Makhachev obroni pas czy Volkanovski podwójnym mistrzem? Przegląd kursów Superbet przed UFC 284

MMARocks.pl

Cohones4Life
MMARocks
efwfwe.jpg


Już 11 lutego odbędzie się gala UFC 284: Makhachev vs Volkanovski, podczas której zobaczymy trzynaście pojedynków. W najważniejszym z nich dojdzie do bardzo ciekawego starcia pomiędzy Islamem Makhachevem a Alexandrem Volkanovskim. Stawką tego pojedynku będzie pas UFC w kategorii lekkiej. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się bliżej kursom bukmacherskim wystawionym przez naszego partnera Superbet.

Rzadko kiedy zdarzają się już gale, że w całej karcie mamy aż tylu mocnych faworytów. W przypadku sobotniej kursy na faworytów wynoszące 1.40 lub niżej to aż 62% całej karty (8/13). Największym faworytem jest Zubaira Tukhugov (1.18), zaraz za nim Islam Makhachev (1.25), a po nich Jack Jenkins (1.28). Nie trzeba jednak ukrywać, że w ich przypadku kursy są wystawione bardzo dobrze, choć jest wiele osób, które wróżą wygraną Alexowi Volkanovskiemu.

Oferta powitalna dla nowych graczy! Odbierz do 3754 PLN na start z kodem MMAROCKSCiekawie prezentuje się kurs na wygraną Alonzo Menifielda w starciu z Jimmym Crute. 26-latek z Australii powraca po ponad rocznej przerwie - w ostatnim starciu przegrał w 48 sekund z Jamahalem Hillem, wcześniej doznał kontuzji nogi w pojedynki z Anthonym Smithem, a 2022 rok był dla niego znów pechowy, bo kolejny uraz wykluczył go z treningów, potrzebował rekonstrukcji kolana. Zwycięstwami w 2020 roku (z Oleksiejczukiem i Bukauskasem) albo na początku przygody z UFC (z Samem Alveyem i Paulem Craigiem), Crute pokazywał, że może być mocnym kandydatem w kategorii półciężkiej. Teraz nie wiemy jednak, jak wyglądać będzie jego forma.

Alonzo Menifield to natomiast bardzo mocny stójkowicz, który w UFC prezentował zmienną formę, jednak ostatnimi wygranymi pokazał, że będzie dla rywali mocnym zagrożeniem - szczególnie może być sporym problemem dla Jimmy’ego Crute, którego forma z pewnością stoi pod znakiem zapytania. Niewykluczone jednak, że 26-latek powróci w wielkim stylu i da tym samym sygnał, że wciąż będzie liczyć się w walce o najwyższe cele w kategorii półciężkiej

Najciekawsze kursy:

Zwycięzca - Alonzo Menifield @ 2.50
Metoda Zwycięstwa - Alonzo Menifield przed czasem @ 3.20
Metoda Zwycięstwa - Alonzo Menifield przez KO, TKO, DQ @ 3.90

Spora dysproporcja w umiejętnościach może mieć miejsce w kategorii piórkowej. Jack Jenkins zmierzy się z Donem Shainisem. Amerykanin ma już za sobą walkę pod szyldem UFC, Australijczyk dopiero zadebiutuje. Przyjrzyjmy się jednak bliżej Shainisowi. „Shameless” trafił do UFC w październiku 2022 roku, jednak w zaledwie 30 sekund został poddany gilotyną przez Sodiqa Yusuffa. Niewykluczone, że podobny scenariusz może mieć miejsce również w sobotę.

Shainis jeszcze nie tak dawno, bo w kwietniu 2022 roku mierzył się z zawodnikiem o rekordzie… 16-104. Później co prawda wygrał z doświadczonym i mającym przeszłość w UFC Codym Pfisterem, zawodnik ten często w swojej karierze mierzył się z rywalami o ujemnych rekordach. Debiut pokazał, że Shainis może mieć spory problem z wejściem na najwyższy poziom w MMA.

Dla Jenkinsa będzie to bardzo mocne wyzwanie i odpowiedni rywal na początek. „Phar” swoją walką w DWCS pokazał jednak, że jest kompletnym zawodnikiem i w starciu z takim rywalem, jak Shainis, nie powinien mieć większych problemów. Jenkins w poprzedniej walce każdą rundę dominował, zdobył cztery sprowadzenia, zadał ponad 100 ciosów, a czas kontroli to aż 11 minut i 9 sekund. Jeśli w podobny sposób wyjdzie do najbliższego przeciwnika, to nie powinien udanie zadebiutować w UFC. 31-letni Amerykanin może się jednak postawić i pokazać, że przegrana w 30 sekund była tylko wypadkiem przy pracy, jednak wygrana Jenkinsa to coś bardziej prawdopodobnego.

Najciekawsze kursy:

Walka Potrwa Pełen Dystans - Nie @ 1.50
Liczba Rund - Poniżej 2.5 @ 1.57
Metoda Zwycięstwa - Jack Jenkins przed czasem @ 1.80

Do organizacji UFC powraca Modestas Bukauskas, który zmierzy się z Tysonem Pedro. Będzie to bardzo trudne wyzwanie dla Litwina - zestawianie go z mocnymi stójkowiczami może kończyć się dla niego w zły sposób. 29-latek w UFC nie zachwycał do tej pory - co prawda wygrał z Andreasem Michailidisem, jednak przegrywał później kolejno z Jimmym Crute, Michałem Oleksiejczukiem i Khalilem Rountree. Po udanych walkach w Cage Warriors powraca do UFC, jednak starcie to przyjmuje na zaledwie dwa tygodnie przed wydarzeniem.

Tyson Pedro może być dla niego koszmarnym zestawieniem. Do tej pory Litwin głównie swoich szans szukał w stójce, starając się rozbijać rywali. Tylko raz w UFC próbował sprowadzać - miało to miejsce w walce z Michałem Oleksiejczukiem - obalenie jednak ostatecznie i tak nie wyszło. Więcej ciosów od niego w walkach zadawali wszyscy rywale. Jeśli w taki sposób zawalczy także Pedro to może tu dojść do szybkiego skończenia.

Przełom 2017 i 2018 roku nie był dla Australijczyka udany - przegrane z Ilirem Latifim, Ovincem Saint Preux i Mauricio Ruą postawiły jego przyszłość w UFC pod znakiem zapytania. W 2022 roku powrócił on jednak najpierw rozbijając Ike Villanuevę, a następnie nokautując Harry’ego Hunsuckera. Bardzo oszczędnie i przemyślanie walczący w stójce zawodnik z pewnością będzie chciał zdominować w stójce swojego rywala i tam rozbić. Jeśli pokaże się z dobrej strony i nie da się obalać jak w walkach z Latifim, Safarovem czy Ruą (chociaż jest to najczarniejszy scenariusz), to powinien wygrać spokojnie rozbijając rywala.

Najciekawsze kursy:

Zwycięzca - Tyson Pedro @ 1.42
Walka Potrwa Pełen Dystans - Nie @ 1.50
Metoda Zwycięstwa - Tyson Pedro przez KO, TKO, DQ @ 2.90

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!Z pewnością dla osób widzących Volkanovskiego z szansami na wygraną kurs na jego zwycięstwo będzie niezwykle atrakcyjny, bo wynosi aż 4.00. Dla fanów zakładów na liczbę rund te również prezentują się ciekawie - powyżej 2.5 to kurs 1.60, a powyżej 3.5 to kurs 1.85. Mistrz wagi lekkiej co prawda ostatnich rywali kończył bardzo szybko (Hooker - pierwsza runda, Green - pierwsza runda, Oliveira - druga runda), jednak Volkanovski to zawodnik preferujący walkę w dłuższym dystansie i rzadko kiedy jego starcia kończą się szybko.

Pozostałe najciekawsze kursy:

Metoda Zwycięstwa - Loma Lookboonmee na punkty @ 1.75
Zwycięzca - Blake Bilder @ 2.15
Zwycięzca - Josh Emmett @ 2.45

Kupon 1:

UFC284K1.jpg


Kupon 2:

UFC284K2.jpg


 
Back
Top