MMA bibliografia,źródła

SirSuchar

Oplot Challenge
Welterweight
Witam
Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej na temat historii i rozwoju mma na Świecie i w Polsce.
Znacie może jakieś pomocne źródła,albo bibliografie(najlepiej polskie,ale niekoniecznie)?
Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam
 
Przyłanczam się do prośby o jakieś książki o tematyce mma .


SirSuchar - ja niestety nie znam nic , ale poszukałbym na twoim miejscu coś o Vale Tudo , czyli od tego od czego się mma zaczeło i wywodzi , bo o terażniejszym mma wydaję mi się że może nie być nic . Nie wiem w jakiej formie chcesz pisać tą pracę , ale ja napisałbym chyba właśnie o Vale Tudo , a potem o BJJ i innych dyscyplinach sportów chwytanych i sportów walki , bo przecież pierwsze UFC miało za zadnie wyłonić "najlepszą sztukę walki" i konfrontowali oni zawodników wywodzących się z różnych stylów np bokser vs sumo itp . Ostatecznie triumfowało bodajże BJJ ....


Powodzenia w pisaniu pracy :-)
 
Wbijaj na amazon.com-wejdz w books i wpisuj slowa kluczowe-materialow do bolu.http://www.filesonic.com/file/1814380781/Dana.White.King.Of.MMA.by.June.White.2011.eBook.Fight-BB.rarhttp://hotfile.com/dl/64297884/de19f84/Total_MMA_Inside_Ultimate_Fighting.rar.htmlTo takie szybko wyszukane linki -polecam ksiazki Ortiza i Mileticha ale nie mam ich w wersji elektronicznej :(
 
Jesli nie ogarniesz papierowych/warezowych ksiazek to zawsze mozesz Kindle zainstalowac i kupic je przez Amazon w wersji elektro.OFFTOP: Sorry za żebranie panowie ale jakby ktos mial zbedne zaproszenie na MMAtracker to bym poprosil na [email protected]
 
Pride: The Secret Files - Super ksiazka, przetlumaczona z Japonskiego na Angielski ale da sie zrozumiec. Opisuje dokladnie poczatki Pride, jakie walki byly planowane, opisy bad bloodow i historia walki na gale miedzy Pride a K-1 i duzo, duzo wiecej. Polecam

BJ Penn - Why I Fight - The Belt Is Just An Accessory - Super książka, BJ Penn opisuje jak White traktował swoich zawodników we wczesnych latach UFC i kilka innych interesujących kwestii.

Let's Get It On!: The Making of MMA and Its Ultimate Referee - Nie miałem jeszcze okazji poczytać ale wygląda interesująco. Na pewno podziele sie opinia ;)

No i na sam koniec najlepszy film dokumentalny o MMA czyli The Smashing Machine który pokazuje backstage wczesnego Pride.ps: Zapomniałem jeszcze o Renzo Gracie Legacy, również bardzo dobry film dokumentalny i o dokumencie emitowanym na Spike ktory opisuje dokladne poczatki UFC, UFC Beyond the Glory . A książka [strike]Dana White: King of MMA[/strike] raczej Ci się nie przyda gdyż jest ona napisana przez jego matkę.
ps2: Musisz tez poszukać materiałów o Vale Tudo w Brazylii, wczesnych galach w Japonii jak UU, Rings, Pancrase; Extreme Challenge, warto również wspomnieć o Colloseum. Bedzie trudno ale warto poszukać. Jakbyś coś znalazł to mógłbyś się podzielić ;)
 
Jeśli chodzi o vale tudo w Brazylii, to w jednym z ostatnich numerów Wrestling Observera jest znakomity i bardzo obszerny artykuł Meltzera na ten temat. Miesięczna rejestracja 11 $ http://www.f4wonline.com/
 
@SirSuchar, masz szczęscie chlopie, ja swoj licencjat o mma prawie koncze, masz tu pare tytulow:

K. Raczkowski, Sztuka walki i samoobrony w aspekcie historycznym, prawnym, psychologicznym, Difin, Warszawa 2008, s. 11.
W. Lipoński, Humanistyczna encyklopedia sportu, Sport i turystyka, Warszawa 1987, s. 15.
Pod red. T.A.Green, J.R.Svinth, Martial Arts of the World: An Encyclopedia of History and Innovation tom 2, Santa Barbara 2010, s. 487.
J.Whiting, A New Generation of Warriors: The History of Mixed Martial Arts, Mankato 2009, s. 24.
A. Kruszewski, Zapasy styl wolny: podstawy techniki, Wydawnictwo AWF, Warszawa 2008, s. 21
C. Delp, Muay Thai. Advanced Thai Kickboxing Techniques, Frog Books, Berkley 2004, s. 39.
.Paiva, S.Słowek, Jiu Jitsu Brazylijskie, Poznań 2010, s. 6.
Big J. McCarthy, L. Hunt, let's Get in On!: The Making of MMa and It's Ultimate Referee, Medalion press, New York 2011, s. 23.
J. Snowden, Total MMA: Inside Ultimate Fighting, ECW Press, Toronto 2008, s. 362.
J.Snowden, The MMA Encyclopedia, Toronto 2010, s. 479

nie wszystkie sa o tematyce stricte mma, ale na pewno sie przydadza

masz jeszcze ksiazke i źródła:

R.Gracie, R.Gracie, Brazilian Jiu-Jitsu: Theory & Technique, Montpelier 2001, s. 11.
http://www.mmareferee.com/?q=rules, data dostępu: sierpień 2011
http://www.grapplearts.com/Articles-And-Interviews.htm, data dostępu: sierpień 2011

http://cohones.mmarocks.pl:-)
 
Dzieki bobyflex.
A masz moze dostep do wersji elektronicznej ,któregos z wymienionych tytułów?
 
A masz moze dostep do wersji elektronicznej ,któregos z wymienionych tytułów?


Chłopie, on do większości nie ma także dostępu w wersji papierowej = na oczy tego nie widział :-) (sam tak pisał:-))
 
z praca licencjacką jest tak że dobrze jeśli ktokolwiek ją w ogóle w całości przeczyta. wiec o to czy miałes dostęp do zródeł bym sie specjalnie nie martwil
 
Mialem małą przeprowadzkę i 3 dni bez neta,a co za tym idzie opóznienie w pisaniu pracy : /
Mam małą wiedzę na temat vale tudo,więc gdyby ktoś miał dostęp do czegekolwiek byłoby kozak ; )
A Ty bobyflex skończyłeś juz pisać swoją pracę ,kiedy obrona?
Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
 
Znalazłem tego troche na angielskojezycznych stronach ,więc sprawa jest już raczej nieakutalna, aczkolwiek każda pomoc nadal będzie mile widziana ; )
 
obrona 23.09, skończyłem i dałem promotorowi do sprawdzenia, mam nadzieję, że szybko to zrobi i nie będzie za dużo poprawek bo już mi się nie chce...:-)
 
Back
Top