Kazik o książce „Niepokonany w 28 walkach”: „Świetna! Jeden z moich najlepszych wywiadów!”

defthomas

Vale Tudo
Championship
Cohones
MMARocks
14 grudnia mija dokładnie 25 lat od niezapomnianego rewanżu Andrzej Gołota – Riddick Bowe. Ćwierć wieku po dwóch najsłynniejszych, dramatycznych potyczkach naszego najlepszego pięściarza wagi ciężkiej ukazała się książka „Niepokonany w 28 walkach”, która wnikliwie podsumowuje bogatą karierę Gołoty i przedstawia jej kulisy.




Wypowiadają się w niej sławy boksu z Lennoksem Lewisem na czele, rywale naszego pięściarza, jego trenerzy z Polski i USA, wybitni dziennikarze, a także takie postaci jak Kazik Staszewski, Aleksander Kwaśniewski czy Marcin Daniec – kojarzone z „Andrew” z innych powodów. Autorem książki jest dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Przemysław Osiak.

Książkę można zamówić tutaj – https://www.empik.com/ksiazki/sport-i-wypoczynek

Opis książki od wydawcy poniżej:

Dawał pokaz na nowojorskim Times Square, w Madison Square Garden sprowokował rozróbę, jakiej świat boksu nie widział, gościł w talk show Conana O’Briena, a na planie filmowym mógł się bić z Richardem Gere’em.

Po ringowych wojnach z Riddickiem Bowe’em został gwiazdą pierwszej wielkości w USA, w Polsce od paru lat będąc... ściganym listem gończym po nocnej awanturze we Włocławku. Śpiewał o nim Kazik Staszewski, publika śmiała się do rozpuku w trakcie skeczu Marcina Dańca o jego walce z Lennoksem Lewisem, a wszystkim zapadło w pamięć zdjęcie, na którym potężny bokser ściska rękę prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
Jak to się stało, że Andrzej Gołota został jedną z dwóch najbardziej kultowych postaci polskiego sportu po upadku komuny? Jakim był człowiekiem i dlaczego kleili się do niego podejrzani ludzie?

Komu zawdzięcza niesamowity rozwój sportowy, który pozwolił mu zostać olimpijskim atletą, zdobyć medal w Seulu, a w 1996 roku z łatwością obijać wielkiego Bowe’a? Dlaczego walił go poniżej pasa i co działo się z nim godziny, minuty przed walką życia z Lewisem?
„Niepokonany w 28 walkach” to 25 wywiadów na 25-lecie niezapomnianych bitew Gołota – Bowe w Nowym Jorku i Atlantic City.

Oddajemy głos sławom boksu, rywalom „Andrew” i jego szkoleniowcom, wybitnym dziennikarzom, naocznym świadkom najważniejszych chwil w pierwszych 16 latach jego kariery. A także menedżerowi i trenerowi Bowe’a, którzy pierwszy raz tak otwarcie mówią o bolączkach ich pięściarza. Riddick po dramatycznych starciach z Gołotą zawiesił rękawice na kołku, a przecież niedługo przedtem znokautował Evandera Holyfielda...

Kulisy wielkiego boksu amatorskiego i zawodowego, ogromne emocje, anegdoty, nieznane fakty – to wszystko w opowieściach takich ludzi, jak: Lennox Lewis, Dariusz Michalczewski, Aleksander Kwaśniewski, Kazik Staszewski, Marcin Daniec, Janusz Pindera, Ronnie Shields, Teddy Atlas, Ziggy Rozalski, Danell Nicholson, Ray Mercer, Sam Colonna oraz wielu innych.

 
d67d95e7031497fb0742f367d288e355.jpg
 
Czytałem.... Nie jest zła, ale też jakoś specjalnie mnie nie porwała. Pozycja głównie dla fanów boksu i to raczej tych, co Gołotę oglądali w tamtych czasach.
 
Czytałem.... Nie jest zła, ale też jakoś specjalnie mnie nie porwała. Pozycja głównie dla fanów boksu i to raczej tych, co Gołotę oglądali w tamtych czasach.
Duzo pozytywnych opinii slyszalem wlasnie, glownie od osob co lubia boks :]

Zodyn takich emocji nie budzil... zodyn! :jon:
 
Duzo pozytywnych opinii slyszalem wlasnie, glownie od osob co lubia boks :]

Zodyn takich emocji nie budzil... zodyn! :jon:
Jak dla mnie trochę za dużo o karierze amatorskiej. I trochę za dużo Pindery :)
 
Back
Top