Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

Hang

WSOF
Bantamweight
fm_2013.jpg








Z racji tego iż przed kilkoma minutami skończyłem pobierać FINALNĄ wersję naszego ulubionego menadżera piłkarskiego za przyzwoleniem sił wyższych (administracji) zakładam ten temat. Dzielmy się Panowie menadżerowie sowimi doświadczeniami, transferami, historiami etc. Ja dzisiaj napiszę coś więcej w nocy bo będę grał do późna z racji tego iż i tak będę oglądał MLG Dallas (esport). Ja startuję Ajaxem Amsterdam, jak zawsze w nowej wersji FM.
 
Może lepiej zmień nazwę na bardziej ogólną np. Football Manager po prostu. Temat dobry ;)
 
Lubię to!



Ja już mam zainstalowane, ale troche beta mnie zniechęciła. Zastanawiam się kim ruszyć na poważnie. Próbowałem Leeds, Nantes ale to nie to. Juventusem na becie klepałem niemiłosiernie przeciwnikow, ale jakos nie lubie grac silnymi druzynami.



Zastanawiam sie nad nizsza liga angielska, niemiecka, wloska. Jakies sugestie? Chce by byla to druzyna ktora nie jest kandydatem do awansu, lubie wyzwania :)
 
Hang, tez sie nad tym zastanawialem. Tym bardziej ze w niedziele lece do Glasgow i planuje sie wybrac na jakis meczyk :) Choc z biegiem czasu liga Szkocka pewnie bedzie strasznie nudna.



Kiedys jak gralem Sunderlandem w Fm12 to kazdy mecz z Man Utd, City, Arsenalem itd to bylo wielkie swieto, a wygrana wielka satysfakcja. Szukam klubu ktorym moglbym doswiadczyc podobnych emocji, klepiac topowe druzyny nie tylko w LM.
 
Ja zatrzymałem się na FM 11. Ta wersja w pełni mi odpowiada i wystarcza. Mój rekord to 2031 rok. Prowadziłem w tym czasie Barce, Śląsk, Valencie, ManCity, Polskę, Anglię, Juve i Lazio. Trofeów ze dwa TIRy nazbierałem.
 
Wprowadzili jakies duze zmiany w porownaniu do 12 ? Gram teraz Alfreton i jezeli nie ma duzych zmian to zostaje przy 12 :D
 
Fajnie sie gra, jak juz nie ma na arenie Messiego, Ronaldo itd, a sa same newgeny.



Wiecie co sprawia satysfakcje? Pamietam starego championship managera, do wisly sciagalem wtedy nikomu nie znanego Kima Kallstroma, chwalilem sie kumplom na podworku jaki to wspanialy "wirtualny" zawodnik. Po kilku latach bylo o nim glosno. Gral w Lyonie, reprezentacji Szwecji itd. Fajne ze Twoi scouci wyszukuja zawodnikow nieznanych, a po kilku latach o niektorych bedzie glosno. Z moich doswiadczen to wlasnie Kallstrom, Mame Biram Diouf, Anthony Annan, Andreas Guardado, Alessio Cerci (gral juz wtedy w Romie), i pewnie wielu innych :)
 
Ja zatrzymalem sie na FM2006. Tam mialem najwieksze sukcesy (m. in. mistrz Anglii z WBA :) Kolejny juz nieco mniej mi sie podobal. Zmiany jakie wprowadzili troche mnie irytowaly. Sytuacje boiskowe czesto nie mialy najmniejszego sensu. Poza tym komp juz nie starczal i moja przygoda z FM sie skonczyla. Teraz to juz nawet pilka nozna sie srednio ineresuje...
 
ja FM 2008, gram Legią mimo że jestem fanem Lecha. i z Legią osiagnalem 3-krotne MP, Puchary Polski itp. awans do LM, a teraz wygralem grupe Pucharu Uefa z maxem punktow, pokonalem Lille w nastepnej rundzie i niestety odpadlem z Blackburn.







Polska - 4 miejsce Euro 2008,



3-1 GRE



1-1 CZE



0-1 ITA



CWF.: 1-0 FRA



PóŁ.: 1-3 DEN







Euro 2012







3-3 CZE



0-3 NED



2-1 CRO



ĆWF.: 0-0 ESP (3-1 KARNE)



PóŁ.: 1-0 SWE



FIN.: 1-2 ITA
 
Zawsze słynąłem z dogłębnego wyszukiwania talentów...według mnie ktoś w klubach piłkarskich powinien mieć wiedzę na temat bazy danych tej gry. Mogłaby być bardzo przydatne na kim można zawiesić oko. W końcu większość składów, statystyk podają osoby zdecydowanie bliższe danym zawodnikom, klubom niż jest w stanie wyskautować jakiś wysłanek.



Na razie trzymam się 2011, choć gram od 95/96 prawie w każdą część, za mało czasu obecnie, a i piłka zeszła na dalszy plan. Teraz główną grą jest mmatycoon.com :-)
 
ja czekam na 13 bo chcę uderzyć w tryb classic. Na "zwykły" nie starczy mi czasu :(
 
mnie nie jara to zupelnie, ja musze miec pod kontrola wszystko i dostepne wszystkie opcje. Ale potrafie zrozumiec Twoja sytuacje.



Moze sprobuj na poczatek "pokonac" wszystkie wyzwania? Z tego co czytalem fajna zabawa :)
 
dobry temat...



2000 komentarzy już do końca roku pewnie pęknie.:-)



ja trochę się spóźnię z graniem, także liczę na pierwsze opinie...



@Zlatan



dobre wyzwanie do grania dla miłośników angielskiej piłki: preston north end.



pierwszy mistrz, chyba nawet pierwszy dublet, a obecnie gra w league one...



o nottingham i ipswich wspominałem wcześniej.
 
Ja kupię pewnie dopiero w tygodniu ale podoba mi się Preston jako ciekawe wyzwanie.
 
Jak możecie w to grać, dajcie spokój, ja się wkurzałem niemiłosiernie, kiedy niezaleznie co zrobiłem i tak przegrywałem... A grałem lepszymi drużynami.
 
Kurcze znowu się zapowiada wyjęte kilka tygodni z życia, w tamtym roku Skidrow chyba po 10 ddnaich od premiery wydał cracka :]



BTW, czy trenując jakiegoś piłkarza, młodzika 15-17 lat, którego biorę do pierwszej drużyny mogę mu dać program który mam u seniorów czy lepiej jechać juniorskim? No i czy macie np. trening dla skrzydłowych to taki skrzydłowy trenuje na nim 10 miechów bez zmian czy też co jakiś czas zmieniacie "suwaki" czy też każecie trenowac konkretny aspekt gry? Takie tam pytania bez ładu i składu, ale jestem ciekaw ...
 
którego biorę do pierwszej drużyny


ale biorę jak.... ??????



w sobotę, gdy mecz jest w niedziele, czy powiedzmy w październiku i do końca sezonu.



bo to trochę różnicę robi.
 
btw. ogólnie to jestem wkurwiony na FM13, nie potrafię ustawić grajków by grali tak jak chcę. Muszę sobie poczytać na forach jakieś podpowiedzi/taktyki/chujwieco bo na razie gra jest strasznie frustrująca. Najpierw wygrywam z najgroźniejszym przeciwnikiem w lidze 3-1 (totalna moja dominacja - w strzałach na bramkę 15-2), a później z słabiakiem nie mogę zrobić jednej akcji i bronie się pod własną bramką przez całe spotkanie. W wcześniejszych wersjach nie miałem takiego problemu ...











Football.Manager.2013-SKIDROW jak ktoś chce spróbować.
 
No niby jest już od Skidrow, ale trzeba czekać na jakiegoś crackfixa bo często wywala do systemu podczas gry ...
 
Lol, widzę, że SI już wypuściło pierwszego patcha. Chyba jednak poczekam z zakupem tak do końca grudnia ;).
 
http://www.sport.pl/pilka/1,65085,12915411,Pilka_nozna__Gral_w_Football_Managera__zostal_prawdziwym.html
 
Jak chcecie się bawić w "wyzwania" to polecam doprowadzenie Hayes(gdzieś tam w Conference) do premier league. Pamiętam, że robiłem to sezon po sezonie na 01/02, a jak wylądowałem nad MU, Chelsea i Liverpoolem w lidze to zrobiłem print screena i gdzieś mam. Tamte menadżery były jednak przesadzony, teraz nie ściągniesz mając kasę każdego do słabej drużyny, choć wtedy oczywiście musiałem zarabiać i kupować, ale na pewno nie bylo to takim problemem jak obecnie :-)



Najlepszy w FM-e jest stopień uzależnienia, typu "Lepiej zamów kolejną pizzę" ;-) zawsze się ubawiłem, choć podejrzewam, że wielu gralo dłużej...choć liczył się czas włączonego menadżera, a ja często zbyt długo rozkminiałem wszystko dogłębnie i czas leciał.
 
Mnie rozwalil tekst, ze przescieradla wcale nie trzeba prac tylko mozna przewrocic na druga strone (czy cos w ten desen)...
 
Back
Top