Komentatorzy w polskim MMA.

baju

NoLife FC
Cohones
MMARocks
Szczerze, jak oceniacie komentarz jeśli chodzi o polskie MMA? Kogo lubicie najbardziej słuchać, kto według was najlepsi? Dużego wyboru nie ma, ale ciekaw jestem waszych opinii, @Gaara ostatnio widział jaka jest moja, poczekam jednak z wypowiedzią na innych.

Co wam przeszkadza, co byście zmienili, wszystko chętnie poczytam, bo naprawdę jestem ciekaw czy tylko ja reaguje w określony sposób.
 
Szczerze, jak oceniacie komentarz jeśli chodzi o polskie MMA? Kogo lubicie najbardziej słuchać, kto według was najlepsi? Dużego wyboru nie ma, ale ciekaw jestem waszych opinii, @Gaara ostatnio widział jaka jest moja, poczekam jednak z wypowiedzią na innych.

Co wam przeszkadza, co byście zmienili, wszystko chętnie poczytam, bo naprawdę jestem ciekaw czy tylko ja reaguje w określony sposób.

Było - ban

Edit. A nie, nie było - tam chodziło o konferansjerów! - więc nie ban , sorki @baju
 
Dla mnie numer 1 jest tylko jeden i jest to @jurasmma , wiedza, emocje, doswiadczenie zawodnicze, trenerskie, fenomenalna znajomość polskiego srodowsika mma.

/edit wystepujaca czasami stroniczosc w komentarzu wyczuwalna ale zrozumiala i jak dla mnie pomiajalna w ocenie
 
Duet Łukasz Jurkowski&Andrzej Janisz na pierwszym miejscu.
Dodatkowo lubię posłuchać Karola Matuszczaka podczas gal bellatora.
 
Jak już trzeba po polsku to J&J a reszta to mute.
Czyli jeśli nie ma duetu to na ciszy? Nie wierzę, tak się nie da oglądać sportu. :-(

Podejrzewałem, że J&J będą na pierwszym miejscu, ale uważacie, że trzymają nadal wysoki poziom? Czasem mnie uderza to jak 'celuja' komentarzem w tych niedzielnych fanów, dźwięki typu BUUUUM czy inne, dla mnie dziwne, zwroty.
 
Czyli jeśli nie ma duetu to na ciszy? Nie wierzę, tak się nie da oglądać sportu. :-(

Podejrzewałem, że J&J będą na pierwszym miejscu, ale uważacie, że trzymają nadal wysoki poziom? Czasem mnie uderza to jak 'celuja' komentarzem w tych niedzielnych fanów, dźwięki typu BUUUUM czy inne, dla mnie dziwne, zwroty.
Celują w niedzielnych fanów, bo ostatnio komentują tylko KSW. Teraz będzie okazja słuchać ich przy galach M1 i jestem pewny, że przeskok stylowy i jakościowy będzie spory
 
Celują w niedzielnych fanów, bo ostatnio komentują tylko KSW. Teraz będzie okazja słuchać ich przy galach M1 i jestem pewny, że przeskok stylowy i jakościowy będzie spory
Czyli co, dopasowują się do 'atmosfery' KSW? Mnie to mega kuje w uszy.
 
Czyli co, dopasowują się do 'atmosfery' KSW? Mnie to mega kuje w uszy.
nie jestem sobie teraz w stanie przypomiec tych zwrotów, ale jak zawsze cenilem Pana Janisza, tak przy ostatnim KSW było kilka takich porównań po których parsknąłem smiechem - może faktycznie jakaś zniżka formy albo dopasownie poziomu do komntowanego wydarzenia.
 
Czyli jeśli nie ma duetu to na ciszy? Nie wierzę, tak się nie da oglądać sportu. :-(

Podejrzewałem, że J&J będą na pierwszym miejscu, ale uważacie, że trzymają nadal wysoki poziom? Czasem mnie uderza to jak 'celuja' komentarzem w tych niedzielnych fanów, dźwięki typu BUUUUM czy inne, dla mnie dziwne, zwroty.
J&J cały czas wysoki poziom, ale zaszkodził im brak regularnie gal na wysokim poziomie. Liczę, że wraz z M1 nadgonią swój dawny poziom
 
Oczywiście, że dopasowują poziom. Na pierwszych galach po boomie na Pudziana tłumaczyli, co to jest parter i czemu jeden wygina rękę drugiemu. To był dopiero komentarz pod januszy
 
Dopóki jest UFC na ESC będę bronił chłopaków:wink: ostatnio podczas gali z Korei bardzo dobrze się ich słuchało!
 
Dopóki jest UFC na ESC będę bronił chłopaków:wink: ostatnio podczas gali z Korei bardzo dobrze się ich słuchało!
Progresuja rozumiem? Wytrzymałem z nimi chwile, potem przestałem oglądać esc.
 
Dużo dużo lepiej! Wiesz sporo osób już się do nich zraziło i teraz już ich nie przekonasz że jest lepiej. Ja też nie mam zamiaru kogoś przekonywać i jak wolą sobie zmieniać komentarz na angielski to przecież ich sprawa. Osobiście ja mógłbym oglądać nawet bez głosu:wink: ważne że mam w HD na dużym ekranie i nic dodatkowo nie muszę płacić. No wyboru dużego nie ma w komentatorach w Polsce:sad:
 
Sam oglądam gale i sam sobie komentuję. J&J jeszcze może być, ale wolę siebie.
 
Wszystko mi jedno jaki jest komentarz. Jak oglądam interesującą mnie walkę skupiamsie do tego stopnia, że jest mi obojętne. Gdybym nie znał się na dyscyplinie wtedy zapewne szukalbym wsparcia w komentarzu i czuł potrzebę słuchania.
 
A dla mnie wszelkie lapsusy językowe i jakieś dziwne zwroty które wynikają z emocjonującego komentarza mają swój urok. Dodają uroku, dlatego duet Janisz-Juras czy Watson i Podgórski mnie tak nie zrażają. Za to jak kiedyś oglądałem Iron Fist z komentarzem śp. Jerzego Kuleja to nie dało się go słuchać.
 
Temat w sam raz dla mnie, zeby zrobic cos co niestety uwielbiam, czyli sie rozwodzic ;) Dzieki @baju.
Dla mnie w odbiorze slowa mowionego, przyznaje to uczciwie, zdecydowanie najistotniejszy jest glos, tzn jego tembr oraz dykcja. Dotyczy to praktycznie wszystkich sytuacji, poza wypowiedziami politykow, ktorych staram sie nie sluchac a od pewnego czasu rowniez nie czytac, ale to tutaj nieistotne. Pamietam, ze juz w szkole a zwlaszcza na studiach potrafilem sluchac jak urzeczony czegos czym niespecjalnie sie pasjonowalem a z drugiej strony odliczac czas do zakonczenia wykladu, ktory teoretycznie powinien mnie pochlonac. Tak samo jest w przypadku ksiazek audio po ktore, z powodu ograniczen natury praktycznej, czesto siegam, audycji radiowych czy telewizyjnych oraz podcastow. Po tym, byc moze przydlugim, wstepie przejde do meritum. Byl on jednak konieczny aby do minimum skrocic reszte mojej wypowiedzi. Chodzi bowiem o to, ze w moim przypadku latwiej zamaskowac niedostatki merytoryczne swietna forma wypowiedzi niz odwrotnie, najblizszy idealu jest dla mnie w tej sytuacji ktos potrafiacy zblizyc sie do szczytu w obu tych plaszczyznach. Dlatego moje absolutnie subiektywne Top 5 ludzi, ktorym zdarzylo sie czy nadal zdarza komentowac MMA, wyglada nastepujaco :
1. Tomasz Marciniak
2. Andrzej Janisz
3. Jacek Adamczyk
4. Lukasz Jurkowski
5. Damian Grabowski
W kategorii najwiekszych niewykorzystanych talentow pierwsze miejsce niezmienie okupuje Krzysztof Skrzypek i pewnie niestety dlugo jeszcze tak bedzie.
 
Dla mnie w odbiorze slowa mowionego, przyznaje to uczciwie, zdecydowanie najistotniejszy jest glos, tzn jego tembr oraz dykcja.

To tym bardziej szokuje mnie Tomasz Marciniak u Ciebie na 1 miejscu, ktory(no hejterinio, dla mnie jeden z 2 najwiekszych skarbnic wiedzy o mma obok Venoma), ale chyba ma wade wymowy.

Ja tam najbardziej cenie sobie ciekawe historie dotyczace zawodnikow, jakies ciekawostki z ich zycia prywatnego, treningow czy ostatnio stoczonych walk.

Najbardziej drazni mnie(i to ostatnio jest nagminne) jak komentator opisuje co sie dokladnie dzieje.

"O, ale lokiec. O, proba dzwigni. O, Wyglada na zmeczonego"

Noz kurna...Przeciez ogladam i widze...
 
Myślałem,że tylko do mnie nie trafia deut Juras i Janisz.Niestety od samego początku nie mogłem się do nich przekonać,a najgorsze było oglądanie UFC w orange.Rozumiem komentarz Januszowy podczas KSW ale z tym UFC to było przegięcie.Mimo wszystko szacunek dla nich za robotę jaką wykonują.Chłopaków z ESC nie miałem okazji oglądać,może właśnie czas najwyższy:wink:
 
Dla mnie J&J...
TJ mówi jak by miał anemie straszną ... nie wiem czy bym nie usnął na walce Lawler vs Rory
 
To tym bardziej szokuje mnie Tomasz Marciniak u Ciebie na 1 miejscu, ktory(no hejterinio, dla mnie jeden z 2 najwiekszych skarbnic wiedzy o mma obok Venoma), ale chyba ma wade wymowy.

Ja tam najbardziej cenie sobie ciekawe historie dotyczace zawodnikow, jakies ciekawostki z ich zycia prywatnego, treningow czy ostatnio stoczonych walk.

Najbardziej drazni mnie(i to ostatnio jest nagminne) jak komentator opisuje co sie dokladnie dzieje.

"O, ale lokiec. O, proba dzwigni. O, Wyglada na zmeczonego"

Noz kurna...Przeciez ogladam i widze...
okej, takie podstawowe - zrozumiem, ale np. jak Rogan tłumaczy niektóre myki z bjj czy stójki - też przeszkadza? dla mnie tego brakuje w komentarzu polskich gal, prywat (jak np. robi Stann, który przeprowadza praktycznie "wywiad" z zawodnikami gali) czy technicznych, POWAŻNYCH, uwag. (nie, nie mówię tutaj o 'BUUUUUUUUUM!!!')

to jest mega zbliżone IMO do piłki nożnej, można komentować jak Panowie z C+, którzy śledzą wszystko co jest 5 w danym momencie, a można komentować jak Pan Hajto, który powtarza non stop slogany o Schalke z 2010 roku czy składy innych zespołów niemieckich z lat 90'. pewne rzeczy się zmieniają i trzeba się rozwijać. może to tylko ja tak mam, ale uwielbiam smaczki, dowiadywać się czegoś nowego, 'insighty', do których dostępu nie mam czy je przeoczyłem.
 
okej, takie podstawowe - zrozumiem, ale np. jak Rogan tłumaczy niektóre myki z bjj czy stójki - też przeszkadza?

Nie, nie przeszkadza. Ale to jest Rogan i UFC. Rogan potrafi przedstawic opcje zawodnika w klinczu. Powie, ze teraz bedzie chcial zesjc po double leg takedown albo, ze stara sie wsunac kolano miedzy nogi przeciwnika, potem juz starczy glowa pod pache i jest szansa na takedown.

U nas nie slyszalem jeszcze innego opisu zapasow przy siatce, niz :"Niech panstwo nie mysla, ze tam nic sie nie dzieje, oni tam traca ogrome poklady energii"

Cale szczescie, ze Juras chociaz potrafi nazwac techniki konczace, rzuty w judo, etc. Wielki plus za to.
 
To tym bardziej szokuje mnie Tomasz Marciniak u Ciebie na 1 miejscu, ktory(no hejterinio, dla mnie jeden z 2 najwiekszych skarbnic wiedzy o mma obok Venoma), ale chyba ma wade wymowy.
Byc moze fachowcy tak by to okreslili, mnie nie przeszkadza to w az tak duzym stopniu. Moze to rowniez kwestia przyzwyczajenia, w koncu slucham tego glosu niemal nieprzerwanie prawie co tydzien od kilku ladnych lat ;)
 
Tj byłby dobry gdyby darł ryja. Najlepsi to Janisz i Juras nie ma nikogo poza nimi w Polsce na poziomie.
 
Tj byłby dobry gdyby darł ryja. Najlepsi to Janisz i Juras nie ma nikogo poza nimi w Polsce na poziomie.
:lol:

bodajże z tym Panem co komentował KSW po angielsku to musiał chyba ustąpić pola w tym obszarze, nawet na zapowiedziach gość nieźle sobie krzyczał.
 
Back
Top