1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mistrzostwa Polski MMA Amatorów pod patronatem Polskiego Związku Jiu-Jitsu

Discussion in 'Forum MMA' started by Wojsław Rysiewski, Sep 26, 2011.

 1. Wojsław Rysiewski

  Wojsław Rysiewski KSW

  Dołączył:
  Mar 5, 2008
  Komentarze:
  14,076
  Zdobyte Lajki:
  747
  Punkty:
  2,790
  Mistrzostwa Polski MMA Amatorów pod patronatem Polskiego Związku Jiu-Jitsu z klasami sportowymi i stypendiami! Kalendarz imprez!

  Komisja MMA działająca pod Polskim Związkiem Ju-Jitsu (Prezes PZJJ Andrzej Badeński oraz Szef Komisji MMA Mirosław Okniński) uruchamia cykl oficjalnych zawodów MMA, który jest wynikiem współpracy dwóch największych federacji amatorskiego MMA: Polskiego Zrzeszenia Amatorskiego MMA pod przewodnictwem Szymona Bońkowskiego i Amatorskiej Ligii MMA (ALMMA), któremu przewodzi Sławomir Cypel.

  Komisja w iście ekspresowym tempie jeszcze do końca roku 2011 chce przeprowadzić projekt, który obejmuje aż cztery duże wydarzenia.Trzy z nich są Mistrzostwami Polski w skali makroregionów i końcowa ostateczna impreza czyli oficjalne Mistrzostwa Polski w terminie grudniowym będą zwieńczeniem projektu. Ten cykl będzie największym wydarzeniem amatorskiego MMA w naszym kraju z uwagi na dotychczasowe powodzenie zawodów przeprowadzanych przez obie federacje. Obecnie będą one wsparte autorytetem Polskiego Związku Jiu-Jitsu i oficjalnymi strukturami Komisji MMA w jego ramach. Dodatkowo opracowane są klasy sportowe dla zawodników a najlepsi objęci zostaną stypendiami sportowymi.

  Może to być przełomowy moment dla amatorskiego MMA, które we własnym zakresie prowadzi szereg różnych zawodów poczynając od lokalnych imprez klubowych po organizowanie Mistrzostw Polski w oparciu o współpracę klubów, trenerów a nawet zawodników. Coraz większa grupa klubów i liczba zawodników w klubach powoduje, iż chcą oni walczyć na poziomie amatorskim, by potem najlepsi przeszli do grona zawodowców. Przy tak kontaktowym sporcie jak MMA jest to w zasadzie wymóg chwili by wszelkie warunki do bezpiecznej rywalizacji miały w pełni profesjonalne i formalne ramy a ta inicjatywa daje takie gwarancje i podwyższa standardy bezpieczeństwa.

  Kalendarz zawodów MMA na rok 2011:

  - Mistrzostwa Polski Południowej ALMMA 14
  08.10.2011 Bochnia, ul.Poniatowskiego 32

  - Mistrzostwa Polski Wschodniej ALMMA 15
  05,06.11.2011 Sochaczew, ul.Olimpijska 3

  - Mistrzostwa Polski Północnej Amatorskiego MMA
  26.11.2011, Olsztyn, ul. M. Lengowskiego

  - Mistrzostwa Polski MMA
  10-11.12.2011 Teresin, Aleja XX lecia 32

  Więcej informacji http://www.jujitsu.pl/ lub kontakt z p. Tomaszem Knapem
   

Share This Page