Grillujemy

Anonymous

NoLife FC
Kupiłem sobie grilla. O takie cuś:
e6cac85a42caa816b213abfced17

http://allegro.pl/grill-elektryczny-tefal-gc-3050-rozkladany-2000w-i6791489476.html

Zakładam nowy temat, by nie zgubić wątku w Kulinariach zbiorczych.

Wiadomo, można posolić i popieprzyć... (@Moooniaa ) filet z kury, tudzież schab, ale można też jakieś marynowane mięcho zrobić.
Pierwsze - umiem , innych rzeczy nie próbowałem.

Steków wołowych nigdy nie jadłem i w sumie nie robiłem.

W tym wątku chciałbym zebrać jakieś ciekawe i sprawdzone przez Was potrawy z grilla (raczej elektryka, choć w sumie pewnie na wunglu jeszcze smaczniejsze) .

Jakies sposoby przyprawiania/marynowania mięcha, ryb, kuraków, itp.

Z góry dziękuję. Najlepszych nagrodzę. YO
 
Dobra, ale poważnie pytam.

@matszo @dobryskun @Edek2000 @grillmeni @inni

1) Co grilujecie?
2) jak marynujecie mięcho? Jakieś ciekawe przepisy

Przyprawiasz po upieczeniu.
Serio??
A co na stek wołowy wziąć? Bo nie znam się? Nie lubie chrzęści i innych takich, dlatego nieraz rzygać mi sie chce, jak jem karkówkę z grilla.
 
Tak sobie myślę, że pewnie na grilla pójdą:
1) piersi kury
2) schab wieprzowy
3) polędwica wieprzowa
4) ryba (np. łosoś)
5) wołowina ( tu nie mam rozeznania w budowie krowy. Matszo wspomniał o antrykocie, a goć na YT mówił, że rostbef jest lepszy. )

Zawsze oczywiście mogę to posolić i popieprzyć i pewnie tak zrobie na początku, ale może macie jakieś ciekawe marynaty do tego ?
Nie wiem, niektórzy piwo dają, inni wino, jszczze czasem oliwa z oliwek, a jeszczze inni , cytrynę.
 
Zwykła solanka najlepsza.

Ja także zazwyczaj solę i pieprzę mięcho (piersi, schab, polędwicę).
Skrzydła marynuję wykorzystując olej + gotowe przyprawy do kurczaka pikantnego.
Solanka to sumie to samo co posolenie, choć bałbym sie ,że słone gówno wyjdzie potem.
 
Tak sobie myślę, że pewnie na grilla pójdą:
1) piersi kury
2) schab wieprzowy
3) polędwica wieprzowa
4) ryba (np. łosoś)
5) wołowina ( tu nie mam rozeznania w budowie krowy. Matszo wspomniał o antrykocie, a goć na YT mówił, że rostbef jest lepszy. )

Zawsze oczywiście mogę to posolić i popieprzyć i pewnie tak zrobie na początku, ale może macie jakieś ciekawe marynaty do tego ?
Nie wiem, niektórzy piwo dają, inni wino, jszczze czasem oliwa z oliwek, a jeszczze inni , cytrynę.
Jak można karkówy nie lubić:benny: z tych mięs co wymieniłeś to oprócz wołowiny to wszystko sucholce. Najlepsza karkówa. Ja marynuje tak, że przyprawy które lubię mieszam z odrobiną oliwy, żeby wyszła taka papka wilgotna, dużo daję czosnku. Potem nacieram tym mięso i odstawiam na kilka godzin do lodówki. Potem na grilla i gotowe. Do tego sałatka z surowego kalafiora z odrobiną majonezu i dużą ilością czosnku albo brokuł gotowany i rozgnieciony z czosnkiem wymieszany z fetą i majonezem/śmietaną i posypany uprażonymi płatkami migdałów:dobry:
EDIT z kury to lepsze są udka albo skrzydełka i marynuję analogicznie do karkówy, no i kaszanka
Soli bardziej równomiernie, jak się z proporcjami nie przesadzi to się nie przesoli :) Najlepsza do ryb.
w solance nie jak mówisz z dobrymi proporcjami się nie przesoli. Ja jak piekę np gęś to całą noc leży w solance i jest po upieczeniu idealna
EDIT kurwa już chyba 4 raz edytuję.. na grilla wrzucam jeszcze warzywa, zajebista jest dobrze wypieczona cukinia, bakłażan
 
Takiego grilla( tzn cos w podobie) to moja zonka już od dawna używa. Ale oprócz piersi z kurczaka i ryby to nie robila chyba( chyba bo wpierdalam wszystko co zrobi i nie zwracam za bardzo uwagi co podaje:fjedzia:) ale najważniejsze ze zdrowo... Jak nie z grilla to z parownika- gowna nie jem:werdum:
 
Tak sobie myślę, że pewnie na grilla pójdą:
1) piersi kury
2) schab wieprzowy
3) polędwica wieprzowa
4) ryba (np. łosoś)
5) wołowina ( tu nie mam rozeznania w budowie krowy. Matszo wspomniał o antrykocie, a goć na YT mówił, że rostbef jest lepszy. )

Zawsze oczywiście mogę to posolić i popieprzyć i pewnie tak zrobie na początku, ale może macie jakieś ciekawe marynaty do tego ?
Nie wiem, niektórzy piwo dają, inni wino, jszczze czasem oliwa z oliwek, a jeszczze inni , cytrynę.

Przepis od Skuna który wrzucił w kulinariach:
3 zabki czosnku, musztarde dijon, miod, tymianek, sol i ocet jablkowy miksujesz na papke.
Bierzesz drob, kroisz w male kawaleczki i wypierdalasz do smieci.
Wyciagasz karkowke krojona w 2 cm plastry i dokladnie nacierasz marynata. Zostawiasz na kilka godzin a najlepiej na noc.
Pakujesz w folie aluminiowa i pieczesz na grilu po 10 min z obu stron, wyjmujesz z folii i wrzucasz na ogien zeby ladnie spiec.
Jesz.

Drugi przepis też od Skuna ale do drobiu: mieszasz sos teriyaki, sojowy, sweet chili i ostrygowy. Proporcje sam dobierasz próbując i dodając składników w zależności od upodobań. Jak to z marynatą - najlepiej mięso nią obtoczone zostawić na noc i piec na drugi dzień.

Oprócz tego od siebie dodam fajny patent - wpierdolcie na grilla plasterki buraka o grubości około 1 cm i smażcie na ruszcie z obu stron po kilka minut - zajebiste!
 
Zrobiłem dziś schab na grillu. Ale chyba za długo trzymałem( 7 minut) i jakaś podeszwa z lekka :jon:

Coś czuję, że za często grilla odpalać raczej nie będę....
A żonce zrobiłem pyszne schabowy,a sam takie gówno żrę
 
Last edited:
Back
Top