Maciej Kawulski podczas obozu w Zakopanem o walce Khalidov vs Lombard!

@kalo



Teraz masz problem do formy mojej wypowiedzi, a nie treści ? (dżołk) Jak nawet sam napisałem w poście, byłem mocno sfrustrowany gdy to pisałem. Powinienem ochłonąć i ująć to inaczej - prawda, aczkolwiek słowa "cwaniaczek" zapewne bym użył w wypowiedzi bo nie mogę nazwać kogoś inaczej kto wciska kłamstwa niskich lotów licząc na to, że wszyscy to przyjmą na klatę i jeszcze podziękują. Dla mnie koniec tematu.
 
Kawul wszystko o czym mowil wytlumaczyl w sposob logiczny i trzymajacy sie kupy-jesli nie podoba sie Wam jego sposob bycia to trudno,ale do merytorycznych argumentow trudno sie dopieprzyc.Jesli uwazacie,ze jestescie lepiej poinformowani od niego to macie ego 1000 razy wieksze od Kawulskiego.
 
Kurwa pisałem pół godziny moje przemyślenia i kliknałem "wstecz" :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 
@Kalogero



Wszystko już napisałeś dzięki :) Nie którzy chyba myślą że od oglądania UFC stali sie wszechwiedzącymi ekspertami. Nie ma się co dziwić reakcji Maćka niech każdy z nas sobie przypomni jak reagował gdy po walce Pudziana fala znaFFców wylazła na ulice? Oni byli nie świadomi tego że nie mają tak naprade o niczym pojęcia. Nie wkurwiało was to ? Własnie a teraz role się troche pozamieniały to Maciek wie a my możemy sie tylko domyślać nic więc dziwnego że sie facet denerwuje ;]
 
No ale i tak muszę się nimi z Wami podzielić.

Trapią mnie słowa Kawula, jako, że KSW jest tak mocną i silną organizacją za jaką ją uważa.
Staram się porównwać ją do dwóch organizacji wg.mnie z tej samej półki tj. Bellator i Dream.

Czy tak naprawdę poziom sportowy reprezentowany przez Japończyków i Amerykanów jest dużo wyższy? Moim zdaniem, zawodnicy tacy jak Mamed czy Grabowski, mogą być tam tymi,z którymi inni chcieli by walczyć. Mogą być tam gwiazdami pokroju Lombarda.

Janek też by sobie wg. mnie poradził. A jeśli tak mogło by być, to tak na prawdę, po co ich tam pchać? Tu się muszę zgodzić z Kawulskim. Lepszym rozwiązaniem by było to, aby to właśnie z tamtych federacji zawodnicy chcieli przyjeżdzać tu. Ale tym czasem, wątpie, aby KSW było tam popularne tak, jak się to Kawulskiemu wydaje. Poziomem produkcji przewyższamy chyba nawet samo UFC,poziomem sportowym - absolutnie nie, lecz wg. mnie Bellator lub Dream to mniej więcej ta sama półka. Dlaczego więc KSW tak bardzo trzyma się tego Polsatu,skoro nie mają zabrionione nawiązać współpracy z tv z za granicy? A HDNet ? Amerykańske oglądają sobie Dream właśnie tam.Czy nie dorbym rozwiązaniem było by przedstawienie im naszego produktu w sposób dla nich łatwo dostępny? Właśnie to stawia nadal Bellator i Dream wyżej niż KSW - o ile w Europie myśle, ze jestesmy najlepsza organizacja i rozpoznawalna, to tam ludzie raczej nie maja o nas pojecia. Pewnie gdzies tam slyszeli tak jak my slyszelismy o organizacji Deep :p Staram się być całkowicie obiektywny i mogę powiedzieć, że KSW jest organizacją na miarę Bellatora lub Dream, a biorąc pod uwagę,wzrastający poziom sportowy naszych gal - spokojnie moglo byśmy konkurować z ww - oraz show jakie seerwujemy - KSW jest organizacją z potencjałem którego nie ma zadłużony Bellator oraz upadające Dream. Wiadomo, że do Zuffy jeszcze daleko,ale gdyby dać ludziom z poza Polski,łatwy dostęp do naszych gal,mogli byśmy wskoczyć na drugie miejsce na podium.Wiadomo, że w Bellatorze jest wielu świetnych zawodników, ale MMA w Polsce rozwija się na tyle szybko,że nie widzę powodu dlaczego nie miało by ich być i u nas? Tym bardziej,że zaplecze naszych reprezentantów, którzy kulają się coraz wyżej w rankingach, świadczy o tym,że mogli byśmy rywalizować i zaskakiwać tych któych teraz uważamy,za cel.

Ale z drugiej strony - taki zawodnik się ceni, a jak to powiedział Kawulski w wywiadzie - zawodnik może być super, ale co z tego jak go w Polsce nikt nie kojarzy - nie zapłacimy mu tyle ile daje mu Bellator. I tu jest pies pogrzebany.

Napisałem się a jestem w tym samym punkcie co bylem,dlatego chętnie przeczytał bym jakiś art. kogoś z redakcji,odnoszący się do problematyki Polska vs reszta świata :)
 
@Hightower



Kawul nie mówił dosłownie, że Mamed dostanie 8+8 tylko on tak manipuluje, że słuchacze mogą odnieść takie wrażenie. Z jego wypowiedzi i tak wynika, że Mamed dostanie grosze - więc czy to 8+8 czy 15+15 to żadna różnica.



@malin



a co ma promowanie KSW na świecie , w USA tak samo znali Santiago jak znają Mameda. Zresztą kogo ten pierwszy prawdę mówiac pokonywał bo na pewno nie top 20 MMA, a mimo to wynegocjował solidny kontrakt.



@allladino



Z tym logicznie i trzymające się kupy to bym nie przesadzał, bo takie manipulowanie ,że bellator to mala gala itp itd. to przesada.



Patrząc na logike właścicieli KSW :



-MMAA nie jest konkurencją bo mają narazie 1 gale , w dodatku pewnie tracą na tym kase



-Bellator ma przeciętnych zawodników , którym wcale nie płacą lepiej niż KSW , małe gale i w ogole nie ma czym się podniecac



-UFC duża gala , ale przez oktagon i tak nic nie widać, zero oprawy , a zawodnicy to czołówka, ale Polacy ( ci z KSW) i tak by sobie poradzili







No to ja się pytam czy jedyny właściwy sposób robienia gal to ten, który wybrało KSW ? duża gala , przynosząca zyski - źlebo nie ma oprawy. mała gala, która odbyła się już ponad 50 razy, źle bo mała. duża gala, która stara się zaspokajać zyczenia fanów - źle , pogadamy jak będą mieli z 5-6 gal.







Żeby nie było jakichs niedomówien, lubię KSW i będę oglądał ich gale tylko w każdym kolejnym wywiadzie są kolejne granice przekraczane. Jak dojdzie do walki Lombard-Chalidow to coś czuję ,że usłyszymy coś typu "UFC mogłoby pomarzyć o takim zestawieniu, a wy nadal chcecie Mameda w USA ... "
 
Widowiskowosc w oczach KSW to dla mnie cyrk na kółkach. Zjezdzanie z platform, wjazd wozem strazackim? no bej jaj, zawodnicy maja myslec o tym ze za chwile beda sie bic a nie gdzie i jak maja postawic noge w czasie wyjscia.
 
Za pierwszym razem przy takim czymś byłem zaskoczony,ale z biegiem czasu odbieram to podobnie, a nawet wole ogladac Kornika wychodzacego miedzy fanami niz Irokeza z wozu strazackiego.Grunt, ze wyjscie bylo efektowne :D Jakby UFC tak robilo, to GSP musial by wjezdzac śmieciarką :D
 
Fajnie, fajnie że Kawulski broni swoją firmę, ale gadanie że Bellator są to walki o kotleta do stolików to może wciskać Rysiowi spod trójki. Bellator ma niskie ratingi? Maciej pracuje w instytucji gwarancyjnej, że zna ich wartośc ekonomiczną i wycene. Organizacja radzi sobie bardzo dobrze, zawodników mają topowych, popyt jest spory mimo olbrzymiej konkurencji jaką stanowi UFC w Stanach, dodatkowo podpisali umowę ze Spike.



Czołówka KSW nie odbiega dużo od czołówki UFC ? Jak dla mnie, to taki Sokodjou nie odbiegał znacząco od Janka, a Horwitch od Materli. Chyba, że polską czołówką nazywamy jednego zawodnika, jakim jest Mamed. Nie żebym miał jakieś "ale" do naszych zawodników, bo jestem przekonany że zasługują na walki za oceanem i są lepsi od niejednych, obecnie walczących w Zuffie Do czołówki jednak jeszcze daleka, daleka droga.



KSW odpi*** kawał dobrej roboty dla promocji MMA w Polsce,a także dla polskiego sportu, bo gdyby nie pierwsze walki w Hotelu Marriot to możliwe, że teraz nie zarywałbym nocek przy ogladaniu UFC i nie jezdził na co drugą gale MMA w Polsce, ale mydlenie oczu fanom tego sportu jest nie na miejscu, a na pewno nie w dobie dzisiejszej popularyzacji sportów walki. Nawet zwykły Kowalski to nie ten sam Jasiu co dwa lata temu, bo w wolnej chwili poczytał trochę na temat MMA w internecie i wie już kim jest Marcin Held.



Nie będe wspominał o jego cwaniactwie i arogancji, ale jak na moje to trochę przesadził. Prowadzący zapytał o to, o co prosili go czytelnicy a dostał odpowiedzi typu: "czym się tak podniecasz? hajsem sie podniecasz?" albo "jarasz się Ameryką, to tam jedz i tam zostań"
 
no wlasnie ksw niby takie wspaniale, a prawie nikt nie zna tej organizacji, wiec jak ludzie moga chciec tu walczyc. . .



powinni podpisac jak najszybciej ta umowe z hdnet co by za woda mogli sobie walki z polskiej gali poogladac



a co do tych najlepszych, to tak jak juz ktos wspominal, jak moga do pl sprowadzac najlepszych, skoro Ci bija sie w ufc. . . moga do nas sprowadzic tylko tych , ktorzy do ufc sie nie dostali, badz dopiero tam zmierzaja i tak jak wielu chcialbym zobaczyc mameda w ufc w walce z top10 w sredniej nawet jakby walki byly na srilance czy farmie wujka boba ;]
 
Cenie bardzo Kawulskiego za spryt, inteligencję i elokwencję. Ale fakt jest taki, że z pomnika Stalina próbuje zrobić Świętego Mikołaja.



Pyta: dlaczego polscy kibice wypychają dobrze rokujących zawodników do USA? Otóż dlatego, że to w USA mają znacznie większe szanse bić się z prawdziwą czołówką. Mnie zależy na poziomie sportowym walki, a nie na miejscu jej stoczenia.
 
@elson-wiadomo,ze gosc troche nagial fakty,ale w dopuszczalnej formie.Zobacz co Danka mowil o Fedorze i o Alim jak nie walczyl w UFC.Tak samo wlasciciel Bellatora mowilby,ze sa porownywalni z UFC itp,itd PRZECIEZ NIE BEDZIE PROMOWAL KONKURENCJI.Jestem przekonany,ze Mamed i Janek biora wiecej hajsu w KSW niz wzieliby w Bellatorze i to jest fakt.Popatrz na zarobki przecietnych "wyrobnikow" nawet w UFC-delikatnie mowiac nie powalaja.
 
@allladino



zgadzam się, ze Janek i Mamed na 90% dostaliby gorsze kontrakty w Bellatorze niz w KSW i pewnie jakby Jankowi powineła się noga to skonczyłby jak Damian Grabowski czekając ponad rok na kolejną walkę. Co do UFC zarobki przeciętniaków może nie powalają ale są solidne przytocze kilku zawodników "srednich" jak na UFC ( może mniej medialnych) :



170 lbs.: Martin Kampmann (29 + 29 tys. $) pok. Ricka Story • ego (19 tys. $)



205 lbs.: Stephan Bonnar (34 + 34 tys. $) pok. Kyle • a Kingsbury • ego (10 tys. $)



155 lbs.: Danny Castillo (17 + 17 tys. $) pok. Shamara Bailey • a (18 tys. $)



155 lbs.: Gleison Tibau (17 + 17 tys. $) pok.Rafaela Dos Anjosa (16 tys. $)



185 lbs.: Aaron Simpson (17 + 17 tys. $) pok. Brada Tavaresa (10 tys. $)



155 lbs.: Dennis Siver (25 + 25 tys. $) pok. Matta Wimana (18 tys. $)



170 lbs.: Johny Hendricks (26 + 26 tys. $) pok. Jona Fitcha (60 tys. $)



205 lbs.: Alexander Gustafsson (16 + 16 tys. $) pok. Vladimira Matyushenko (40 tys. $)







nie jest aż tak źle w tym UFC nawet będąc poza TOP 10 czy nawet walcząc w niższych wagach, w których jeszcze nie płaci się tyle co w np 77 czy 84. Dodatkowo dochodzą sponsorzy, któzy wydaje mi się, ze lepiej płacą niż w Polsce ( zwłaszcza widowiskowo walczącym zawodnikom), u nas nadal sponsorzy są bardziej zwiazani z budownictwem czy innymi silnikami niż ze sportem.



Naprawdę jakby Maciek wypowiadał się mniej pyszałkowato i ograniczyłby się z tekstami "czym się tak podniecasz? hajsem sie podniecasz?" albo "jarasz się Ameryką, to tam jedz i tam zostań" ,ludzie by mniej się czepiali. Za próbę zrobienienia z KSW 2-3 organizacji na świecie wielkie brawa dla duetu K&L , tylko niech proszę nie mówią jak dobrze płacą swoim zawodnikom, po czym stwierdzają, że Held ( zgarniajacy w bellatorze 10tys $ - bo tyle za walke turniejową dostaje się ) ma za duże wymagania finansowe, a bellator to walki do kotleta nie to co KSW.
 
Zamiast patrzeć na Bonnara i Gustafssona, którzy są o wiele bardziej uznanymi zawodnikami przez władze UFC należałoby spojrzeć na fighterów którzy są tam na tej dolnej półce (tj. Rosa, Kingsbury, Brilz czy nawet Krzysiu Soszyński) od której Janek rozpocząłby drogę

205 lbs.: Stephan Bonnar (34 + 34 tys. $) pok. Kyle • a Kingsbury • ego (10 tys. $)
205 lbs.: Ryan Bader (24 + 24 tys. $) pok. Jasona Brilza (13 tys. $)
205 lbs.: Aaron Rosa (6 + 6 tys. $)
pok. Matta Lucasa (6 tys. $)
205 lbs.: Krzysztof Soszynski (12 + 12 tys. $)
pok. Mikea Massenzio (8 tys. $)
 
@elson-Kawulowi chodzilo o to,ze nie bedzie placil Heldowi tyle hajsu,bo marketingowo jest to niszowe nazwisko w Polsce,a w Bellatorze jest juz wypromowany w jakims stopniu.Ogolnie uwazam,ze trzeba wspierac chlopakow z KSW,bo dokonali naprawde wielkiej rzeczy przecierajac szlaki-zdecydowanie bum na MMA w Polsce to ich zasluga.Lepiej ich troche nawet na zapas chwalic niz po polsku hejtowac.I to dzieki nim mma wyszlo ze stodol i dyskotek do np.katowickiego spodka.Oni mieli marzenie i wytrwale dazyli do celu nie zrazajac sie porazkami przez wiele lat-jak mozna ich porownac do MMAA,ktore na gotowe przyszlo,nawet zawodnikow wypromowanych przez KSW podkradaja.
 
Morecraft mowil ze czesto dostaje sie dodatki.+ sponsorzy



w przypadku krzycha -daje dobre walki to mógł wtedy wyciągnąć ponad 40 tys $ jak mial d.sponsorów
 
Tak więc płaca w UFC zależy od wszystkich trzech stron;


  • właścicieli, bo to oni ustalają płacę podstawową,

  • fightera, bo dając efektowne walki zapewni sobie bonus (chocby ten nieoficjalny)

    managera, bo to on może załatwić dodatkowe przychody od ew. sponsorów
 
jak mozna ich porownac do MMAA,ktore na gotowe przyszlo,nawet zawodnikow wypromowanych przez KSW podkradaja.






A kogo oni niby tak podkradają? Górskiego który nie chcia walczyc dla KSW, bo za mały hajs? Najmana który zawalczył w K-1? Reeda który nie walczył od walki z Sowińskim?



Jeśli od młodości robiłem w firmie A za ileś tam złotówek i przejdę do firmy B która zapłaci mi wiecej i pozwoli sie rozwijać, to czy to jest złe?



Bardzo dobrze, że pojawiła się na rynku MMA firma B, bo to daje nam i zawodnikom wieksze mozliwości i powoli zaczyna się sranie po gaciach firmy A. Z całym dla nich szacunkiem.
 
Oczywiscie,ze siegneli po tych zawodnikow,dlatego,ze byli wypromowani przez KSW.Ty to wiesz i ja-a jak chcesz byc na sile kontrowersyjny ja z Toba dyskutowac nie bede-hejtowac w necie kazdy gimbus potrafi.
 
Przecież oczywistym jest, że nowy pracodawca przyjmie w pierwszej kolejności tego kto ma jakieś tam doswiadczenie(jest wypromowany) więc co w tym dziwnego widzisz?



Jak się nie ma nic mądrego do napisania, to najlepiej wyzwać kogoś od gimbusa mam rozumieć? Dla Twojej wiadomości na moje szczęście jestem z tego pokolenia co nie otarł się o gimbazę więc hamuj chłopczę jeśli nie jesteś w stanie podjąć merytorycznej dyskusji.
 
Napisalem chlopcze merytorycznie i wiesz ze napisalem prawde-koncze dyskusje i zycze Ci zebys osiagnal chociaz czesc tego co M&L.
 
@allladino



Zrozumiałem wypowiedź Maćka, ale mi chodzi o to, że z jednej strony uważa on, że KSW jest conajmniej na poziomie bellatora ( sportowym i finansowym) , a z drugiej Held jest za drogi i podaje tu argument, że Marcin jest wypromowany już w USA ( po porażce i wyrównanej walce, która wygrał ) i dlatego mu tyle płacą. Ja w tym momencie odbijam piłeczkę do współwłaściciela KSW



- Marcin był zatrudniany jako zupełnie nieznany zawodnik w USA - i dali mu tyle ile w Polsce/Europie nawet największa organizacja nie chce zapłacic po występach w stanach, gdzie łatwiej jest go już wypromować ( patrz Irokez- weteran UFC/WEC ) .Rozumiem ,że Zikic po 4 występach w KSW jest już na tyle wypromowany, ze zarabia więcej niż by dostał w stanach ?







Nie wysyłam nikogo do UFC bo jakby wyjechali : Mamed, Janek i Cipek to trudno będzie oprzeć gale na Pudzianie, Różalu , Korniku, Irokezie ,Antku, Kułaku czy Aslambeku i rozumiem, że KSW jest bardzo świadome tego. Tylko niech już ogarną się z tą pychą i przestana być hipokrytami w pewnych kwestiach, zwłaszcza finansowych. Bo z jednej strony oni płacą tyle ile inni w stanach by nie zapłacili i jest ok (tworzymy konkurencję i mocną organizację ), a z drugiej MMAA płacące wiecej niż KSW to już frajerzy, którzy przepłacają. (jak tak można , chyba nie znają się na biznesach)



Na koniec dodam, że zyczę sobie i wszystkim ,żeby KSW miało solidnych zawodników walczących ze światową czołówką , MMAA było solidną konkurencją tworzącą conajmniej te 3 gale w roku, a UFC testowalo naszych zawodników częściej niz do tej pory jednoczesnie dając im solidne wypłaty.
 
@elson



Zgodze sie z Toba,ze Kawul troche zbytnio koloryzuje,mnie to nie przeszkadza i mysle,ze wynika to z jego charakteru,ale w wielu kwestiach ma po prostu racje.Rozumiem tez ze takie kozaczenie moze niektorych draznic.A to,ze jest nastawiony do MMAA tak jak jest to mu sie nie dziwie-kiedys w wywiadzie mowil,ze pod bardzo wielu ich zawodnikow,wspolpracownikow,sponsorow podchodzilo MMAA w celu ich przejecia.
 
Jak juz jestesmy przy temacie zabiegania o sponsorow. Poprawcie mnie jesli sie myle, ale we wspolczesnym swiecie sportu jest to normalna praktyka, mam produkt wiec szukam chetnych chcacych sie poprzez ten produkt reklamowac. W rozumieniu szefow KSW to zlodziejstwo zwracac sie z propozycja wspolpracy do firmy z ktora oni maja juz kontrakt ?
 
W rozumieniu szefów złodziejstwem jest gdy zawodnik przechodzi do innej organizacji(bo lepiej płaci, bo częściej może walczyć itp), gdy zabiega się o tego samego sponora to też złodziejstwo, a już w ogóle największym złodziejstwem jest robienie gali MMA w Polsce gdyż oni byli pierwsi na rynku z tym tematem.
 
Back
Top