Mamed Khalidov vs. Yuki Sasaki na gali Sengoku “Soul of Fight”!

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks
img-016.jpg

Sengoku ogłosiło że kolejnym pojedynkiem na gali Sengoku “Soul of Fight” do jakiej dojdzie 30 grudnia 2010 roku w Tokio będzie starcie mistrza federacji KSW Mameda Khalidova (20-4-2, nr 1 w rankingu PL) z weteranem japońskich rignów Yukim Sasakim (22-18-1).  Dla trenującego na co dzień w Arrachion MMA Olsztyn Mameda Khalidova będzie to trzecia i zarazem ostatnia walka z obecnego kontraktu z organizacją Sengoku. Wcześniejsze dwie Khalidov stoczył z mistrzem  tej organizacji Jorge Santiago notując w nich 1 zwycięstwo przez efektowny nokaut i 1 porażkę po kontrowersyjnej decyzji sędziów.

Yuki Sasaki mimo że ma na koncie obecnie 4 porażki z rzędu jest bardzo trudnym i doświadczonym przeciwnikiem. Ma na koncie ponad 40 zawodowych walk  w tym zwycięstwa między innymi nad znanym z UFC Paulem Taylorem i innym japońskim weteranem Yukim Kondo. Ostatnią swoją walkę stoczył 4 grudnia na gali Bitetti Combat 8 gdzie po 3 rundach przegrał przez decyzję sędziowską z ostatnim mistrzem wagi średniej PrideFC Paulo Filho. Gala Sengoku będzie transmitowana przez telewizję HDNet

Rozpiska Sengoku

Mamed Khalidov vs. Yuki Sasaki na gali Sengoku “Soul of Fight”!

outcast

Maximum FC
Bantamweight
Dobra wiadomość na początek dnia.
Mamed nie powinien mieć problemów z wygraniem tej walki.

BT

Oplot Challenge
Heavyweight
I co taka walka mu da? Przeciwnik już słaby, od maja 2008 nie wygrał żadnej walki. Już Sakurai się lepiej prezentuje, czy Bruno Carvalho. Beznadziejny match up wg mnie.

G

Guest

Guest
Ale mi to news.Wiadomo było,że Mamed wystąpi w Sengoku pod koniec roku…Co sam mówił.

Lucash

Brutaal
Featherweight
Profil na sherdogu:
http://www.sherdog.com/fighter/Yuki-Sasaki-1255

Gość jest twardy, wytrzymuje kilka rund walki z dobrymi przeciwnikami.

outcast

Maximum FC
Bantamweight
Oficjalną informację o kolejnej walce najlepszego polskiego zawodnika MMA oceniacie jako ‘ale mi to news’?
O występie Mameda na Soul of Fight było wiadomo tylko tyle, że prowadzone są negocjacje na zaawansowanym poziomie a że do gali zostało już tak mało czasu to to jest naprawdę ważna wiadomość.

Co do przeciwnika – im więcej dla Mameda występów poza ringiem KSW, tym lepiej. Pamiętajcie że to japońska gala i w grę wchodzą tylko takie a nie inne walki. Pojedynki z Misakim czy Nakamurą w kontekście wygranej nie dałyby Mamedowi dużo więcej na światowym rynku.

wzi13

Oplot Challenge
Middleweight
Fajnie ze wystapi na swiatowym ringu – do bani ze z przeciwnikiem ktory nie jest dla niego wyzwaniem.

Problem w tym ze czas nie stoi w miejscu a Mamed wydaje sie byc zastanym w KSW majac jedynie fajna przygode z Santiago… szkoda bo moglo by byc imho duzo lepiej.

PawelSzymon

Shark Fights
Middleweight
juz tak nie narzekajcie, bo bedzie tak jak z sakurajem na ksw kumite, nie badzmy zbyt pewni wygranej, a ze nie ma nazwiska jak santiago to juz inna kwestia

Kenzo860

Oplot Challenge
Welterweight
Mamed niech rozniesie samuraja i zmyka “na salony” światowego MMA. Szkoda takiego zawodnika na KSW , myślę że jeżeli jakimś cudem zainteresowało by się nim UFC to po 2 walkach czy wygra czy nie. (H)Amerykańska publiczność bedzie krzyczec i skakać gdy bedzie wchodził do octagonu. Ta efektywność .. A co do walki.. może i zawodnik nie jest jakimś wielkim wyzwaniem dla Mameda.. ale jest tez druga strona medalu..Bedzie mogł pokazac swoje “sztuczki”
icon_smile.gif
że tak to nazwe. Pozdrówki dla wszystkich..

Ps. Siedze na mmarocks juz tyle czasu i nie wiem dlaczego dopiero co sie zarejestrowalem
icon_smile.gif

KingDante

BAMMA
Middleweight
Jeśli Mamed wygra –to świetnie, mimo, że przeciwnik nie jest bardzo mocny to wygrana na gali o znacznie większym prestiżu niż KSW wpłynie na wartość jego ”akcji”. Ale nie oszukujmy się to nie będzie wielki wzrost. W przypadku porażki natomiast, Mamed będzie atrakcją tylko i wyłącznie dla widzów Ferdka Kiepskiego. Trzymam kciuki, mam nadzieje że wygra w efektowny sposób i wyśle w świat wiadomość, że dalej jest niebezpieczny.

Born2kill

UFC
Heavyweight
Póki nie skończy się jak z Sakuraiem lub gorzej to jeszcze pół biedy. Problem w tym, że takie pojedynki są ryzykowne. Czy wygrana coś mu da?Raczej nikt sie spodziewac porażki nie powinien, ale też nie ma już aż tyle czasu by nabijać bilans, który i tak jest niezły.
Oby Mamed nie zlekceważył rywala i wygrał obrotówką na głowę w 1 minucie 15 sekundzie pierwszej rundy ;)

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks
Mamedowi przyda się teoretycznie łatwiejsza walka na przetarcie po 9 miesiącach przerwy i po dwóch ciężkich pełno rundowych walkach z Jorge Santiago i Ryuta Sakurai`em.

@Kenzo860

Dobra decyzja
icon_smile.gif

BT

Oplot Challenge
Heavyweight
@Kenzo860

Chyba chodziło ci o efektowność, a nie efektywność, którą i tak Mamed w swoich walkach odnosił. A dlaczego niby UFC miałoby się nim zainteresować nawet jakby przegrał dwie walki? Jakoś nie mogę sobie przypomnieć zawodnika, który zostałby zakontraktowany mając dwie ostatnie porażki. Poza tym, dlaczego niby by mieli skakać? Bez przesady, to nie Anderson Silva. Średnio widziałbym Mameda w UFC, sądzę że 90% wagi średniej odprawiłoby go z przegraną.

Born2kill

UFC
Heavyweight
Sądzić to sobie można jak zwykle. Przegrał dziwną decyzją z Santiago, wcześniej porządnie go nokautując. Z Sakuraiem nie przegrał jakby ktoś nie pamiętał.
Jeśli uznać to za przetarcie to ok, ale jeśli tak ma się toczyć kariera to już gorzej. Musi być wygrana, potem wygrana na KSW i krok do przodu, nie widze innej opcji, szkoda czasu.

slowik_1991

ONE FC
Middleweight
BT chyba nie wiesz o czym mówisz :D jak dla mnie zajebisty news, w końcu jakaś walka, no i jeśli faktikos wierzyć temu co w wywiadach podawał Mamed i Kawul to przyszły rok Czeczen będzie miał pracowity, 2 walki w KSW i możliwy wyjazd do US.i.A oby tylko obyło się bez kontuzji i innych wydarzeń losowych, które mogłyby nie sprzyjać naszemu mistrzowi :) WAR Mamed !!!
EDIT: a jeszcze wtrącę, że Kawul w video chacie na ipli wspominał, że jeśli nie dojdzie do rewanżu z Sakuraiem to ściągną Khalidovovi jakiegoś mocnego Amerykanina, chociaż nie wiem czy to nie była tylko gadka pod publikę . . .

BT

Oplot Challenge
Heavyweight
@slowik_1991

Dlaczego uważasz, że nie wiem o czym mówię? Konkrety proszę.

BlackStar

BAMMA
Lightweight
chłopaki po co narzekać:) rzadko kiedy polski zawodnik ma okazję walczyć z weteranem Shooto, Pancrase, Deep, Pride czy UFC, a ten facet walczył dla tych wszystkich organizacji:), twardy rywal i Mamedowi wcale nie będzie łatwo bo Sasaki po pierwsze walczy u siebie, po drugie 90% walk przegrywa decyzją sędziów a znamy dobrze poziom sędziowania w Japonii i fakt jak bardzo wspierają swoich:)

slowik_1991

ONE FC
Middleweight
Mamed pokonał przez knockout zawodnika notowanego obecnie jako nr.5 w swojej wadze na świecie, wtedy nie pamiętam ale Santiago był jakoś pod koniec top 10, i teraz moje pytanie do Ciebie: pokaż mi 90% zawodników UFC których można zobaczyć w Top 10 . . . ba, weź mi wylicz te 90% z którymi Mamed rzekomo miałby przegrać, jak dla mnie Akiyama, Leben, Bisping, Almeida czy Belcher nie stanowiliby problemu dla naszego Czeczena.

Tykersky

Legacy FC
Lightweight
@BT
“A dlaczego niby UFC miałoby się nim zainteresować nawet jakby przegrał dwie walki? Jakoś nie mogę sobie przypomnieć zawodnika, który zostałby zakontraktowany mając dwie ostatnie porażki.”

Mark Hunt na UFC 119 – Mir vs. Cro Cop mial przed ta walka 5 przegranych walk pod rząd. Mogl bym ci dac kilka innych przykladow tylko po co..

GLF

KSW
Heavyweight
Hunt to zły przykład. Zdaje się, że on walczył bo wygrał proces z Zuffą (kwestie kontraktowe związane z przejęciem Pride).

To nie wina Mameda, że dostał taką propozycję od SRC. Też wolałbym Misakiego, ale nie ma co marudzić.

PSYCHOL

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Więcej może stracić niż zyskać nawet wygraną przez decyzję tym bardziej minus.
Tylko efektowne zwycięstwo obiję się w środowisku większym echem. Oby było na plus i się po przerwie elegancko przetarł na Sasaki.

BT

Oplot Challenge
Heavyweight
@slowik_1991

Mamed pokonał przez knockout zawodnika notowanego obecnie jako nr.5 w swojej wadze na świecie, wtedy nie pamiętam ale Santiago był jakoś pod koniec top 10, i teraz moje pytanie do Ciebie: pokaż mi 90% zawodników UFC których można zobaczyć w Top 10 . . . ba, weź mi wylicz te 90% z którymi Mamed rzekomo miałby przegrać, jak dla mnie Akiyama, Leben, Bisping, Almeida czy Belcher nie stanowiliby problemu dla naszego Czeczena.

Po pierwsze: nie zaczynaj pisać o TOP 10, bo nic o tym nie pisałem. Po drugie: Almeida walczy w welter, do której przeniósł się po wygranej z Grove’m. Po trzecie: jeśli uważasz, że wymienieni przez Ciebie zawodnicy nie stanowiliby problemu dla Khalidov’a to…
icon_wink.gif
Masz spore poczucie humoru. Do tej garstki którą wymieniłeś należałoby dorzucić Palahres’a, Maię, Falcao, większego Miller’a, Simpsona, Munoza, czy nawet Lawlor’a, który w ostatniej swojej walce pokazał się z bardzo dobrej strony. Nie wymieniłem masy innych zawodników, oczywiście. No cóź, bez obrazy ale to co piszesz pewnie jest podyktowane tym, że robią na tobie wrażenie obrotówki i inne efekciarskie techniki, które stosuje Khalidov w swoich walkach. Gdybyś miał większe pojęcie o walce, nie ekscytowałbyś się tak tym.