Marsz Niepodleglosci 11.11.11

@Zelboys06
"W tym kraju, to juz jakos nie dziwi." a powinno i powinna być na ten temat gorąca dyskusja bo na nagraniu na youtube jest ewidentnie pokazne jak to było, a takie rzeczy i takie przekręt przy takich dowodach nie mają racji bytu, na miejscu tego typa odnosiłbym się jak najwyżej jest to tylko możliwe i żądał odszkodowania.
 
Pewnie, ale widzisz jakie sa realia - milicjant na zwolenieniu lekarskim (ponoc), a ofiarze przyklepuja czynna napasc na funkcjonariusza :-)



Teraz jest i tak lepiej, bo ludzie majacy dostep do netu i chcacy szukac znajda ten artykul czy tamto nagranie; a ogolny obieg? Zostanie powiedziane - policja wywiazala sie wzorowo z obowiazkow
, a reszte zamiecie sie pod dywan.



Ile z nagran z marszu, pokazujacego jaki on byl wielki i jak fajnie wygladal ktos tutaj widzial? A ile migawek z dymu?
 
Brak obiektywizmu stanowi tutaj problem odnośnie marszu, a odnośnie tego pobitego chłopaka to właśnie przekręcanie faktów a na to nie można pozwolić. Skoro policja wg niektórych tak dobrze się wywiązała ze swoich obowiązków dlaczego pobito chłopaka z Polską flagą ubranego jak większość nastolatków a nie jak faszysta a stali kawałek od całego zajścia ? eh szkoda słów
 
Najpierw:


Policjant kopał demonstranta podczas manifestacji 11 listopada Fot. Leszek Szymaski / Polska Agencja Prasowa

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie skopania demonstranta przez policjanta podczas zajść w Święto Niepodległości. Apeluje ona do pokrzywdzonego, aby się zgłosił do prokuratury.


"Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza i spowodowania przez niego obrażeń ciała przez demonstranta" - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska.

Dodała, że wciąż nie ustalono tożsamości pokrzywdzonego. Prok. Lewandowska apeluje, by zgłosił się on do prokuratury. Chodzi m.in. o kwalifikację prawną czynu policjanta - jeśli mężczyzna odniósłby obrażenia naruszające czynności organizmu na czas powyżej 7 dni, policjantowi mogłoby grozić do 5 lat więzienia.

Chodzi o sytuację uwiecznioną na filmie, który trafił do internetu. Widać na nim, jak cywilny funkcjonariusz kilka razy kopie po głowie kulącego się demonstranta. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o przestępstwie. Osobą zawiadamiającą nie jest jednak pokrzywdzony, ale inna osoba.

Niezależnie toczy się już policyjne postępowanie sprawdzające wobec tego funkcjonariusza. "Każdy policjant powinien zdawać sobie sprawę, że musi postępować zgodnie z prawem. Ale nie chciałbym oceniać całości działań policji przez pryzmat tego incydentu" - mówił rzecznik prasowy KSP Maciej Karczyński. Policjant ten przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.
A jak sie gosciu zglosil...

To niewyobrażalne! Brutalnie skatowany przez policjanta uczestnik Marszu Niepodległości został w trybie przyspieszonym skazany za... pobicie funkcjonariusza. Dziennikarze "Gazety Polskiej Codziennie" jako pierwsi dotarli do pobitego

Dotarliśmy do pobitego przez policjanta w cywilu uczestnika Marszu Niepodległości. Film z Danielem Klocem bitym i kopanym w twarz umieszczony przez jednego z blogerów w sieci zbulwersował Polaków. Na wideo widać idących spokojnie kilkoro młodych ludzi. Wśród nich jest Kloc, który wraz z kolegami przyjechał do Warszawy z Obornik Śląskich, by uczcić Święto Niepodległości. Gdy grupa wracała już z Placu Konstytucji do autokaru, pojawili się policjanci w cywilu, którzy rzucili się na nich.

Dziennikarze • Gazety Polskiej Codziennie • dotarli do pobitego. Mężczyzna przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jest z zawodu kierowcą. Jego szef boi się posadzić go za kółkiem.

Przyjechałem na marsz, bo dużo o nim słyszałem. Chciałem zobaczyć jak wygląda. Zachowywałem się spokojnie. Nikogo nie atakowałem. To policjanci rzucili się na nas. To co widać na filmie w internecie to prawda ─ powiedział nam Kloc. ─ Gdy usłyszałem krzyk >>Stać! Policja!<< zatrzymałem się ─ wyjaśnił. ─ Wtedy policjant w cywilu dopadł do mnie, obezwładnił gazem i bił po całym ciele ─ relacjonował Kloc. Po odwiezieniu na komisariat mężczyznę sądzono w trybie przyspieszonym. Sąd nie usłuchał wyjaśnień pobitego. Dał wiarę zeznań funkcjonariusza, który bił Kloca i innym policjantom, którzy nie wiedzieli, że zdarzenia nagrywał jeden z blogerów. Sąd nie uwzględnił prośby Kloca o uwzględnienie nagrań z monitoringu. Skazał mężczyznę na 3 miesiące bezwarunkowego pozbawienia wolności za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. O sprawie rozmawialiśmy też z kolegą Kloca, Michałem, który również był na Marszu Niepodległości w Warszawie i nie kryje swego oburzenia na policję. ─ Jest bezkarna. A ludzie i bez tego są rozgoryczeni tym, co się dzieje w kraju ─ dodał.
Hanba, brak slow normalnie - sadystyczne milicyjne scierwo bije, a polski sad mu jeszcze wlepia wyrok!!!
 
To prawda, że ten pokrzywdzony wcześniej z ziomkami przeorał tego psa ? a on sie potem zemścił ?
 
Hahahahahahahahahahahahahahahahaha, znając życie to naprędce wymyślona bujda. :-)
 
No też tak myślę, ale pytam kontrolnie bo słyszałem od paru osób to. To jest paranoja, ale myślę, że się złoży apelację i uniewinnią go i skarzą tego cwela policjanta. Za bardzo sprawa jest nagłośniona.







tutaj rozmowa z poszkodowanym



http://vod.gazetapolska.pl/709-jego-kopal-w-twarz-policjant-sadysta
 
To prawda, że ten pokrzywdzony wcześniej z ziomkami przeorał tego psa ? a on sie potem zemścił ?


Nie, wg wszelkiego prawdopodobientstwa to tylko milicyjny* pretekst.



Nawet jesli by tak bylo - gliniarze nie maja prawa sie mscic - od karania to jest sad.



Co gorsza, a na co nikt nie zwrocil uwagi - zaden z jego kolegow nie zrobil nic, zeby go powstrzymac, nie wyrazil w zaden sposob dezaprobaty. Tylko kamera im przeszkadzala. To jasno wskazuje, ze dla nich cos normalnego pobic przypadkowego przechodnia.



Po raz kolejny - do zastanowienia sie - jak to wyszlo, ze niepokoje byly tylko tam, gdzie byla policja, a poza tym ponad 20tys ludzi przeszlo przez centrum miasta bez zadnych incydentow??



* milicyjny, bo te tepe paly tylko na takie okreslenie zasluguja.
 
Prezes przemowil :-):

Główne obrażenia policjantów wynikały z ataków polskich chuliganów w szalikach klubowych, popieranych przez PiS i prezesa Kaczyńskiego - powiedział Donald Tusk.


Oczywiscie, takich kilku drobnostek jak nastepujace:



1) Najwieksza odpowiedzialnosc za zamieszki, ponosza wladze Warszawy, przez:



- dawanie pozwolenie na blokowanie zgromadzen (de facto nielegalne)



- dawanie pozwolen jak leci - niezaleznie od tego, czy byly problemy z trasami itd.



- zero jakiegokolwiek planu dzialania - przez to np. przez niemieckich smierdzieli oficjalne uroczystosci musialy zmienic trase :-)



2) Kolejna w kolejce odpowiedzialnosci jest policja, przez:



- prowokowanie zajsc (problemy byly tylko tam, gdzie byla policja)



- bezmyslna brutalnosc



- absurdalne dzialania np. zamiast przepchanc tlum kilkuset osoby, max kilku tysieczny, to probowali przesuwac ponad 20tysieczny



- jak co do czego przyszlo, to policji przy calym marszu nie bylo - chociaz moze to akurat lepiej, bo tam gdzie byli - pl. Konstytucji i pomnik Dmowskiego, to wywolywali spiecia



3) Lewacy, przez:



- probe blokowania marszu - to nic innego jak lamanie praw innych obywateli



- zapraszanie niemieckich bojowek



Prezio nie zauwaza. Naprwde, jak nisko trzeba upasc, zeby przy expose siegac po takie chwyty :-) i tak ordynarnie zrzucac odpowiedzialnosc za wlasne niedociagniecia (bo zarowno Wawka, jak i MSWiA sa czyich rekach?).







PS. Tutaj tez ciekawe standardy operowania prawda :-):



 
Odnośnie tego typa co został przez niebieskiego pobity to jest jakiś filmik który pokazuje jak wcześniej był agresywny i rzuca w stronę policji kamienie, butelki, petardy a potem ten jeden go poznał i natłuk ale nie jestem pewien bo ja tego filmiku nie widziałem tylko do znajomego słyszałem jakiś chyba z kamer przemysłowych.
 
Tak przynajmniej twierdzi policja. Jak dotad zadnego takiego filmu nikt nie widzial. Gosc wyglada na zupelnie przypadkowego lebka. Zreszta - wystarczy film z jego pobicia - krzycza "stac, policja!", gosc sie zatrzymuje i czeka. Jakos srednio pasuje do zadymiarza.



Druga sprawa - nawet jesli (w co bardzo watpie, ale mniejsza o to) - to gliniarz i tak a) zlamal prawo b) zachowal sie jak ostatnia szmata bijac bezbronnego lebka. Oni nie sa od wymierzania sprawiedliwosci, od tego sa sady, prokuratura itd.
 
Matiatus, tutaj masz co Ci dwaj skazani mieli do powiedzenia:



http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Zx081lOg5Ko#







Jak dla mnie sprawa cuchnie na kilometr - gliniarze wszystkich puszczali, tylko ekspresowe wyroki dostali kolesie, ktorzy byli ofiarami policyjnego przestepstwa. Wyglada jak proba zamiecenia sprawy pod dywan i usprawiedliwienia policyjnej brutalnosci.



Najlepsze jest to, ze prokuratura wzywala goscia, zeby sie zglosil w zwiazku z tym, ze byl pobity przez policjanta, a przyklepali mu wyjete z tylka (tj. z geby tego psiura) zarzuty jak sie zglosil :-)



Szlag trafia, ze w Polsce sady sa od krycia wladzy/policji, a nie od pilnowania sprawiedliwosci.
 
W sprawie policjantów zgadzam sie całkowicie z Zellboyem. Zresztą to nie pierwsza ( i z pewnością nie ostatnia :/) sytuacja, gdy policja przekracza swoje uprawnienia, a ofiara staje się winowajcą. Instytucje w Polsce razem występują przeciwko obywatelowi i jest to bardzo niepokojąca tendencja.
 
@Zelboys06
Obejrzę to sobie później, ale póki co nie będę się na ten temat wypowiadał zobaczymy jak ta sprawa potoczy się dalej :-)
 
A tutaj jeszcze (glownie antifa) o antifie:
Oto cytaty, które o Antifie mówią wszystko. Komentarz jest zbędny

W ubiegłoroczne Święto Niepodległości grupa zamaskowanych napastników wtargnęła do pociągu na trasie Bydgoszcz • Warszawa i zaatakowała gazem pieprzowym, pałkami teleskopowymi, młotkami i innymi niebezpiecznymi narzędziami osoby jadące na Marsz Niepodległości. Media o sprawie informowały oszczędnie, nie wspominając, że napastnicy byli aktywistami Antify. Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie umorzyła śledztwo • (portal Fronda.pl, 14 maja 2011 r.).
• W dniu 11 listopada 2011 r. znów jesteśmy na ulicach, ale nasze hasła znów nie ograniczają się jedynie do odrzucenia faszyzmu. Naszym wrogiem jest nie tylko skrajna prawica, ale sama idea państwa narodowego i kapitalizmu • (oficjalna strona Centrum Informacji Anarchistycznej).
• Maski na twarzy niektórym bardzo pomagają psychicznie, albowiem dają pełną anonimowość oraz radykalizują sam wygląd dymu, a pośrednio przez to sam dym. ( • ) Przed akcją opróżnijcie kieszenie ze wszystkiego, co w przypadku aresztowania może być dla was lub innych niebezpieczne (adresy, notatki, antyfaszystowska propaganda, numery telefonów). ( • ) Jeśli masz przy sobie jakieś przedmioty nielegalne • gaz, broń, petardy etc. • zostaw je pod ławką w samochodzie (policyjnym • przyp. red.). ( • ) W protokole są rubryki dot. zapytania o stan zdrowia, a także o to, czy wnosisz skargę do sądu na zatrzymanie. Odpowiadasz, że tak, wnosisz skargę, a co do stanu zdrowia • to powiedz, że cię pobito przy zatrzymaniu (strona Antifa.bzzz.net, zakładka • Faszyzm nie przejdzie • ).
• Obserwujemy demonizowanie gości z Niemiec. Ruch antyfaszystowski nie da się skryminalizować • (Jacek Fenderson, działacz Porozumienia 11 Listopada).
• Przyjechaliśmy do Warszawy tylko po to, by wesprzeć Kolorową Niepodległą. Wyrażamy oburzenie, że policja wciąż przetrzymuje blisko sto osób z naszej grupy bez postawienia im zarzutów • (przedstawiciele niemieckiej Antify). • W czasie jazdy na komisariat rozmawiaj z innymi zatrzymanymi na temat waszych praw, ale ani słowa o tym, co ty/wy zrobiłeś/zrobiliście. Pamiętaj, iż może być między wami szpicel lub podsłuchuje policjant. Zwracaj uwagę na innych i okaż się być odpowiedzialnym, jeśli oni z pewnymi sytuacjami (aresztowanie itd.) gorzej sobie radzą niż ty. Mów im, iż od tej chwili najlepiej jest mieć zamkniętą mordę, tj. odmówić zeznań • (Antifa.bzzz.net).
Urocze, czyz nie?
 
Dla mnie osobiscie uroczy jest nastepujacy fragment:

Naszym wrogiem jest nie tylko skrajna prawica, ale sama idea państwa narodowego i kapitalizmu •


W zestawieniu z tym, ze cala impreze nakrecala Krytyka Polityczna, ktora jest w sposob bezposredni i posredni utrzymywana przez budzet panstwa. Antysystemowcy psia ich mac :-)
 
Ja tam nie jestem ani za jedną stroną ani za drugą ale nosz kurdę bez przesady, co oni w ogóle robią ?:-)
 
@vasal



Nie do mnie brawa - Feusette wrzucil na Rzepie, ja tylko skopiowalem (normalnie daje zrodlo, ale to forum nie lubi linkow).
 
Back
Top