Iro i Sajewski w Strikeforce?

Sajd

Ground Game
maciej_jewtuszko-bote.jpgJako, że jesteśmy w dobrych stosunkach z menagerem Maćka Jewtuszko, Shu Hiratą, dowiedzieliśmy się o jednej arcyciekawej rzeczy. Jak powiedział nam Shu, Maciej i Łukasz Sajewski są teraz reprezentowani przez Suckerpunch Entertainment, należącą do Hiraty. Japończyk wyjawił, że "Irokez" i Łukasz być może zawalczą na jesiennej gali Strikeforce. W grę wchodzi październik, albo nawet wcześniej wrzesień. Na razie trwają rozmowy o których finalizacji postaramy się was poinformować jak najprędzej.
Dla Łukasza, reprezentanta Akademii Sarmatia Gdańsk, byłaby to to pierwsza walka za Oceanem. Zawodnik ten od dłuższego czasu zasługiwał na swoją szansę i wreszcie prawdopodobnie ją dostanie po długim oczekiwaniu. Miejmy nadzieję, że jego przygoda z ZUFFA nie skończy się jedynie na pojedynczej walce. Sajewski w ostatnim swoim pojedynku pokonał Marcina Helda w pamiętnym starciu na gali Angels of Fire i była to spora sensacja, choć walka była dość wyrównana a zwycięstwo punktowe. Od tego czasu niestety zawodnik z Trójmiasta nigdzie nie walczył w MMA a minął równo rok.
Jewtuszko natomiast ma na swoim koncie dwie walki pod skrzydłami ZUFFA, bo jeszcze w WEC a potem już w UFC po scaleniu obu organizacji. W pierwszej znokautował groźnego strikera, Anthony'ego Njokuaniego, zdobywając tym samym bonus za walkę wieczoru, a w drugiej przegrał z Brytyjczykiem, Curtem Warburtonem, już w UFC. Po tej ostatniej walce wielu ludzi, głównie fanów MMA, mówiło o jego zwolnieniu, ale jak widać nie mieli chyba racji lub nie przewidzieli przejęcia przez Zuffa organizacji Strikeforce, będącej teraz pod skrzydłami giganta. Tym samym Polak pozostaje w grze i wypada się tylko cieszyć, bo Maciek zasługiwał na przynajmniej jeszcze jedną szansę, co podkreślało wielu byłych zawodników w tym polski weteran UFC Tomasz Drwal znający realia organizacji.


Źródło: http://fightsport.pl
 
fajnie, niewielu lekkich wywalonych z UFC dostało szansę w SF... w sumie chyba jeszcze nikt, ciekawe jak będą wyglądały rotacje zawodników ZUFFY między tymi dwiema organizacjami, przynajmniej do czasu finalizacji spraw z Showtime
 
Gdyby to była prawda to Boruta już dawno by o tym trąbił w necie.Jakoś nie wierzę żeby jakiś inny portal wiedział więcej niż MMAROCKS i ten znak zapytania na końcu artykułu haha:)
 
Back
Top