1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Króciutki wywiad z Marcinem Zontkiem dla Cohones.pl

Discussion in 'Forum MMA' started by Tykersky, Oct 10, 2011.

1. Tykersky

Tykersky Legacy FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,986
    Zdobyte Lajki:
    60
    Punkty:
    1,790

Wywiad z Marcinem Zontkiem dla Cohones.pl

Tykersky: Aktualnie mieszkasz i trenujesz w Wielkiej Brytanii, co możesz powiedzieć o tamtejszym MMA, na co jest kładziony nacisk na treningach, czym się różni od Polskiego MMA ?

Marcin Zontek: Obecnie mieszkam w Polsce bo moja żona jest w trakcie leczenia kolana. W Anglii, tam gdzie trenowałem czyli Salford MMA duży nacisk był na parter, trenowałem w kilku klubach, sparowałem z wieloma ludźmi z rożnych dziedzin, byli to bokserzy, chłopaki z muay thai jacyś zapaśnicy znajdowali się czasami. Ogólnie głownie sparowałem. Trudno mi powiedzieć czym sie rożni Polskie MMA od MMA w UK ponieważ nigdy w Polsce nie trenowałem w żadnym klubie MMA ze względu że nie ma i nie było takiego w moim mieście. Myślę ze mają ten plus (w Anglii) ze wszystkie kluby posiadają swój gym w którym można siedzieć godzinami. Tam nie trenuje się na salach gimnastycznych. W Polsce ponoć też juz tak zaczyna sie dziać, że ktoś otwiera właśnie takie gymy, tak jak w Opolu u Damiana Grabowskiego z którym ostatnio miałem przyjemność trenować czy też w Boran Barlinek gdzie chłopaki posiadają swój skromny gymek.

T: Współpracujesz z Darenem Scherlokiem z Fight Ikon. Ta współpraca wiąże się tylko i wyłącznie z toczeniem walk dla Fight Ikon czy może jeszcze w innych aspektach ?

MZ: Współpracuje z Darenem Scherlokiem nie tylko w aspektach walki ale również prywatnie spotykamy sie często, praktycznie codziennie. W tym momencie piszemy lub dzwonimy. jest spoko gościem z którym można pogadać o wszystkim, pośmiać się ze wszystkiego. Daren ma dużo znajomych w kręgu MMA więc dlatego mogłem poznać wielu ludzi z tego światka. On cały czas wierzy ze uda mi sie zaistnieć w świecie MMA po tym jak widział mój sparing z Bispingiem i Blackledgem. Ja też jeszcze ciągle myślę ze mi się uda.

T: Jak wygląda twoje codzienne życie, pytam w kontekście przygotowań do walk ?

MZ: Teraz gdy mieszkam w Polsce trenuje 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Rano robie interwały, siłownię lub rower. Wieczorem trening na macie w zależności jak sie czuję. Jem sześć razy dziennie do tego suplementy oraz korzystam z rad Andrzeja Wodyna Roszkowskiego który wie sporo na temat sportu. Mate robie z chłopakami z Rio Grappling, ręce z trenerem z Red Fighters, a siłownie w Condizione Jelenia Góra. Ogólnie nie jest najgorzej. Oczywiście muszę poświęcić czas rodzinie którego mam bardzo mało więc kiedy tylko mogę zamieniam sie w męża i ojca.

T: 20 października stoczysz w Czechach pojedynek na gali Heroes Gate 5, a miesiąc później w Wlk. Brytanii na Fight UK z niedawnym pogromcą Roberta Kręcickiego Fraserem Opie o pas tamtejszej organizacji. Czy taka częstotliwość walk nie przeraża Cie ? To tylko miesiąc by przygotować się do następnej walki.

MZ: Ogólnie nie przeszkadza mi to, kwestią jest czy mam jakąś kontuzja bo jeśli nic nie mam to praktycznie jestem gotowy juz na następny tydzień. Ale myślę ze po walce w UK zrobię przerwę. Może po tej walce gdyby dobrze poszło, a w to wierzę, będą lepsze pieniądze i nie będę musiał często walczyć, a póki co trzeba być gotowym na każde wyzwanie by zarobić dla rodziny.

T: Po twojej ostatniej passie zwycięstw miałeś jakiekolwiek oferty walk w Polsce ? Może od KSW lub MMA Attack ?

MZ: Nie miałem żadnych propozycji.

T: Zdobyłeś pas organizacji Ultimate Cage Championships w wadze półciężkiej. Odbyły się rozmowy w sprawie obrony pasa mistrzowskiego ? Czy to był jednorazowy • wyskok • w UCC ?
    MZ: Zdobyłem pas i były jakieś propozycje ale nie brałem tego na poważnie bo wynagrodzenie nie było odpowiednie. Myślę ze kiedyś na pewno jeszcze zawalczę dla tej organizacji.

T: Walczysz nadal w shidokai karate lub w kickboxingu czy całkowicie oddałeś się mieszanym sztuką walki ?

MZ: Kiedyś trenowałem shidokan ale nie chce do tego wracać ponieważ zrobiłem kupe dobrej roboty dla stowarzyszenia, a oni mnie olali nie dopuszczając na stopień mistrzowski (I dan). Oznajmili mi o tym dzień przed egzaminem. Pozdrawiam Mariusza Radlińskiego. Kickboxing trenowałem nie wiele, posiadam III kyu i jestem instruktorem kickboxingu oraz Mistrzem Polski w formule lowkick z 2007 roku.

T: Wiem że odwiedzasz czasami Polskę. Jak często ?

MZ: Jak jestem w Anglii to dwa razy w roku jesteśmy w Polsce, no ale teraz zostaliśmy na dłużej ze względu na nogę mojej żony.

T: W Polsce trenujesz w Rio Grappling Jelenia Góra, co możesz powiedzieć o tym klubie ?

MZ: Tak trenuje w Rio Grappling. Jest dobrze, chłopaki pomagają mi rozwijać parter który nie jest moją najlepsza stroną. Klub dał mi i załatwił parę rzeczy które potrzebuje do treningu. Myślę że współpraca będzie dłuższa.

T: Z mojej strony to wszystko . Od siebie życzę Ci wielu wygranych pojedynków, mnóstwo zdrowia i determinacji w tym co robisz !. Może chcesz kogoś pozdrowić ?

MZ: Dzięki, myślę ze zdrowie jest najważniejsze reszta sama przyjdzie. Chciałbym pozdrowić wszystkich którzy dobrze mi życzą i ze mną współpracują. Podziękować rodzinie ze pozwala mi trenować i znosi moje humory związane z udanym bądź mniej udanym treningiem i że są ze mną, za to ich kocham.

-----------------------------------------------------------------------
    Wywiad powstał z czystego przypadku. Na wikipedii pisze artykuły związane z MMA np. o zawodnikach, organizacjach. Nie dawno pomyślałem by stworzyc artykul o Marcinie Zontku, osobiście wiedziałem ze trenuje shidokan karate i kickboxing, ale o jego wiekszych osiągnięciach nie słyszałem, a bez większych osiągniec na miedzynarodej arenie lub przynajmniej w Polsce artykuł o danej osobie nie zostanie zatwierdzony ( wiec dlatego na wikipedii byle kogo np. mnie nie będzie xD ). Znalazlem email do Marcina i skontaktowałem się z Nim ową droga emailową . Marcin wymienil mi swoje osiągnięcia, ja znalazłem źrodła w internecie i powstal artykul o Zontim:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Zontek
    Korzystając z sytuacji zadalem pare pytan z Marcinowi z czystej ciekawosci na które opowiedział, wiec stwierdziłem ze może warto jakis króciutki wywiadzik zrobic • i tak mamy owy wywiad. Jak sam Zonti mowi, to zawsze jakies • promo • dla niego :D. Równy chłop z niego :D
    Pozdrawiam serdecznie Zontiego i jego rodzine !

2. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,710
    Zdobyte Lajki:
    34,064
    Punkty:
    3,790
    Stary - świetna robota!

3. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    137
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Tykersky wielkie dzięki, świetna robota!

P.S.

Jeżeli nie jesteś w redakcji to wywiad dla cohones.pl, a nie mmarocks.pl ;)

4. Lenkias

Lenkias Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    272
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    Dobry materiał. Gratulacje

5. Tykersky

Tykersky Legacy FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,986
    Zdobyte Lajki:
    60
    Punkty:
    1,790
    @GLF

Juz poprawione, nie wiedzialem ze to jakas różnica :))

Oczywiscie, staralem sie ustrzec roznorakich błędów, ortow etc, mam nadzieje ze w miare czytelnie napisane :P

6. GLF

GLF KSW
    Heavyweight

Komentarze:
    6,028
    Zdobyte Lajki:
    137
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Tykersky, stronę tworzy zamknięte/wyselekcjonowane grono osób. Forum tworzymy my wszyscy. Przynajmniej ja tak to postrzegam.

7. Jakub Bijan

Jakub Bijan UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    11,461
    Zdobyte Lajki:
    22,987
    Punkty:
    4,790
  8. Przemek

Przemek UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,587
    Zdobyte Lajki:
    8,659
    Punkty:
    2,890
    Tykersky dzięki wielkie

9. Kris

Kris Legacy FC
    Bantamweight

Komentarze:
    1,883
    Zdobyte Lajki:
    55
    Punkty:
    1,790
    super robota

10. stasinek34

stasinek34 PRIDE FC
    Lightweight

Komentarze:
    6,354
    Zdobyte Lajki:
    334
    Punkty:
    1,790
    Kokos, ucz się od tego Pana

11. raphaelius

raphaelius EFC Africa
    Bantamweight

Komentarze:
    2,723
    Zdobyte Lajki:
    36
    Punkty:
    1,790

Bardzo zla rada. Jesli kokos to rzeczywiscie nie jest prowokacja, to obserwujac propsy jakie zbiera tykersky, pewnie sprobuje zrobic cos podobny, z duzo gorszym skutkiem :-)

Oczywiscie, Tykersky dobra robota!

12. Cactus

Cactus Moderator Cohones

Komentarze:
    9,593
    Zdobyte Lajki:
    15,832
    Punkty:
    4,790
    NO, brawa za chęci i robotę [​IMG]

13. HeLLRaiseRR666

HeLLRaiseRR666 Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,341
    Zdobyte Lajki:
    591
    Punkty:
    1,790
  14. defthomas

defthomas Vale Tudo
    Championship
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    25,691
    Zdobyte Lajki:
    36,020
    Punkty:
    4,790
    Home Page:
    Dzięki wielkie Tykersky

15. Tykersky

Tykersky Legacy FC
    Lightweight

Komentarze:
    1,986
    Zdobyte Lajki:
    60
    Punkty:
    1,790
    Dzięki wielkie, to wielka motywacja z waszej strony! :D. Wywiad moze nie za bardzo wyszukany, bo pytałem o dosc oczywiste rzeczy noo.. ale troche zaprezentował osobę Marcina Zontka.

16. Norbert

Norbert BAMMA
    Welterweight

Komentarze:
    933
    Zdobyte Lajki:
    214
    Punkty:
    1,790
    Wywiad jak najbardziej ok.

17. Virtuti

Virtuti Oplot Challenge