KSW 21 okiem Janusza

Nestoor

BAMMA
Light Heavyweight
Chciałym się dowiedzieć czy osoby które ostatnio hejtowały na KSW zauważyły jakiś postęp?? Czy to nadal rozrywka dla Januszy?




Dziwię się że dają taką galę na otwartym polsacie/polsacie sport, ale to pewnie w celu popularyzacji mma w Polsce(zebraniu większego grona chętnych na PPV).



Przeciwnik Mameda :



Mam nadzieję, że utrze mu nosa :)



Oficjalny trailer KSW :



Mamed Khalidov > Melvin Manhoef



Michał Materla ? Rodney Wallace (Wallace padł po jednym strzale więc tak na prawdę nie wiemy co pokaże)


Aslambek Saidov < Borys Mańkowski (Aslambek jeden ze 100 kuzynów Mameda, trochę przereklamowany imo - ale to walka o pas)



Artur Sowiński < Maciej Jewtuszko (poprzednia przegrana Macieja to był "lucky shot" Artura - walka o pas, szkoda że Warburton nie będzie walczył ale walka i tak będzie dobra)



Krzysztof Kułak < Piotr Strus (Kułak wraca po kontuzji a Strus to wschodząca gwiazda




Jay Silva < Matt Horwich (Matt to solidny zawodnik, może nie widowiskowy ale ma atuty dzięki którym pokona mało walecznego Silvę)




Paulina Bońkowska ?? Karolina Kowalkiewicz (fajne są walki kobiet ale powinna to być dodatkowa walka a nie jedna z 7-miu).




Bilety prawie wyprzedane, gale bedą się odbywać co 3 miesiące - wiele miast chciałoby gościć KSW.



A jakie wy macie opinie ?



Ps nadal brak dywizji ciężkiej :(
 
Przed jedną dobrą rozpiską, poprzednią słabą i dobrą na KSW 19 trudno jednoznacznie stwierdzić, czy jest postęp.


Myślę, że dopiero najbliżśzy rok pokaże, jak to wszystko będzie wyglądać. Jednak Ci, co liczą na olbrzymi progres , mogą być zawiedzeni.
 
Jakim prawem Jewtuszenko dostaje walke o pas w wadze lekkiej kiedy nie ma żadnej walki wygranej na KSW w tej wadze tylko w jakichś catchweightach z jakimiś cieniasami ???



Sowiński >>>>>>>>>>>>> Jewtuszko



Wyście są cali jak lucky-punch, po cholere łysy chciał łapać tajski klincz z takiej odległości ? Artur ma refleks, szczęście to można mieć w kartach.
 
Chciałym się dowiedzieć czy osoby które ostatnio hejtowały na KSW zauważyły jakiś postęp??




Po jednej gali tego nie stwierdzisz.

Czy to nadal rozrywka dla Januszy?




KSW ma zbyt dużo wartościowych zawodników, żeby nazywać ich rozrywką dla Januszy. Co innego jeśli kwiatki typu KSW 20 będą częściej gościć na ekranach.

Dziwię się że dają taką galę na otwartym polsacie/polsacie sport, ale to pewnie w celu popularyzacji mma w Polsce(zebraniu większego grona chętnych na PPV).


Ja się za to cieszę. Takie MMA powinno być ogólnodostępne.




Artur Sowiński < Maciej Jewtuszko (poprzednia przegrana Macieja to był "lucky shot" Artura - walka o pas


Śmieszą mnie te gadki o luck punchu w tym pojedynku. Ja jakoś nie dostrzegam tam, żeby Kornik uderzył w myśl "może trafię". Maciej zostawił lukę, Artur ją dostrzegł i w brutalny sposób wykorzystał. Zobaczymy jak będzie w rewanżu.




Ps nadal brak dywizji ciężkiej


I całe szczęście! Oprócz Bedorfa i teraz Nastuli nie ma tam kogo oglądać.
 
5495.jpg
 
Ma być podobno w nowym roku 6 gal KSW, wiec byśmy mieli gale co dwa miesiące. W tych 6-ciu galach, dwa mają być w ppv, ale jak będzie na serio to już czas pokaże.
 
KSW 22 będzie w lutym na początku jakoś chyba, wyłączając lipiec i sierpień to od września będzie gęsto z KSW, ilość wywiadów jaką przemielą wszystkie portale branżowe to będzie hardcore...
 
Oby wypalił ten pomysł na 6gal. Może rozpiski byłyby bardziej zróżnicowane pod względem zawodników, i nie będzie gadek "nie mamy pomysłu na tego zawodnika", bo było to spowodowane tylko zbyt małą ilością gal czy walk na karcie.
 
Może i powiecie, że hejtuję, ale IMO powinni jeszcze minimum jedną walkę do rozpiski dodać. Sześć gal po osiem walk na jednej w roku to zawsze 'jakiś krok w przód'. :-)



@JDS, jak na moje, to Kornik tu nie powinien dostać tej walki o pas - ostatnia jego walka w KSW to porażka, natomiast Irokez zanotował zwycięstwo.
 
Obaj powinni mieć dwa dodatkowe zwycięstwa, żeby brać ich pod uwagę do walki o pas. A najbardziej to uważam, że na walkę o pas zasługuje Puhakka i Warburton. Oni powinni walczyć o pas, ale taka walka niestety by się u nas nie sprzedała, a szkoda. Poza tym już nie wierzę, żeby kiedykolwiek Puhakka zawalczył na KSW, niestety.
 
Sorry, ale nie uważam żeby na tym poziomie był lucky punch.



Iro wyszedł zbyt rozluźniony i pewny siebie i wiemy jak sie skonczyło. Możemy sobie porównać podejście w ringu w walcce z Kornikiem i Amasingerem.



Dywizja cięzka będzie na KSW 22: Nastula + Bedorf o pas ( tak mówił Kawulski że gdy wygra z Knote to następna walka o pas) no i do tego Janek -93.



Nie liczę na 6 gal bo to fizycznie raczej niemozliwe. Wyłączjąc wakacje to gala co 1,5 miesiąca



Liczę na 4 w tym 2 w PPV zaczynając od KSW 22
 
Aslambek Saidov < Borys Mańkowski (Aslambek jeden ze 100 kuzynów Mameda, trochę przereklamowany imo - ale to walka o pas)




Zgadzam się z tym, że Aslam jest przereklamowany (nie ma to żadnego związku z jego porażką w Danii), ale i tak ma argumenty, aby wygrać z Borysem, więc poczekałbym ze stawianiem znaków większości, choć gdybym miał obstawiać, to obstawiłbym Borysa

Artur Sowiński < Maciej Jewtuszko (poprzednia przegrana Macieja to był "lucky shot" Artura - walka o pas, szkoda że Warburton nie będzie walczył ale walka i tak będzie dobra)




Kto używa pojęcia "lucky shot" w odniesieniu do mma? Ktoś kto mało o mma wie. Mma z nazwy to połączenie różnych stylów walki. Nikt nie jest robotem, więc każdy ma luki w jakiejś płaszczyźnie. Lucky shot występuje w boksie, bo tam jeśli Wach wygra z Kliczko przez nokaut z Kliczką, choć w całej walce będzie dostawał baty, to będzie to lucky shot. Jeśli uczymy się jakiejś konkretnej dyscypliny, to można bez problemu powiedzieć, kto na jakim jest poziomie i jeśli słabeusz pobije zawodnika z czołówki, to można mówić o lucky punchu, lub o gorszym dniu lepszego zawodnika. Jeśli łączymy style, to nie ma mowy o szczęściu, a o talencie, ciężkiej pracy, wyczuciu chwili, dyspozycji dnia, zwinności, sile, szybkości, szybkim reagowaniu na wydarzenia w klatce/ringu, itp.

Krzysztof Kułak < Piotr Strus (Kułak wraca po kontuzji a Strus to wschodząca gwiazda


Kułak w imponujacym stylu pokonał słabawego Rice'a na gali w Irlandii. Pokazał znakomitą motorykę i żądzę mordu, a Strus przegrał z niewiele lepszym od Irysa da Silvą słabo radząc sobie z nim również w stójce. Ja wiem, że niektórzy patrzą na tą walkę przez pryzmat zdobytego przez Piotrka Pucharu Świata, ale Sanda to nie mma i w tym walce się o tym przekonamy, choć kibicować będę Strusowi




Jay Silva < Matt Horwich (Matt to solidny zawodnik, może nie widowiskowy ale ma atuty dzięki którym pokona mało walecznego Silvę)


Ten mało-waleczny Silva pewnie dzierżyłby dzisiaj pas, gdyby nie przewrócił się w drugiej rundzie (z całym szacunkiem dla tego co pokazał potem Michał). Jeżeli Horwich wygra, to przez poddanie przed czasem. Jeśli nie podda Silvy, to myślę, że Jay ma wszystko, aby zdominować Matta.




Chciałym się dowiedzieć czy osoby które ostatnio hejtowały na KSW zauważyły jakiś postęp?? Czy to nadal rozrywka dla Januszy?


Nadal rozrywka dla Januszy? Co masz na myśli pisząc nadal? Początkowo KSW było konfrontacją zawodników różnych stylów. Z czasem zaczęto ściągać sportowców-celebrytów, aby przyspieszyć napływ gotówki i rózwój federacji. Spójrz na rankingi mmarocks. Tak z pamięci pisząc to w KSW walczą zawodnicy nr. 2 i 3 polskiej wagi lekkiej, nr. 1, 2 i chyba 6 wagi półśredniej, nr. 1, 2 i 5 wagi średniej, nr. 1 wagi półciężkiej i nr. 3 i 8 wagi ciężkiej? A to, że K&L kontraktują celebrytów i freaków to druga sprawa.
 
Iro vs Kornik to walka tak ważna do ponownego rozegrania jak Cain vs JDS czy Silva vs Sonnen i o ile wiadomo było, że wygra Silva to nie wiemy czy wygra ponownie JDS ale za to Ja przynajmniej wiem, że Kornik tego nie wygra.



Artur wiedział co robi ale nie wiedział, że Iro tak się nadzieje i wyląduje na deskach.
 
A niby skąd od razu było wiadomo, że wygra Silva? Oglądałem tą walkę i pierwsza runda nic takiego nie zapowiadała. Można się oczywiście było domyślać, że na jakieś 70-80% Sonnen popełni jakiś błąd ale aż takie oczywiste to nie było. Jakby doszło do trzeciej walki to może scenariusz byłby taki sam. Sonnen przeleżałby na Silvie tylko nie wiadomo ile. Jakoś potrafię sobie wyobrazić że przeleży 5 rund. Jest to mniej prawdopodobne niż to, że dostanie KO ale wcale nie takie niemożliwe. Dla porównania nie mogę sobię wyobrazić, że Big Foot wygrywa z Cainem Velazquezem bo to musiałby być naprawdę szczęśliwy zbieg okoliczności.
 
Mamed vs Melvin Manhoef
Sub 1rd, wątpię by Manhoef dał radę znokautować Mameda. Jeśli walka wyjdzie poza pierwszą rundę będę równie zaskoczony jak przy walce Koksa na MMAA2.

Michał Materla vs Rodney Wallace
Da mnie chorą sytuacją jest że posiadaczem pasa nie jest najlepszy zawodnik MW w KSW, bo chyba nikt nie wątpi że Mamed, przy całym szacunku dla Michała jest obecnie najlepszym średnim i należy mu się walka o pas. Ogólnie wątpię by doszło do walki Mamed vs Materla. Co do samej walki to myślę że Michał wygra na spokojnie przez decyzję.

Aslambek Saidov vs Borys Mańkowski
Zapowiada się wyrównana walka. Aslan wyrwie parę ładnych bomb. Stójka dla Borysa. Borys wpakuję się w kilka technik kończących. Parter dla Aslambka. Niejednogłośnie, win Saidov.

Artur Sowiński vs Maciej Jewtuszko
Decyzja Jewtuszko. Jeśli przestanie pajacować i będzie miał w sobie trochę pokory to wygra.

Krzysztof Kułak vs Piotr Strus
Kułak decyzja. Doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie.

Jay Silva vs Matt Horwich
Horwich przez sub,3rd. Gdy Horwich narzuci solidne tempo pojedynku a kardio ma zajebiste Silva podobnie jak w drugiej połowie pojedynku z Materlą straci chęć do walki.

Paulina Bońkowska vs Karolina Kowalkiewicz
Niestety. obawiam się że to będzie kolejna szubka walka. Win Paulina, GnP, 1 rd.
 
Z tego co pamiętam to Mamed kiedys powiedział że mógłby walczyć z Michałem gdyby chodziło o pas UFC. Teraz mówi w wywiadzie że KSW będzie już za chwile organizacją nr 2 na świecie i chce zostac i dbać o jej rozwój i prestiż. W takim razie chyba nic nie dodało by wiecej prestizu organizacji nr 2 na świecie niż 5 rundowe zestawienie o pas dwóch najlepszych zawodników tej organizacji, i pewnie czołówki europejskiej.


Osobiście wolał bym zobaczyć Mameda w UFC niż taką walkę ale skoro tak wybrał... myśle że w ogóle wypadało by żeby Mamed wreszcie sie określił jak na faceta z charakterem przystało, bo jak w wywiadach pada pytanie o wyjazd to tonem i dynamiką wypowiedzi zmienia się w taką biedną sierotę marysie.
 
ja tez jstem zdania, ze jesli mamed nie wyjedzie do usa, to powinien walczyc z materla
 
kiedyś chyba Levy powiedział, że jak zaproponują im taką walke to któryś z nich może odmówić a konsekwencja będzie niemożność chyba do końca kariery w ksw walki o ten ich pasek od spodni.
 
Zawsze sie znajdzie inny przeciwnik, Martin nawet takie tuzy jak http://www.sherdog.com/fighter/Robert-McDaniel-14600



chce zakontraktowac! :-)



(twitter)
 
Back
Top