Konfrontacja Sztuk Walki przerasta oczekiwania szefów Polsatu

defthomas

Vale Tudo
Open
Cohones
MMARocks

Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości jaką pozycję w Polsacie ma federacja KSW niech przeczyta kawałek wywiadu z szefem sportu tej telewizji Marianem Kmitą który w rozmowie z portalem Interia bardzo pozytywnie wypowiada się o Konfrontacji Sztuk Walki:
Czy ruszycie w tym roku ze sportowym kanałem informacyjnym?

- Niebawem będziemy szlifować kanał Polsat Sport News. To jest następny duży projekt, który na razie mamy w szufladzie i powoli zaczynamy mu nadawać formę testową. To jest bardzo trudna dziedzina dziennikarstwa, ale spróbujemy się z nią zmierzyć.

Wzorcowym przykładem na to, jak telewizja może wpłynąć na rzeczywistość, to rewolucja, jakiej dokonaliście z siatkówką. W ujęciu reprezentacyjnym, ale przede wszystkim ligowym. Ekstraklasa siatkarzy m.in. dzięki waszym transmisjom stała się jedną z najlepszych na świecie.

- Siatkówka jest najbardziej nośnym naszym Cały wywiad tutaj

Konfrontacja Sztuk Walki przerasta oczekiwania szefów Polsatu

Tidzej

Bellator
Heavyweight
“…etyczne, takie bicie leżącego, co jest dopuszczalne w MMA?”

Stykam się z tą tezą po raz n-ty i za każdym razem nie mam pojęcia co pytający miał na myśli. Dlaczego bicie leżącego jest takim wielki tabu, którego niektóre osoby za żadną cenę nie mogą przekroczyć.

Przemek

UFC
Lightweight
Może stara zasada solówek ;) jak jeden padł to drugi czekał az tamten wstanie-to bylo etyczne :D

szydzin

Jungle Fight
Light Heavyweight
moim zdaniem wysuwanie argumentów o biciu leżącego jest oznaką braku argumentu.

Yakuza

Oplot Challenge
Middleweight
no tak jak ludzie jeszcze wiedzieli co to są solówki to tak było, ale teraz to zwykle jest ,że im więcej masz kumpli tym jesteś silniejszy nie ma już ludzi honoru zwłaszcza w mojej szkole i ogólnie całym mieście, jak mieszkałem gdzie indziej to jeszcze ludzie tam wiedzieli ,że solo to jeden na jeden

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Tidzej, dla mnie do pewnego czasu, głównie w ramach tego co napisał wyżej imiennik, to także było nie do przyjęcia. Gdy ktoś padał - pozwałałem wstać, licząc na to samo oczywiście. Dlatego na początku średnio mi się to oglądało, teraz oczywiście nie robi to mnie żadnego wrażenia.

Sądząc po wyglądzie jesteśmy w podobnym wieku (czyli jeszcze czasy bez gimnazjów), także cofnij się w czasie do szkoły podstawowej i średniej - czy bijąc się na solówkach - był tam jakiś parter - nie! No nie mówiąc już o pokoleniu jeszcze starszym, które oglądając jak Pudzilla jest okopywany po nogach leżąc samemu na plecach, potraktowało to jako totalnie poniżające, niegodne, "jak psa".

No ale teraz widać już zmiany (nie mówię tu oczywiście w kopaniu 1 w 10, bo to było/jest/będzie), bo na honorowych walkach często, gęsto "sekundanci" już nie przerywają jak walka schodzi do parteru vel. trawnika :)

VaeVictis

UFC
Light Heavyweight
Znacznie mniej etyczne jest moim skromnym zdaniem placenie kilkuset tysiecy zlotych slabemu kopaczowi w naszej “ekstraklasie” pilkarskiej podczas gdy medalisci MS czy ME z innych dyscyplin dostaja grosze. Ale wspolczesnie kazdy pojmuje etyke tak jak mu wygodnie.

outcast

Maximum FC
Bantamweight
Ciemnogród. Stereotyp najbardziej brutalnego sportu świata wciąż krąży w polskich mediach i osobiście nie mam bladego pojęcia co mogłoby to zmienić.

Wieri

Jungle Fight
Middleweight
Teza, że solówki kiedyś były takie honorowe nie jest prawdą. Owszem, może 50-60 lat temu, ale na pewno nie 20.

Poza tym w KSW, nie ma soccerkicków, stompów na głowe, kolan na głowe w parterze, łokci na głowe, uderzeń w tył głowy.

Tak więc nie wygląda to źle (porównując np. do przegranej walki Jona Jones'a).

Btw pojęcie "etyczne" raczej nie ma nic do tego, ludziom raczej chodzi o estetyke widowiska, a nie poziom moralny.

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
VaeVictis

Piłkarze pistoletów do głów prezesom przecież nie przystawiają podczas podpisywania kontraktów.

W życiu już tak niestety jest, nie będę się bawił w ekonomiczne teorie/prawa rynku, bo to nie moja dziedzina.

Oczywiście mi też to się nie podoba, ale nic na to nie poradzimy.

Wieri

Owszem były/są. Ja mówię o sytuacji gdy dwie osoby chcą się bić, nikt się nie dołącza itp., a "sekundanci" dbają o zasady.

X zna nawet takie sytuacji, gdzie afery w dyskotekach pomiędzy osobą cywilną a...policjantem (oczywiście nie na służbie), były załatwiane w taki właśnie sposób, tak więc znowu należy wrócić do zdania 1.

Osoby, które znam w przedziale wiekowym 35 i więcej - ani jedna nie może znieść walki w parterze, uznając ją za niehonorową (to najdelikatniejsze),a kończąc na skojarzeniach seksulanych, niestety. Polsat z pewnością robi jakieś tam badania i tam takie opinie muszą wypływać.

Wieri

Jungle Fight
Middleweight
Zależy od sytuacji i ludzi. Nie mówie, że rzuca się nagle 5 osób do pomocy, ale że walka kończy się na ziemi.

A co drugiej kwestii (policjantów) masz rację. Tylko ja znam przypadki, że policjant (nie na służbie) odgrażał się swoim stanowiskiem dopiero po tym jak ktoś mu zrobił facelifting. Co ciekawe z tego, co słyszałem, policjanci nie na służbie (szczególnie młodzi), są dosyć zadziorni i pewni siebie.

Tidzej

Bellator
Heavyweight
@Przemys_law
“Sądząc po wyglądzie jesteśmy w podobnym wieku (czyli jeszcze czasy bez gimnazjów), także cofnij się w czasie do szkoły podstawowej i średniej – czy bijąc się na solówkach – był tam jakiś parter – nie! No nie mówiąc już o pokoleniu jeszcze starszym, które oglądając jak Pudzilla jest okopywany po nogach leżąc samemu na plecach, potraktowało to jako totalnie poniżające, niegodne, “jak psa”.”

Dzięki, ale najwyraźniej nie jesteśmy w podobnym wieku. Ja już zostałem objęty reformą. Byłem (widzem) również tylko na jednej solówce w moim życiu i była mniej więcej tak nudna jak walka Machidy z Vernonem White’m.

Poza tym argument, który stawiasz odnosi się do rozumowania ludzi, którzy znają zasady solówek. O wiele więcej jest ludzi, którzy nie bili się w żadnych takich zabawach a również uważa uderzanie leżącego za coś niewyobrażalnie straszliwego, nie mając tym samym większych oporów przed uznaniem prania się w stójce za całkowitą, nie ujmującą człowieczeństwa normę.

Yakuza

Oplot Challenge
Middleweight
Wieri

ja pamiętam jak 3-4 lata temu biłem się z ludźmi honorowymi którzy po solówce lub nawet w trakcie nie brali kumpli i nie gadali tak: ” to ten !!!!! ”
a teraz to jeszcze nawet przed solówką z taka akcją

Wieri

Jungle Fight
Middleweight
@ Yakuza

Przeczytaj ze zrozumieniem, to co napisałem

Odbiegliśmy od tematu trochę, od "etyki" mma zeszliśmy na honorowe pojedynki jeden na jeden ;)

Dla mnie mma jest o wiele bardziej widowiskowe od boksu, gdzieś na równi z K1 (zależy od walki).

I nadala nie rozumiem pojęcia etyki odniesionego do mma. Jak tu dyskutować o etyce skoro 2 strony konfrontujące się znają zasady gry i możliwe konsekwencje.

grzejnik78

Maximum FC
Welterweight
“…etyczne, takie bicie leżącego, co jest dopuszczalne w MMA?”

Ja jak zobaczylem swoja pierwsza walke w formule MMA , jak jakis zawodnik kopal drugiego lezacego zawodnika po glowie to tez bylem w szoku (zwierzeta)

Ale bardzo szybko do tego przywyklem , zaczolem ogladac wszytskie walki jakie byly dostepny , poznalem zasady , cala otoczke tego sportu , w ktora wkrecilem sie bardzo szybko.

Pokazaywac ludziom tyle MMA zeby im to spowszednialo , zeby przyzwyczaic ich ze kopanie lezacego jest jednym z elementow tego sportu i ze z etyka nie ma to nic wspolnego.

VaeVictis

UFC
Light Heavyweight
Przemys_law Masz racje co do prezesow, mnie chodzilo tylko o pokazanie jak wzglednym jest pojecie etyczny, nawet w sporcie. Co do meritum to rozumiem "wrazliwosc" Polsatu na to jak widzowie postrzegaja oferowane na antenie produkty. Z drugiej strony odnosze wrazenie, ze czesto to postrzeganie jest uzaleznione od tego kto kogo bije. No bo czy slyszeliscie jakies skargi jak Pudzian okladal biednego Butterbeana ?

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Tidzej, w takim razie, ja jestem starszy niż myślę :/

A tak na serio, to, a obracam się w dość zróżnicowanym towarzystwie, solówki były czymś oczywistym dla ludzi w wymienionym przeze mnie wieku, czy był to pracownik fizyczny po zawodówce, czy prof. wyższej uczelni, dodajmy kierunku mocno z solówkami związanymi. Z racji, że takich osób znam nie 10, a grubo ponad 100 (już nie bawiąc się w dokładne liczby) i są z tak różnych środowisk, to chyba moja teza ma w miarę mocne uzasadnienie, zwłaszcza w kontekście widza Polsatu.

Za moich czasów w podstawówce nie było chyba osoby, która nie biła się chociaż raz, a już wtedy społeczeństwo wchodziło w fazę upodabniania się do Zachodu (a okazji do bicia było wiele od zawodów szkolnych po bierzmowanie, chciaż to nie było już to co pokolenie przełomu lat 70/80). Tak więc zobacz, dla jakiego gigantycznego przedziału osób, solówki to coś jednak znanego i nazwijmy "normalnego". Kończy się to chyba na osobach urodzonych tak w połowie lat 80.

Musisz więc wcielić się w rolę osoby w wieku za jaki uważałem, że jesteś - osoby ze średnich lat 80 :), żeby zrozumieć dlaczego tym bardziej osoba starsza traktuje kopanie leżącego Pudziana za traktowanie go "jak psa" - akurat tę uwagę słyszałem tyle razy, że utkwiła mi w głowie, gdyż jestem już od dawna po "resecie" od takiego myślenia.

Vae

Walka z Eschem była wg mnie wielkim niewypałem, który się gawiedzi niezbyt spodobał.

Edit. W sumie znane X-owi przypadki solówek policjant - cywil obejmują osoby sprzed reformy. W ten sposób możnaby, idąc śladami tematu o Fedorze w cerkwi, rozpocząc fasynujące rozmowę o wpływie reformy systemu edukacji na agresywne zachowania młodzieży :)

Leglocker

Jungle Fight
Light Heavyweight
Cieszy mnie pozycja KSW, lecz z powodu “etyki” chyba możemy na długo zapomnieć o łokciach, kolanach w parterze bądź oktagonie.
Mimo tego chciałbym, żeby KSW wykorzystało swoją pozycję podczas produkcji polskiego TUF-a (wierzę, że taki powstanie). Powinni wtedy wprowadzić klatkę edukując w ten sposób ciemnogród. Wyjaśnialiby także kwestie ”etyczne”.

Polsat Sport News? Czyżby cotygodniowe Cafe MMA? W studiu trenerzy, fighterzy, Juras i TJ
icon_wink.gif
Chciałbym, żeby Solorz jeszcze bardziej poszedł w MMA, właśnie jakaś publicystyka lub transmisje, niekoniecznie topowych organizacji (np. Superior Challenge, BAMMA, UCMMA, MFC, Tachi Palace Fighting czy coś takiego, może regionalne polskie gale).
Na jaki okres czasu Orange Sport posiada prawa do transmisji UFC? Myślę, że Polsat będzie niedługo zainteresowany, gdy Janek trafi pod skrzydła Ferrita.

Tidzej

Bellator
Heavyweight
"Musisz więc wcielić się w rolę osoby w wieku za jaki uważałem, że jesteś - osoby ze średnich lat 80"

Reforma szkolnictwa zadziałała dla roczników '86 wzwyż. To chyba średnie lata 80-te. I nadal nie potrafię zrozumieć takiego myślenia. Mi osobiście, choć do czasów klasy maturalnej nie przepadałem za żadnym sportem walki to nigdy mi nie przeszło przez myśl jak zaczynałem oglądać MMA "kurde, biją się w parterze. To naprawdę jest nieetyczne/zwierzęce/brutalne/gejowe.". To chyba pozostanie dla mnie niezglębioną tajemnicą na zawsze.

Jakub Bijan

UFC
Middleweight
Cohones
MMARocks
Ja tam etycznosci w solowkach nigdy nie wydzialem, za to buta na twarzy się dostrzec zdarzyło;)

Mort

Żołnierz Chrystusa
Ja nie wiem, czemu Wy myślicie, że dzisiaj solówki wyglądają inaczej niż kiedyś, ja jestem rocznik 92. W podstawówce i gimnazjum solówki wyglądały 1 na 1 bez parteru, i nikt się nie wtrąca, a jeśli ktoś się wtrącił to wtedy cały tłum na niego się rzucał. :-) Edit: w sumie w liceum nic sie nie zmieniło, oprócz tego, że teraz więcej się gada niż robi.

Przemys_law

BAMMA
Welterweight
Znowu się odmładzam (wiem kiedy była reforma szkolnictwa), traktując że jeśli nie urodziłem się w 81 czy 82 to oznacza to, co oznacza :)

Hmm, zapewne (niestety) obecność osób afiszujących się ze swoimi zboczeniami w programach tv będzie dla urodzonych już w wieku 21 czymś normalnym, bo "zastanym". Przykład może trochę brutalny, ale ma ilustrować ludową mądrość: czym skorupka za młodu nasiąknie...

Dla osoby w Twoim wieku (chociaż nie ma co generalizować, bo znam wielu takich "kotów", którzy biją na głowę wyczyny mojego pokolenia) widocznie to jest właśnie "zastane", więc oczywiste.

Osoby mające prawie 30 lat i starsze, muszą się "resetować", bo wychowane były w innym duchu, że leżącego się nie bije, a już zwłaszcza w warunkach sportowych, stąd ten szok i odraza w kierunku walki w parterze. Pierwsze KSW były dla mnie jakimś tam szokiem.

Mort

Pewnie masz rację, aczkolwiek w swej masie Wasze pokolenie jest już zdecydowanie bardziej ułożone i łagodne - ja nie słyszałem, żeby teraz z okazji bierzmowania pobiły się 2 szkoły, tymczasem za moich czasów każdorazowo szło się jak na wojnę. Tak samo zawody szkolne - prawie zawsze coś się działo, czasami kończyło się na pojednyczych solówkach, czasami szkoła, gospodarz zawodów, wsparta "osiedlem" rozganiała resztę itp. itd.. Teraz albo zeszliście do podziemia i bijecie się po lasach, albo tego po prostu już nie ma.

Osoby nieuczestniczące w takich harcach to byl ułamek procenta, czy ktoś chciał czy nie chciał - taka była rzeczywistość.

No ale dla przeciwagi, tym akurat Mort pewnie Cię zszokuję, ale w klasie 8 (15lat) w mojej szkole trawę paliły "aż" 2 osoby (przy czym jedna to tylko tak twierdziła), a reszta szkoły uważała ich za totalnych degeneratów, z osobami władającymi najlepiej pięściami na czele.

Oczywiście z tymi lasami, to żart...

Yakuza

Oplot Challenge
Middleweight
Wieri

“Teza, że solówki kiedyś były takie honorowe nie jest prawdą. Owszem, może 50-60 lat temu, ale na pewno nie 20.”

wydaje mi się że dobrze zrozumiałem to zdanie, ale racja odbiegliśmy od tematu w sumie bez potrzeby bo i tak nie mamy wpływu na zachowanie reszty świata

VaeVictis

UFC
Light Heavyweight
Przemys_law "Walka z Eschem była wg mnie wielkim niewypałem, który się gawiedzi niezbyt spodobał."

Wybacz ale takich oszczerstw nie moge puscic mimo uszu. Zapamietaj, ze nic co robil Mariusz nigdy nie bylo i nie bedzie niewypalem.

A gawiedz jak to gawiedz na niczym sie nie zna.:-)

flamehead

Jungle Fight
Bantamweight
Nieetyczne? Nieetyczne to jest jak nie ma sędziego, nie ma zasad, nie ma woli walki któregoś z uczestników, albo bije się osobę która się poddaje nie ważne czy stoi czy leży. MMA pozytywnie spełnia wszystkie te zasady. Tylko trzeba ludziom o tym mówić bo inaczej będą się bali, że tym samym wyrażają przyzwolenie na taki standard bójek na ulicy. Trzeba te rzeczy przedstawiać w jasnym rozdziale i określać jako sport.

Wieri

Jungle Fight
Middleweight
"Zapamietaj, ze nic co robil Mariusz nigdy nie bylo i nie bedzie niewypalem."

:-)

The best :)

Yakuza

Oplot Challenge
Middleweight
flamehead

masz całkowitą rację, myślę że najlepszym argumentem przeciw tym co krytykują MMA jest to ,że jeśli ktoś się poddaje, sędzia kończy walkę,narożnik rzuca ręcznik czy któryś z zawodników jest nie zdolny do walki to koniec pojedynku ,a gdyby taka zasada była złamana to wtedy można mówić o nieetyczności i o tym że MMA nie jest sportem bo i z takimi wypowiedziami się stykałem ale to już inny temat