Frank Mir - profil zawodnika

Anonymous

NoLife FC
mir1_hwspnaa.jpg
Frank Mir • jego pełne nazwisko brzmi Francisco Santos Miranda , urodził się 24 maja 1979 roku w Las Vegas w stanie Nevada. Ma żonę i 4 dzieci ( jedno jest z wcześniejszego związku jego żony i obecnie trwa procedura adopcyjna). Jego ojciec to imigrant z Kuby, a dziadkowie (ze strony ojca) mają marokańskie i rosyjskie korzenie. Frank, gdy miał 14 lat oglądał z ojcem pierwsze gale UFC i nie mógł uwierzyć jak każdy był powalany i odprawiany z kwitkiem przez Royce • a Gracie. Wtedy właśnie Mir zrozumiał, iż aby przeciwstawić się jiu-jitsu nie może być pokorny, tylko się nauczyć tej sztuki walki. Dodatkowo jego ojciec przekonał go , by rozpoczął treningi zapaśnicze, jako podstawę do unikania porażek przez poddanie. Pierwszy kontakt z zapasami miał miejsce w Bonanza High School w Las Vegas, w stanie Nevada, gdzie na pierwszym roku, przegrał dziewięć pierwszych walk. Na ostatnim roku (1998) miał bilans walk 44-1 i zdobył mistrzostwo stanu. Należał również do drużyny futbolowej oraz rzucał dyskiem (rekord 177 stóp, 10 cali • czyli po przeliczeniu trochę ponad 54 metry, dla porównania rekord Polski Małachowskiego to 68,65 m • także Mir - jak na amatora • szacun!) .W 2004 r. po 5 latach treningu , Mir otrzymał czarny pas bjj z rąk Ricardo Piresa.17 września 2004 roku , Mir uległ wypadkowi drogowemu. W jego motocykl uderzył samochód. Skutkiem wypadku było złamanie kości udowej w dwóch miejscach oraz zerwanie wszystkich więzadeł w jednym kolanie. Mir przeszedł poważną operację uszkodzonej nogi. Wypadek nie wykluczył go z czynnego uprawiania mma.Statystyka wszystkich walk mma Franka Mira wygląda następująco:mir2_hwspnaq.jpg
Przez 10 lat głównie z sukcesami walczy na zawodowych ringach/klatkach. Do dziś posiada rekord zwycięstw w kategorii ciężkiej UFC • 13.Z cyklu: pytanie - odpowiedź :Trening: Celem mojego treningu jest poprawa moich umiejętności jako zawodnika, swoje przygotowania zmieniam tylko minimalnie pod kątem różnych rywali.Kiedy i dlaczego rozpocząłeś treningi sztuk walki?: Dosłownie urodziłem się wśród mma. Mój ojciec prowadził szkółkę i trenował , zanim się pojawiłem na tym świecie. Kiedykolwiek ojczulek przyjeżdżał do gymu • ja również tam byłem • w kołysce. Gdy podrosłem , byłem małym brzdącem , denerwującym wszystkich kogo w szkole spotykałem . Wtedy tak naprawdę nie trenowałem mma. Dopiero tak w wieku 12,13 lat to nastąpiło, gdy byłem w stanie ogarnąć • o co w tym wszystkim biega. Około mojej 14-stki zaczęliśmy sparingi w full kontakcie. Jako syn właściciela szkółki, czujesz na sobie odpowiedzialność , by nie oberwać od każdego, mimo tego ,że masz świadomość, że przez większość czasu walczysz z dorosłymi. Mój ojciec łączył zasady boksu i kenpō. U nas nie było tak jak w większości komercyjnych szkół • u nas był nacisk na sparingi w full kontakcie oraz poprawą kondycji. Jeśli trenujesz w ten sposób przez lata- robisz się twardy. Do dziś mam skrzywioną szczenę po treningach u ojczulka.Jakie stopnie i tytuły posiadasz? : Były mistrz UFC w wadze ciężkiej, były tymczasowy mistrz UFC w wadze ciężkiej, czarny pas bjj, trener ósmego sezonu TUF-aCzy masz jakiś bohaterów?: Bruce LeeJaka jest Twoja ulubiona technika? Poddania


Co dla ciebie znaczy walczyć w UFC?: Mam jasno sprecyzowany cel. Chcę być mistrzem UFC wagi ciężkiej . Ten tytuł dla mnie oznacza ,że jest się najbardziej kompletnym i najbardziej ułożonym fighterem mma na świecie.


Byłeś na studiach, a jeśli tak • jakie miałeś stopnie?: Nie, skoncentrowałem się na trenowaniu mma.Gdzie pracowałeś zanim zacząłeś walczyć?: Na recepcji dla Station Casinos w Las Vegas ( spółce założonej przez , jak się doszukałem - Frank Fertitta Jr ! ).Wszystkie walki Mira w UFC (18 walk):UFC 34 Roberto Travenhttp://rapidshare.com/files/320437707/UFC_34_-_Roberto_Traven-Wrestle-Zone.net.walid26-.avi.htmllubhttp://megaupload.com/?d=F2ROOSTNUFC 36 Pete Williamshttp://rapidshare.com/files/320437117/UFC_36_-_Pete_Williams-Wrestle-Zone.net.walid26-.avi.htmlUFC 38 Ian Freemanhttp://rapidshare.com/files/320438913/UFC_38_-_Ian_Freeman-Wrestle-Zone.net.walid26-.avi.htmlUFC 41 Tank Abbotthttp://rapidshare.com/files/320437687/UFC_41_-_Tank_Abbott-Wrestle-Zone.net.walid26-.avi.htmlUFC 43 Wes Simsdo ściągnięcia:http://depositfiles.com/files/trog4nvxehttp://depositfiles.com/files/9h7ygz3ovlub online:http://rutube.ru/tracks/1345923.htm...cbf60c282d&v=29d9dffca8695faab31825d825f2d6e6UFC 46 Wes Simsdo oglądnięcia:http://www.megavideo.com/?v=UMKCCT0GUFC 48 Tim SylviaOn Line:http://www.thisis50.com/video/video/show?id=784568:Video:3899252Do ściągnięcia:http://rapidshare.com/files/289566729/UFC.48.Frank.Mir.vs.Tim.Sylvia.for.heavyweight.omar.7525.mpgUFC 57 Marcio Cruzhttp://rapidshare.com/files/320439415/UFC_57_-_Marcio_Cruz-Wrestle-Zone.net.walid26-.avi.htmlUFC 61 Dan Christisononline:http://rutube.ru/tracks/1346006.htm...160cd0cc3e&v=871da42528c76db7a2d1d465b8eda91elubhttp://www.megavideo.com/?v=YR5FEFZEUFC 64 Brandon Verahttp://megaupload.com/?d=YYF4TMJL(po ściągnieciu, otwierać Winampem)lubhttp://megaupload.com/?d=49MSNOXQUFC 74 Antoni Hardonkhttp://depositfiles.com/en/files/8m13njm50UFC 81 Brock Lesnarhttp://www.megaupload.com/?d=P1N9G356http://www.megaupload.com/?d=MH5BMOJZUFC 92 Antonio Nogueirahttp://rapidshare.com/files/1774653...gueira_vs_Frank_Mir__TZ__-_fight2live.net.aviUFC 100 Brock Lesnarhttp://megaupload.com/?d=V7P010JGUFC 107 Cheick Kongohttp://megaupload.com/?d=HP057WQRUFC 111 Shane Carwinhttp://www.megaupload.com/?d=P2IUKNDYUFC 119 Cro Cophttp://megaupload.com/?d=OOSWRNR9(walka od 31 min.)UFC 130 Roy Nelsonhttp://www.fileserve.com/file/jDeEaGQ/Frank.Mir.vs.Roy.Nelson.mkvFotki Mira:frank-mir.jpgufc81f.jpgfrank-mir_xphqqn.jpg
frank-mir7.jpg
mma_g_mir_576.jpg
Shane-Carwin-vs-Frank-Mir.jpg
frank_mir_2702076.jpg
ufc_100_lesnar_brock_frank_mir_1.jpg
Frank-mir-vs-mirko-cro-cop.jpg
ept_sports_mma_experts-755843308-1285273755.jpg
roy_nelson_frank_mir_grappling_quest.jpg
Frank-Mir-vs-Roy-Nelson-UFC-130-weigh-in.jpg
Hl:A1pwMrSK4es[/media]/a/p
p
a href=]
Treningi Mira:Y5xLzUd1a0c[/media]/a/p
p
a href=]
s_eS1RVagsM[/media]/a/p
p
a href=]
 
Ktoś mi wczoraj zarzucił, ze się będe czepiał, jak kaczka wstawi znowu jakiegoś posta.


Tymczasem... gratuluje Ci :P Ekstra sprawa.
 
@Kaczka

Mógłbyś zrobić coś o Diazie? Jeśli Ci się oczywiście chce...
Tego arta o Jonesie nie czytałem, bo zwyczajnie nie interesuje mnie ten chłopak ale Frank to jeden z moich ulubionych fighterów, dlatego przeczytałem i przyznaję - bardzo fajne.
 
Kiedyś na innym forum (esefde :-)) miałem jeszcze podobne profile: Badera, Aldo, Carrano, A. Silvy, T. Silvy i jeszcze jakieś - ale modzisko mi wszystko usunęło :-) - nevermind. Gdzieś mam zapisane o Bigfoocie w podobnym tonie co o Mirze, ew . mogę też tu na forum zarzucić (oczywiście nie na siłę), bo akurat i Jones i Mir należą do moich ulubionych fighterów (Jones jak widać trochę bardziej). Co do Diaza...może kiedyś. Musiałbym zobaczyć cóż w necie jest. Co do biografii - z tym nie ma problemu. Czasem na przeszkodzie stoi brak dostępu do walk.
 
No OK ale zwróć uwagę, że Ty wrzucileś fakty z życia Mira, a na Wiki o Diazie jest bardziej opis jego kariery.
 
Ja tam się akurat bardzo cieszę, że są walki, bo większość gal z jego udziałem mi się nie zachowała, a pojedyncze walki lubią z serwerów wylatywać ;)
 
No przyznam Kaczka - POSTARAŁEŚ SIĘ !!! Nie widać zdjęć Franka z laptopem ...:-)Nie no, szacun . Bardzo fajnie ( może dlatego, że JJ nie cierpię a Mira lubię, ale ... ) dużo lepsze niż to z Jonesem .
 
Trzeba przyznać że dobra robota!:-) Ja bym z chęcią coś takiego zobaczył o A. Silva
 
Jest coś takiego o Silvie, ale trochę nieaktualne:http://www.mmarocks.pl/inne/profile/W ogóle fajny dział został nieco zapomniany.P.S. Walka z Verą była na UFC 65, jeśli mnie pamięć nie myli.
 
@CactusOdwiedzałem ten dział, ale tak jak napisałeś jest zapomniany a i nie prezentuje aż tylu informacji o danym zawodniku co dzieła Kaczki. Szkoda bo to bardzo fajna rzecz, taka baza danych, teraz jak chcę sobie przypomnieć jakąs walkę to niestety trzeba szukać i często filmiki są usuwane, również ciężko zebrać dużo info o danym zawodniku do kupy.
 
kaczka41 - Mam nadzieję że nie spoczniesz na laurach :) Przy okazji posta o JJ można było się pośmiać bo wyglądało to jak ołtarzyk :P Ale skoro robisz to dalej o innych zawodnikach to nic innego jak tylko gratulować determinacji :) Kawał dobrej roboty, może Titto albo Rampage next? :D
 
Wśród zbiorów screenów z gal UFC znalazłem fajnee poddanie Mira (UFC 36):UFC-36-Pa_haewwws.jpg
i jeszcze inne ujęcie:UFC-36-Pa_haewwsx.jpg
:-):-)
 
Szanowni Administratorzy!
Zwracam się z uprzejmą prośbą o załóżenie działu "Profile/Biografie" by użytkownik Kaczka41 nie musiał co chwila odgrzebywać starych tematów by pochwalić się swoją pracą.
Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
 
Back
Top