Informacje - Niezrzeszony, Badania, Zawody SpartanWear - co i jak ?

TheXDrakeX

Oplot Challenge
Featherweight
Witam wszystkich serdecznie!
Przygotowuję się do Młodzieżowej Ligi SpartanWear - jestem zawodnikiem niezrzeszonym i trochę się nie znam na tej całej biurokracji i przygotowaniu "od kuchni" dlatego chciałem się dowiedzieć czy niezrzeszony ma jakieś dodatkowe trudności niż osoba klubowa ? Dostałem książeczkę z PZKB, zamówiona ze strony SpartanWear i nie wiem jak to umiejętnie wypełnić. Nie wiem też gdzie i jak zrobić badania i przede wszystkim jak one będą wyglądać ? Gdy chodziłem na KickBoxing do klubu to normalnie pojechałem i zrobili mi badania i dostałem zaświadczenie - ale czy jest to możliwe w przypadku niezrzeszonego zawodnika ? Czy lekarze nie będą się czepiać czy coś - różnie to bywa w tym kraju. Czy mógłby mi ktoś pomóc w takich sprawach "technicznych" bo nie chciałbym sytuacji w której miesiące przygotować pójdą na marne bo w dniu zawodów okaże się że nie mam jakiegoś papierka...
Kto może - proszę uprzejmie o pomoc.
Uwaga - do ludzi, którzy chcą mnie hejtować i marudzić że nie dam rady bo niezrzeszony i tak dalej, proszę się nie wypowiadać bo nie o to tutaj chodzi! Proszę również o uczciwe podejście do sprawy bo takie informacje nie tylko mnie mogą się przydać.
Pozdrawiam
 
Zadzwon do lekarza sportowego i zapytaj jakie badania wymaga (ekg, morfologia, eeg, dno oka i chyba odcinek szyjny), aby podbic ksiazeczke. Nie kazdy chce tego samego, a jak pojdziesz do jakiegos centrum sportowego to na miejscu Ci zrobia badania. Ekg i morfologie chyba co pol roku musisz odnawiac. Troche to wszystko niestety kosztuje. Ksiazeczke wypelniasz tylko na 1 stronie (nie chce mi sie swojej teraz szukac, zeby sie upewnic) reszta pozostaje dla lekarza. Wazne jest, abys mial wpisane do czego jestes zdolny, czyli kb, mma, czy co tam chcesz. Lekarza nie interesuje to, czy jestes w klubie, czy nie.
 
50 zł maksymalnie powinno Cię wynieść. Nie wiem do jakiego lekarza sportowego chodzi musztardowka, ale ja się nie spotkałem jeszcze z takimi badaniami jak on opisuje, po prostu wchodzisz, lekarz Ci podpisuje i bierze pieniądze.. nie to, żebym to popierał, ale tak w Polsce już jest.
 
Dokładnie jak pisał Mort, gość się pyta czy masz jakieś problemy ze zdrowiem i jeśli mu odpowiesz, że wszystko gra z miejsca podbija i bierze kasę.
 
Hmm, ja musiałem zrobić eeg, ekg spoczynkowe no i już u samego lekarza sportowego rutynowe badania (złap się za nos, zrób pięć kroków, itp), koszt badań (już dokładnie nie pamiętam) ekg, eeg coś koło 30 - 50 zł za badanie, wizyta u lekarza sportowego - 50 zł, ale możliwe, że w niektórych miejscach jest tak jak to opisał Mort.
 
Pewnie, zawsze się znajdzie lekarz, który nie będzie wymagał badań. Jednak standardowo być powinny, aby lekarz podpisał. Wydaje mi się, że w Warszawie to koszt ok. 100pln za badanie, krew na pewno mniej. Nie wiem dokładnie bo mam za darmo, tylko za lekarza sportowego zapłaciłem 90pln. Jak masz kasę to warto wydać na badania, przynajmniej będziesz wiedział, że jest ok, a to jednak sport "dosyć" kontaktowy i możesz przyjąć kolanko od pewnego czeczena na czachę. :-)
 
Czaje, a Książeczkę Zawodnika jak uzupełnić ? Najbardziej mnie zastanawia "Licencję wydano dnia..." ? Ogólne informacje jak dla laika co pierwszy raz jedzie, poproszę ? :)
 
Back
Top