Griffin vs Franklin na UFC 126, Carwin na 125

Obok starcia młodych wilków wagi półciężkiej Jon Jonesa i Ryana Badera, na weekend Superbowl UFC przygotowało drugi mocny pojedynek w tej kategorii tym razem weteranów organizacji. Jak informuje MMAFighting były mistrz UFC w wadze półciężkiej Forrest Griffin (MMA 17-6, UFC 8-4, 5 w rankingu MMARocks) spotka się w Octagonie z byłym mistrzem UFC w wadze średniej Richem Franklinem (MMA 28-5, UFC 13-4) na UFC 126, 5 lutego w Las Vegas.

Dla Forresta będzie to powrót do ponad rocznej przerwie w startach spowodowanej operacją kontuzjowanego barku. W listopadzie ubiegłego roku Griffin wypunktował w rewanżu Tito Ortiza na UFC 106. Wygrana ta przerwała serię jego dwóch porażek przez nokaut z Rashadem Evansem i Andersonem Silvą.

Franklin również powraca po kontuzji, zawodnik z Cincinnati złamał rękę w wygranym pojedynku z Chuckiem Liddellem na UFC 112 w czerwcu. Po opuszczeniu wagi średniej Rich walczył ze zmiennym szczęściem wygrane z Mattem Hamillem i Wanderleiem Silvą przeplatał porażkami z Danem Hendersonem i Vitorem Belfortem.

Miesiąc wcześniej na UFC 125, 1 stycznia w Vegas do klatki powróci niedawny pretendent do tytułu UFC Shane Carwin (MMA 12-1, UFC 4-1, 6 w rankingu MMARocks), zawodnik poinformował o tym sam na swoim twitterze. Możliwe rywalem Carwina jest Roy Nelson (MMA 15-5, UFC 2-1).

Griffin vs Franklin na UFC 126, Carwin na 125

Malvado

Oplot Challenge
Welterweight
Nie wiem czemu, ale wolałbym zobaczyć Carwina w pojedynku z Dos Santosem :)

malinowsky

UFC
Welterweight
Franklin z Chuckiem było na UFC 115
icon_biggrin.gif
pomyłka Venom
icon_biggrin.gif
a co do pojedynków to Forrest z Richem Super! A dla Carwina dałbym Mira! Carwin- Mir 2, fajnie by było!

outcast

Maximum FC
Bantamweight
@petanorech
Dos Santos ma już zaklepanego titleshota, więc ryzykowanie porażki byleby walczyć i nie czekać na pojedynek o pas byłoby bezsensem.

G

Guest

Guest
Jak Nelson nie da się utłuc w 1. rundzie to da radę Carwinowi:)

Milan

Oplot Challenge
Middleweight
"Jak sie nie da" w co jakos watpie. Tez bym chcial zobaczyc druga walke Carwina z Mirem

Przemek

UFC
Lightweight
Roy Nelson pokazał że potrafi bombardowanie przetrwać z dos santosem.Więc o ile Carwin nie poprawi kondycji powinien sobie poradzić.Ciężka walka do typowania Griffin=Franklin ale napewno będzie na co popatrzyć

Malvado

Oplot Challenge
Welterweight
@outcast
Nie wiedziałem ;). Czyli mam rozumieć, że Dos Santos zawalczy ze zwycięzcą walki Lesnar-Valesquez?

Slapi

Brutaal
Lightweight
Dana chyba nie lubi Nelnosona … co przeciwnik to poprzeczka wyzej .. Z Carwinem to pasibrzuszek sobie nie poradzi.

outcast

Maximum FC
Bantamweight
Powiedziałbym raczej że Dana lubi Roya dając mu tak klasowych rywali przy braku wyników w organizacji :)

Pat Bateman

UFC
Middleweight
Czekałem na następną walkę Shane’a. Mam nadzieję, że obije Pasibrzucha i znów dostanie szansę zmierzyć się z Brockiem. Jak dla mnie to on jest chyba jedynym ciężkim, który może mu odebrać pas. Ale fakt, kondychę poprawić musi
icon_smile.gif

3kamil3

Brutaal
Super Heavyweight
carwin raczej przez ten czas nie poprawił kondycji więc będzie jak zawsze próbował skończyć go w ciągu 3 minut,grubasek albo przetrzyma atak i wygra albo dostanie plombe i będzie koniec imprezy

Sebastinho

Oplot Challenge
Featherweight
fajne zestawienie, obydwaj maja podobny styl, ciekawe co pokaże po prawie rocznej przerwie Forrest. Obstawiam że to będzie Fight of the Night.
A pojedynek Shane’a z Nelsonem uważam za formalność. Moim zdaniem Carwin przejedzie sie po zwycięzcy TUF’a w ekspresowym tempie. Zapasy, warunki fizyczne, zasięg, stójka. Wszystko przemawia na korzyć tego pierwszego. Myślę że i z cardio zawodnik z Colorado nie bedzie miał problemów tym razem.

marcus-007

Jungle Fight
Lightweight
2 moich ulubieńców. Moje serce będzie rozdarte podczas walki Franklina z Forrestem:P

Co do drugiego pojedynku myślę, że tylko Brock ma taką szczękę by wytrzymać rundę z Carwinem. Wiadomo, że grubcio szklanej nie ma, jednak myślę, że padnie jak długi.

Drunk Cat

Brutaal
Middleweight
Griffin vs Franklin dla mnie to taka bratobujcza walka (nie potrafie tego racjonalnie wytlumaczyc:D ) zawsze wyobrazalem sobie Richa jako starszego Brata Foresta
icon_biggrin.gif
!!!!

PERSON3k

Oplot Challenge
Welterweight
emcess za co nie można lubić Carwina ? Niezrozumiałe są te ogólnikowe wypowiedzi. Przecie Shejn to spoko chłop.
icon_wink.gif

edek328

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Nelson ma chyba czarny pan bjj. Ja przynajmniej nie wyobrażam sobie jak grubas zakłada trójkąt albo balachę z pleców. Nie wydaje się wam że ostatnio zawodnikom MMA za szybko paski dają? Co do walki to moim zdaniem Roy tak jak każdy inny człowiek na świecie nie ma szczęki na przetrzymanie yebnięcia Carwina. Jak wejdzie prawy prosty to pójdzie spać.

G

Guest

Guest
Myślę, że kto jak kto, ale Roy akurat zasługuje na swój “pasek”

edek328

Oplot Challenge
Light Heavyweight
Ciekawe ile kg temu była ta walka z Mirem. Podobało mi się te wejście w nogi pod koniec walki.

G

Guest

Guest
ad227844594c4086a7f21366c7a2fedc
Bardzo lubię Nelsona za jego walkę z Juniorem,który jak wiadomo będzie pewnie przyszłym mistrzem UFC…I mam nadzieję,że Roy wygra z Carwinem.

sobel

Brutaal
Heavyweight
nelson ma czarny pas w bjj a przez 15 ani razu nie obalił jds i sam 2 razy dla sie obalić