IHS Technology - BCAA 2:1:1

Czy warto stosować BCAA?

  • Tak

    Votes: 5 71.4%
  • Nie

    Votes: 2 28.6%

  • Total voters
    7

Szady

MMARocks
Cohones
BCAA211.png

BCAA 2:1:1
150 tabl​

Ogólnie wiadomo, że aminokwasy odpowiadają na regenerację i rozwój, ponieważ są budulcem białka. Istnieje 20 aminokwasów, które mogą lub nie mogą być wytwarzane w sposób naturalny przez nasz organizm. Aminokwasy egzogenne to takie, których organizm nie jest w stanie produkować, w związku z czym muszą być obecne w diecie. Trzy z nich mają zasadnicze znaczenie – izoleucyna, walina i leucyna, zwane BCAA, jeśli szukasz drogi do rozwijania beztłuszczowej masy mięśniowej, ponieważ badania wykazały, że uplementacja BCAA jest znacząco związana ze wzmacnianiem mięśni. Znaczenie BCAA w Twojej diecie jest niezbędne zwłaszcza jeśli regularnie wykonujesz jakąkolwiek aktywność fizyczną, zwłaszcza,że są jedynymi aminokwasami nie podlegającymi degradacji w wątrobie – tak jak pozostałe, dzięki czemu trafiają bezpośrednio do krwiobiegu. Oznacza to, że spożycie BCAA wpływa bezpośrednio na ich stężenie w osoczu i w tkance mięśniowej a co ciekawe, BCAA są wykorzystywane także na energię podczas wysiłku, służąc dodatkowo za paliwo do intensywnego treningu. BCAA 2:1:1 jest najlepszej jakości produktem, w którym znajdziesz niezbędne aminokwasy w doskonale dobranej dla Twojego organizmu proporcji – 2:1:1. Tak dobrane składniki dają gwarancję, że Twoje mięśnie dostaną odpowiednią ilość niezbędnego budulca, a suplementacja BCAA może obniżać poziom mleczanu po treningu oporowym i poprawić utlenienie mięśni. Ponadto dostarczenie aminokwasów rozgałęzionych może także zwiększyć poziom hormonu wzrostu, co spowoduje,że Twoje treningi będą nie tylko efektywniejsze, ale i poprawi regenerację po ich, dzięki czemu Twoje mięśnie będą wzmocnione jak nigdy dotąd!

Tabela wartości:

bcaa_211.png


Zalecane dawkowanie:
Stosować 3 kapsułki rano na czczo oraz 3 kapsułki w ciągu dnia między posiłkami lub 30 min przed treningiem.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie przekraczać zalecanej porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników. Pamiętaj, że tylko zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.
 
Last edited:
Czekam aż ktoś napisze że BCAA nie działa bo ktoś zrobił takie badania ...
BCAA JEST ŚWIETNE ...
 
Czekam aż ktoś napisze że BCAA nie działa bo ktoś zrobił takie badania ...
BCAA JEST ŚWIETNE ...
W czym jest niby świetne? Pytam bo jadłem dosyć długo w dawkach rzędu 40g okołotreningowo i nawet nie czułem, jak odstawiłem.
 
W czym jest niby świetne? Pytam bo jadłem dosyć długo w dawkach rzędu 40g okołotreningowo i nawet nie czułem, jak odstawiłem.
Nie chcę Cię urazić ale pewnie masz chujową genetykę ... Została Ci tylko Omka z Megamasem i wygląd spuchlaka Bajzelaka :wink: Joke
Albo mąkę wsypali Ci w sklepie ...
 
Nie chcę Cię urazić ale pewnie masz chujową genetykę ... Została Ci tylko Omka z Megamasem i wygląd spuchlaka Bajzelaka :wink: Joke
Albo mąkę wsypali Ci w sklepie ...
Nie urazisz mnie, bo niby jak byś miał to zrobić? Nie argumentując, tylko stosując jakieś tanie przytyki?:lol: Mam wyrobione zdanie na temat bcaa, ponieważ długo ten suplement stosowałem w trakcie masówki/redukcji i jestem w stanie stwierdzić, że zwyczajnie nic on nie daje na masówce. W trakcie męczącej redukcji i braków kalorycznych, to każde placebo się przyda, więc jak ktoś jest skłonny wydawać hajsy na suple, proszę bardzo :beer:Badania niesponsorowane można znaleźć w internetach bardzo łatwo i nic więcej z nich nie wywnioskujesz, poza tym, że suplement jest mocno dyskusyjny i ma bardzo znikome działanie.
 
Nie urazisz mnie, bo niby jak byś miał to zrobić? Nie argumentując, tylko stosując jakieś tanie przytyki?:lol: Mam wyrobione zdanie na temat bcaa, ponieważ długo ten suplement stosowałem w trakcie masówki/redukcji i jestem w stanie stwierdzić, że zwyczajnie nic on nie daje na masówce. W trakcie męczącej redukcji i braków kalorycznych, to każde placebo się przyda, więc jak ktoś jest skłonny wydawać hajsy na suple, proszę bardzo :beer:Badania niesponsorowane można znaleźć w internetach bardzo łatwo i nic więcej z nich nie wywnioskujesz, poza tym, że suplement jest mocno dyskusyjny i ma bardzo znikome działanie.
Wiesz suplementy to jest tyko kropka nad " i " Podstawą jest układanka : trening , dieta i szeroko pojęta regeneracja .... gdy to wszystko jest w miarę dograne to możemy mówić o skuteczności poszczególnych suplementów. Gdyby @Szady dodał temat np HMB lub jakaś pylomyloetynomyna ... to bym nic nie mówił ale BCAA czy glutamina to strategiczne "cegiełki " białka więc nie ma możliwości powiedzieć że to lipa bądź placebo ...
 
Wiesz suplementy to jest tyko kropka nad " i " Podstawą jest układanka : trening , dieta i szeroko pojęta regeneracja .... gdy to wszystko jest w miarę dograne to możemy mówić o skuteczności poszczególnych suplementów. Gdyby @Szady dodał temat np HMB lub jakaś pylomyloetynomyna ... to bym nic nie mówił ale BCAA czy glutamina to strategiczne "cegiełki " białka więc nie ma możliwości powiedzieć że to lipa bądź placebo ...
Ciekawe rozumowanie, nie widzę sensu prowadzić jakiejkolwiek polemiki. Napychaj kasę producentom, ja też się cieszę, jak jelenie ode mnie kupują :)
rzucisz jakimś linkiem do tych niesponsorowanych badań ?
SFD/BF, temat zbiorczy "badania naukowe vs reklama" - opisane masz, że nawet w sportach wytrzymałościowych bcaa nie zdaje egzaminu.
 
Ciekawe rozumowanie, nie widzę sensu prowadzić jakiejkolwiek polemiki. Napychaj kasę producentom, ja też się cieszę, jak jelenie ode mnie kupują :)

SFD/BF, temat zbiorczy "badania naukowe vs reklama" - opisane masz, że nawet w sportach wytrzymałościowych bcaa nie zdaje egzaminu.
Ja już nie napycham ... jestem od dawna na sportowej emeryturze ... teraz to suplementy zdrowotne duże dawki vit C zależnie od potrzeby różne kombinacje minerałów /witamin okresowo omega 3 i takie tam piedołki dla starych schorowanych dziadków ...
Jako ciekawostka Jak trenowałem wyczynowo to 200 kapsułek BCAA kosztował o więcej niż karton metki :) Regularne branie 40 g BCAA około treningowo bardzo mocno obciąża nerki i wątrobę więc uważaj ... I myślę że zażywanie takich ilości nie miało jakiegokolwiek sensu chyba że jesteś 130 kg patanem pracującym intensywnie z dużymi ciężarami lub trenujesz sport wytrzymałościowo /siłowy na mega wysokim poziomie treningowym (długie zabójcze treningi) gdzie straty tych aminokwasów są olbrzymie.
Wiesz że są badania które mówią że suplementacja vit C nic nie daje ...
Piszę to nie po to żeby się spierać/kłócić czy się wymądrzać czy coś Ci udowadniać ... dobrze że samodzielnie myślisz i nie ładujesz w siebie egzotycznych nowinek ... Życzę powodzenia i progresu ...
 
Back
Top