Hatsu Hioki vs. Jeff Lawson na SRC 14

susumu24.jpg


Sengoku oficjalnie ogłosiło na swojej stronie internetowej pojedynek czołowego piórkowego na świecie, niedawno koronowanego mistrza Shooto Hatsu Hiokiego (MMA 21-4-2, 9 w rankingu MMARocks) przeciwko jednemu z najlepszych zawodników w tej kategorii wagowej w Europie, uczestnikiem TUFa 9 Jeffowi Lawsonowi (MMA 14-3) na Sengoku 14, 22 sierpnia w Tokio.

Japończyk był faworytem do wygrania zeszłorocznego Grand Prix Sengoku, jednak po półfinałowej wygranej nad późniejszym zwycięzcą Masanori Kaneharą Hioki wycofał się z finału z powodu wstrząśnienia mózgu. W kolejnym pojedynku zawodnik z Nagoi kontrowersyjnie przegrał z Michihiro Omigawą, by w tym roku zdobyć tytuł mistrza Shooto w limicie 65 kg wypunktowując Takeshiego Inoue.

Lawson po odpadnięciu w pierwszej rundzie TUFa 9 i późniejszej porażce przez KO z Duńczykiem Kennethem Rosfortem zdecydował się na zejście do kategorii piórkowej. Dwie wygrane przez poddanie poniżej minuty na Karstenem Lenjoint i Dave’em Lee dały mu czołowe miejsce w tej wadze na Starym Kontynencie.

Walką wieczoru gali będzie rewanżu pojedynek o tytuł w wadze średniej pomiędzy Jorge Santiago i Kazuo Misakim. W innej interesującej walce weteran Akihiro Gono (MMA 32-15-7) zadebiutuje w wadze lekkiej przeciwko Mongołowi Jadambie Narantungalagowi (MMA 2-2). Rozpiska.

Hatsu Hioki vs. Jeff Lawson na SRC 14
 
Top