Kontuzje żeber

El Testosteron

Oplot Challenge
Welterweight
Na dzisiejszym sparingu wyłapałem solidne kolano w okolice 6-7 żebra z prawej strony. Na chwilę mnie przytkało, ale oddech szybko wrócił. Natomiast ból nie mija, pojawia się przy dotyku i przy każdej zmianie pozycji, a jak kichnąłem to masakra. Nie boli przy oddechu nawet głębokim. Nie ma też żadnego siniaka, ani nic.

I teraz pytanie czy to może być pęknięcie czy tylko stłuczenie, bo szczerze mówiąc nie chce mi się w niedzielę rentgenów szukać.
 
Raczej stluczenie, przy peknieciu bys prosil zeby Cie zabrali na pogotowie. 2 razy mialem konkretnie stluczone zebra, 2 razy od tej samej osoby - prawy na korpus ;) Objawy takie same jak u Ciebie, ciezko mi bylo prowadzic nawet auto, czasem pojawialy sie mocne, paralizujace skurcze. Niestety jedynym lekarstwm sa masci i odpoczynek - u mnie dosyc dlugi (kolo 4 tygodni). Kuruj sie i zdrowia zycze.
 
Na dzisiejszym sparingu wyłapałem solidne kolano w okolice 6-7 żebra z prawej strony. Na chwilę mnie przytkało, ale oddech szybko wrócił. Natomiast ból nie mija, pojawia się przy dotyku i przy każdej zmianie pozycji, a jak kichnąłem to masakra. Nie boli przy oddechu nawet głębokim. Nie ma też żadnego siniaka, ani nic.

I teraz pytanie czy to może być pęknięcie czy tylko stłuczenie, bo szczerze mówiąc nie chce mi się w niedzielę rentgenów szukać.
W kwietniu podczas sparingów przy kopnięciu gość wyciął noge na której stałem. Wyjebałem jak długi bezpośrednio na prawy bok klatki piersiowej, bo ręka ochroniła głowe. Powiem Ci że nie mogłem złapac oddechu przez chwilę i zaczęlo mnie boleć jak skurwysyn, ale adrenalinka wskoczyła wstałem i dokończyłem trening. Potem w domu mnie nakurwiało opór. Chodizłem z tym z dwa tygodnie bo miałem swoje pierwsze zawody w karate i nie chciałem łazić po lekarzach. Smarowałem ketonalem i innymi gównami, stoczyłem z tym 3 walki. Podczas treningów musiałem robić przerwy, kasłać nie mogłem, jak brałem większy oddech to samo, budziłem się w środku nocy jak przekręcalem się na prawy bok itd. Poszedłem po zawodach do szpitala na RTG i nic. Po jakimś miesiącu mnie puściło ot tak. Imo masz stłuczone tylko te żebra.
 
Też to kiedyś przerabiałem, prześwietlenie możesz zrobić, ale na to i tak dostaniesz tylko przeciwbólowe.
 
Back
Top