Majsterkowanie DIY - porady, sztuczki, nowe patenty

https://www.oleole.pl/zestawy/szlifierki-katawe-1/19652319096/graphite-58g003.bhtml
Nie mam pojęcie jak to się sprawuje. Obawiam się, że przy moim używaniu tygodnia by nie przeżyło. Może na Twoje amatorskie potrzeby wystarczy taki zestawik?
A te dodatki możesz dokupić w razie konieczności to co będzie potrzebne. Nie mam zaufania do bitów czy wierteł topexa, bo są wykonane z gównolitu.
oł fak, ale tanio :)

Czyli sama szlifiera to ~150zl. I to na aku (co prawda sam aku+50zl), a tu Makita x2 na kablu (edit: a nie, 230zl, zapamietalem 320)

No coś tam musi być z masła. Chociaż nie, masło też drogie :)
 
Last edited:
oł fak, ale tanio :)

Czyli sama szlifiera to ~150zl. I to na aku (co prawda sam aku+50zl), a tu Makita x2 na kablu (edit: a nie, 230zl, zapamietalem 320)

No coś tam musi być z masła. Chociaż nie, masło też drogie :)
Z doświadczenia wybrałbym makitę. Mam taką od kilku lat i tylko raz szczotki były wymieniane a roboty trochę narobiła i wciąż bywa używana.
 
Zbliża się dzień ojca i wpadłem na pomysł, żeby kupić tacie zestaw kluczy - jakiś remont, coś trzeba naprawić i czasem brakuje narzędzi. Nie chcę wydawać milionów monet, ale też nie chcę kupować jakiegoś badziewia i znalazłem taki zestaw: https://m.ceneo.pl/32791310

Co o tym myślicie, ujdzie? Może polecacie cos innego tak do 250 zł?
 
Zbliża się dzień ojca i wpadłem na pomysł, żeby kupić tacie zestaw kluczy - jakiś remont, coś trzeba naprawić i czasem brakuje narzędzi. Nie chcę wydawać milionów monet, ale też nie chcę kupować jakiegoś badziewia i znalazłem taki zestaw: https://m.ceneo.pl/32791310

Co o tym myślicie, ujdzie? Może polecacie cos innego tak do 250 zł?
Mam do czynienia z narzędziami tej firmy i w tej cenie są jak najbardziej ok. Sam chcę sobie sprawić szafkę narzędziową na kołach z yato.
 
Zbliża się dzień ojca i wpadłem na pomysł, żeby kupić tacie zestaw kluczy - jakiś remont, coś trzeba naprawić i czasem brakuje narzędzi. Nie chcę wydawać milionów monet, ale też nie chcę kupować jakiegoś badziewia i znalazłem taki zestaw: https://m.ceneo.pl/32791310

Co o tym myślicie, ujdzie? Może polecacie cos innego tak do 250 zł?
Bardzo dobry zestaw, ostatnio odkręcałem tym zapieczone śruby M16 i grzechotka wytrzymała:):):) Do domowych zastosowań lepszego raczej nie trzeba.
 
Jest ktoś w stanie polecić rodzaj uchwytu do zamocowania TV do ściany? Zależy mi na tym, żeby miał możliwość obrotu w poziomie o jakieś 15 stopni w każdą stronę. Przeglądam Internet i widzę, że rozwiązań jest sporo - czy któreś z nich jest w Waszej opinii lepsze od innych?
 
Jest ktoś w stanie polecić rodzaj uchwytu do zamocowania TV do ściany? Zależy mi na tym, żeby miał możliwość obrotu w poziomie o jakieś 15 stopni w każdą stronę. Przeglądam Internet i widzę, że rozwiązań jest sporo - czy któreś z nich jest w Waszej opinii lepsze od innych?
To zależy jak ciężki masz tv i ile będziesz nim kręcił:)
U mnie 8kg wisi pod kątem ponad rok na takim badziewiu i nawet na 1 mm się nie wygiął:)
https://allegro.pl/oferta/uchwyt-do-telewizora-tv-obrotowy-do-42-30kg-7623476241
 
A tv w jednym położeniu wciąż, czy czasami przekręcacie go w drugą stronę? Mam obawy, czy elementy z czasem nie poluzują się na tyle, że tv będzie latał na wszystkie strony.
U mnie cały czas w jednym miejscu, tam są śruby do dociśnięcia, ale niestety przy częstym kręceniu cała ta blacha/konstrukcja może się wygiąć, ja bym szukał czegoś z udźwigiem z 5 razy większym niż waga tv, wtedy pewnie da radę:)
 
Jest ktoś w stanie polecić rodzaj uchwytu do zamocowania TV do ściany? Zależy mi na tym, żeby miał możliwość obrotu w poziomie o jakieś 15 stopni w każdą stronę. Przeglądam Internet i widzę, że rozwiązań jest sporo - czy któreś z nich jest w Waszej opinii lepsze od innych?
Ja mam 55 Cali na takim od roku i dobrze się sprawdza . Spora regulacja we wszystkie strony.
https://allegro.pl/oferta/regulowan...m=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
 
Co wy tu wymyślacie telewizor musi prawilnie stać na komodzie a nie jakieś sraki stojaki.
 

Murzyni teraz.

Biali 2 tysiące lat temu
d1756f9baadeab61792eb7b3008a886b.jpg
:travolta:
 
Ja mam 55 Cali na takim od roku i dobrze się sprawdza . Spora regulacja we wszystkie strony.
https://allegro.pl/oferta/regulowan...m=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
Dzięki za polecenie. Miałem już wybrany podobny w Media expert za 159. Ale zamówiłem tu za 90 z przesyłką i nawet udało mi się samemu zamontować. Wydaje się solidne i nie spodziewałem się takiego łatwego montażu. Jak ktoś szuka, to śmiało polecam. @Betonowy Krzychu
 
Panowie: kamień elewacyjny na ścianę w pokoju i na to wieszam TV, pytanie: przewiercać płytki czy zostawić na ścianie miejsce na uchwyt bez płytek ?
 
Panowie fachowcy, jedno i drugie odzyskane ze starych TV, jedno i drugie to chyba miedź,nie? Czemu różnią się kolorami?

 
:śmiech:

Chodzi mi o to czy to są jakieś różne gatunki miedzi? Nie znam się na tym, jedno jest z domieszką czegoś a drugie czyste? Jeśli tak, to które jest które? W szkołę rzucałem kamieniami, teraz na Cohones muszę nadrabiać braki w wykształceniu, doedukujcie kolegę
 
:śmiech:

Chodzi mi o to czy to są jakieś różne gatunki miedzi? Nie znam się na tym, jedno jest z domieszką czegoś a drugie czyste? Jeśli tak, to które jest które? W szkołę rzucałem kamieniami, teraz na Cohones muszę nadrabiać braki w wykształceniu, doedukujcie kolegę

Jest dużo rodzajów miedzi zależnie od jakosci (ilość zanieczyszczeń w stosunku do czystej miedzi, ale to w setnych częściach procenta się liczy) i przewodności. W elektronice stosowane są te czyste z klasy M1E, CuETP. Nie rozróżnisz ich po kolorze. Różny kolor może być spowodowany dodatkami (ale już większymi niż te zanieczyszczenia), jakimś modyfikowaniem miedzi przez producenta albo po prostu "zajściem" kolorem miedzi, co zdarza się jeśli jest wystawiona na działanie różnych zewnętrznych czynników jak choćby wilgoć a nie jest dobrze przed nią zabezpieczona.
Inaczej mówiąc, nie jesteś w stanie określić czym się różnią bez analizy i pomiaru przewodności.
 
Jest dużo rodzajów miedzi zależnie od jakosci (ilość zanieczyszczeń w stosunku do czystej miedzi, ale to w setnych częściach procenta się liczy) i przewodności. W elektronice stosowane są te czyste z klasy M1E, CuETP. Nie rozróżnisz ich po kolorze. Różny kolor może być spowodowany dodatkami (ale już większymi niż te zanieczyszczenia), jakimś modyfikowaniem miedzi przez producenta albo po prostu "zajściem" kolorem miedzi, co zdarza się jeśli jest wystawiona na działanie różnych zewnętrznych czynników jak choćby wilgoć a nie jest dobrze przed nią zabezpieczona.
Inaczej mówiąc, nie jesteś w stanie określić czym się różnią bez analizy i pomiaru przewodności.
 
Nie wiem czy temat dobry, ale może polecilibyście jakieś organizery na narzędzia, śrubki, gwoździe itp.


Przy tych uważaj. Dopóki stoją w jednym miejscu to jest spoko, ale jak podniesiesz bo chcesz przenieść, zapomnisz się i przechylisz trochę do przodu to wsio się gładziutko wysuwa i zbierasz śrubki z podłogi.
 
@andrzej_t. specu od części metalowych: poszukuję motylka na śrubę M8, koniecznie ze stali nierdzewnej (będzie w wodzie), koniecznie z kontrą (będą drgania i inne szamotania :) ). Jakoś nie mogę wyszkiełkować?

Coś ten deseń
H2f25ddf0ad104df9adbfa1e772f57a18f.jpg_q50.jpg


Te do kosiarek mają kontrę?
MOTYLEK-RACZEK-UCHWYTU-KOSIARKI-NAKRETKA-M8



Ewentualnie mogłaby być nakładka-klucz na (samokontrującą) zwykłą zakrętkę m8. Takie coś łatwiej schować chyba niż klucz...
 
@andrzej_t. specu od części metalowych: poszukuję motylka na śrubę M8, koniecznie ze stali nierdzewnej (będzie w wodzie), koniecznie z kontrą (będą drgania i inne szamotania :) ). Jakoś nie mogę wyszkiełkować?

Coś ten deseń
H2f25ddf0ad104df9adbfa1e772f57a18f.jpg_q50.jpg


Te do kosiarek mają kontrę?
MOTYLEK-RACZEK-UCHWYTU-KOSIARKI-NAKRETKA-M8



Ewentualnie mogłaby być nakładka-klucz na (samokontrującą) zwykłą zakrętkę m8. Takie coś łatwiej schować chyba niż klucz...
Sprawdź w Fabory
 
Kuipiłem wiertarke udarowa niby. Za 100 zł. Nie w wierca się w beton w wieżowcu. Eh. Jestem ciekaw czy w ogóle ma ten udar. Bo jest cos nietak. W instruijkci jest pokazane zeby suwak przesunac na lewo, Gdzie kuwa wszędzie jest wtedy bez udaru. I tu tez jest znak wiertła. Udaru nie czuje . Wiec nawet nie wiem czy jebli sie w instrukcji. Tylko na jednym ustawieniu wydaje specyficzny dźwięk a na drugim nie. Ten dźwiek to jest udar?Nie miałem wiertarki w ręce, to nie wiem. Tak czy siak sie nie w wierca. Tylko z ciekawości pytam.
 
Last edited:
@andrzej_t. specu od części metalowych: poszukuję motylka na śrubę M8, koniecznie ze stali nierdzewnej (będzie w wodzie), koniecznie z kontrą (będą drgania i inne szamotania :) ). Jakoś nie mogę wyszkiełkować?

Coś ten deseń
H2f25ddf0ad104df9adbfa1e772f57a18f.jpg_q50.jpg


Te do kosiarek mają kontrę?
MOTYLEK-RACZEK-UCHWYTU-KOSIARKI-NAKRETKA-M8



Ewentualnie mogłaby być nakładka-klucz na (samokontrującą) zwykłą zakrętkę m8. Takie coś łatwiej schować chyba niż klucz...
Aż sam zacxąłem szukać. Lipa z tym
 
Back
Top