Hyde Park

Bubi

ONE FC
Light Heavyweight
W tym temacie można pisać wszystko o zielsku :-) O jego działaniu, nowych ustawach,śmiesznych historiach itp itd.

Zmieniłem nazwe topicu na bardziej ogólny. Pisać o wszystkim do woli. Od polityki poprzez marihuane, "kolumbijską kokainę", masturbację, kosmitów aż po Renate Begger. Miłego!

Yoshi

GLF

KSW
Heavyweight
Dlaczego zalegalizować marihuanę? Najogólniej mówiąc: walka z nią nie wychodzi. Nabycie jej nie jest wyzwaniem. Skoro ludzie chcą palić to niech mają dostęp do czystego towaru. I tu pojawiają się dwie zasadnicze kwestie:

1) Zielsko, które kupisz na mieście jest brudne. Sama marihuana nie jest tak szkodliwa jak alkohol czy papierosy. Problemem są dodatki, które mają dać większego kopa mniejszą ilością towaru oraz uzależnić => większy zysk.

2) No właśnie zysk. Kupując trawę musisz być świadom, że dajesz kasę przestępcom, dla których być może to jest tylko jedno ze źródeł zarobku. Ci, którym dajesz zarobić na marysi mogą okazać się tymi, którzy zarobią na twoim skradzionym samochodzie bądź sprzedanej do burdelu siostrze. Państwo wydaje pieniądze na walkę z wiatrakami zamiast kontrolować szkodliwy wpływ marihuany i czerpać z tego korzyść finansową. Zaoszczędzone pieniądze można spożytkować na walkę z twardymi narkotykami.

bobyflex

BAMMA
Welterweight
GLF nie chcę sie czepiać, ale dajesz kasę przestępcom nie przestępcą, a tak poza tym, to bardzo dobrze prawisz:-)

Bubi

ONE FC
Light Heavyweight
zgadzam się w 100% z GLF, to są 2 najważniejsze argumenty, które już były wymieniane w taniej skórze.

Czysty towar i pieniądze dla państwa

ironical man

Legacy FC
Light Heavyweight
applause.gif

Ehhh...

Hang

WSOF
Light Heavyweight
Opodatkować kościół, zalegalizować marihuanę i dziura budżetowa załatana. Niestety żaden rząd się na to nie porwie bo wiadomo, że poleciał by po pierwszej kadencji.

Ogólnie temat głęboki i szeroki jak ... dajcie mi 3 dni i 15000 znaków w poście to Wam to wszystko rozpisze :)

Madman

Bellator
Welterweight
Tylko znając polskie władze to po pełnej legalizacji 1g nie byłby po 30 tylko po 60 zł bo narzucili by takie podatki, że by się odechciało...

Wystarczy że nie będą karać... zresztą o tym chyba jest ta nowelizacja ostatnia, macie może jakieś dokładniejsze info o czym ona mówi?

GLF

KSW
Heavyweight
Opodatkować kościół, zalegalizować marihuanę i dziura budżetowa załatana.

i jeszcze odebrać to co już rozkradli :)

Nie zapominajcie o związkowcach.

MMaciek

Maximum FC
Welterweight
Według noweli przygotowanej w resorcie sprawiedliwości, w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem.

więcej tutaj: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/501350,sejm_w_burzliwej_atmosferze_zlagodzil_ustawe_narkotykowa_kempa_ktora_mafie_pan_poparl.html

Zelboys06

Shark Fights
Middleweight
Dlaczego zalegalizować marihuanę? Najogólniej mówiąc: walka z nią nie wychodzi.

Sorry, ale to ZADEN powod. Idac tym tropem myslenia warto zalegalizowac kradzieze, gwalty, czy np. prowadzenie po pijaku.

1) Zielsko, które kupisz na mieście jest brudne. Sama marihuana nie jest tak szkodliwa jak alkohol czy papierosy. Problemem są dodatki, które mają dać większego kopa mniejszą ilością towaru oraz uzależnić => większy zysk.

Skret ma tyle substancji smolistych co paczka fajek bodajze, aczkolwiek argument o mniejszej szkodliwosci rzeczywiscie mozna podnosic.

2) No właśnie zysk. Kupując trawę musisz być świadom, że dajesz kasę przestępcom, dla których być może to jest tylko jedno ze źródeł zarobku. Ci, którym dajesz zarobić na marysi mogą okazać się tymi, którzy zarobią na twoim skradzionym samochodzie bądź sprzedanej do burdelu siostrze. Państwo wydaje pieniądze na walkę z wiatrakami zamiast kontrolować szkodliwy wpływ marihuany i czerpać z tego korzyść finansową. Zaoszczędzone pieniądze można spożytkować na walkę z twardymi narkotykami.

No ale jak to panstwo mialoby robic? Panstwowe plantacje? To by w zyciu nie przeszlo. Na tym polega caly paradoks niderlandzkiego eksperymentu - ze dystrybucja jest legalna, ale hodowla juz nie. Przy legalizacji zielska dalej by pozostaly problemy i paradoksy tego typu.

Co do argumentow dlaczego zalegalizowac, to do mnie akurat najmocniej przemawia, ze kazdy sobie powinien byc w stanie wybrac co zazywa a co nie, dopoki oczywiscie nie dotyka to innych.

Opodatkować kościół, zalegalizować marihuanę i dziura budżetowa załatana. Niestety żaden rząd się na to nie porwie bo wiadomo, że poleciał by po pierwszej kadencji.

Bez obrazy, ale pogrubione jest wprost debilne po prostu. Rozumiem, ze wynika z 0 znajomosci podstawowych nawet zagadnien z dziedziny finansow publicznych.

i jeszcze odebrać to co już rozkradli :)

Mam nadzieje, ze chodzi Ci o to, zeby to zlodziejskie panstwo oddawalo, bo tylko w takim kontekscie ma to sens.

uffffff

BAMMA
Middleweight
Mi się wydaje ze nasi politycy nigdy nie zalegalizują marihuany bo im sie nie opłaca. Dlaczego wódka jest legalna??

Dlatego mysle ze nie bedzie legalizacji w Polsce bo nie można trawce akcyzy nakleic tak jak to mamy na papierosach i wódce a kiedy nie można nakleic to i nie mozna policzyc tego. Marihuana jest zielskiem gdzie w prawie karzdych warunkach wyrosnie i dlatego państwo nie mozne na tym całkowicie łapy połozyc, dlatego mówią ze to takie złoo. W programach w tv pokazują ćpunków z monarów co niby przez trawke poszli na dno, gdzie pózniej mówią ze po trawce były inne używki mocniejsze.

Na koniec napisze ze jestem za legalizacją.:-)

Zelboys06

Shark Fights
Middleweight
Mi się wydaje ze nasi politycy nigdy nie zalegalizują marihuany bo im sie nie opłaca. Dlaczego wódka jest legalna??

To, ze sie nie oplaca to jedno, ale to ze alkohol jest legalny wynika akurat z dlugoterminowych tradycji kulturowych.

Dlatego mysle ze nie bedzie legalizacji w Polsce bo nie można trawce akcyzy nakleic tak jak to mamy na papierosach i wódce a kiedy nie można nakleic to i nie mozna policzyc tego.

Pewnie, ze mozna - jedziesz z akcyza od jakiejs ilosci zielska i tyle. Problemem jest to, ze konieczna bylaby kontrola pomiedzy producentem a dystrybutorem.

Marihuana jest zielskiem gdzie w prawie karzdych warunkach wyrosnie i dlatego państwo nie mozne na tym całkowicie łapy połozyc, dlatego mówią ze to takie złoo.

Wodke pedzic tez latwo, w prawie kazdych warunkach :)

grzejnik78

Maximum FC
Welterweight
"No ale jak to panstwo mialoby robic? Panstwowe plantacje? To by w zyciu nie przeszlo. Na tym polega caly paradoks niderlandzkiego eksperymentu - ze dystrybucja jest legalna, ale hodowla juz nie. Przy legalizacji zielska dalej by pozostaly problemy i paradoksy tego typu"

Zelboys06 - Prawo federalne w USA karze za posiadanie czy sadzenie marihuany , natomiast prawo stanowe w Californi na to zezwala , ale to samo w CA. zabrania przewozic trawki .

Czyli masz podipsanol umowe z aptekami , masz pozwolenie na plantacje , ale jak cie zlapia z towarem w samochodzie to idziesz siedziec.

Wedlug prawa stanowego w CA. masz legalna plantacje , ale sluzby federalne maja prawo zkonfiskowac ci caly towar i wytoczyc proces.

W Illinois trawka jest nielegalna i za posiadanie jej staniesz przed sadem , ale w jednym z powiatow tego stanu Cook County za posiadanie nie wielkiej ilosci placisz tylko mandat w wysokosci 200$.

Paradoksow nie brakuje , ale lepiej zyc w swiecie paradoksow , niz w swiecie gdzie za jeden gram trawki mozesz miec przejebane przez "reszte zycia"

Zelboys06

Shark Fights
Middleweight
Grzejnik78 - w CA to jest niby "medicinal" marijuana ;) wiec tez takie beating around the bush Czy lepiej zyc w swiecie paradoksow, czy nie, to oddzielna kwestia, chodzi mi o to, ze ewentualna legalizacja ich nie rozwiazuje.

Mort

Żołnierz Chrystusa
Wczoraj podczas wieczornej, poduszkowej wojny z żoną, wypadła mi z kieszeni lufka i worek z marihuaną. Mam 31 lat, żona pracuje jako terapeuta w centrum uzależnień...YAFUD