Mateusz Strzelczyk, Ruben Crawford i Domingos Mestre w turnieju KSW Extra

Strzelczyk.jpg


Jak informuje Paweł Kowalik ze Sports.pl 20-latek Mateusz Strzelczyk (MMA 2-0, 10 w Rankingu PL) będzie czwartym Polakiem w turnieju w wadze półśredniej, który odbędzie się na gali KSW Extra 2: President Cup, 29 stycznia w Ełku. Zawodnik Adrenaliny Fight Częstochowa dołączy do Aslambeka Saidova, Roberta Radomskiego i Pawła Głębockiego.

Strzelczyk zadebiutował w MMA w październiku nieoczekiwanie pokonując na punkty doświadczonego Marka Chwalibogowskiego na gali w Jaworznie. Niecały miesiąc później na gali w Suszu podopieczny Krzysztofa Kułaka niezwykle efektownym latającym kolanem znokautował Abbulhana Halueva.

UPDATE: Jak podają nasi koledzy z niemieckiego GroundandPound.de w turniej wystąpią też 21-letni Niemiec Ruben Crawford (MMA 6-1) oraz znany z występu na Iron Fist 3, gdzie pokonał Roberta Radomskiego trenujący w Szwecji Portugalczyk Domingos Mestre (MMA 7-2).

Mateusz Strzelczyk, Ruben Crawford i Domingos Mestre w turnieju KSW Extra
 

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Obóz KSW to również szansa na pokazanie swoich umiejętności właścicielom KSW, którzy nie pozostają bierni i dają szansę tym wyróżniającym się. Najlepszym tego przykładem jest Marcin "Doktor" Bartkiewicz, który przyjechał na letni Obóz KSW, pokazał swoje umiejętności i otrzymał propozycję walki na KSW Fight Club. "Doktor" to nie jedyny zawodnik, którego dostrzegli włodarze Federacji KSW. Na zbliżającej się gali KSW Extra - President Cup wystąpi kolejny uczestnik.
Za stroną KSW: ciekawe o kim to mowa, o Mateuszu czy kimś innym?
 
P

Paweł Kowalik

Guest
@ AnanKe3yn Z tego co się orientuję to tak, ale nie dam sobie ręki uciąć, że nie jest jednak z 1990.


Całkiem fajny skład turnieju, ale wydaje mi się, że Aslambek poza zasięgiem całej reszty.


Dla Mateusza w ćwierćfinale widziałbym Crawforda. Obaj młodzi, to będzie energia, ostra walka i nieprzytomny Niemiec :) Głęboka woda dla Strzelczyka, ale umie pływać, więc nie utonie!
 

slowik_1991

ONE FC
Middleweight
Aslambek w turnieju w będzie w roli takiego najmocniejszego z polaków, co do zagranicznych fighterów całkiem ciekawi zawodnicy, liczę na wojnę w ringu w każdym z pojedynków ;)
 

Drunk Cat

Brutaal
Middleweight
Przemys law – pewnie i tak ale to ze w turnieju biora udzial Radomski (Tomasz Bronder) , Saidov( Mamed) , Strzelczyk(Kułak) to chyba niejest jakis zbieg okoliczności
icon_smile.gif
 

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Drunk, no raczej nie przypadek <mruga>. Na papierze ekscytująco ten turniej się raczej nie zapowiada, może dlatego, że większość tych zawodników nie jest raczej szerzej znana.
PS Boks wytacza kolejne działa w wojnie o widza i względy p.Solorza: Marcin Najman ma bić się na gali "Adamkowej".
 

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
Czy ja wiem. Najman jest w komitywie z KSW i w konflikcie z Wasylem i Babilonem, co oznacza, że Polsat znowu powierzył organizację gali Yos... Kawulowi i Lewandowskiemu.
 

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Jeżeli chodzi o rozważania medialne to nawet nie próbuję z Tobą Dyrma polemizować, bo bym poległ szybciej niż Najman z Pudzianem.
Z racji jednak, że nie wierzę w takie prawdziwe, bankowo wymuszone, zawieszenie broni pomiędzy KSW a ww. promotorami, to na 100% trwa tam dalej wojna podjazdowa o względy w Polsacie. Jeżeli miałbyś rację, że galę bokserską znowu będą robić panowie Kawulski z Lewandowskim, a nie Wasilewski i Babiloński, to byłaby to już druga taka "przykrość" wyrządzona tym drugim.
 

Spamteam

BAMMA
Featherweight
Najman jest też w komitywie z samym Adamkiem.
Najman znowu dostanie KO w pierwszej rundzie. Plus będzie taki, że Kownacki stanie się bardziej rozpoznawalny w Polsce :)

Wasyla raczej nie dopuszczą do stołu, bo i po co.
 

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Wracając do tematu KSW Extra. Na tej gali, oprócz walk turniejowych, będę tylko 2 walki "ekstra": Chmielewski-Nobrega, Kornik - Reed? Trochę mało jak na KSW, a człowiek szybko przyzwyczaja się do "dobrego". Dla turniejowych to też chyba średnio korzystna sytuacja. Zapewne walka Ch.-N. będzie ostatnia, także pomiędzy ćwierć a półfinałami będzie tylko 1 walka (?).
 

Dyrma

BAMMA
Light Heavyweight
żadną tajemnicą nie jest te cały beef pomiędzy Najmanem, a Wasilewskim i Babilońskim czego kulminacją było wylewanie pomyj w postaci "listu otwartego" "sportowców" (dziwnym trafem na wierchuszce widniały nazwiska poster boyów obu promotorów) przed KSW 14.
Do tego o ile Kmita jest entuzjastą boksu, to już niekoniecznie szopki jaką robią Wasyl i Babilon (za kasę i promocję jaką robi Polsat organizują żenujące widowiska z wiochą i kelnerami z łapanki w rolach głównych - patrz ostatnia gala na Torwarze, w którą Solorz dobrze zainwestował).
Nie bez powodu "walkę stulecia" Gołota vs Adamek Polsat zlecił KSW, a nie wcześniej wspomnianym.
Promotorzy Adamka (Main Events) juz mają doświadczenie pracy z KSW i Polsatem, zaś Wasyl i Babilon jedynie coś tam mamroczą, że gdyby to oni byli współwykonawcami eventu (licząc na orżnięcie Polsatu) to może dorzuciliby walkę Diablo, co jest o tyle idiotyczne, iż ani im, ani Polsatowi nie opłaca sie organizować tak napakowanej gali (koszta, kasa dla promotorów i zawodników i mniejsze wpływy z reklam niż w przypadku 2 oddzielnych gal).

Jesli na gali będzie Najman to Wasyl i Babilon będa tylko widzami, bo Marcin jest ziomkiem KSW i człowiekiem znienawidzonym przez "tuzów" polskiego boksu.
 

elson

Maximum FC
Light Heavyweight
Fajnie że Aslambek jest takim aktywnym zawodnikiem , jezeli wygra turniej albo dojdzie do finalu pewnie przeniosą go do dużych gal KSW, a może zaczna mu też szukać walk w japonii.
 

pst

Brutaal
Light Heavyweight
W turnieju wystartuje również Wanderson Silva.
http://konfrontacja.com/index.php?s=news&newsID=764&wanderson-silva-w-turnieju-ksw-extra-2---president-cup

i jeszcze jakiś jegomość nazwiskiem Santi.
 

Yagiel

UFC
Lightweight
Wanderlei, Anderson = Wanderson


Jak tylko zobaczyłem imię to szybciej serce zabiło hehe
icon_biggrin.gif
 

Yagiel

UFC
Lightweight
a co do turnieju to faktycznie Aslan wydaje się po za zasięgiem konkurencji. Ale w sumie to też dobrze ze KSW robi małą galę i pokazuje mało znanych zawodników. Na KSW będziemy mieli same extrafight i mam nadzieje, że zaproszą konkretnych zagranicznych zawodników.
 

matlewq

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Ciesze się,że dobrze prosperujący młody zawodnik jakim jest Mateusz Strzelczyk dostał szanse wystąpienia w takim turnieju. Byłem na jego walce, na gali w Suszu i musze przyznać,że z wielkim podziwem patrzyłem na tego zawodnika. W każdej rundzie dominował nad przeciwnikem, w każdej rundzie go obalał, miał pozycje dominującą i co najwazniejsze- próbwał technik kończących (głównie duszenia). I te jego latające kolano, ni z tąd ni z owąd :P Jego przeciwnik nie wiedział gdzie,co jest - 5 minut po walce nie mógł trafić nawet stopą w klapka...
Dla mnie on jest czarnym koniem tego turnieju na finał prawdopodbnie z Saidovem, jeśli drabinka turniejowa zostanie tak ułożona ;] Jeśli da dobrą walke, bądź w efektowny sposób znokautuje przeciwnika, to może będzie dostawał kolejne szanse bądź na KSW bądź na innych arenach w Polsce ;)
 

Bodzio44

Jungle Fight
Welterweight
Na tą chwile Aslan wygrawa zaryzykuję nawet stwierdzenie że wszystkie 3 walki skończy przed czasem.
 

matlewq

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Fakt,Aslan ma szanse wygrać cały turniej, ale patrząc na to, jacy zawodnicy będą walczyć na turnieju raczej drogi nie będzie miał łatwiej. Do momentu rozpoczęcia gali będe stwierdzenia, iż będziemy mieli małe niespodzianki ;>
 
Top