Hyde Park

Anonymous

NoLife FC
[strike]Najpierw o szlugach, teraz mnie chce z Bandlem zestawić - litości ...[/strike]

Edytował ;-)

A na koniec , zapodam cos na nocne przemyślenia:

http://cohones.mmarocks.pl/profile/kalogero

Dobrej nocy Panowie i siostro zapasiora :-)

Yagiel

UFC
Lightweight
był jeszcze Leszczu i Tomano. tomano - o ile dobrze kojarze, to był chrześcijańskim fanatykiem cohones :D Dla mnie najbardziej irytującym.

tomek-host

EFC Africa
Middleweight
1497737_10151949489407061_1507475218_n.jpg

Przemek

UFC
Lightweight
@mahon
Bończa • wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Kraśniczyn, w dolinie rzeki Wojsławki, dopływu Wieprza[1].

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa chełmskiego.

Spis treści

1 Historia
1.1 Zabytki architektury
1.2 Bibliografia
2 Zobacz też
3 Przypisy

Historia

Pierwotna nazwa Bończy brzmiała Pustotew. Pierwsze wzmianki o wiosce pochodzą z XV w. W 1455 miejscowość należała do Wańka Kierdejowicza z Kwasiłowa. Więcej informacji dostarczają nam źródła związane z rodem Siennickich herbu Bończa, których to własnością była wieś od XVI w. Prawdopodobnie właśnie od ich herbu miejscowość w 1596 przyjęła dzisiejszą nazwę. Mikołaj Siennicki, najsłynniejszy mieszkaniec Bończy, ufundował we wsi w 1577 zbór kalwiński. Ten wychowanek Akademii Krakowskiej, zwany polskim Demostenesem, opracował pełny zbiór polskich aktów prawnych. Był współtwórcą artykułów henrykowskich i autorem projektu utworzenia Trybunału Koronnego. W latach 1555-1575 jako marszałek przewodniczył izbie poselskiej. Po śmierci Mikołaja posiadłość przechodziła w ręce jego następców. W 1636 wnuczka Mikołaja, Zofia Borkowska, przekazała kalwiński zbór katolikom. W późniejszych latach majątek zmieniał właścicieli. Należał do Suchodolskich, Poletyłłów. Ostatnimi dziedzicami tych włości, do końca II wojny światowej, byli Andrzej i Jerzy Potoccy. Po wojnie majątek objęła reforma rolna. Wtedy też powstała wieś Bończa-Kolonia.
Zabytki architektury

Dwór z początku XIX w., klasycystyczny, murowany, piętrowy. Kryty dachem dwuspadowym. Wzniesiony na rzucie wydłużonego prostokąta, z silnie wysuniętymi ryzalitami bocznymi. Dwór otoczony jest przepięknym parkiem krajobrazowym z początku XIX w. Obecnie mieści się tutaj Dom Opieki Społecznej.
Kościół parafialny św. Stanisława - pierwotnie zbór kalwiński wzniesiony przez Mikołaja Siennickiego około 1577, późnorenesansowy, jednonawowy. Obok dzwonnica bramna z XIX w.
Cerkiew prawosławna Opieki Matki Bożej - wzniesiona w latach 1877-1881. Murowana, jednonawowa, na rzucie prostokąta. Wewnątrz zachowany ikonostas i wyposażenie z XVIII i XIX w. Siedziba miejscowej parafii.
Kapliczka - z początku XIX w. z rzeźbą ludową św. Jana Nepomucena, murowana, otwarta z trzech stron łukami arkadowymi i przykryta dachem namiotowym.

:-)

Highlander

ONE FC
Featherweight
To kalogero też był alter kontem kaczki? Haha, nawet nie wiedziałem, aczkolwiek można było się domyślić. To akcja z wstawieniem zdjęcia jego dziewczyny nabrała dla mnie nowego kolorytu :) Co za jełop... A Bonus na zdjęciu powyżej wygląda jak Breivik :D

VoRaNeK

Jakub Chrzciciel
@Comber

Jest sens nagrywać 1,5h program, w którym będą gotować a Pudzian z ekipą będą to oceniać ? Sprawdziłem i bez problemu mozna pobrać ten program nastepnego dnia, jest nawet dostępny online na IPLA. Nic straconego, mnie szczerze malo to interesuje

Comber

UFC
Light Heavyweight
Pytam, bo oglądam programy kulinarne bardzo często (Kuchna TV FTW), a że pojawia się dodatkowy pierwiastek to nie chciałbym przejść obojętnie. Niestety nie wiem czy zdołam wrócić na emisję do domu stąd moje pytanie, ale jeśli można bez problemy obejrzeć to fajnie ;)

Masu

UFC
Heavyweight
BTW Poleci ktoś program do odtwarzania radia w kompie? Poza win ampem. Najlepiej taki, w którym łatwo znaleźć polskie stacje.

Masu

UFC
Heavyweight
Oglądam Top Chefa i Okrasa Łamie przepisy.Co drugi przepis Okrasy zamierzam powtórzyć. Porządne męskie żacie:-)

Gesslerowa mnie wk.... a w Master Chefie gotują jacyś amatorzy.