Kułak vs. Materla ogłoszone oficjalnie

Tidzej

Bellator
Heavyweight
kulak_materla.jpg

Dziś na oficjalnej stronie KSW znalazło się potwierdzenie domysłów wielu co do rywala Krzysztofa Kułaka (24-12-2, #4 w rankingu MMARocks) na marcowej gali w Warszawie. Zgodnie z przewidywaniami będzie to powracający do ringu po ponad dwuletniej przerwie Michał Materla (13-3). Będzie to oczywiście rewanż za finał 6. Konfrontacji z października 2006 kiedy “Cipao” poddał Kułaka w trzy minuty gilotyną. Ta walka będzie pierwszą obroną pasa mistrzowskiego w wadze średniej. Również w ostatnich dniach w wywiadzie, którego Maciej Kawulski udzielił SFD, pojawiła się informacja, że na tej gali zadebiutuje w MMA kickbokser Marcin Róźalski. Po kliknięciu cała informacja prasowa.

Ten pojedynek będzie nie lada gratką dla wszystkich ortodoksyjnych fanów wszechstylowej walki wręcz w naszym kraju. Na przeciw siebie stanie dwóch znakomitych wojowników, którzy już kiedyś skrzyżowali ze sobą rękawice w finale turnieju na gali KSW6. Mowa oczywiście o walce z udziałem Krzysztofa Kułaka i Michała Materli.
Obaj fighterzy staną na przeciw siebie w ringu po raz drugi, na piętnastej gali “Konfrontacji Sztuk Walki”, a stawką pojedynku będzie tytuł Międzynarodowego Mistrza Federacji KSW w kategorii średniej. Dla Kułaka, zawodnika KSW Team będzie to pierwsza obrona mistrzowskiego pasa, który wywalczył na gali KSW13 pokonując jednogłośną decyzją sędziów Brazylijczyka Vitora Nobregę. Popularny “Cipao” wraca do startów w formule MMA po ponad rocznej przerwie spowodowanej licznymi kontuzjami i zapewne będzie chciał odebrać trofeum “Modelowi”. Emocji w tym pojedynku na pewno nie zabraknie, a wszyscy fani, którzy pamiętają ich pierwsze starcie zapewne to potwierdzą. Wielki rewanż Kułak vs. Materla na KSW15!

Kułak vs. Materla ogłoszone oficjalnie

Czarny

Jungle Fight
Welterweight
jedzieeeesz Cipek:d Mega walka i mega gala się szykuje, ale w sumie jeszcze tyle czasu do wydarzenia,że aby tylko żadne urazy się nie przytrafiły..;/

Yagiel

UFC
Lightweight
Khalidov, Błachowicz, Materla, Bedorf,Górski, Puhakka – Ktoś jeszcze twierdzi, że KSW to nie mma ? Ścisła czołówka najlepszych polskich zawodników na jednej gali ! Oby tylko przeciwników posprowadzali dobrych choć wydaje mi się, że Mamed dostanie rewanż. A Bedorf ? Z Olivią o pas powinno być ;]

GSP91

Shark Fights
Middleweight
Niewiadomo w jakiej formie jest Cipao ale myślę że powtórka z KSW 6 jest jak najbardziej możliwa
icon_biggrin.gif

PawelSzymon

Shark Fights
Middleweight
yeah grapplerzy w mma :)

no i różal zamienił kicka na mma :) aby dostał jakiegoś grapplera :)

na 100% kupuje bilety :)

RaV

BAMMA
Bantamweight
super walki. Tylko kupić bilet i jechać. Ciekawe jak te walki wpłyną na oglądalność, bo przecież Janek, Kułkak, mamed są już dosyć znani w naszym kraju, dzięki promocji polsatu.

serus

Brutaal
Light Heavyweight
Jakie walki? Na razie tylko dwie są znane. Mimo wszystko liczę, że Mamed nie dostanie Sakuraia a dla Janka sprowadzą naprawdę klasowego zawodnika… Jeśli KSW chce samym poziomem sportowym zrobić dobrą oglądalność to powinni bardzo mocno się staraćo rywali Mameda i Janka.

Choć z drugiej strony porównując poziom sportowy KSW13 I KSW14, sama obecność na nadchodzącej gali Mameda, Błachowicza, Materli, Górskiego, Bedorfa, Puhakki, Kułaka gwarantuje sporo wyższy poziom.

KingDante

BAMMA
Middleweight
Walka powinna być ekscytująca. Mam nadzieje, że w przypadku przegranej Materli nie będzie tekstów że za wcześnie na tak poważną walkę, bez przetarcia na ringu z kimś słabszym. Dowda po kontuzji dostał Zikica i po walce było wiele głosów krytyki za tak trudny match up. Jeśli Cipao nie wyciągnął wniosku z błędu kolegi z teamu to trudno- jego decyzja, jego ryzyko. Życzę dużo zdrowia, świetnie się zapowiadał kilka lat temu, mam jednak wątpliwości, czy po tak długiej przerwie nie powinien sklepać jakiegoś słabszego rywala na mniejszej gali- nie chodzi mi tylko o przetarcie w walce o stawkę, ale bardziej o to, że jeden ostry cykl przygotowań bez kontuzji zakończony realną walką, dałby mu bardzo dużo, a tak to wielki znak zapytania. Jak dla mnie Kułak ma większe szanse 55% do 45%. Szkoda, że nic nie zmienia się w kwestii ilości rund….

fusel

EFC Africa
Heavyweight
Co do ilosci rund to powinno sie to jak najszybciej zmienic. Nie przystoi takie cos najlepszej europejskiej organizacji. Ta walka powinna byc 5×5.

KingDante

BAMMA
Middleweight
Fusel- jak dla mnie to 3 x 5 to by było ok., na początku dojdźmy do przyzwoitych standardów. Nie widzę na naszej scenie mma poza Górskim nikogo kto wytrzymałby 5×5. Są fighterzy, którzy niczym Carwin w drugiej rundzie przewracają się z braku tlenu, tylko w przeciwieństwie do niego, nie są z HW i w pierwszej rundzie nie zadają tylu ciosów- a mimo to podobnie wyglądają : ). Jak dla mnie KSW powinno robić 3 rundy, nawet kosztem mniejszej ilości walk w transmisji.

KingDante

BAMMA
Middleweight
no i Mamed mnie zaskoczył swoim cardio w drugiej walce z Santiago.
p.s
venom ale mi chodzi o to, żeby wszystkie były 3×5, a nie tylko o pas

wand

Oplot Challenge
Heavyweight
mysle ze cipek go zniszczy teraz mega poprawil stojke a jakim jest graplerem to kazdy wie
icon_smile.gif

niezwykle dobrze zapowiadajacy sie zawodnik ktoremu w karierze prxeszkodzily kontuzje
icon_smile.gif

fusel

EFC Africa
Heavyweight
King Dante:
No i akurat u nas caly czas jest z tym problem. W Niemczech gdzie MMA stoi na nizszym poziomie sportowym nie maja zawodnicy z tym problemu. Wczoraj Zawada walczyl o pas z Minonzio na dystansie zakontraktowanym na 5×5. Niedawno na Respect FC walczono o pas HW 5×5 i walka skonczyla sie decyzja i jakos zawodnicy nie wygladali gorzej niz nasi niektorzy fighterzy w pierwszej rundzie. Nie wiem, czym to jest spowodowane, moze profesjonalnym prowadzeniem sie, moze bardziej profesjonalna praca nad wytrzymaloscia. A moze po prostu za duzo wu-jitsu. U nas juz wielkim osiagnieciem jest jak ktos powie, ze jest przygotowany na 2 rundy + trzyminutowa dogrywke
icon_smile.gif

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Krzysztof Kułak wśród nowej fali oglądających MMA (fani to trochę za dużo powiedziane) jest x razy bardziej popularny niż np. Janek Błachowicz. Wiem co mówię, bo mam gigantyczny obszar badawczy w postaci 'set znajomych. Tak więc takie osoby z pewnością będą za nim. Ogólnie trzeba przyznać, że skorzystał z tej windy jaką podstawiło mu KSW za pośrednictwem Polsatu. Zresztą bardzo dobrze, że tak zrobił...

MirJitsu

Brutaal
Lightweight
Ta walka rozpoczyna sie powrot prawdziwego Materli
icon_wink.gif
gdyby nie kontuzje, pewnie bysmy go juz widzieli za oceanem i mowili najlepszy polski sredni ;<

Takze WAR CIPEK!! za Daniela i o pas
icon_wink.gif

Shoocker

Lejdis Fajt Najt
Jak Michał ma lepsze cardio, to myśle ze powinien poskladac Kulaka. Ale po takiej przerwie(bez przetarcia z kimś słabszym) jakoś tego nie widze.

P

Paweł Kowalik

Guest
Wszystko zależy od formy i kondycji Michała oraz tego jak przepracował ostatnie 2 lata. Powinno być ciekawie, ale wierzę, że Krzysiek wygra.

wand

Oplot Challenge
Heavyweight
jestem pewny jego zwycietwa szczeke ma ze stali a kulak? nie ma na niego nic stojka michala poprawila sie jest o niebo lepsza graplerem zawsze byl dobrym jezeli nie dopadna go jakies kontuzje I wszystko pojdzie zgodnie z planem za rok albo I wczesniej mamy kolejnego polka walczacego za oceanem
icon_smile.gif
raz juz go pokonal I zrobi to drugi raz

3kamil3

Brutaal
Super Heavyweight
ciekawa walka i mam nadzieje że wygra kułak

Przemys_law
tak, zgadzam się że jest najbardziej popularny po pudzianie i najmanie .Pamiętam jak koledzy z klasy mówili przed ksw 14 znali tylko 3 walki jakie się odbędą pudziana najmana i kułaka o reszcie nie wiedzieli nic

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
cieszę się, że w końcu to ogłosili
icon_smile.gif

Venom – w przypadku wygranej Materli, w rankingu zajmie którą pozycję? Podsiądzie Kułaka?

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Tyson, aż tak to daleko nie poszedłem. Mamed jest, przynajmniej w moim otoczeniu, bardziej popularny/podziwany/poważany...

Weight, to że Michał był w super formie to jedno, a to w jakiej będzie w marcu to już zupełnie inna sprawa.