Majsterkowanie DIY - porady, sztuczki, nowe patenty

Karton323

Shark Fights
Featherweight
Spontaniczny pomysł na nowy temat czyli szeroko pojęty temat majsterkowania. Wszelakie sztuczki, które ułatwiają nam życie, porady wykonania jakiejś rzeczy. Może się przyjmie...

Ja zacznę:
Coś na parujące szyby w samochodzie:



Palenisko:
2aad35y.jpg

Czyszczenie fug:

Układanie płytek na balkonie:

 
w sobotę dałem łuskę porobioną na legionistę rzymskiego, szkoda że nie zrobiłem zdjęcia : ) ślepy bez okularów oglądał to mnie zjebał, że daję jakiś otwieracz : D dzisiaj mi pogratulował, : D znaczy sobie głównie że mu to dałem hehe ale cieszą takie momenty : ) #wlewwsiebie :D
 
1444305464_ffnnyr_600.jpg

Takiego cuda to ja jeszcze nie widzialem.

A propos.
Korzystalem z porad tego goscia jak musialem pare plytek w lazience wymienic. Nigdy tego nie robilem i filmik okazal sie bardzo pomocny (porady kumpli zreszta tez).
 
Korzystalem z porad tego goscia jak musialem pare plytek w lazience wymienic. Nigdy tego nie robilem i filmik okazal sie bardzo pomocny (porady kumpli zreszta tez).
Ja podpatrzyłem u niego fugowanie, jak kiedyś pierwszy raz musiałem kłaść fugę.

W ogóle dzięki za temat, @Karton323 - miałem właśnie założyć takowy, ale stwierdziłem, że poszukam do dziesiątej strony w dziale cohones :lol:

W każdym razie - zabieram się za 2 tygodnie za budowę domku narzędziowego z tymczasową drewutnią, która docelowo będzie otwartym kącikiem ze stołem do majsterkowania. Ok. 2x3, w tym domek 2x2,2 i 70-80cm przestrzeni na drewutnię.

Ma ktoś może jakieś projekty? W sumie mam swój w głowie, gdzieś tam rozpisane odległości itp, natomiast nie narysuję, bo nie umiem :)
Podpatrzyłem sobie jeden projekt darmowy od Dietrichs, plus na chomiku jeden koleś miał kilka pdf-ów, ale im więcej zobaczę, tym lepiej dla domku i większa szansa, że nie będzie potem wkurwiał mojej żony swoją obecnością w ogrodzie :D
 
Zastanawiam sie nad jakąś lutownicą precyzyjną, raz na na kiedyś się może przyda...
Ta którą mam nie nadaje się do naprawienia jednej zabawki, no i tak się zastanawiam, ktoś ma jakieś doświadczenia?
 
Potrzebuję sposobu na połączenie taśm LED do klatki schodowej w domu. Przedstawię taki schemat efektu, który chciałbym uzyskać. Nie jest idealny, wiem ;) Ale tu jest ten problem, bo zwykle taśmy łączy się na końcach, a ja chce ją połączyć dwie taśmy(łącznie trzy, ale druga i trzecia zlutowane będą) tak, aby odprowadzić z nich przyłącz do zasilacza i do gniazdka, które nie jest na początku i końcu klatki tylko w środku jakby w przejściu między jedną, a drugą część schodów. Myślałem, żeby na ich końce podłączyć też zwykłe czujniki ruchu i wtedy wydaje mi się, że zasilacz z "łączenia taśm" by to uciągnął. Tylko nie wiem jak podłączyć dwie taśmy w bok:wink:
 
Potrzebuję sposobu na połączenie taśm LED do klatki schodowej w domu. Przedstawię taki schemat efektu, który chciałbym uzyskać. Nie jest idealny, wiem ;) Ale tu jest ten problem, bo zwykle taśmy łączy się na końcach, a ja chce ją połączyć dwie taśmy(łącznie trzy, ale druga i trzecia zlutowane będą) tak, aby odprowadzić z nich przyłącz do zasilacza i do gniazdka, które nie jest na początku i końcu klatki tylko w środku jakby w przejściu między jedną, a drugą część schodów. Myślałem, żeby na ich końce podłączyć też zwykłe czujniki ruchu i wtedy wydaje mi się, że zasilacz z "łączenia taśm" by to uciągnął. Tylko nie wiem jak podłączyć dwie taśmy w bok:wink:
16463726b40effacomment_M908hVGgCZl4.jpg
 
@bart123
Dlaczego nie rownolegle, jak w 1)?
Zakladam oczywiscie ze zasilacz pociagnie tyle tasm ile chcesz.
Do tego chodzi oczywiscie kwestia czujnika ale jak rozumiem on sterowalby wlaczeniem/wylaczeniem calosci (tuz przed/za zasilaczem).
Acha, no i zostaje kwestia estetyczna (przy gniazdku)
 
@bart123
Dlaczego nie rownolegle, jak w 1)?
Zakladam oczywiscie ze zasilacz pociagnie tyle tasm ile chcesz.
Do tego chodzi oczywiscie kwestia czujnika ale jak rozumiem on sterowalby wlaczeniem/wylaczeniem calosci (tuz przed/za zasilaczem).
Acha, no i zostaje kwestia estetyczna (przy gniazdku)
Właśnie tego pierwszego nieco się obawiam, choć mi najbliżej do niego. Tak, czujnik sterowałby włączeniem/wyłączeniem w zależności od wchodzenia/schodzenia i byłby na końcach taśm. Dochodzi tam prąd, bo mam już jedną instalację mniej skomplikowaną choć bez czujnika i zasilanie jest normalnie na końcu taśmy ;) A w razie czego to zrobię mały myk i podłączę włączanie pod nogą przy schodach(takie guziki jak w meblach są).

Kwestie estetyczne zostają na dalszym planie(zasilacz przykryje kwiatek, czy choinka) ponieważ jest to stare budownictwo i musiałbym za dużo kuć, aby to poprawić.
 
Dlaczego sie obawiasz?
Właśnie jak przekazał kolega wyżej, żeby nie walnęło :) Za dużo czasem kombinuję i że tak powiem nie jestem elektrykiem i mnie tyka:lol: Tak po prawdzie szukam właśnie czegoś najbardziej zbliżonego do ideału w takiej sytuacji i zapytałem, bo może ktoś montował w taki sposób taśmy.
Jak znajdziesz fajną lutownicę to też proszę o info. Bo ja to raczej na jakąś stację się lepszą skuszę(WEP, ZHAOXIN itp) z gorącym powietrzem do lutowania SMD, bo już z jedną taką miałem do czynienia i była spoko.

Takie rzeczy mnie kuszą :cool:

 
Ktoś zna jakiś dobry patent na pozbycie się kurzu/osadu gipsowego z podłogi w mieszkaniu?
 
mop parowy jest zajebisty
pozdrawiam
ino często trzeba dodawać ocet żeby grzałka nie nabrała kamienia , ale ocet jest też zajebisty
 
Pany, ma ktos doswiadczenia ze szlifierkami kątowymi akumulatorowymi?
Warto iść w unplugged, czy lepiej odpuścić "bajery" i kupić po kablu?

Myślałem nawet nad jakimś zestawem typu wkrętarko-wiertarka + szlifierka, szpece liczę na was.
 
Pany, ma ktos doswiadczenia ze szlifierkami kątowymi akumulatorowymi?
Warto iść w unplugged, czy lepiej odpuścić "bajery" i kupić po kablu?

Myślałem nawet nad jakimś zestawem typu wkrętarko-wiertarka + szlifierka, szpece liczę na was.
U mnie sprzęty zarabiają na siebie, więc jest inna gadka. Brak kabla jest wygodny, szczególnie w mojej branży (kmwtw). Podstawowy minus to żarcie baterii jak dzikie, dużo wyższa cena i waga. Do nieprofesjonalnego zastosowania polecam sprzęty na kablu. Kiedy jechałem tylko na kablowych to mogłem przebierać bez patrzenia na firmę. Z małych szlifierek polecam makitę, gdyż jest najbardziej poręczna (moja subiektywna ocena). Na domowy użytek (a i na profesjonalny się sprawdza) dostaniesz coś za ~300 ziko np. https://allegro.pl/oferta/makita-sz...MI9K-B6r-t4gIVQtOyCh3Cjgt6EAQYAiABEgIZL_D_BwE. No chyba że potrzebujesz jakąś ciut mocniejszą bo będziesz dużo szlifował czy zbrojenia robił na własną rękę (choć wtedy raczej 230 mm bo tym małym to się zamęczysz). Gdy wchodzi się w bateryjkowe, to już trzeba myśleć o tym by mieć cały park z jednej stajni. Ja wybrałem milwaukee i tu już cena robi różnicę.Tu masz przykład zestawu https://allegro.pl/oferta/milwaukee...MI0MyY4MCt4gIVAaaaCh3nsAi8EAYYCSABEgI9FvD_BwE
Jeśli masz dużo cięcia to nie ma opcji by te 2 akumulatory wystarczyły. 5Ah ładuje się chyba ponad godzinę a ciągłego cięcia masz z jednego może kilka-kilkanaście minut. Ja używam 9Ah baterii do szlifierki a i tak ją szybko pożera.
Reasumując - jeśli dorobiłeś się konkretnie na użytkownikach cohones to łykasz dobry sprzęt na baterie i do tego z 3 baterie (jakąś mniejszą by było poręczniej i jakąś 12Ah by dłużej pracowało), rzucasz 5 klocków i się cieszysz z zabawki. Jeśli jednak używasz szlifierki sporadycznie i liczysz się z kasą, bo nadwyżkę wolisz pakować w produkcję koszulek "mięso i kapitalizm", to nie ma co kombinować i brać na kablu.
 
@szplin
Mięso i kapitalizm :) Za samo to lajk :)

Co do zastosowania - czysto hobbystycznie, domowo. Mam bezprzewodowy mini wkrętak (Black&Decker) i powiem szczerze, ze daje rade.

Teraz cos chcialem poprawiac przy lodce, w teorii moglbym to nawet recznie zrobic, bo to naprawde male powierzchnie, ale tak mnie naszlo. Wlazlem na alledrogo tylko po to zeby dokupic do mojej wiertarki (chinszczyzna za "50zl" ale sporo juz tym sie naborowałem, musze uczciwie powiedziec) nasadkę kątową wiertarską (dysk 125mm juz mam):
https://allegro.pl/oferta/katowa-nasadka-wiertarska-uchwyt-0-8-10mm-7998267402

Mimo, że z uchwytem to jednak nie bedzie to wygodne do trzymania, choć wygodniejsze niż bez :D :D :D Jak się domyślasz używanie dysku i wiertarki bez nasadki było ekstremalnie nieprzewidywalne i bezsensowne, heheheh, na szczescie heheszki w drewnie z córą, nic ważnego. Learning by doing.

Mignelo mi cos takiego:
https://allegro.pl/oferta/graphite-wiertarko-wkretarka-szlifierka-akum-18v-7765404829
A ze w takich rzeczach lubie porzadek to sie zaczalem zastanawiac, nie lubie grzebania w przepastnych studniach, czy zastanawiania sie w ogole co w ktorym pudle.

Wiem ze Graphite jest projektowany w PL (marka Topex), produkowany w CN, i ze jest to low end, ale na moje potrzeby chyba dalby rade, tak mysle. Wkretarke (uzywalem tez jako wiertarki) niby aku mam, wiec w sumie 680 cebulionow tylko za szlifierke, a u ciebie taniej, no i Makita. Hmmm...
 
Last edited:
@szplin
Mięso i kapitalizm :) Za samo to lajk :)

Co do zastosowania - czysto hobbystycznie, domowo. Mam bezprzewodowy mini wkrętak (Black&Decker) i powiem szczerze, ze daje rade.

Teraz cos chcialem poprawiac przy lodce, w teorii moglbym to nawet recznie zrobic, bo to naprawde male powierzchnie, ale tak mnie naszlo. Wlazlem na alledrogo tylko po to zeby dokupic do mojej wiertarki (chinszczyzna za "50zl" ale sporo juz tym sie naborowałem, musze uczciwie powiedziec) nasadkę kątową wiertarską (dysk 125mm juz mam):
https://allegro.pl/oferta/katowa-nasadka-wiertarska-uchwyt-0-8-10mm-7998267402

Mimo, że z uchwytem to jednak nie bedzie to wygodne do trzymania, choć wygodniejsze niż bez :D :D :D Jak się domyślasz używanie dysku i wiertarki bez nasadki było ekstremalnie nieprzewidywalne i bezsensowne, heheheh, na szczescie heheszki w drewnie z córą, nic ważnego. Learning by doing.

Mignelo mi cos takiego:
https://allegro.pl/oferta/graphite-wiertarko-wkretarka-szlifierka-akum-18v-7765404829
A ze w takich rzeczach lubie porzadek to sie zaczalem zastanawiac, nie lubie grzebania w przepastnych studniach, czy zastanawiania sie w ogole co w ktorym pudle.

Wiem ze Graphite jest projektowany w PL (marka Topex), produkowany w CN, i ze jest to low end, ale na moje potrzeby chyba dalby rade, tak mysle. Wkretarke (uzywalem tez jako wiertarki) niby aku mam, wiec w sumie 680 cebulionow tylko za szlifierke, a u ciebie taniej, no i Makita. Hmmm...
https://www.oleole.pl/zestawy/szlifierki-katawe-1/19652319096/graphite-58g003.bhtml
Nie mam pojęcie jak to się sprawuje. Obawiam się, że przy moim używaniu tygodnia by nie przeżyło. Może na Twoje amatorskie potrzeby wystarczy taki zestawik?
A te dodatki możesz dokupić w razie konieczności to co będzie potrzebne. Nie mam zaufania do bitów czy wierteł topexa, bo są wykonane z gównolitu.
 
Back
Top