Kilka pytań

MrBolt

Oplot Challenge
Featherweight
Witam, jestem w trakcie pisania projektu inżynierskiego na temat bezpieczeństwa na gali mieszanych sztuk walki, i mam kilka pytań, mam nadzieję że pomożecie :).
1. Czy są gdzieś jakieś wymagania co do tego ilu ma być cutman'ów i lekarzy na jednej gali dla zawodników? Bo chyba nie ma żadnego związku mma w Polsce, więc nie wiem czy to nie leży wszystko w rękach organizatorów.
2. Wymagane badania lekarskie dla zawodników. Podobnie jak w powyższym pytaniu - czy jest gdzieś ustalone jaki ma być stan zdrowia osób dopuszczonych do walki. I czy badania są w ogóle wymagane jeżeli tego organizator sam od siebie nie zrobi.
3. Czy podczas organizacji gali mma, trzeba brać pod uwagę jakieś jeszcze ustawy poza ustawami o organizacji imprez masowych, ochronie osób i mienia i rozporządzenia w sprawie instrukcji w przypadku wybuchu pożaru.
4. Znacie może jakieś ciekawe publikacje o organizacji gal mma lub innych sztuk walki ?
Liczę na waszą pomoc :)
5. Sędziowie mma w polsce? Są jakieś kursy, czy każdy może sobie sędziować? Bo z tego co zauważyłem to przeważnie w Polsce trenerzy itp. sędziują walki.
Pozdrawiam.
 
Back
Top