Hyde Park

andrzej_t.

UFC
Heavyweight
@szpil, w jakimś temacie doradzałeś w wyborze elektronarzędzi. Potrzebuję niedużą szlifierkę kątową, bezprzewodową. Będzie używana tam gdzie nie ma prądu, cięte stare łańcuchy albo kłódki (zwykłe marketowe, klucze dawno pogubione), grube druty itp. W sumie raz czy dwa w roku kilkanaście/kilkadziesìąt minut pracy. Dlatego nie chcę wydać miliony cebulionów, ale z drugiej strony jak już kupię, to żeby już taką robotę wykonało i nie rozpadło się w ręku po roku czy dwóch.
Na jakie firmy i parametry zwrócić uwagę? Znalazłam coś takiego: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-og...-katowe/szlifierka-katowa-18v-bez-akumulatora tylko potrzebuję z akumulatorem (czy lepiej szukać z dwoma?) i ładowarką.
Oczywiście wypierdalać do tematu o narzędziach nie moge, bo poszedł z dymem
+ akumulator, ktory pozniej przekladasz do kazdego narzedzia z ich firmy
nie wiem dlaczego tu tak drogo, skoro jeszcze w zeszlym tygodniu patrzylem na taka w sklepie u nas za 250 (bo tez sie przymierzam)
dobra firma, jeden akumulator pasuje do wszystkich ich narzedzi, @szplin napewno zna sie lepiej wiec sie wypowie

• Like
Reactions: jut

szplin

UFC
Welterweight
@jut nie wiedziałem, że yato robi elektronarzędzia i to jeszcze na aku. Nie mam pojęcia jak to się sprawuje. Ta firma to taka lepsza seria toya czyli totalnego szmelcu. Jako yato sprzedają już trochę lepsze rzeczy. Mam jakieś grzechotki od nich i dają radę. Nie są to może Gedore, ale dają radę.
To co @andrzej_t. doradził to bardzo dobre semi-pro narzędzia. Jedyny minus, że to na tarczę 115 a nie 125 mm, choć od niedawna są tez dostępne 125. Czasem trafiają się w promocjach w Leroyu z jakimiś bateriami w komplecie. Myślę, że jak na sporadyczne użycie to jak najbardziej Ci wystarczy,bo jest to wystarczająca jakość za niewygórowaną cenę. Zawsze możesz dorzucać do tego kolejne narzędzia na te same ogniwa.
Lepsze sprzęty to już kwota razy dwa w porównaniu do ryobi.
Taniej to chyba tylko parkside z lidla, ale zależy jak trafisz, bo albo będzie kupa, albo trochę pociągnie. Tylko w lidlu masz 3 lata gwarancji i bez większego problemu wymieniają na nową.
Musisz wiedzieć, że szlifierka szybko drenuje baterie. W moich milwaukee 9Ah akumulator pozwala na jakieś 15-20 minut bezustannej pracy a ładuje się 1,5 godziny. Do domowego użytku poleciłbym jednak makitę (jak dla mnie najbardziej ergonomiczne gumówki, najlepiej leżą w ręce) na kablu jeśli bateryjny sprzęt nie jest niezbędny.

Baton17

UFC
Lightweight
Czy zna ktoś zwycięski skład Cohones Awards 2020?
Ja nie znam, ale zbam inny zwycieski sklad i mysle ze warto go przypomniec.
Zwycięski skład Kaiserslautern z meczu z Bayernem w sezonie 97/98: Reinke, Kadlec, H. Koch (31. Hristov), Kuka, Marschall, Ratinho (75. Reich), Roos, Schjönberg, Schäfer, Sforza, M. Wagner

respect

Vale Tudo
Open
Taniej to chyba tylko parkside z lidla, ale zależy jak trafisz, bo albo będzie kupa, albo trochę pociągnie. Tylko w lidlu masz 3 lata gwarancji i bez większego problemu wymieniają na nową.
Ja mam z parkside i daje radę, ale spierdolili ją jakimiś normami bezpieczeństwa i wyłącznik jest w tak zjebanym miejscu, że trzeba ją trzymać oburącz żeby wyłączyć maszynę, no debile. Kurewsko uciążliwe.

lugasek

UFC
Heavyweight
382544_1.jpg

:antonio:

billmurray

UFC
Heavyweight
Ja nie znam, ale zbam inny zwycieski sklad i mysle ze warto go przypomniec.
Zwycięski skład Kaiserslautern z meczu z Bayernem w sezonie 97/98: Reinke, Kadlec, H. Koch (31. Hristov), Kuka, Marschall, Ratinho (75. Reich), Roos, Schjönberg, Schäfer, Sforza, M. Wagner
było ban

lugasek

UFC
Heavyweight
@szplin

masz znowu

Lutujcie szybko, żeby szplin nie zdążył :)

lugasek

UFC
Heavyweight
@szplin

masz znowu

wyprzedane :beczka:

szplin

UFC
Welterweight
@szplin

masz znowu

Zlewam temat. Czekam na nowego legiona. Zastanawiam się tylko czy na przeczekanie tego nie wziąć

lugasek

UFC
Heavyweight
Zlewam temat. Czekam na nowego legiona. Zastanawiam się tylko czy na przeczekanie tego nie wziąć
lepiej takie

co jakiś czas sie pojawiaja.

masz ips i mozna ramu dolozyc.

Mam wrażenie, że co bym nie wrzucił to odpiszesz, "a nie zmieniłem zdanie". :)

szplin

UFC
Welterweight
lepiej takie

co jakiś czas sie pojawiaja.

masz ips i mozna ramu dolozyc.

Mam wrażenie, że co bym nie wrzucił to odpiszesz, "a nie zmieniłem zdanie". :)
Bo nic ciekawego nie wrzucasz tylko tego grzejącego się asusa :lol:
Wstaw coś na mocnym ryzenie co bez problemu ogarnie rendery 3D, obróbkę audio-video i pozwoli czasem zagrać w CP2077.
Wstawiłeś gotowca ze sferis, ale on miał gtx a chyba jednak z rtx bym chciał. Te są kosmicznie drogie obecnie, więc chyba muszę wziąć lapka, ale tu już muszę mieć poza prockiem i gpu dobry ekran i wszystko za rozsądną kasę. Widziałem już preordery na nowe legiony (niestety nie w Polsce) za około 7 tysięcy. Myślę, że taki komputer wystarczyłby mi na lata. Jedynie dodatkowy monitor bym dorzucił.
Tak naprawdę solidny komputer będzie mi potrzebny w drugiej połowie roku, ale problemem staje się mój stary acer na viście, bo ten windows nie jest już nigdzie wspierany. Powoli przestaje wszystko działać. Już nawet nie mogę się do banku zalogować, bo nie wyświetla przycisku dalej. Acrobat reader też nie działa, więc rysunki montażowe do roboty muszę odpalać w innych programach żeby wydrukować. Wyczyścić kompa i pobawić się we wrzucenie innego systemu nie mogę, bo po 10 latach mam tam tyle rzeczy wrzucone, że nie mam czasu porządkować, jedynie archiwizuję na zewnętrznych dyskach najważniejsze rzeczy bez których by była lipa gdyby komp się wykrzaczył. Muszę mieć drugiego kompa,na którego się stopniowo przesiądę zgrywając co potrzeba. Spokojnie chciałem poczekać z zakupem, ale przez tą jebaną vistę sytuacja staje się wkurwiająca, więc trochę przyspieszyłem poszukiwania nowego sprzętu a tu okazało się, że świat zwariował i komputery obecnie to jak pomarańcze za komuny.

lugasek

UFC
Heavyweight
Bo nic ciekawego nie wrzucasz tylko tego grzejącego się asusa :lol:
Wstaw coś na mocnym ryzenie co bez problemu ogarnie rendery 3D, obróbkę audio-video i pozwoli czasem zagrać w CP2077.
Wstawiłeś gotowca ze sferis, ale on miał gtx a chyba jednak z rtx bym chciał. Te są kosmicznie drogie obecnie, więc chyba muszę wziąć lapka, ale tu już muszę mieć poza prockiem i gpu dobry ekran i wszystko za rozsądną kasę. Widziałem już preordery na nowe legiony (niestety nie w Polsce) za około 7 tysięcy. Myślę, że taki komputer wystarczyłby mi na lata. Jedynie dodatkowy monitor bym dorzucił.
Tak naprawdę solidny komputer będzie mi potrzebny w drugiej połowie roku, ale problemem staje się mój stary acer na viście, bo ten windows nie jest już nigdzie wspierany. Powoli przestaje wszystko działać. Już nawet nie mogę się do banku zalogować, bo nie wyświetla przycisku dalej. Acrobat reader też nie działa, więc rysunki montażowe do roboty muszę odpalać w innych programach żeby wydrukować. Wyczyścić kompa i pobawić się we wrzucenie innego systemu nie mogę, bo po 10 latach mam tam tyle rzeczy wrzucone, że nie mam czasu porządkować, jedynie archiwizuję na zewnętrznych dyskach najważniejsze rzeczy bez których by była lipa gdyby komp się wykrzaczył. Muszę mieć drugiego kompa,na którego się stopniowo przesiądę zgrywając co potrzeba. Spokojnie chciałem poczekać z zakupem, ale przez tą jebaną vistę sytuacja staje się wkurwiająca, więc trochę przyspieszyłem poszukiwania nowego sprzętu a tu okazało się, że świat zwariował i komputery obecnie to jak pomarańcze za komuny.
lepszy pc z gtx niz piekarnik z rtx.