Manny Pacquiao rywalem 20 lat młodszego mistrza RIZIN Chihiro Suzukiego w walce pokazowej na zasadach boksu

Jakub Madej

Moderator
Cohones
PacquiaoSuzuki.jpg


Legenda boksu zawodowego, Manny Pacquiao, już 28 lipca stoczy kolejną walkę. Jego przeciwnikiem będzie Chihiro Suzuki.

Pojedynek odbędzie się na gali Super RIZIN 3, 28 lipca w Japonii. Będzie to pokazowe starcie na zasadach boksu, zakontraktowane na trzy rundy.

Ostatni raz do ringu Manny Pacquiao wszedł w grudniu 2022 roku na gali w Korei Południowej. Była to walka pokazowa, w której jednogłośną decyzją sędziów pokonał DK Yoo.

Do zawodowej walki w boksie Filipińczyk wyszedł po raz ostatni w sierpniu 2021 roku. Jednogłośną decyzją sędziów przegrał wtedy z Yordenisem Ugasem. Wcześniej Pacquiao wygrywał z takimi pieśćiarzami, jak Timothy Bradley, Jessie Vargas czy Adrien Broner, przegrywał natomiast z Floydem Mayweatherem Juniorem i Jeffem Hornem.

Chihiro Suzuki to 25-letni zawodnik z Japonii, który na swoim koncie ma walki w MMA, Muay Thai czy Kickboxingu. W ostatnich występach toczył głównie starcia w mieszanych sztukach walki - w pierwszych rundach kończył między innymi Patricio Pitbulla, Vugara Karamova i Masanoriego Kaneharę. Suzuki wcześniej przegrał przez poddanie z Kleberem Koike Erbstem, jednak wynik walki został zmieniony na „no contest” przez niezrobienie wagi przez Erbsta.

 
Back
Top