1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

KSW - inwazja imitatorów

Discussion in 'Forum MMA' started by lemmy, Sep 29, 2013.

 1. lemmy

  lemmy KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 1, 2012
  Komentarze:
  6,038
  Zdobyte Lajki:
  11,053
  Punkty:
  1,790
  Po wczorajszej gali, zastanowiła mnie kwestia strategii tej organizacji w dłuższym okresie czasu. Ważne jest, żeby widzieć to w kontekście dużych zmian w otoczeniu konkurencyjnym. Telewizje transmitują cyklicznie kilka ciekawych imprez mma: MMAA, Fighters Arenę, PLMMA i oczywiście UFC. Praktycznie co tydzień, znajdziemy w programie jakieś zawody mma z udziałem polskich zawodników. Zanim zdecydujemy się zapłacić za ppv zaczynamy kalkulować, ile jest walk, kto walczy, z kim walczą nasze gwiazdy? Panowie K&L będą mieli coraz trudniejsze zadanie by namówić kibiców do wykupienia transmisji.  Widz został już wyedukowany, wie co to jest mma, potrafi odróżnić dobrą walkę od średniej. Dlaczego zamiast bardzo dobrych, krajowych zawodników, którzy swoją wartość potwierdzili dając przekrojowe walki, zatrudniani są imitatorzy?  Szanując dokonania Iwony Guzowskiej, Rafała Jackiewicza, czy Pawła Sowińskiego jasne jest to, że nie da się ich zestawić z "normalnymi" zawodnikami, trzeba będzie poszukać trojga podobnych, czyli, quasi fighterów będzie już sześciu! Wymieniona trójka, to w swoich dziedzinach zawodnicy wybitni, mimo to będą potrzebowali dużo czasu zanim staną się prawdziwie przekrojowi. Marcin Różalski, zaskoczył nas wczoraj pozytywnie fajnym obaleniem i poddaniem, dostał należne brawa, ale potrzebował na to trzy lata !!!  Czy KSW zamierza czekać tyle czasu na gotowość, nowych, potencjalnych gwiazd? Gdzie będzie polskie MMA za trzy lata? Czy kibic będzie chciał kupować wyrób czekoladopodobny mając szeroką ofertę prawdziwych słodyczy? Konkurencja będzie coraz większa, branża się profesjonalizuje, nie da się wcisnąć ludziom produktu, którego wartością jest ładne opakowanie.  Jestem zwolennikiem KSW, kibicem Materli, Mańkowskiego, Bedorfa, kupuję ppv dla nich, płacę bo wiem, że jakoś się to przekłada na ich życie, trening i formę. Wiem, że są prawdziwi, pracowici, uczciwi wobec mnie, że ten sport jest dla nich bardzo ważny.  Takich ludzi chcę oglądać, taką organizację mogę wspierać, brawo za Gamrota, Zawadzkiego, Radomskiego, oni mogą stać się gwiazdami szybciej niż imitatorzy będą zdolni powtórzyć wczorajszą akcję Różala.  Po co czekać, szkoda czasu.
   
 2. VaeVictis

  VaeVictis UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 11, 2010
  Komentarze:
  16,535
  Zdobyte Lajki:
  18,144
  Punkty:
  2,790
  "Widz został już wyedukowany" to jedyne z czym sie w Twojej wypowiedzi nie zgadzam bo widzowie ogladajacy wymienione przez Ciebie gale to nie jest docelowy target KSW. Co do reszty pelna zgoda.
   
 3. Fresh

  Fresh UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 19, 2012
  Komentarze:
  9,672
  Zdobyte Lajki:
  6,081
  Punkty:
  1,790
  "Widz został już wyedukowany" - patrząc na widzów będących na hali, słuchając ich komentarzy niestety ale nie mogę się z tym zgodzić. Obawiam się ze widzowie KSW to niestety ale w wiekszosci nie czytelnicy mmarocks a przypdakowi ludzie którzy przyszli na gale bo KSW jest modne. Nie znają zasad, nie znają zawodników, buczą jak walka jest w parterze, smieja sie z tego ze 2 facetów "ptzytula" sie w ringu. KOmentuja ze walki sa rezyserowane i udawane. Gwiazdą wieczoru jest dla nich Rozalski, ktory widze w oczach wielu forumowiczow tez stalk sie bohaterem bo poddal zawodnika bez doswiadeczenia w mma. Geberalnie KSW dobrze wie gdzie celuje swoja sprzedaz i nie sa to hardcorowi fani mma. Nie ma za tem co liczyc na zmaine ich podejscia do zatrudnianych zawodnikow "celebrytow".
   
 4. Instinct

  Instinct Bellator
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 16, 2011
  Komentarze:
  4,660
  Zdobyte Lajki:
  1,723
  Punkty:
  1,790
  Ja również sie zgadzam, ale osobiście się zastanawiam nad tym czy pewna formuła sie nie wypaliła - dawno mi sie tak źle KSW nie oglądało i z każdą galą jest coraz gorzej, czy to dlatego że w naszym MMA sie ruszyło na tyle iż mamy tyle fajnych walk za oceanem (naszych rodaków) plus cotygodniowy praktycznie dostęp do UFC?  Wydaje mi sie, że od kilku gal to wszystko jest już takie same, monotonne to nie UFC które robi to samo od długiego czasu ale ma zawodników których chce sie oglądać bo są jak maestro.  W KSW również słabe jest to że jest tylko tyle gal w roku i wpadki są pamiętane przez długi czas, jak sie coś stanie na UFC naprzykład czy Bellatorze to po 2 tygodniach max sie już tego nie pamięta bo odbyła sie kolejna gala która była sukcesem, albo miała inne niedociągnięcia ale o starych błędach rzadko się pamięta (chyba że są bardzo karygodne)
   
 5. EXSite

  EXSite WSOF
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Jun 24, 2013
  Komentarze:
  3,448
  Zdobyte Lajki:
  720
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Fresh jaka była Twoja reakcja na wygraną Różala, bardzo byłeś zaskoczony i wkurwiony
   
 6. B00YAK

  B00YAK Bellator
  Welterweight

  Dołączył:
  Oct 29, 2011
  Komentarze:
  4,427
  Zdobyte Lajki:
  1,127
  Punkty:
  1,790
  Byłem na KSW 24, jaki na poprzednich 3 galach MMAA, zauważyłem, że całkiem inni ludzie przychodzą tu i tu. Chociaż na obu eventach można zauważyć przypadki typu "zabij go" itd (delikatna wersja do celów publikacji posta). Jednakże na KSW właśnie przychodzą ludzie, którzy chcą się polansować i to jest przykre. Jaki jest lans w tym, że przychodzisz na imprezę sportową? Jaki jest lans w tym, że siedzi pijana hołota i wydziera się hamskimi tekstami w stronę zawodników. Pełno takich, którzy próbują być śmieszi na siłę, ale wiecie co? Oni znajdują poklask w tłumie... Osobiście uważam (chociaż sam lubię się piwka napić), że na galach nie powinno się pojawiać się stanowisko z piwem. Z dwojga organizacji wybieram zdecydowanie MMAA. Na ewentualne KSW jest w stanie mnie przyciągnąć tylko Kraków lub Katowice, lecz tylko przy odpowiednim fightcardzie. Widownia niby ta sama a jednak jak bardzo różniąca się... wydawałoby się, że na MMAA, które nie jest "mainstreamowe" przychodzi widz bardziej "wyedukowany" (moje osobiste odczucia). KSW wiejące pomalutku odpustem, mnie trochę zraziło. Tak czy inaczej... nawracajcie się i inwestujcie w prawdziwe MMA, dla każdego coś miłego.
   
 7. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,274
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Jak dla mnie to naród jest bardziej marudny z roku na rok, a nie KSW słabsze. KSW jest lepsze, nawet jeśli nie spełnia oczekiwań tych, którzy je wobec nich mają.  Mi się galę dobrze oglądało i jakoś nie mam problemu z nakręceniem się, może dlatego, że nie szukam dziury w całym, a trzymam kciuki za naszych lub dobry pokaz MMA.
   
 8. Boomster

  Boomster EFC Africa
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 31, 2012
  Komentarze:
  2,998
  Zdobyte Lajki:
  1,572
  Punkty:
  1,790
  Drugą minutę walki Borysa oglądałem na telebimie bo panie z toną makijażu, siedzące 2 rzędy przede mną robiły sobie w tym czasie zdjęcia na tle ringu...
   
 9. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,274
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Boomster, chyba bym oszałał i je zrugał tam ostro...Rozumiem między walkami, ale w trakcie walki bym im pojechał po co tam w ogóle są jak pojedynków nie śledzą, a i innym przeszkadzają.
   
 10. myrmidon

  myrmidon Brutaal
  Bantamweight

  Dołączył:
  Sep 26, 2013
  Komentarze:
  465
  Zdobyte Lajki:
  10
  Punkty:
  1,790
  Dla mnie marudzicie. Gala była bardzo fajna, 9/10.  Wielki plus dla organizatorów że pozwalają dla zawodników na wolny wybór piosenek na wyjście.  Mi się podoba że Ksw próbuje robić coś inaczej, i jakoś wielu zagranicznych zawodników się pcha by tam zawalczyć.  Dla mnie prezentacja, cały spektakl był świetny, czas dobrze spędzony.  Na Ufc wszystko brzmi tak samo.
   
 11. Guest

  Guest Guest

  B00YAK, nie generalizowałbym tego. KSW jest bardziej znane więc siłą rzeczy trafia do większej ilości różnych ludzi, to samo będzie i pewnie już jest na MMA Attack. Nie bardzo rozumiem pretensji o Januszy i ich teksty na widowni. Przychodzicie na galę słuchać wywodów na temat MMA nieznanych Wam ludzi czy oglądać walki? Dziwie się że niektórym taka pierdoła potrafi zmienić obraz gali. To oznacza że sami nie do końca jesteście świadomi po co tam przychodzicie.  Slowinski jest ok, ale Guzowska i Jackiewicz to nieporozumienie, zbędne osoby na kartach walk.
   
 12. raphaelius

  raphaelius EFC Africa
  Bantamweight

  Dołączył:
  Feb 26, 2011
  Komentarze:
  2,723
  Zdobyte Lajki:
  36
  Punkty:
  1,790

  x2  Jeszcze co do imitatorów, to mam nadzieję, że ktoś zwróci uwagę Wójcikowi, że to co próbował zrobić wczoraj wyszło fatalnie.
   
 13. lemmy

  lemmy KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 1, 2012
  Komentarze:
  6,038
  Zdobyte Lajki:
  11,053
  Punkty:
  1,790
  @Born2kill  Naród staje się wybredny, a nie marudny, zaczynamy mieć wybór. Lider musi na to reagować z odpowiednim wyprzedzeniem.  Ciekawe czy wyciągną wnioski z ilości nielegalnych streamów? Ktoś napisał, że tylko na jednej ze stron było 47 tyś. oglądających, to nawet dla mnie jest szok, przecież oni powinni stanąć na głowie, żeby coś z tym zrobić. W ekonomi są narzędzia, które pozwalają ustawić cenę na poziomie gwarantującym zwiększenie rentowności takich przedsięwzięć. Ci "piraci" to przecież potencjalni klienci, a Martin pisze, że ma ich w dupie. Tych pieniędzy później brakuje i odbija się to na rozwoju. Moim zdaniem coś tam w zarządzaniu nie trybi.
   
 14. mmag

  mmag UFC
  Strawweight

  Dołączył:
  Mar 15, 2013
  Komentarze:
  7,365
  Zdobyte Lajki:
  2,541
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Toruń
  Home Page:
  Taaa, na KSW przychodzą niby lansiarze, a na MMA Attack największe emocje wywołała wśród publiczności ostatnia walka (zwykle gwizdali, ale gdy Ozdoba padł na deski, to nagle połowa kibiców wstała).  Na każdy z tych eventów przyhodzą gorsi lub lepsi kibice. Aby ocenić, czy na MMAA jest naprawdę lepiej, proponuje poczekać do gali bez freaka.
   
 15. myrmidon

  myrmidon Brutaal
  Bantamweight

  Dołączył:
  Sep 26, 2013
  Komentarze:
  465
  Zdobyte Lajki:
  10
  Punkty:
  1,790

  Dlaczego Ciebie obchodzi kto na jakie gale i z jakiego powodu przychodzi?  Przychodzisz obejrzeć galę czy oglądać widzów?  Na MMAA przychodzą sami intelektualiści po studiach, wszyscy w okularkach i z encyklopedią MMa.  Narzekasz gorzej niż baby w czasie okresu i pełnego księżyca.
   
 16. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,274
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Lemmy - Nie chciałbym nawet wiedzieć ile oryginałów gry komputerowej idzie w świat, a ile kopii ;-)  No fakt, marudny jest od zawsze tylko z dnia na dzień jednak bardziej ;) Wybrednym się można stać, bo MMA mamy więcej. Nikt nie zmusza do oglądania KSW, mamy wybór, wybredny może z tego zrezygnować. Ja wolę obejrzeć i się zastanowić po czy warto...Dla mnie kolejny raz było warto, nie tylko obejrzeć, ale i nie żałuje swoich 40 złotych, które praktycznie stanowią dzień mojej pracy.
   
 17. lemmy

  lemmy KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 1, 2012
  Komentarze:
  6,038
  Zdobyte Lajki:
  11,053
  Punkty:
  1,790
  @Born2kill  Ja też nie żałuję tej kasy, gala mi się podobała.  Swoją drogą skala tego piractwa powala, nie dziwi mnie, że Lewandowski ma takiego wkurwa, teoretycznie to są miliony złotych.
   
 18. pikalinop

  pikalinop Maximum FC
  Middleweight

  Dołączył:
  Mar 10, 2010
  Komentarze:
  1,606
  Zdobyte Lajki:
  271
  Punkty:
  2,790
  Jeśli przy ppv za 25 zł byłoby 2 razy więcej osób to jest to jakieś rozwiązanie.
   
 19. lemmy

  lemmy KSW
  Heavyweight

  Dołączył:
  Dec 1, 2012
  Komentarze:
  6,038
  Zdobyte Lajki:
  11,053
  Punkty:
  1,790
  Wydaje mi się, że powinni zróżnicować ceny ppv w tv i w ipla. Ściny, nawet małe i mniej klatek/s powodują, że komfort oglądania na PC jest dużo mniejszy. Na czuja, wyceniłbym PC/20zł, a tv na 30zł..
   
 20. o%owany

  o%owany Prezes ruchu "wkurwionych"

  Dołączył:
  Feb 4, 2011
  Komentarze:
  3,794
  Zdobyte Lajki:
  509
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Kraków
  Zarówno na KSW jak i MMAA przychodzi ten sam typ kibiców. Dobry przykład to ten z walki Ozdoby z Koksem. Cała hala sie zerwałą kiedy hardcorowa pompka dogoniła w końcu striptizera i tym zamachowym cepem zakręciła nim w powietrzu. I nie mówie tego jako widz z przed telewizora a osoba która była na eventach jednej jak i drugiej organizacji. na KSW jest to może bardziej dostrzegalne z tego względu że zapełniają całą hale. W każdym bądź razie jak zawsze na galach obu organizacji widziałem zarówno wyedukowaną widownie jak i mase laików.
   

Share This Page