Marcin Najman przegrał z 40 kg lżejszym rywalem! „Lizak” wygrywa na punkty po pasywnej walce

MMARocks.pl

Cohones4Life
MMARocks
NajmanLizak.jpg


Piotr Lizakowski pokonał Marcina Najmana jednogłośną decyzją sędziów po starciu bez większych emocji. Pojedynek odbył się na gali CLOUT MMA 2, 28 października w Płocku.

Bardzo spokojny początek, podczas którego Piotr Lizakowski trzymał spory dystans i od czasu do czasu próbował niskich kopnięć. Marcin Najman cały czas zachowywał spokój i sam starał się atakować przeciwnika kopnięciami. Kolejne kopnięcia padały jednak wyłącznie ze strony „Lizaka”, który po każdej akcji odskakiwał od rywala utrzymując bezpieczny dystans.

Od pierwszych sekund drugiej rundy „El Testosteron” starał się skracać dystans i ruszać na przeciwnika. W pewnym momencie sędzia postanowił przerwać pojedynek i zachęcić zawodników do walki. Szybko po tym „Lizak” ruszył po sprowadzenie, które Najman wybronił. Starcie przeszło do klinczu, w którym Lizakowski przeszedł za plecy przeciwnika i tam spędził resztę rundy - pracował nad duszeniami zza pleców i od czasu do czasu zadawał ciosy, jednak nie zdołał zagrozić Najmanowi.

Ponownie spokojny początek w trzeciej rundzie. Po badaniu się w stójce sędzia znów zdecydował się przerwać walkę i zachęcić mężczyzn do aktywniejszego pojedynku. Nie przyniosło to jednak zbyt dużego skutku, bo obaj w dalszym ciągu trzymali bezpieczny dystans i tylko od czasu do czasu próbowali zadawać jakiekolwiek ciosy.

Dla Najmana była to trzecia walka w 2023 roku. W marcu jednogłośną decyzją sędziów pokonał Pawła Jóźwiaka, a w sierpniu w 15 sekund został rozbity ciosami przez Andrzeja Fonfarę.

„Lizak” po raz drugi wszedł do klatki CLOUT MMA. W sierpniu podczas pierwszego wydarzenia tej organizacji wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Dominikiem Skowyrą.

 
Back
Top