IFF 1: Polska vs Niemcy – typowanie

Dzisiaj o 18:30 startuje pierwsza gala IFF w Dąbrowie Górniczej. Zasady typowania w lidze typera bez zmian: typy wysyłacie na [email protected] z swoim nickiem i nazwą gali w temacie wiadomości, można od razu dodać typy na jutrzejszą galę Strikeforce. Wszelkie informacje oraz chwalenie się swoimi wynikami w odpowiednim temacie na forum – link. Poniżej typowanie redakcji:

R.O.B. (114-63, 64,4%)

Marcin Held vs. Bojan Kosednar – Held przez poddanie
Maciej Polok vs. Sebastian Nowak – Polok przez poddanie
Kerim Abzaiłow vs. Steve Mensing – Abzaiłow przez poddanie
Mateusz Teodorczuk vs. Gregor Herb – Herb przez poddanie
Michał Fijałka vs. Yoel Romero Palacio – Palacio przez TKO
Karol Celiński vs. Janosch Stefan – Stefan przez TKO

Venom (196-109, 64,3%)

Marcin Held vs. Bojan Kosednar
Marcin Held przez poddanie, runda 3. Kosednar na początku pojedynku może się okazać bardzo ciężkim rywalem. Słoweniec będzie zdobywał obalenia i bronił się przed próbami poddań Marcina. Bojan wraca jednak po długiej przerwie na przymusowym urlopie w zakładzie karnym, a nawet przed nim nie miał zbyt dobrej kondycji. Gdy się wystrzela, Polak bez problemu go podda.

Maciej Polok vs. Sebastian Nowak
Maciej Polok przez poddanie, runda 1. Nowak to solidny zapaśnik, ale Maciek nawet jak nie będzie mógł obalić, znajdzie sposób by go przetoczyć lub z dołu zaaplikować technikę kończącą.

Kerim Abzaiłow vs. Steve Mensing
Kerim Abzaiłow przez poddanie, runda 1. Mam spore obawy o treningi Kerima w Czeczenii oraz jego kondycję. Podobno Mensing jest niezwykle silny i wcale nie tak łatwo go poddać. Jeśli Czeczen chce wygrać musi to zrobić w pierwszej rundzie.

Mateusz Teodorczuk vs. Gregor Herb
Gregor Herb przez poddanie, runda 1. Mateusz to perspektywiczny zawodnik, ale nie jest jeszcze gotowy na pojedynki z tak mocnymi rywalami. Herb to bardzo dobry grappler z solidny zapleczem w judo, nie będzie miał problemów z młodym Polakiem

Michał Fijałka vs. Yoel Romero Palacio
Yoel Romero przez decyzję. Jeśli Michał ma wygrać ten pojedynek, będzie musiał to zrobić w stójce. Kubańczyk w stójce prezentuje głównie chaos i jeśli tylko pójdzie z Polakiem na wymianę nie zdziwię się jak zostanie skarcony. Spodziewam się jednak, że Romero z tak doświadczonym rywalem zdecyduje się na wykorzystanie swoich zapasów. Michał jest twardy i myślę, że nie da się skończyć, ale z pleców ciężko mu będzie wygrać tę walkę.

Karol Celiński vs. Janosch Stefan
Janosch Stefan przez TKO, runda 1. Stefan jest jeszcze mocno niedoświadczony, ale widać, że posiada sporo atutów fizycznych. Jego zaplecze w Sambo daje mu dość dobrą bazę w MMA i nie bardzo widzę jak Karol mógłby zagrozić w tym pojedynku.

TJ (195-111, 63,7%)
Kosednar to solidny weteran europejskich aren ale niewiele więcej. Poza tym mam poważne wątpliwości, czy odsiadując swój wyrok na początku tego roku udało już mu się wrócić do poważnego cyklu treningu. Poza tym bierze walkę z zaledwie 4-dniowym wyprzedzeniem. Nawet jeśli Słoweniec zaprze się na początku to nie ma szans, żeby miał paliwo na 3 rundy. Held, poddanie, 2 runda.
Nowak swoje walki wygrywał dzięki umiejętnościom w parterze a te Maciek ma na zupełnie innym poziomie. Polok, poddanie, 1 runda.

Może zbyt dalekie wnioski wyciągam z tego, że Kerim pojechał przygotowywać się w Czeczenii, gdzie, jak sam przyznał, trening przekrojowy MMA nie jest na tak wysokim poziomie oraz miał małe problemy z wagą. Zasadniczo Czeczen jest na tyle dynamicznym i kreatywnym zawodnikiem, że powinien sobie poradzić z debiutującym w tej wadze Mensingiem ale kwestie wymienione wyżej nie dają mi spokoju. Mensing przez decyzję.

W tym momencie Herb to zdecydowanie najlepszy zawodnik niemieckiej druzyny na IFF. Mateusz ma tylko 3 walki i nie jestem pewien czy uda mu się przeskoczyć na wyższy poziom w Dąbrowie. Herb, poddanie, 1 runda.

Niespełna rok temu Romero w swojej jedynej walce pokazał, że ma faktycznie świetne zapasy, mocne uderzenie i jest w oczywisty sposób nieskoordynowany w łączeniu wszystkich elementów MMA. Michał nie ma raczej uderzenia by wyłączyć Kubańczykowi światła więc szans powinien upatrywać w technikach z pleców. Nie jest tak, że medaliści olimpijscy z automatu są świetnymi zawodnikami MMA (patrz: Ibrahim, Karam) ale Kubańczyk powinien okazać się zwycięzcą. Romero, TKO, 2 runda.

Ochrzciłem Stefana “Niemieckim Shane’m Carwinem” bo rzeczywiście zdaje się mieć niesamowitą parę w rękach i w swojej drugiej walce wyglądał na niespodziewanie przyzwoicie ułożonego uderzacza. Kardio to wielka niewiadomo, więc jeśli Karol przetrzyma pierwszą rudnę być może będzie miał szansę na odwrócenie losów walki, kiedy ta wkroczy w fazy nieznane Niemcowi. Stefan, TKO, 2 runda.

Royler (26-16, 61,9%)

Fusel (181-124, 59,3 %)

Marcin Held vs. Bojan Kosednar – Marcin Held (sub)
Maciej Polok vs. Sebastian Nowak – Maciej Polok (sub)
Kerim Abzaiłow vs. Steve Mensing – Kerim Abzailov (dec)
Mateusz Teodorczuk vs. Gregor Herb – Gregor Herb (sub)
Michał Fijałka vs. Yoel Romero Palacio – Yoel Romero Palacio (ko/tko)
Karol Celiński vs. Janosch Stefan – Janosch Stefan (ko/tko)

Tjo (128-97, 56,9%)
Marcin Held vs. Bojan Kosednar, Marcin Held przez poddanie.
Maciej Polok vs. Sebastian Nowak, Maciej Polok przez poddanie.
Kerim Abzaiłow vs. Steve Mensing, Kerim Abzaiłow przez poddanie.
Mateusz Teodorczuk vs. Gregor Herb, Gregor Herb przez decyzję.
Michał Fijałka vs. Yoel Romero Palacio, Michał Fijałka przez poddanie.
Karol Celiński vs. Janosch Stefan, Janosch Stefan przez decyzję

IFF 1: Polska vs Niemcy – typowanie

Koper2007

Shark Fights
Featherweight
Typujemy te walki

IFF:
70 kg.: Marcin Held (9-1) vs. Bojan Kosednar (6-3)
70 kg.: Maciej Polok (3-0) vs. Sebastian Nowak (5-1)
77 kg.: Kerim Abzaiłow (5-2) vs. Steve Mensing (6-10-2)
84 kg.: Mateusz Teodorczuk (2-1) vs. Gregor Herb (7-3)
93 kg.: Michał Fijałka (6-1) vs. Yoel Romero Palacio (1-0)
Open.: Karol Celiński (3-3) vs. Janosch Stefan (2-0)

Strikeforce:
170 lbs.: Nick Diaz (22-7) vs. KJ Noons (10-2)
155 lbs.: Josh Thomson (17-3) vs. Gesias Cavalcante (15-3-1)
135 lbs.: Sarah Kaufman (12-0) vs. Marloes Coenen (MMA 17-4)
170 lbs.: Tyron Woodley (8-0) vs. Andre Galvao (5-1)

elson

Maximum FC
Light Heavyweight
Widze ,ze Sztanga nie jest faworytem – a może być niespodzianka jak z pierwszą walką Irokeza na WEC.

Guma

Oplot Challenge
Heavyweight
Zwycięstwo Irokeza nie było niespodzianką
icon_razz.gif

Też postawiłem na Palacio. Ale oczywiście życzę Michałowi, żeby udowodnił mi i innym stawiającym przeciwko niemu, że nie mieliśmy racji
icon_smile.gif

Sebastinho

Oplot Challenge
Featherweight
Dzieki Koper za odpowiedz.
Fajnie że transmisja na orange’u, wpadne do starszych by obejrzeć
icon_wink.gif

wojtekgoro

Oplot Challenge
Featherweight
i wie ktoś czy będzie ta retransmisja na stronie Orange sport?? bo tam nic za bardzo nic nie pisze…

ecik

Oplot Challenge
Welterweight
Venom mam pytanie nie wiesz czy na stronie glownej leci caly czas ta stacja? bo z tego co wiedze teraz coś leci;D

a ja wierza w Mateusza:) jedziesz z nim;)

outcast

Maximum FC
Bantamweight
@ecik
Pozwolę sobie odpowiedź za Venoma. Na orange.pl cały czas leci Orange Sport Info i na tym też kanale będzie transmisja IFF.

/edit/ sekundy :D

ecik

Oplot Challenge
Welterweight
heh dzięki
icon_wink.gif
heh to jest odwieczna walka o Śląsk ;D bo wiekszość zawodników na gali ze Śląska:P

Mort

Żołnierz Chrystusa
Kurde, jak patrzę na program orange sport info i orange sport na orangesport.pl to nie widzę IFF. Dzisiaj o 18:30 zaczyna się transmisja?

ecik

Oplot Challenge
Welterweight
tam pisze takie coś:

wkrótce na ekranie
MMA

piątek, 8 października, Orange sport info
20:10 IFF 1 Polska – Niemcy “Odwieczna Walka”

wiec sam nie wiem o której:P

Mort

Żołnierz Chrystusa
Hmm, to nie wiem skąd mi się wzięło, że zaczyna się o 18:30. :) Czyli nie będzie dane mi obejrzeć, gdyż będę w trakcie treningu. ;( Edit: Boże, Venom rzeczywiście.. jestem ślepy, a co za tym idzie, zrobiłem z siebie idiotę. :D

Nilg

PRIDE FC
Welterweight
zagapiłem się i dopiero teeraz wysłalem typy, nie zaczęło się jeszcze??

Dzygitek

Jungle Fight
Welterweight
Ale dowaliłem z typami
icon_razz.gif
wysłałem dopiero teraz może jeszcze się złapałem.. zapomniałem źle spojrzałem i zapomniałem ciort tam idę oglądać bo pewnie zaraz się zacznie albo już leci
icon_razz.gif