KSWTV/Ipla - zwrot kasy

o%owany

Prezes ruchu "wkurwionych"
Witam. Założyłem nowy temat poniewaz osobny wpis zapewne zaginął by wśró ogromu dzisiejszych komentarzy. Proszę osoby, które już miał styczność ze zwrotem kasy za niedziałające transmisje na KSWTV aby poradziły jak to zrobić, gdzie się zgłosić itd. Myślę że pomożecie nie tylko mi ale i wielu osobom, któzy znów przejechali się na nieudolnych platformach PPV oferowanych przez Federację KSW.
 
Zapewne kwestie dotyczące zwrotu masz w regulaminie ipli. Masz też na pewno zaznaczony na ich stronie kontakt do obsługi technicznej. Opisz im sprawę.
 
tzn co nie działało?



bo jeśli problem był po twojej stronie lub twojego providera to kasa Ci się nie należy (a pewnie tak było)
 
transmisja od początku zacinałą się na każdej możliwej jakości. Co chwile wywalało mnie z transmisji i musiałem się logować od nowa a co lepsze w trakcie trwania tranismisji automatycznie włączało mi jakość 360p zostawiając tylko 180p i 720p, no i zgadnijcie co... zacinały się w obu jakościach. Pod sam koniec do zacinania doszło jeszcze rozjeżdżanie się dźwięku z obrazem. I to raczej ich wina, nie mojego sprzętu.
 
Określenie winy w tym przypadku nie jest wcale takie proste i jednoznaczne, jako że się pewnie pokłócimy więc nie będę dalej szedł w ten temat.



Może jakiś inny informatyk podejmie się tego, najlepiej z zakresu sieci, telekomunikacji (to nie do końca moja działka).
 
Ja zamawiałem na KSW TV i przy mailu masz podany namiar, na który możesz składać reklamacje (przynajmniej ja mam) Mi na KSW TV działało dobrze na 180, na HD się co jakiś czas ładowało, niby u Dżihadosa wszystko było ok i mu działało.
 
szczerze? myślę że potrzebny byłby fachowy artykuł który w prosty sposób przedstawi problematykę streamingu (ja się tego nie podejmę bo aż taki znawca nie jestem)



Masz lepsze chody niż ja u władz :), więc może załatwisz ???



Nie mówię że nie masz racji, tylko że to złożony problem i nie koniecznie KSW należy się wiadro pomyj od każdego któremu słabo działała transmisja.
 
to nie musi być wina kswtv czy ipli a problem sieciowy po Twojej stronie lub jakis problem z routingiem Twojego ISP. jaka masz przepustowsc lacza, sparwdzales trase do serwerow ipli/ksw ?
 
Fresh :D nie każdy jest informatykiem .... a piszesz tak jakby tak było.



Ps. skoro sie znasz to zgadzasz się z tym co napisałem?
 
Miałem podobny problem na samym początku, było ok, potem wrzuciło na 180, tylko z funkcjami 180 i 720, na chwilę zacieło, kilka razy odświeżyłem i później transmisja szła już bez zarzutu.
 
Fresh ja nie jestem informatykiem. Zakupiłem PPV nie działa więc chce wiedzieć poprostu gdzie leżała przyczyna. Napisałem do nich maila, zobaczymy jak to się rozwiąże.
 
Ja mam innne pytanie, skoro wykupiłem kod PPV na KSWTV, a z powodu braku internetu (burza, zerwanie łącza) mam możliwość odzyskania pieniędzy lub ten kod wykoszystać przy następnej gali PPV?
 
@karton323 Jak kupisz bilet do kina i w ostatniej chwili się rozmyślisz/rozchorujesz i nie pójdziesz, to następnego dnia ci oddadzą kasę za zwrócony bilet?



@o%owany Robiłeś sobie ten test łącza zanim kupiłeś PPV? Śmigał bez zarzutu?



Osobiście trudno mi uwierzyć w to, że komuś oficjalny stream nie chodził tylko i wyłącznie z winy KSWTV. Zapewne w znakomitej większość wypadków wina leży po stronie użytkownika (słaby internet, słaby komp, zły soft). Ja włączyłem stream o 19:45, ustawiłem na 720p i przez 4 godziny ani na chwilę transmisja mi nie przerwała, żadnego buforowania itp... A mam dziadowską neostrade 10Mbps i wysłużonego kompa...



Dodam jeszcze, że często zdarza mi się oglądać stream na TVP Sport i tam obraz w małym okienku potrafi mi się czasem buforować co parę minut (nie wspominając o pirackich streamach w jakości tosterowej), a na kswtv obraz żyleta w ramce na pół monitora.
 
@o%owany Robiłeś sobie ten test łącza zanim kupiłeś PPV? Śmigał bez zarzutu?


chodzi Ci o ten filmik przed zakupem? Tak robiłem ten test, na 360p śmigało bez zarzutu, dlatego też zdecydowałem się kupić PPV
 
cypher i oczarowany



Ten test nie jest do końca miarodajny, on pokazuje sytuację w tylko danej chwili. To tak jakbyś sprawdzał czas przejazdu przez centrum Warszawy o 4 w nocy a potem zdziwił się że jechałeś 3 razy dłużej w godzinach szczytu. Test sprawdza możliwości downloadu a nie bierze pod uwagę - "obiciążenia łącza które wieczorem jest największe".
 
Mi cieło mocno na początku, a potem przy walkach pudziana i mameda. W kwestii testu łącza... najwolniejsze to ono nie jest. Sieć akademicka.



http://www.speedtest.pl/test/85363900



Z góry uprzedzam, że o żadne zwroty nie będę sie starał. Chciałem tylko poruszyć kwestię szybkości łącza :-).
 
zamiast przekręcać mój nick wypowiedział byś się jasno co mogło być przyczyną takiego a nie innego działania KSWTV ekspercie.
 
Mi testy w Gd chodziły bez zarzutu. Podczas transmisji nie było juz tak kolorowo. Na początku oglądałem w jakości 360p, po jakimś czasie ta opcja znikła, zostało 180 i 720. Na 720 miałem co jakiś czas zwieche więc ostatecznie musiałem oglądać na 180p. Generalnie jestem niezadowolony z transmisji.
 
transmisja od początku zacinałą się na każdej możliwej jakości. Co chwile wywalało mnie z transmisji i musiałem się logować od nowa a co lepsze w trakcie trwania tranismisji automatycznie włączało mi jakość 360p zostawiając tylko 180p i 720p, no i zgadnijcie co... zacinały się w obu jakościach. Pod sam koniec do zacinania doszło jeszcze rozjeżdżanie się dźwięku z obrazem. I to raczej ich wina, nie mojego sprzętu.


Miałem identyczne objawy. Kilka razy mnie wyrzuciło z transmisji, a jak chodziła to co 3 sekundy krótka ścinka - nie muszę chyba nikogo przekonywać, że przy tak dynamicznym sporcie jak MMA zabiera to całkowicie przyjemność z oglądania. Nie jest to raczej kwestia sprzętu, czy też łącza, bo raz, że transmisja testowa śmigała aż miło, dwa, że nie miało znaczenia, czy jakość była ustawiona na 180p czy też na 720p - w obydwu przypadkach zacinało co 3 s regularnie przez cały czas trwania transmisji w zasadzie. Na chłopski rozum po mojemu, gdyby to była wina sprzętu lub łącza to przy 720p powinno zacinać znacznie częściej niż przy 180p. Nie ukrywam, że się wkurwiłem, bo z ciekawości sprawdziłem w necie i pirackie streamy śmigały aż miło. Zobaczymy, czy pismo z reklamacją coś da, jak mnie zleją to takiego wała wykupię a nie ppv.
 
Kilka slów ode mnie dotyczacych PPV. Panowie K&L zanim zaczynacie wyzywac ludzi od zlodzieji proponuje abyscie na poczatku tak zorganizowali transmisje zeby nie okradac ludzi, ktorzy ja wykupili. Kswtv podczas studia wszystko ladnie pieknie w HD bez zadnych scinek czy zaciec przez 30min, wtedy widac moje lacze bylo odpowiednie. Pierwsza walka i zaczelo sie wyrzucanie jakiegos bledu 1009 czy cos i przerywanie transmisji, nastepnie jakies zaciecia co jakis czas. Najlepsze jest to ze jak mialem wlaczony podglad na szatnie to przycinalo tylko glownego streama a szatnia chodzila caly czas. Podsumowujac KSWTV spisalo sie o wiele lepiej niz Ipla na poprzedniej gali ale nadal nie sam sposob transmisji od strony technicznej nie jest wart tych 40zl. Nastepna gala powinna byc dostepna na wszystkich platformach cyfrowych bo co z tego ze gala zajebista jak takie problemy techniczne denerwuja niesamowicie..



p.s fightpass ufc zawsze bez zadnych problemow mozna? mozna..
 
przekręcenie twojej ksywy nie było specjalne, cały czas myślałem że tak się to czyta (obrazek chyba z Alicji z krainy czarów) - teraz dopiero się zorientowałem że to "oprocentowany"



rozumiem że KSWTV ekspercie to złośliwy przytyk?



Możliwą przyczynę podałem Ci na prostym przykładzie - internet to sieć dróg powiedzmy Warszawy,a ty jedziesz w godzinach szczytu. Wystarczy jeden zator i masz pozamiatane.
 
@adie



Wyobraź sobie że patrzymy obaj w ten sam czerwony punkt, przy czym ty jesteś daltonistą i nie rozpoznajesz koloru.



Teraz pytanie : czy czerwony punkt jest chujowy że nie widzisz że jest czerwony?



Warunki te same, a jednak ja będę zadowolony a ty nie.
 
Chciałbym złożyć rekalmację wykupionej przeze mnie transmisji ppv gali KSW 27. Przed zakupem sprawdziłem audycję testową - działała bez zarzutu, bez żadnych zacinek tudzież opóźnień. Podczas gali natomiast przez cały czas jej trwania co 3-4 s obraz się zacinał na 1-2 s. Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że w przypadku tak dynamicznego sportu, jakim jest MMA uniemożliwia to komfortowe oglądanie i czerpanie przyjemności ze śledzenia poczynań zawodników. Nie miało znaczenia, czy jakoś była ustawiona na 180p. 360p czy też 720p ( do tego 360p nie była przez pewien okres trwania gali dostępna ) - objawy wyglądały identycznie, tj. sekundowe zacinanie się obrazu co 3-4 s. Kilkakrotnie też "wyrzuciło" mnie z transmisji. Nie pomagało odświeżanie strony ani restartowanie komputera. Podczas transmisji sprawdzałem łącze - w kilku testach osiągało prędkość kilkakrotnie przekraczającą prędkość minimalną wskazaną w Waszych wymaganiach. W związku z powyższym faktem zwracam się z prośbą o pełny zwrot kosztów poniesionych na wykup transmisji.






Na szybkości takiego maila do nich wysmarowałem, zobaczymy czy będzie jakiś odzew.
 
Kupilem przez kswtv z zagranicy, szybki internet i wszelkie inne streamowane rzeczy dzialaja plynnie w HD . Jednak w google chrome co chwile bufforowanie i fatall errory oraz musialem ogladac w 360. Na szczescie dosc szybko sprawdzilem jak dziala w IE i od tego czasu ANI JEDNEGO fatall erorra , jakosc HD , bardzo fajny dzwiek i generalnie ogladalo sie jak w przypadku fight pass, tak wiec jestem zadowolony Ponowilem w jednej z przerw test na google chrome i pownie buforowanie i errory. W przypadku fightpass i innych podobnych nie ma znaczenia przegladarka , dziala identycznie dobrze. Ktos proponowal odpalanie kswtv tylko w google chrome dla plynnego dzialania, u mnie zupelnie na odwrot i to chyba jedyna rzecz , ktora dziala mi lepiej pod IE i to az tak bardzo lepiej. Oczywiscie odpalalem klip testowy pod chrome i nie bylo zadnych problemow. Informatyk ksw powinien zbadac sprawe.
 
Ja na szczęście walki obejrzałem w komfortowych warunkach (przycięło tylko podczas wejścia Chlewickiego i podczas wywiadu Mameda po walce), ale wkurwia mnie niesamowicie niestabilność tych streamów KSW. Płacę 40 zł, a nie mogę mieć pewności, czy mi zaraz nie zatnie w kluczowym momencie jakiejś walki. Kiedyś wykupywałem na ipli i było jeszcze gorzej niż na KSWtv. Wiele razy oglądałem prelimsy na UFCtv i nigdy nie było żadnego zacięcia. Sprzęt jest ok (istny potwór), podobnie jak szybkość łącza (maksymalna prędkość pobierania 1,2 mb). Niestety, ale tutaj widzę brak profesjonalizmu. Najbardziej drażni mnie totalna obojętność Kawula i Lewego na ten problem. Zamiast działać, tak, aby klienci płacący 40 zł nie przerzucali się na pirackie streamy to oni mają sytuację totalnie gdzieś i zwalają na nieumiejętność zainstalowania wtyczki czy na inne absurdy. A moim zdaniem narzekań na złe działanie streamów KSW jest za dużo, żeby można było to lekceważyć. Już masa niezadowolonych ludzi po jednorazowym wykupieniu ipli czy kswtv więcej tam nie kupi, bo nie będa płacić za przycinający się stream.
 
Infrastruktura sieciowa zagraniczna jest na dużo wyższym poziomie niż ta w Polsce - więc nie wiem czy można porównywać UFC do KSWTV.
 
Ja po perypetiach z KSWtv, tym razem postanowiłem wykupić transmisje na Ipli. Było o niebo lepiej niż na kswtv, ale w jakości HD nie dało się oglądać. Ciągle cięło i buforowało! Na niższej jakości chodziło płynnie i tylko przy walce pudziana raz czy dwa zacięło. Ogólnie jestem zadowolony, lecz jeżeli już płacę 40zł to oczekuję najwyższej jakości!!!
 
No to ja też zwoje 3 grosze dorzuce:
1) Najpierw mialem problem, by zgrac nie swojego kompa, z nieswoim tv poprzez hdmi, by wszystko gralo, bo PS3 mial problem z odpaleniem streamu. Po jakim czasie, udalo sie. Lecialy skroty wagi, rozmowa z Herbem etc. Patrze, ze juz czas na underkarte, zmienialem jakosc z 720 na 360. Nie mialem opcji 480 ( ale moze takowej faktycznie nie bylo). Zmieniajac jakosc, zmienialo sie to, co aktualnie lecialo w tv. Mysle, kierwa, juz powinny wapki lwciec. Byl przy Playerze przyciski "live", ale u mnie nie aktywny i nie dalo sie go nacisnąć. W koncu odswiezylem strone i kierwa przenoislo mnie do 2 rundy walki Saszy. Ehhh. Ustawilem sobie jakosc 360, bo na 720 nie bylo dla mnie dobrej plynnosxi, co dla konesera mma w takim wydaniu, nie jest bez znaczenia. Okolo 2 razy wyrzucilo - wyskoczyl jakis error o nr,ktorego nie pamietam. Na szczescie odswiezenie strony, pomoglo w kilka sekund, wiec nie ma co beczec. Automatycznie zaskoczyla jakosc 720, co jak wspomnialem, nie byoa idealna, ze wzgledu na plynnosc akcji. Gdy chcialem zmienic na 360, o dziwo, nie bylo takiej opcji. Tylko 180 i 720. Mysle, cóż poogladamy w 720. Po walce Gamera, odswiezylem sobie stronke i pojawily sie inne opcje jakosci obrazu do wyboru. Zmienilem na 360 i juz do konca transmisji nie przycielo!

Imo, error wyskakiwal chyba tym osobom, ktore korzystaly z jakoaci 360, ktora znikniela w jakims momencie i wyskakiwal Wówczas błąd. Nie wiem kto zawinil, i dlaczego tak sie stalo, ale ze wzgledu na mozliwosc ogladania gali KSW w Irlandii, te bodajze 2-3 przycinki, ktore po odswiezeniu strony, powodowaly, ze bylem moze z 10-15 sekund off, nie wplynelo na koncowa ocene KSWTV 7/10
Oczywiscie, placisz- wymagasz. Wiec kazdy subiektywnie moze sie odniesc to tych problemow technicznych u niego( nawet kolo, ktory siedzial pod pierzyna, bo pioruny za oknem strzelaly, a prad wylaczyli). Ja nie zamierzam. Ale bedac na miescu KSW, jakby ktos wystapil o zwrot kasy, bo mial takie problemy jak ja, odeslal bym go z przyslowiowym kwitkiem.
Pozdro
 
Back
Top