Gi Manto

Baddream

EFC Africa
Bantamweight
Na początku 2017 roku szukałem dla siebie kimona:


Miałem problem z doborem rozmiaru ze względu na niską wagę co do wzrostu - 65kg przy 180cm. Wytestowałem parę modeli:

Manto X2 A1L - kolor niebieski, pojawiły się białe przetarcia po paru treningach, szczególnie na kolanach i kołnierzu. Nie były jakieś duże, ale jednak wystapiły. Niby nic wielkiego, ale mam porównanie z kolejnym modelem. Rozmiar A1L - pod koniec treningu było dość luźne.

Manto X3 A1 - miałem w kolorze czarnym i przetarcia się nie pojawiły więc tu na plus w porównaniu do X2. Rozmiar A1 jest lepiej dopasowany, ale ma trochę krótkie nogawki po praniu.

Oba modele z serii X skurczyły się w praniu, jest to dość zauważalne.

Manto Camo A1L - mimo że gramatura tak jak w modelach z serii X i krój ten sam to jednak A1L wydawało się lepiej dopasowane niż w przypadku X2. Ale za to materiał jakby cieńszy - jest to jednak subiektywne wrażenie bo według parametrów nie powinno się różnić.

Manto AKO A1 - miało być mniejsze niż modele z serii X. Okazało się większe. Dużo większe. Szerokie rękawy, szerokie plecy, za to wąski kołnierz. Nogawki także szerokie i generalnie znacznie większe niż A1L z innych modeli, myślę że pewnie porównywalne z A2. Na plus dłuższe rękawy i zauważalnie inny materiał. W 60°C się nie skurczyło wcale, w większej nie chcę ryzykować prania.

Bad Boy Legacy Master A1 - materiał zupełnie inny niż z firmy Manto, bardziej miękki, do tego podszewka fajna sprawa. Przed praniem miało dobry rozmiar na styk, niby preshrunk, ale czytając opinie zdecydowałem się zwrócić do sklepu w obawie przed skurczeniem (a takie tendencje podobno ten model ma). Z innych zastrzeżeń to co do koloru: miało być białe, jak dla mnie nie było. Potem porównałem kolor z Manto AKO i okazało się, że w Badboyu jest tak jakby zażółcony i zszarzały (może to wina że gi długo leżało gdzieś w magazynach, nie wiem czy to możliwe że kolor się zmienia)
 
Last edited by a moderator:

cholou92

Brutaal
Light Heavyweight
Czegokolwiek z kimon Manto byś nie wybrał, powinieneś być raczej zadowolony, choćby przez to, że - w razie wadliwego modelu - mają świetną obsługę klienta i nigdy nie robią problemów z reklamacjami.

Biały to uniwersalny kolor, przy odpowiednim praniu nie powinien Ci wypłowieć, a jeśli myślisz np o startowaniu w zawodach ne waza, to - jeśli się nie mylę - przymusem jest posiadanie kimona w tym właśnie kolorze. Czemu myślisz o A1L, nie będziesz na nie za wysoki? Ja, mając 186cm wzrostu i ważąc 85kg noszę A3, z którego jestem bardzo zadowolony (jeden ze starszych modeli manto).

Kimono pierze się po każdym treningu, chyba, że chcesz by koledzy z maty omijali Cię szerokim łukiem :D
Jesli chodzi o dobranie rozmiaru - powinien Ci w tym pomóc sprzedawca.
 

Baddream

EFC Africa
Bantamweight
No właśnie sprzedawcy mówią że A2. Ale to jeśli chodzi o wzrost, bo wagowo pasowałoby A1, tak to trochę za wąski jestem :P
Trener mówił że tabelki swoją droga, ale na mnie A1 będzie najlepsze. Stąd takie moje poszukiwania :P
 

cholou92

Brutaal
Light Heavyweight
Większość sklepów stacjonarnych oferuje przymierzenie sprzętu na miejscu, chyba najlepszą decyzję będzie jeśli udasz się na miejsce i już sam ocenisz, bo tak, to można błądzić po omacku. Nie umniejszając Twojemu trenerowi, zastanawiam się, czy w A1 to rękawy sięgną Ci chociaż do łokcia :D
 

Baddream

EFC Africa
Bantamweight
Nie znalazłem u mnie w Lublinie sklepu oferującego gi do bjj więc przymiarka odpada. A1L ma właśnie dłuższe rękawy i nogawki. Już nie wiem co robić :P
 

cholou92

Brutaal
Light Heavyweight
Napisz do Manto, albo spróbuj się do nich dodzwonić jako klient zainteresowany zakupem :)
Ja bym się skłaniał w stronę A2, ale rozumów wszystkich nie pozjadałem i mogę się mylić.
 
Top