KSW 14: typowanie

Tidzej

Bellator
Heavyweight
plakat.jpg


KSW 14 to kolejna gala zaliczana do typera więc znowu możecie zasypać skrzynkę [email protected] mailami. Tylko po raz n-ty przypominam, żeby nick zawrzeć w temacie maila (razem ze słowami KSW 14), w innym wypadku typy mogą nie zostać policzone. Ponieważ wiem, że przed galą to pytanie padnie po raz kolejny – typujecie tylko pierwszą rundę turnieju, bez półfinałów. A teraz – typy redakcji:

KOLEJNA WAŻNA UWAGA: Nie chwalimy się swoimi wynikami z typowania w poście po gali! Jeśli ktoś ma potrzebę podzielić się tym z innymi użytkownikami to zapraszam na forum. W przeciwnym wypadku będziemy usuwać komentarze a w przypadku upartych graczy może wiązać się to też z usunięciem konta, z którego typujecie.


R.O.B. (88-50, 63,8%)
Mariusz Pudzianowski vs. Eric Esch – TKO
Jan Błachowicz vs. Daniel Tabera – TKO
Krzysztof Kułak vs. Daniel Dowda – decyzja
Przemysław Saleta vs. Marcin Najman – TKO
Borys Mańkowski vs. Niko Puhakka – poddanie
Artur Sowiński vs. Danny van Bergen – poddanie
Maciej Górski vs. Kazuki Tokudome – decyzja
Michał Mankiewicz vs. Paul Reed – TKO
Venom (168-98, 63,2%)

Mariusz Pudzianowski vs. Eric Esch
Mariusz Pudzianowski przez TKO, runda 1. Butterbean to miły gość i pewnie znokautowałby Mariusza w stójce, ale zgodnie z zapowiedziami Pudzian będzie go obalał. Ważąc 200 kg i będąc tak mało mobilnym nie bardzo widzę jak Amerykanin może utrzymać ten pojedynek w górze. Mam tylko nadzieję, że Mariusz będzie potrafił szybko zakończyć sprawę na ziemi, bo po kilku minutach pojedynek może być co raz mniej efektowny.

Jan Błachowicz vs. Daniel Tabera
Jan Błachowicz przez poddanie, runda 2. Tabera wygląda na bardzo dobrze przygotowanego, ale podobnie jest z Jankiem. Po tym co Hiszpan zaprezentował w Katowicach nie spodziewam się, żeby mógł jakoś zagrozić naszemu najlepszemu półciężkiemu. Janek będzie dyktował warunki w stójce, a gdy nadarzy się okazja przeniesie walkę do parteru i tam pewnie podda rywala.

Krzysztof Kułak vs. Daniel Dowda
Daniel Dowda przez poddanie, runda 2. Krzysiek jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem od Daniela i jeśli skutecznie powtórzy strategię z walki z Nobregą wygra decyzją. Jednak w karierze Modela zdarzały się już parterowe wpadki i dlatego skusiłem się na postawienie na underdoga w tej walce. Krzysiek będzie prowadził pojedynek, ale Daniel znajdzie w drugiej rundzie jego szyję lub nogę i wygra przez poddanie.

Przemysław Saleta vs. Marcin Najman
Przemysław Saleta przez decyzję. Nie spodziewam się fajerwerków. Saleta wygra bo jest lepszym bokserem.
Borys Mańkowski vs. Niko Puhakka
Niko Puhakka przez decyzję. Borys nie stoi na straconej pozycji, sam będąc bardzo dobrym zapaśnikiem być może jest w stanie bronić obaleń Fina. Obawiam się jednak, że Puhakka będąc bardziej doświadczonym zawodnikiem będzie potrafił wykorzystać błędy Polaka i przenosić walkę na ziemię. Starcie powinno być wyrównane, ale skłaniam się ku zawodnikowi z północy.
Artur Sowiński vs. Danny van Bergen
Artur Sowiński przez poddanie, runda 1. Artur nie powinien ryzykować walki w stójce, tylko przenosić walkę na ziemię gdzie Holender jest najsłabszy. Grappling Kornika to jeden z jego największych atutów i spodziewam się, że w tej walce zobaczymy dość szybko klepiącego Van Bergena.

Maciej Górski vs. Kazuki Tokudome
Maciej Górski przez decyzję. O Japończyku trudno coś powiedzieć. Znając styl Maćka spodziewam, że będzie spokojnie trzymał walkę w górze i wypunktuje Tokudome.

Michał Mankiewicz vs. Paul Reed
Michał Mankiewicz przez poddanie, runda 2. Reed góruje nad Cieszynianinem doświadczeniem, dodatkowo Meta wraca po rocznej przerwie. Szkot wcale też nie wygląda na dużo mniejszego od Polaka, co zapowiada dość ciężką przeprawę dla naszego zawodnika. Reed będzie się starał obalać Michała i kontrolować walkę z górnej pozycji, jednak w historii jego walk z mocniejszymi rywalami zawsze przychodził moment gdy albo dawał się złapać w stójce, albo w parterze. Polak powinien to wykorzystać.
TJ (164-102, 61,7%)
Mariusz Pudzianowski vs. Eric Esch
Butterbean potrafi jeszcze składac ciosy i jest bez wątpienia lepszym bokserem od Pudziana. Niestety dla niego wygląda na to, że ma jeszcze mniejszy bak paliwa i w wieku 44 lat porusza się z trudem. Pudzian go złapie, wywróci i będzie po wszystkim. Pudzianowski, TKO, 1 runda.

Jan Błachowicz vs. Daniel Tabera
Styl walki Tabery i brak nokautującego uderzenia działają na korzyść Janka. Jeśli Hiszpan będzie walczył na wstecznym przez trzy rundy to nawet przy sędziach bardzo skłonnych do rodzawania rund 10-10 Błachowicz jest na tyle dynamiczny w ataku, że choć jedną z tych rund rozstrzygnie na swoją korzyść. Błachowicz przez decyzję.

Krzysztof Kułak vs. Daniel Dowda
Patrzyłem w miejsce gdzie mam napisać typ na tą walkę przez pół godziny i cały czas nie mogę się namyślić. Pójdę więc za moim pierwszym odczuciem. Kułak przez decyzję.

Przemysław Saleta vs. Marcin Najman
Pozwolę sobie na kopiuj/wklej ze strony KSW. “Żadnego z nich nie widziałem na tyle długo w ringu MMA, żeby pokusić się o szczegółową analizę. Jeśli miałbym kogoś typować to raczej Przemysława Saletę, dlatego, że w swoim czasie był zdecydowanie lepszym bokserem i kickboxerem niż Marcin Najman.” Saleta, TKO, 2 runda.

Borys Mańkowski vs. Niko Puhakka
Phuakka ma silniejsze obalenia i nie wydaje mi się, żeby Borys był w stanie zdziałać więcej z pleców niż Kornik. Puhakka przez decyzję.

Artur Sowiński vs. Danny van Bergen
Van Bergen pięciokrotnie przegrywał przez poddanie. Kornik to idealny zawodnik by po raz kolejny ukazać te braki. Sowiński, poddanie, 1 runda.

Maciej Górski vs. Kazuki Tokudome
Nie wiem czego się spodziewać po Japończyku ale te ograniczone informacje, które można zdobyć tworzą obraz parterowca. Potrafi też kończyć walki co w Japonii nie jest wcale tak często spotykane nawet na takim poziomie, na którym walczył Tokudome. Ostatecznie jednak widziałem o wiele za mało by móc z jakimś przekonaniem na niego postawić. O ile Maciek uniknie klinczu i parteru to powinien wypunktować rywala. Górski przez decyzję.
Michał Mankiewicz vs. Paul Reed
Tu również zestawiono dwóch fighterów lubiących walczyć z górnej pozycji. Różnicą dla mnie będzie to, że Reed przywykł do przepychania i obalania zawodników z niższej wagi i przewaga siłowa pozwoli Mankiewiczowi na kontrolę z góry. Mankiewicz przez decyzję.Fusel (154-112, 57,9%)
Mariusz Pudzianowski vs. Eric Esch – Mariusz Pudzianowski (ko/tko)
Jan Błachowicz vs. Daniel Tabera – Jan Błachowicz (ko/tko)
Krzysztof Kułak vs. Daniel Dowda - Daniel Dowda (sub)
Przemysław Saleta vs. Marcin Najman – Przemysław Saleta (ko/tko)
Borys Mańkowski vs. Niko Puhakka - Niko Puhakka (dec)
Artur Sowiński vs. Danny van Bergen - Artur Sowiński (ko/tko)
Maciej Górski vs. Kazuki Tokudome – Maciej Górski (dec)
Michał Mankiewicz vs. Paul Reed – Michał Mankiewicz (dec)
Tjo (101-85, 54,3%)
Eric Esch, (T)KO.
Jan Błachowicz, Dec.
Krzysztof Kułak, (T)KO.
Przemysław Saleta, (T)KO.
Niko Puhakka, (T)KO.
Artur Sowiński, Sub.
Maciej Górski, (T)KO.
Michał Mankiewicz, Sub.
Defthomas (102-93, 52,3%)

Mariusz Pudzianowski vs. Eric Esch
Jan Błachowicz vs. Daniel Tabera
Krzysztof Kułak vs. Daniel Dowda
Przemysław Saleta vs. Marcin Najman
Borys Mańkowski vs. Niko Puhakka
Artur Sowiński vs. Danny van Bergen
Maciej Górski vs. Kazuki Tokudome
Michał Mankiewicz vs. Paul Reed


KSW 14: typowanie
 

Guma

Oplot Challenge
Heavyweight
Ja posłałem już wczoraj wieczorem – miło widzieć, że parę osób obstawia tak jak ja
icon_smile.gif
 

RaV

BAMMA
Bantamweight
nie ma w tym jakichś wielkich niespodzianek kursowych.. Jeśli spojrzycie na buka to typowani są po prostu faworyci poza małymi wyjątkami.
 

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
ja zastanawiam się ciągle jak postawić w walce Meta-Reed :/ nie mogę się zdecydować
icon_sad.gif
 

szato1304

Oplot Challenge
Middleweight
poszło
icon_smile.gif
dla mnie najbardziej niewiadomą jest kułak – dowda…strasznie jestem ciekaw co obie strony pokażą, dowda widać silnie zdeterminowany, może być ciekawie jednak postawione na kułaka, zobaczymy….mańkiewicz przez decyzje ;P
 

Leglocker

Jungle Fight
Light Heavyweight
moje typy:
Pudzian - choć dziwnie to zabrzmi, to wymęczy on Escha, obali, a potem zasypie gradem młotków
Błachowicz - tko w 3. rundzie. John podyktuje warunki w stójce, a potem wykończy go uderzeniami
Kułak - jest zawodnikiem bardziej wszechstronnym. Chociaż w parterze Kociao może mu poważnie zagrozić - marzy mi się gogoplata albo peruwiański krawat w jego wykonaniu...
Najman - jest ryzyko, jest zabawa! W stójce nie ma szans z Saletą, liczę więc na obalenie oraz jakąś dzwignię na nogę. Mam nadzieję, że estrogen coś do tej walki trenował... (choć z drugiej strony nic o tym nie słyszałem). Ostatnio gdzieś wyczytałem, że Najman z powodu bycia celebrytą jako styl bazowy będzie miał podany ''lans'' xD
turniej - stawiam na Polaków, choć boję się o Borysa...

BTW rob w mejlu z konkursem nt. Pudziana i Fasoli napisałem przez pomyłkę KSW IV zamiast KSW XIV. Mam nadzieję, że mi wybaczysz... ;)
 

GLF

KSW
Heavyweight
Defthomas (102-93, 52,3%)

Mariusz Pudzianowski vs. Eric Esch
Jan Błachowicz vs. Daniel Tabera
Krzysztof Kułak vs. Daniel Dowda
Przemysław Saleta vs. Marcin Najman
Borys Mańkowski vs. Niko Puhakka
Artur Sowiński vs. Danny van Bergen
Maciej Górski vs. Kazuki Tokudome
Michał Mankiewicz vs. Paul Reed

Zaprawdę powiadam Wam, Tshibamba ustrzeli wszystko!
Choć sam w dwóch przypadkach wytypowałem inaczej ;)

KOLEJNA WAŻNA UWAGA: Nie chwalimy się swoim wynikami z typowania w poście po gali! Jeśli ktoś ma potrzebę podzielić się tym z innymi użytkowniami to zapraszam na forum. W przeciwnym wypadku będziemy usuwać komentarze a w przypadku upartych graczy może wiązać się też z usunięciem konta z którego typujecie.
Propsy za to. Jeżeli chcecie przeżywać na żywo to pamiętajcie, że funkcjonuje chat, gdzie przeważnie bywa wesoło.
 

MSK

Oplot Challenge
Lightweight
A ja mam pewne obawy o zwycięstwo Mankiewicza, no ale okaże się wieczorkiem… Kułak-Dowda to walka w której nie ma faworyta moim zdaniem, choć Kułak jest trochę bardziej wszechstronny. Ciekawa gala będzie
icon_smile.gif
 

sethcab

Shark Fights
Lightweight
Pudzilla wygra, ale nie przez TKO / KO a przez nudną decyzję bo nie będzie nic potrafił zrobić z Butterbeanem w parterze
icon_smile.gif(obym sie mylił)
 

ole

Oplot Challenge
Featherweight
bosy odpowiedz mi na pytanie w zakładce z iff dotyczy przeciwnika teodorczuka
 

RaV

BAMMA
Bantamweight
Mam wrażenie, że Saleta niezbyt poważnie podchodzi do starcia z Najmanem.
Tabera może wymęczyć zwycięstwo, ale stawiam w rezultacie na Janka.
 

HubiSSJ3

UFC
Heavyweight
Kułak vs Dowda i weź tu kurna wytypuj xD Niby za kamehameha jestem za Dowdą ale jakoś Kułak mi lepiej leży za Nobregę i zdaje mi się , że wygra.
 

HeLLRaiseRR666

Bellator
Welterweight
Fasola urwie głowę dla Pudziana
Janek B.wygra z Taberą
Puhaka wygra z Borysem
itp i itd :D
ps .a kornik zostanie zwyciężcą turnieju w wadze lekkiej
 

zbeer.

Oplot Challenge
Lightweight
wydaje mi ,mam nadzieje, się ze Budapren
icon_smile.gif
pokona pudzille KO ustrzeli go swoim cepem i Mariusz odleci do krainy wiecznych snów
 

fafarafa

Brutaal
Bantamweight
Mam nadzieje, że Pudzian nie wygra. Po walce z Najmanem mówił, że za dwa lata sie może łapać z Fedorem to ciekawe jakie głupoty będzie gadał jak wygra z Eschem.
 

Hang

WSOF
Light Heavyweight
Błachowicz - tko w 3. rundzie. John podyktuje warunki w stójce, a potem wykończy go uderzeniami


no, no, no ....
 

zaba

Oplot Challenge
Welterweight
Postawiłem na Pudzille chociaż nie bardzo wierzę że poza wagą coś się u Mariusza zmieniło
 

GLF

KSW
Heavyweight
http://soccer-live.pl/transmisje.php?id=pozostale


no, ale oczywiście lepiej przez ipla :]
 
Top