Jake Shields poza bramami Strikeforce

Steryd

Jungle Fight
Lightweight
Formalnością było zwolnienie Jake’a Shieldsa (rekord MMA 25-4-1) z organizacji prowadzonej przez Scotta Cockera. Mistrz wagi średniej stoczył w Strikeforce 3 walki, z których wszystkie wygrał. Powodem zwolnienia były zbyt duże wymagania finansowe Shieldsa.Źródła bliskie samemu fighterowi informują, że umowa z UFC zostanie podpisana w najbliższych dniach. Na razie nie wiadomo w jakiej wadze będzie występował Jake. Shields może równie dobrze walczyć w wadze półśredniej.
 
ojciec zawodnika:


Wczoraj rozmawiałem szczerze z synem i wiem, że chce on walczyć z najlepszymi, a tacy są obecnie w UFC. Podczas swojej przygody w Strikeforce i wcześniej w Elite XC Jake miał szansę pokazać się w największych telewizjach w USA. Walczył wtedy z Lawlerem i Hendersonem. Strikeforce dało mu możliwość wypromowania się i Jake w pełni z niej skorzystał.


Shields chce zadebiutować w UFC jako zawodnik wagi średniej. W pierwszym pojedynku rozważa starcie z mistrzem Andersonem Silvą. Jednak Dana White nie daje walki o pas w debiucie, więc bardziej prawdopodobny wydaje się być debiut przeciwko Nate'owi Marquardtowi bądź Rousimarowi Palharesowi.


sherdog.com
 
Jak widać pisanie niusów to nie taka łatwa rzecz ;)


Skoro teraz pojawiły się te wiadomości to być może Dana wykorzysta okazję szumu wokół walki Lesnara z Carwinem do pochwalenia się (tudzież wypromowania) nowym nabytkiem.
 
Ciekawe jak Drwal by sobie z nim poradzil ;) Jednak wolalbym zeby zrewanzowal sie za poprzednia porazke.
 
Chciałbym zobaczyc Shields'a w walce ze Spiderem, ciekawie by było. A jeszcze ciekawiej z GSP po wygranej walce z Joshem xD
 
Spider ma Sonnena i Belforta, jesli obydwa wygra, to mial isc do LHW, jak sie Shields ma do tych planow?


Nie mowiac juz o tym, ze dwa ostatnie pojedynki Silvy z grapplerami to byla tragedia dla UFC.
 
Ogólnie ta sytuacja z Hendersonem i Jakiem to jakaś wielka Farsa. Dobrze chłopak robi że idzie do UFC po tym jak go potraktowali w SF
 
Kurde... Fajnie by było,jakby po odejściu Shields'a, Mamed przeszedł by do SF.
 
Back
Top