dobry temat, przyda się nam :)
   
 5. Highlander

  Highlander ONE FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Aug 13, 2010
  Komentarze:
  2,328
  Zdobyte Lajki:
  85
  Punkty:
  1,790
  Do tematu twojej pracy najbardziej przydadzą się artykuły z prasy czy to drukowanej czy internetowej (a tego jest bardzo dużo). Więc brak książek na ten temat to żaden problem, przynajmniej ja tak to oceniam.
   
 6. _Logan_

  _Logan_ Guest

  Wykorzystajcie liczniki oglądalności, które z roku na rok są coraz wyższe, oraz pozycję MMA na liście popularności sportów, którą wrzucał chyba TJ. Highlander - z materiałami nie ma problemu, ale wątpie żeby promotor był zadowolony z pracy napisanej na podstawie neta i gazet.
   
 7. Highlander

  Highlander ONE FC
  Featherweight

  Dołączył:
  Aug 13, 2010
  Komentarze:
  2,328
  Zdobyte Lajki:
  85
  Punkty:
  1,790
  Logan, ale weź pod uwagę, że jeśli na ten temat nie ma żadnych ciekawych publikacji książkowych, a materiały wybrane z internetu są rzetelne to powinien dać radę. Oczywiście upchnie tam ze 2-3 ksiązki pasujące w jakikolwiek sposób i praca powinna przejść.
   
 8. sultankosmitow

  sultankosmitow Brutaal
  Bantamweight

  Dołączył:
  Jun 5, 2012
  Komentarze:
  456
  Zdobyte Lajki:
  11
  Punkty:
  1,790
  Jakie to żałosne. "Nagle się ocknąłem, że będzie mi do tego potrzebna bibliografia" - serio? To co ty robiłeś przez wszystkie lata studiów? Zero warsztatu, zero metodologii, potem takie tłuki skamlą po forach o tak banalną i podstawową rzecz jak bibliografia, przepisują cudze myśli i produkują sterty wspaniałych pseudonaukowych gówien, zwanych pracami magisterskimi. Serio, jeśli zastanawiasz się czy twój temat ma sens, to lepiej zastanów się czy nie lepiej zrezygnować ze studiów i pójść na kurs spawacza z urzędu pracy.
   

Share This Page