MMA Challengers w klatce !

Steryd

Jungle Fight
Lightweight
MMA Challengers planuje 4 kolejne imprezy przenosząc się z bokserskiego ringu do oktagonu

W najbliższych miesiącach organizatorzy MMA Challengers zaplanowali aż cztery imprezy mieszanych sztuk walki. Bardzo ważną i pozytywną informacją jest decyzja organizatorów o tym, że walki odbywad się będą nie, jak to miało miejsce dotychczas, w ringu a w klatce.

„Ze względu na ograniczenia walk odbywających się w ringu zdecydowaliśmy o przeniesieniu obszaru walki do oktagonalnej klatki. Eliminujemy problem wypadania zawodników poza obszar lin, przerw technicznych podczas przenoszenia zawodników na środek ringu oraz kontrowersji dotyczących powrotu do pozycji” – mówi Bartłomiej Walczak, szef organizacji MMA Challengers. „Czy nie obawiamy się kontrowersji związanych z klatką? Absolutnie nie. Motywem przewodnim gal MMA Challengers jest realna walka bez zbędnych ograniczeo, więc w rozsądnych ramach staramy się te ograniczenia eliminowad. MMA Challengers to widowisko dla prawdziwych fanów MMA oczekujących emocjonujących pojedynków na wysokim poziomie sportowym i jestem przekonany, że z zadowoleniem przyjmą tę informację”.

Co o tym pomyśle sądzi jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce, posiadacz pasa KSW a zarazem sędzia MMA Challengers – Krzysztof Kułak? “Myślę, że wzrost popularności MMA w Polsce pozwala organizacjom takim jak MMA Challangers posunąd sie do takiego kroku jak przeniesienie swoich walk do klatki. Pewna liczba odbiorców MMA jest za tym i są do tego przyzwyczajeni. Pozwoli to również wyróżnid się spośród innych organizatorów w Polsce”

Najbliższa, piąta już gala MMA Challengers odbędzie się 21 listopada na Śląsku. Wśród 12 zawodowych pojedynków zobaczyd będzie można walkę obroocy pasa MMA Challengers w kategorii 93kg – Ireneusza Cholewy, naprzeciw którego stanie fighter ze Słowacji. Poza tym silnie obsadzony turniej w kategorii 66kg oraz kilka walk dodatkowych. Jak zwykle zaproszono wielu gości honorowych ze świata sportów walki. Pełna karta walk zostanie ogłoszona wkrótce.

Kalendarz najbliższych imprez organizowanych przez zespół MMA Challengers w sezonie 2010/2011:

- Gala MMA Challengers 5 – Bytom, 21 listopada 2010
- 9 Turniej MMA – „Hadaka Waza” – najstarszy w Polsce turniej MMA bez kimon – Bytom, 12 grudnia 2010
- 10 Międzynarodowy Turniej MMA „Irigumi-Go” – najstarszy w Polsce turniej MMA w kimonach – Katowice, 12 lutego 2011 (kat. 60, 66, 73, 81, 90, 90+ zgłoszenia zawodników do kooca bieżącego roku)
- Gala MMA Challengers 6 – Katowice, Spodek, 13 lutego 2011

Bartłomiej Walczak, MMA Challengers
 
Back
Top