MMA Hour. #kącikbaja

@baju to była szydera i żart w nawiązaniu do tego, jak kiedyś się wkurwiłeś, że temat mahonka bardziej popularny był :)
 
GANGSTER!

chael-sonnen-with-title.png


wywiad z the man, the legend, the myth - Chael Sonnen! (16.10.2015r)

- CS był u Ariela w 200 i 300 odcinku, lekkie "wyróżnienie". Chael był zachwycony występem zarówno DC jak i Gusa, określa Alexa jako "biednego", przegrał dwie bliskie walki o pas, zgadza się z werdyktem, ale nie spodziewał się żeby Gus zagroził zapasami DC, a DC żeby zagroził Alexowi w stójce co trochę się w walce podziało. Chael twierdził, że pas Cormiera nie jest prawdziwy, jest prawdziwym mistrzem jednak musi stoczyć walkę z JBJ'em - Jones nigdy nie przegrał, nigdy nie oddał pasa. według niego Jon wróci do LHW żeby stoczyć pojedynek właśnie z Danielem, dużo $ można zarobić na tym starciu. CS twierdzi, że Rashad wyglądał dobrze w swojej walce z Baderem, wie, że może to być kontrowersyjne, ale jak na taką przerwę jego występ ocenił na naprawdę dobry. wierzy, że istnieje coś takiego jak 'ring rust' (Cruz w kłótni z Helwanim zapierał się, że takie coś nie istnieje, to tylko wymysł słabych ludzi).

- Ariel żartobliwie spytał przy okazji rozmowy o 'ring rust' czego Chael spodziewa się przy swoim powrocie do oktagonu - Amerykanin skwitował to dużym uśmiechem. :) nie ma zamiaru wracać, ale jeśli ktoś chce zwalczyć to uczucie to powinien często sparować, w gymie można to trochę zniweczyć, wyczucie dystansu, wiele aspektów walki można 'przećwiczyć'. nikt nie oferował walki Chaelowi na UFC 200, jest zawieszony do daty właśnie bliskiej temu wydarzeniu. często ma te 'drapanie' żeby wrócić, ale twierdzi, że o wielu rzeczach marzy idąc spać, a MMA jest tylko jednym z wielu marzeń. podkreślił raz jeszcze - NIE WRACA.

- rozmowa przechodzi na temat sytuacji Nicka Diaza - Chael był zaskoczony tym wyrokiem, nie było podobnego precendensu (w USA chyba na tym opiera się prawo często, tak mi się coś kojarzy) - chciałby aby komisja wydała odpowiednie oświadczenie, wytłumaczenie sytuacji. według regulaminu Nick powinien dostać 3 lata (3 naruszenie), 5 podobno dali mu tylko za 'brak szacunku do komisji' :lol: (jak wiemy, teraz możliwe jest zbicie tego do 1.5, dzieje się). odniósł się również do sytuacji Wanderleia po czym podsumował wszystko tym, że zawodnicy nie mają żadnej mocy w takich sprawach.

- CS niedawno komentował galę WSoF, był to jego pierwszy, większy event live, który komentował - twierdzi, że jest to najcięższe jeśli chodzi o prace w tv/studiu, ale wyniósł jedynie pozytywne wrażenia z całej sytuacji. Ariel spytał o Fedora i jego niedoszłego przeciwnika na gali w Japoni - Chael postanowił spojrzeć na nieco szerszy obrazek - krytykuje wyzywanie na walkę zawodników top15 - twierdzi, że powinno walczyć się z najłatwiejszym przeciwnikiem o największy hajs. nie ma żadnej dywizji poza UFC, nie ma przeciwników, Fedor wraca tylko i wyłącznie po hajs więc według niego to dobra decyzja - Rosjanin wie ile jest warty. według Chaela Fedor jest bardzo przereklamowany, jego umiejętności zostałyby zweryfikowane w UFC, ba - CS twierdzi, że sam Fedor doskonale o tym wie dlatego nie chce walczyć w największej federacji na świecie.

- teraz część, o którą głównie mi chodziło - opinia Gangstera o Holly Holm. twierdzi, że HH jest przemiłą dziewczyną, ogólnie ją mocno 'pochwalił' zanim zaczął dissy - według niego Holly nie jest żadną mistrzynią świata, jej tytuły są warte okrągłe 0, mistrz świata powinien zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całego świata, tą, która wygra ze wszystkimi najlepszymi przeciwniczkami możemy nazywać mistrzynią świata, a HH nigdy tego nie uczyniła - rozmowa będzie mogła się zacząć dopiero gdy Holly zbije Rondę, a to według CS się nigdy nie stanie, nie ma szans w żadnej płaszczyźnie. Holm jest według niego bardzo słabą uderzaczką, życzy jej jak najlepiej, ale nie ma żadnej szansy w starciu z Rawdy.

- Chael twierdzi, że będzie walczył z Barnettem na Metamoris jednak jeszcze nic nie podpisali, nie było żadnego kontraktu. Josh zachwycił CS'a występem z Royem, różnica w kilogramach była bardzo duża w tej walce, Barnett świetnie poradził sobie z kontrolą walki z dużo większym Nelsonem, pięknie pracował krótkimi ciosami - według niego JB jest top3 w historii ciężkiej kategorii. komentuje również sytuację Uriah Halla (po wygranej z Gegardem), według Chaela nie pokazał jeszcze swojego całego potencjału, ma 'małe' sukcesy, ale powinien to robić dużo szybciej, pierwsza runda w ogóle nie powinna mieć miejsca. :) Uriah musi rozgrzewać się lepiej w szatni żeby szybciej wchodzić w walkę, kiedyś było to 7-8minut, teraz ten czas się skraca.

Sonnen zakończył 'żartem' (zawsze tak kończy wywiadu u Helwaniego):

WHAT IS 6 FEET TALL, DASHING, CHARMING AND DISSAPPEAR OUT OF NOWHERE!?

po czym wyłączył kamerkę i skype. :rofl:

następny będę chyba szykował wywiad z Conorem, to jest ponad 30minut, ale oglądałem już z 2 razy bodajże więc będzie nieco łatwiej. pondro. :)
 
Last edited:
Chael dał czadu w rozkmince tej walki. :) zmiana planów, Conor miał być następny, a pamiętam, że HH była w programie - sam wywiad był mało "charakterystyczny", ale wydaję mi się, że będzie można to wszystko fajnie odnieść do wczorajszej walki.

stay tuned!
 
Last edited:
Gdzieś obiło mi się o uszy, że Asia miała być dzisiaj u Ariela. @baju, da się coś z tym zrobić? ;)
nic ciekawego szczerze tam nie było, Asia była sympatyczną Asiulą, zero nowinek, rusza już ręką bardzo ładnie więc to na plus. może przysiąde raz jeszcze do tego i coś wyłowię, ale chciałbym do soboty zrobić wywiad z Conorem, nie wiem czy gdziekolwiek i kiedykolwiek był Aldo, ale to też by mnie interesowało. nie chcę nic obiecywać, ale postaram się. :)
 
Nic konkretnego nie powiedziała. Teraz czeka ją dłuższa przerwa. Może powrócić dopiero w połowie przyszłego roku- albo UFC 200 albo jeszcze późniejszy termin. Co do rywalki, to nic pewnego, dla niej to wszystko jedno kogo jej dadzą. Może być Gadleha albo zwyciężczyni starcia Namajunas vs. VanZant.
 
Dzięki Panowie! Baju, o Conorze chętnie poczytam. W sumie to o każdym chętnie tu czytam. Także czekam na następne streszczenie kto by to nie był ;)
 
Back
Top