Komiksy!

Mort

Żołnierz Chrystusa
Siemano, nie widziałem tutaj takiego tematu, a chętnie bym co nie co się dowiedział o ciekawych komiksach, szczególnie z uniwersum Marvela, jako, że ostatnio nabyłem pierwsze trzy tomy z wielkiej kolekcji Marvela, której to sprzedaż ostatnio ruszyła, nawet ogarnąłem prenumeratę tej kolekcji. Widziałem kiedyś w HP, albo gdzieś, że niektórzy z Was tym się interesują, macie jakieś ciekawe komiksy do polecenia?
 
Mort te kolekcje są w empikach ? sprawdziłem listę tomów i będzie kilka perełek.



ja ostatnio za śmieszne pieniądze kupiłem na allegro wszystkie mega marvele , Weapon X i Ghost Rider 2099 miażdżą klimatem.
 
Wiesz co, nie mam pojęcia. Wszedłem na tą stronkę: http://www.kolekcjakomiksow.pl/ i zamówiłem prenumeratę, bo jest kilka gratisów, plus nie muszę płacić za wysyłkę, ani ich szukać po kioskach itp. Póki będę miał hajsy, będę je opłacał. Póki co przeczytałem tylko ten z Iron Manem i był fajny. Za 3 tomy plus kubek zapłaciłem 54.90, więc naprawdę zacna cena, choć kolejne tomy już będą sporo droższe. Śmieszną to znaczy ile?
 
100 zł za wszystkie MM, chociaż jak się regularnie przegląda allegro można nawet taniej wyrwać. warto kupić chociaż wymienione wcześniej WeaponX, trzy Ghost Ridery , Sabretootha i X-Cutioners Song. niestety historie są pocięte i trzeba dokupić do niektórych pojedyńcze komiksy.
 
Najsss, będę patrzył jak będzie coś grosza. :D A z Deadpoolem da radę coś wyrwać?
 
z Deadpoolem raczej ciężko , możesz ewentualnie zainteresować się zbiorczymi wydaniami :



http://kulturopolis.pl/771,deadpool-classic-volume-1.html
 
Huhu, 88 plnów, ładnie. No, ale jeden z moich ulubionych bohaterów, więc może kiedyś się targnę. ;)
 
Lobo i chuj.



revista04.jpg
 
ja kiedys jeszcze w podstawówce czytałem donalda oraz asterixa i obelixa ;) teraz juz tylko książki, chociaż miło jak raz na 100 stron jakiś obrazek sie pojawi
 
Mort za takie rarytasy się cenią :) warto przejrzeć tablica.pl szukając komiksów, często ludzie wyprzedają kolekcje za małe pieniądze.
 
"Manga ssie pałę, ja czytam KOMIKS GIGANT z KACZOREM DONALDEM"







bicz plis :-)
 
Ja miałem kiedyś taki oldskulowy komiks, typek z mieczem tam latał, chyba się Azrael nazywał (czyli DC) i walczył z typkiem takim dojebanym czcicielem szatana, jak znajdę go gdzieś w śmieciach w domu to się chyba posikam ze szczęścia. :D
 
O matko, jest tego sporo. TM Semic wydał kilkna naprawdę świetnych opowieści. Z tym że mnie dziś szlag trafia przez ten papier a i nie były to wydania najwyższej jakości już w pierwszej połowie lat '90-tych, ot budżetowe zeszytówki. Z TM-Semic polecam oczywiście kilka Mega Marveli (Ghost Rider 2099 - jeden z nielicznych komiksowych cyberpunków wydanych u nas. Weapon X, Daredevil, Spider Man Torment) "Ostatnie Łowy Kravena" wydane w zeszytach ze Spider Manem. Wspomniany X-Cutioner's Song, jeden z najlepszych crossoverów X-Men ever. Przede wszystkim jednak polecam Punishera od Mandragory, miniseria Born oraz 12-częściowy run v3 zwany Welcome Back, Frank - gdzie Punisher został na nawo zdefiniowany przez scenarzystę Gartha Ennisa (znany z Kaznodziei czy Hellblazera). Mandragora to też Hitman, genialne 100 naboi które jednak nie zostało wydane w całości, Transmetropolitan. Poniżej pochwalę się fajnymi zdobyczami z mojej kolekcji:



The Best of Wolverine, zbiorcze wydanie miniserii Millera i Claremonta, Weapon X, oraz kilka innych historii w twardej oprawie:



http://s1.postimage.org/87kaj3va7/IMG_0004.jpg



Wspomniany X-Cutioner's Song w zbiorczym wydaniu, niestety u nas wydano go w 4 częściach w nienajlepszej jakości:



http://postimage.org/image/aq5zjsh0b/



Pozatym kilka kolekcjonerek i w chuj Punisherów czy to po polsku, angielsku a nawet hiszpańsku :D
 
Co do komiksów to ja kiedyś jarałem się Aterixem. Wszytkie w biblotece w podstawówce przeczytaliśmy z koleżką, ale nawet nie wiem czy jeszcze idzie to kupić czy już ostry relikt.
 
pewnie , że idzie kupić ;)



http://allegro.pl/asterix-29-czesci-w-i-wyd-plus-gratis-i2926124332.html
 
Thorgal



Szninkiel



Kajko i Kokosz



Kajtek i Koko



The Punisher



Batman



Asterix i Obelix
 
O kur... Szninkiel!!! spa jestem Twoim dozgonnym dłużnikiem!



Ponad rok czasu próbowałem przypomnieć sobie lub odnaleźć w jakiś sposób tytuł tego komiksu i za chuja nie mogłem.



Nawet nie masz pojęcia jak wielką przysługę mi wyświadczyłeś.



Dziękuję stary.
 
Dobrych komiksów jest sporo, nie tylko tych superbohaterskich. Kiedyś na początku TM-Semic przepadałem za Spider-Manem teraz ciut mi się zmieniło ;) i moje ulubione pozycje to:

Sin City
Watchmen
V for Vendetta
Maus
wspomniany tu już Powrót Lobo
Punisher Year One
No i oczywiście Batman w różnych historiach od Dark Knight Returns przez historie Alana Moora i Arkham Asylum.
Bardzo lubię też zwyczajne, obyczajowe historie w stylu Niebieskich Pigułek.

Edit: Sznikiel to klasyk nadl klasyki :) Zapowiedziano też książke o TM-Semic http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/lukasz-kowalczuk/tm-semic-najwieksze-komiksowe-wydawnictwo
 
do listy @spa dodałbym jeszcze Tytus, Romek i Atomek:-) mam taką górę komiksów starych ale na szczęście mam miejsce gdzie trzymać i nie pozbędę się ich nigdy: )



komiks-kleks-pioro-contra-flamaster_0_b.jpg




i polecam jeszcze tą serię:



na-co-dybie-w-wielorybie-czubek-nosa-eskimosa_2_1.png
 
ja pamietam :D Czytalem od malego wszystko co mi wpadlo w rece.



Aria,seria o Bragonie i księżniczka Mary(Pelissa chyba), Funky Koval, Yans.....ech stare dzieje :-D
 
posiadam skradziony skarb, a jakże; ) nawet przygody dobrego wojaka szwejka :-)



Wróblewskiego jeszcze dobry był:
Binio_Bill_okladka.jpg
 
Marvela juz nie sledze za to polecam



Transmetropolitan,Walking Dead,Yans,Crossed( to seria nie dla ludzi o slabych nerwach),Fables, Y, Northlanders.
 
Mort obczaj sobie koniecznie Planet Hulk i World War Hulk, jeśli lubisz klimaty Marvela to to jest naprawdę jeden z lepszych komiksów jakie są na rynku według mnie.



Jeśli lubisz Star Wars to koniecznie polecam całą serię Legacy i Legacy: War



Zerknij też sobie na popularne tytuły TOP Cow mają naprawdę fajne universa i świetne postaci, a przede wszystkim zajebistych artystów i naprawdę seksowne arty hehe



Warte uwagi są też przede wszystkim komiksy Franka Millera takie jak Sin City, 300 i Batman Dark Knight :)
 
Back
Top