Książki

Idzie gdzieś dostać TO Kinga w białej okładce po przystępnej cenie?

o to "to" w białej okładce chyba.

Takie wydanie?
Stephen-King-TO-71605-big.jpg


@Tar-Ellendil
Myślałem, że chodzi o polskie wydanie.
Mam w domu dwa z białymi grzbietami, ale okładki raczej do ciemnych należą. ;)

Bo i tak nie kumam, ocb, to uważam, że można wziąć którekolwiek z wydań, owinąć białym papierem, i już. Sorry, jeszcze się nie obudziłem do końca, chyba czas na jakąś adrenalinę...
 
@Drzewo , a co tu trudnego do skumania? Ktoś szuka konkretnego wydania, bo może jest komplecistą, chce posiadać białego kruka, lub mu nie odpowiada przekład i tłumaczenie.
Ja sam czekam na nowe wydanie "Jestem legendą", bo stare wydanie towarzyszące premierze filmu jest tak mocno chujowe, że po prostu kastruje tą powieść.
Podobnie zresztą jest z wydanym u nas "Marsjaninem", w obu przypadkach polecam sięgnąć po oryginał.
 
100 things they don't want you to know | Daniel Smith

Ksiazka zawiera sto historii, dotyczacych roznych niewyjasnionych zdarzen, dokumentow, moderstw i innych dziwow. Wszystko krotko, acz ciekawie opisane. Ksiazka sie nie nudzi i nie trzeba byc na tropie Illuminatti zeby po nia siegnac (takiego typu przypadkow jest ogolnie malo. Przypadek ? Nie sadze...). Duzo historii, o ktorych nie slyszalem. Ksiazka moze stac sie poczatkiem fajnych poszkiwan. Warto siegnac !

____________________

Ja sam czekam na nowe wydanie "Jestem legendą", bo stare wydanie towarzyszące premierze filmu jest tak mocno chujowe, że po prostu kastruje tą powieść.
Podobnie zresztą jest z wydanym u nas "Marsjaninem", w obu przypadkach polecam sięgnąć po oryginał.
Na czym polega roznica miedzy takimi wydaniami ? Zawsze myslalem, ze roznia sie okladka...
 
Na czym polega roznica miedzy takimi wydaniami ? Zawsze myslalem, ze roznia sie okladka...
Przede wszystkim tłumaczeniem, mam porównanie przy obu wymienionych przeze mnie pozycjach.
Ogólnie to obie książki sprawiają wrażenie przekładanych w pośpiechu i bez wyczucia.

W przypadku "Jestem Legendą" miałem wrażenie jakbym czytał nową powieść - na szczęście niedługo pojawi się w nowym przekładzie, więc mam nadzieję, że tym razem będę zadowolony.
 
@Drzewo , a co tu trudnego do skumania? Ktoś szuka konkretnego wydania, bo może jest komplecistą, chce posiadać białego kruka, lub mu nie odpowiada przekład i tłumaczenie.
Ja sam czekam na nowe wydanie "Jestem legendą", bo stare wydanie towarzyszące premierze filmu jest tak mocno chujowe, że po prostu kastruje tą powieść.
Podobnie zresztą jest z wydanym u nas "Marsjaninem", w obu przypadkach polecam sięgnąć po oryginał.

Najtrudniejsza do skumania, jak się właśnie okazało, jest, jak zwykle zresztą, ironia...:werdum:
 
Ma ktoś może "Ekonomia i Polityka" von Misesa? Prosiłbym pełną wersję, bo ja napotkałem do tej pory wersje w postaci skanów lub wersje niepełne.
 
... która w Twoim wykonaniu, nie jest najwyższych lotów.
To chyba świadczy akurat o Twojej zdolności jej zauważania (czy tam braku), i nieodzywania się, jeśli jej nie skumałeś. Cóż.
Co do poziomu mojej ironii to możemy się zgodzić:beer:
 
Philip K. Dick | Eletric dreams

Wczesniej czytalem tylko 'Lowce androidow' i mimo, ze to dobra ksiazka to jakichs wiekszych emocji u mnie nie wywolala, ale opowiadania zebrane w tym wydaniu to absolutna petarda. Krotkie, 20 - 30 stron max, ale naladowane trescia po brzegi. Daja do myslenia. Polecam goraco kazdemu !

Exhibit piece
The commuter
Impossible planet
The hanging stranger :frankapprove:
Sales pitch
The father-thing :penn:
The hood maker
Foster you're dead
Human is :antonio:
Autofac
 
Olbed 44 warto?
mysle, ze fajna tematyka, ale jak widze inne tytuly tego autora to nie mam pewnosci
 
Philip K. Dick | Eletric dreams

Wczesniej czytalem tylko 'Lowce androidow' i mimo, ze to dobra ksiazka to jakichs wiekszych emocji u mnie nie wywolala, ale opowiadania zebrane w tym wydaniu to absolutna petarda. Krotkie, 20 - 30 stron max, ale naladowane trescia po brzegi. Daja do myslenia. Polecam goraco kazdemu !

Exhibit piece
The commuter
Impossible planet
The hanging stranger :frankapprove:
Sales pitch
The father-thing :penn:
The hood maker
Foster you're dead
Human is :antonio:
Autofac
Daj maila to w wolnej chwili puszczę Ci "paczkę" z Philipem.
 
Harlan to klasyk już,a klasyków warto,jeśli ten klimat i zakres ci leżą.
Zakres jak najbardziej, klimat właśnie wiem bo jakoś przez całe życie czytania książek nigdy nie wpadł mi w ręce. Stąd pytam. Dzięki, pewnie zamówię, mam już kilka tych różnych kolekcji z prenumerat.
 
@respect
skończyłem dzisiaj ten "krucyfiks", który mi polecałeś, bardzo przyjemnie się czytało, na początku miałem wrażenie, że trochę motyw z "siedem" zerżnięty (te zabójstwa na tle religijnym), ale później było już tylko lepiej. w sumie to dawno mnie nie wciągnęła żadna książka.
kolejne książki z cyklu też takie dobre?
 
@respect
skończyłem dzisiaj ten "krucyfiks", który mi polecałeś, bardzo przyjemnie się czytało, na początku miałem wrażenie, że trochę motyw z "siedem" zerżnięty (te zabójstwa na tle religijnym), ale później było już tylko lepiej. w sumie to dawno mnie nie wciągnęła żadna książka.
kolejne książki z cyklu też takie dobre?
Cieszę się, że sie podobało. Moim zdaniem cały cykl trzyma równy poziom i warto wciągnąć wszystkie tomy.
 
Back
Top