1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Kontrowersje wokol przerwania walki Michalski vs Niedzwiedz na FEN 6

Discussion in 'Forum MMA' started by VaeVictis, Jan 14, 2015.

 1. VaeVictis

  VaeVictis UFC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  May 11, 2010
  Komentarze:
  16,540
  Zdobyte Lajki:
  18,144
  Punkty:
  2,790
 2. Taran

  Taran PRIDE FC
  Middleweight

  Dołączył:
  Sep 28, 2014
  Komentarze:
  6,865
  Zdobyte Lajki:
  1,575
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Home Page:
  Niedźwiedź, trzeba było walczyć i szybko wstawać, a nie przez 30 sekund dać się okładać w parterze.
   
 3. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,275
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Szkoda, że bez wideo z walki, przerwania chociaż.

  Jeśli był tak obijany jak opowiadane jest to nie ma co roztrząsać i domniemywać, że może nagle by walkę odwrócił. Może tak, ale obraz walki wskazywał na co innego jak rozumiem, a Michalski to solidny zawodnik. Punktowym nie można dać okazji do przekręcenia, a głównemu do przerwania walki na własną niekorzyść. Praca sędziego na pewno nie jest łatwa, wymaga podejmowania bardzo szybkich decyzji i jak ważnych i zgodzę się, że błędów się ustrzec może tylko ten, który tego nie robi. Ponadto nigdy nie będzie samych idealnych sędziów, tak jak i równie utalentowanych zawodników. Są najlepsi i są dobrzy jak i ci słabi. Nie kojarzę nazwiska sędziego Jagielskiego za bardzo, żeby oceniać, dla mnie sędziowie są dodatkiem, najważniejsi i kluczowi są zawodnicy i to oni mają najwięcej do pokazania i zrobienia w klatce/ringu czy klatkoringu.
  Tak czy inaczej, trochę lipa, że nie ma video z walki...
   
  Taran likes this.
 4. DaimonFrey

  DaimonFrey BAMMA
  Welterweight

  Dołączył:
  Oct 4, 2014
  Komentarze:
  895
  Zdobyte Lajki:
  466
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  @Born2kill
  Grzechu ją wrzucał :)
  Code:
  https://vk.com/video264265384_171134160?z=video264265384_171134160%2Falbum264265384
   
 5. krolik

  krolik Maximum FC
  Super Heavyweight

  Dołączył:
  Jan 6, 2011
  Komentarze:
  1,783
  Zdobyte Lajki:
  1,886
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Warmia
  Zachowanie sędziego jest co najmniej dziwne. Najpierw daje szanse na powrót do walki a gdy zawodnik poprawił swoją pozycję i wydaje się, że wydostał się spod nawałnicy ciosów, sędzia przerywa walkę. Tłumaczenie sędziego też za bardzo do mnie nie trafia. Dla mnie walka mogła być przerwana gdy Niedźwiedź leżał twarzą do maty i przyjął w takiej pozycji sporo ciosów. Później cały czas była inteligentna obrona.

  Born i ty się dziwisz, że niektórzy mają cię za spamera. Walki nie widziałeś ale się wypowiesz i oceniasz czy przerwanie odpowiednie. Jakie to typowe dla ciebie.
   
  Charles Bronson, mmag and cRe like this.
 6. Nie wściekałbym się tak bardzo, gdyby nie chodziło o człowieka, który popełnił już wszystkie błędy świata, a do żadnego się jeszcze nie przyznał. Na TFL raz przerwał walkę, pomimo iż zawodnik nie klepał, skończyło się na no contest z winy sędziego. Innym razem na TFL pan "zdrowie jest najważniejsze" bardziej zajmował się ręcznikiem niż nieprzytomnym zawodnikiem


  To ten sam sędzia, który podniósł do stójki walkę Świątek vs. Fouda, ponieważ nie umiał (!) odtworzyć pozycji w parterze. W walce Świątka ze Svobodą podniósł do stójki walkę, kiedy Czech miał pozycję boczną i aktywnie w niej pracował. Teraz błąd widział cały świat oprócz Jagielskiego. Zbyt ciasny umysł na edukację, postępu nie poczyni, można go skreślić.

  Co gale popełnia błędy, co gale jest ta sama żenująca litania wymówek i tłumaczeń. Kiedyś przez tego nieudacznika komuś stanie się krzywda. Ja nie zamierzam już wypuszczać zawodników do walk sędziowanych przez Jagielskiego i co raz więcej managerów i trenerów ma na temat tego partacza podobne zdanie. Zwyczajnie boję się o ich zdrowie, a także o kariery. Przecież nie mógłbym być specjalnie zdziwiony gdyby np. Oskarowi przerwał zapięte duszenie i albo wrócił walkę do stójki albo przerwał walkę, co później spowodowałoby no contest.
   
  respect, Guest, dewutrn and 4 others like this.
 7. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,275
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Typowe to skrytykować mnie i się czepiać Ja skomentowałem powyższe wywiady i to jak opisali ją Escobar i sędzia Jagielski. Tyle. Jakby była wrzucona walka to bym ją najpierw obejrzał, więc nie moja wina, że od dupy strony jest.

  Co do tematu po obejrzeniu walki. Niefortunna kulanka zawodników przesłania interwencję sędziego, który już wtedy chciał wejść i przerwać. Po tych ciosach Michalskiego z góry, które przyjął Niedźwiedź i zamiast bronić głowę trzymał się rywala. Taki jego wybór, moim zdaniem spokojnie mógł tego właśnie próbować, dopiero po serii 5 ciosów powinien zając się blokowaniem głowy. Przerwanie zbyt szybkie, ale jak to nie raz było mówione - na takim etapie kariery obu lepiej przerwać za szybko niż za późno. Co innego walka o najwyższe laury w tym sporcie, gdy niektórzy daliby się jawnie połamać jeśli ostatecznie byłiby zwycięzcami ;-)
   
 8. Jest to tak zwana teoria z kategorii gówno. Sędzia jest od tego, żeby nie przerywać ani za szybko, ani za późno. Jest od tego, żeby przerwać w odpowiednim momencie. Jeśli tego nie umie, niech spada na drzewo. Tak jak mówię, Niedziu przegrał, popełnił błąd i nie mam z tym problemu. Mam problem z tym, że pozwala się sędziować komuś, kto się do tego nie nadaje i należy chłopa odsunąć. Niech się pouczy na amatorach. "Drugiej sile" polskiego MMA raczej nie przystoi mieć sędziego, którego ja bym nigdy nie wziął nawet na galę Dark Warriors, którą niedawno robiliśmy w Warszawie. Born, przeczytaj sobie mój poprzedni wpis i zobacz, że to katalizator błędów.
   
  Martin, mmag, Cloud and 1 other person like this.
 9. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,275
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Rozumiem tą kumulację argumentów i pod tym kątem można się podpisać pod takim postawieniem sprawy. Mi się osobiście wydaje, że przerwanie zbyt wczesne, a samo przerwanie chciał wykonać w momencie, gdy Niedźwiedź się rozpłaszczył na macie, a Michalski bił młotki. Tyle, że jakoś wolno wykonał akcję przerwania przez co tam w międzyczasie doszło do lepszej sytuacji dla Adama i całe przerwanie dziwnie wyglądało.

  Co do szybszego przerwania, sam kiedyś słyszałem tylko nie wiem kto to mówił, że lepiej na takim etapie oszczędzić trochę zawodnika, ale osobiście nie jestem fanem przerywania, gdy ktoś jest zdolny do walki. Tragedie się będą zdarzać, ale zwykle po jakichś niewidocznych urazach w głowach itd. Często brutalne nokauty, dobicia zamroczonych jakoś kończą się tym, że zawodnik walczy ponownie wkrótce i żyje.
   

Share This Page