Majsterkowanie DIY - porady, sztuczki, nowe patenty

@respect polecisz coś na wypelnienie/zamaskowanie odprysku w panelu winylowym? Zauważyłem odprysk taki na 3 mm długości jakby coś spadło na panel
 
@respect polecisz coś na wypelnienie/zamaskowanie odprysku w panelu winylowym? Zauważyłem odprysk taki na 3 mm długości jakby coś spadło na panel
Przytop zapalniczką kawałek plastiku i kap kap :lesnarhappy:


Bardzo użytkowe miejsce?
Może taki wosk


Ja mam kit do podłóg drewnianych w kilku odcieniach i zawsze tym uzupełniam, ale to zazwyczaj deskę albo laminat.


Raczej nic typowo do winylu nie ma
 
Panel przy płycie gazowej i piekarniku, najchętniej to nic bym z tym nie robił jakby się dało. Nawet nie wiem, kiedy to się stało, bo ostatnio nic nam nie spadło, a ja zauważyłem to przypadkiem przy odkurzaniu, więc wizualnie nie jest to problem i tego nie widać. Tylko zastanawiam się, czy to się nie będzie jakoś powiększać bardziej jakoś ukruszać czy cos.
 
Panel przy płycie gazowej i piekarniku, najchętniej to nic bym z tym nie robił jakby się dało. Nawet nie wiem, kiedy to się stało, bo ostatnio nic nam nie spadło, a ja zauważyłem to przypadkiem przy odkurzaniu, więc wizualnie nie jest to problem i tego nie widać. Tylko zastanawiam się, czy to się nie będzie jakoś powiększać bardziej jakoś ukruszać czy cos.
Wam może i nie spadło... ale im? :awesome:
 
Panel przy płycie gazowej i piekarniku, najchętniej to nic bym z tym nie robił jakby się dało. Nawet nie wiem, kiedy to się stało, bo ostatnio nic nam nie spadło, a ja zauważyłem to przypadkiem przy odkurzaniu, więc wizualnie nie jest to problem i tego nie widać. Tylko zastanawiam się, czy to się nie będzie jakoś powiększać bardziej jakoś ukruszać czy cos.
Laminat pewnie by się kruszył ale winyl nie powinien. Weź chociaż lakierem do paznokci bezbarwnym lekko zaciapaj albo nawet jakimś bezbarwnym klejem delikatnie żeby tylko zrobić lekką powłokę ochronną.
 
Majstry, może się ktoś z was z czym takim spotkał albo jest lepszy w google niż ja. Byłem z córką w hotelu i był tam " LEGO room " a w nim taka ścianka do przyczepiania i zapragnąłem coś takiego zmontować u małej.
Ktoś wie skąd takie coś można dostać ?
PXL-20240325-094827816.jpg
 
Laminat pewnie by się kruszył ale winyl nie powinien. Weź chociaż lakierem do paznokci bezbarwnym lekko zaciapaj albo nawet jakimś bezbarwnym klejem delikatnie żeby tylko zrobić lekką powłokę ochronną.
Podjadę do jakiegoś marketu zapytam czy to co pokazywałeś nada się do winyli, jak nie to zrobię tak jak piszesz - lakierem przejadę.

Dzięki bardzo!
 
Podjadę do jakiegoś marketu zapytam czy to co pokazywałeś nada się do winyli, jak nie to zrobię tak jak piszesz - lakierem przejadę.

Dzięki bardzo!
W markecie nie pytaj bo oni są debilami.
Ostatnio miałem kilka razy wojnę z tymi „DORADCAMI” bo takie farmazony klientom wkręcają a ja później muszę się za nich tłumaczyć. To są debile.
Znaczy się zapytaj, może przypadkowo trafisz na kogoś normalnego, zobaczymy co powie.
Ale ostatnio klientowi chłop w leroyu powiedział, że normalnie jodełkę winylową na klika, zamontuję mu na klej do zwykłej betonowej posadzki bez żadnej wylewki.

Tu naprawdę nie trzeba być bystrym doradcą żeby wiedzieć, że takich rzeczy się nie robi bo to mina jak chuj a poza tym na opakowaniu paneli jest taka informacja:
IMG_0232.jpeg

Takich przykładów mam mnóstwo :lol:
 
W markecie nie pytaj bo oni są debilami.
Ostatnio miałem kilka razy wojnę z tymi „DORADCAMI” bo takie farmazony klientom wkręcają a ja później muszę się za nich tłumaczyć. To są debile.
Znaczy się zapytaj, może przypadkowo trafisz na kogoś normalnego, zobaczymy co powie.
Ale ostatnio klientowi chłop w leroyu powiedział, że normalnie jodełkę winylową na klika, zamontuję mu na klej do zwykłej betonowej posadzki bez żadnej wylewki.

Tu naprawdę nie trzeba być bystrym doradcą żeby wiedzieć, że takich rzeczy się nie robi bo to mina jak chuj a poza tym na opakowaniu paneli jest taka informacja:
View attachment 96643
Takich przykładów mam mnóstwo :lol:
Wiadomo, biorę na to poprawkę. Zobaczymy co powie, ale pewnie skończy się na lakierze tak jak wspominałeś :beer:
 
Nie mam pojecia czy takie cos ma sens, ale wrzucam, moze kogos natchnie
0ieTKPk.png
Może się nie chcieć dobrze palić.
Kiedyś zrobiłem coś w tym stylu (tylko full amator) bo miałem cegły pod ręką ale dobrze paliło dopiero jak wyjąłem kilka cegieł z tylnej ściany.

Co prawda tutaj boczne ściany są ścięte więc może tędy jakieś zawirowania robi ale na moje to bez ciągu z tyłu nie będzie paliło.
 
Back
Top