Fedor w sport science

ahaha porównali Fiedzię z pytonem! Ale jaja. Co do tego prowadzącego: zaczynam podejrzewać, że jest jakimś fanem S&M...
 
swoja droga te amerykanskie programy to dal tepakow chyba bo kazda informacje powtarzaja 5 razy jak w telezakupach :P
 
Tak to już jest. Wynika to z przerw reklamowych, których jest od cholery, więc często trzeba przypominać wątek.
Chcesz dobre amerykańskie dokumenty to Nat Geo albo wszytko od PBS (zwłaszcza NOVA), te ostatnie dostępne za friko na YT jako oficjalne kanały
http://www.youtube.com/shows?b=17
http://www.youtube.com/shows?b=9

Jako ciekawostkę związaną z YT - każdy kto ma brytyjskie proxy może za frko oglądać z oficjalnych kanałów YT PEŁNE odcinki TUFa i UFC:Wired...

A to dostępne dla wszystkich oficjalne kanały sportowe YT, polecam 24/7 od HBO i K1 Impackt - takie the best of w zajebistej jakości i z porządnym komentarzem.
http://www.youtube.com/shows?b=13
 
dzieki wielkie Dyrma :)

co do proxy, wkurza mnie strasznie taka polityka youtube
stracilem juz mnostwo czasu walczac z tymi ich zabezpieczeniami :P
 
Tu link do kanału HBO z ich bokserskimi wstawkami, i niektóre są zablokowane na teren Polski, więc trzeba pokombinować.
http://www.youtube.com/user/HBO#g/c/B47ED834BA669E7D
Co do samej polityki - wiesz, YT za wiele nie ma w tym temacie do powiedzenia, bo ono tylko kupuje licencję. W Polsce posiadacze praw nie są zainteresowani współpracą z YT. O ile Polsat daje większość materiałów za friko na swojej IPLA.tv czy TVP na tvp.pl to już TVN żąda kasy na większość treści.
 
Dokładnie. YT niewiele na to może poradzić im nawet bardziej na rękę byłoby wszystko po piracku udostępniać (celowo ubarwiłem :P), bo wtedy mają więcej wejść, ale zjadają ich firmy z prawami do danych materiałów, a że w Polsce internet jest 100 lat za murzynami to sprawa wygląda jak wygląda.
 
Polecam poczytać o czymś takim jak ACTA, które jak wejdzie w życie to mocno uprzykrzy nam życie,w tym fanom sportów alki, bo p2p nieszyfrowane się skończy, tak samo torrenty.

Co do polityki YT, to oni jak mogą idą na rękę widzom, bo dla nich to jest zysk. Problem w tym, ze przegrywają sprawę za sprawą w sądach i muszą płacić bajońskie kwoty na konta wytwórni filmowych, muzycznych i promotorów sportowych.
Dla mnie NP polityka marketingowa ZUFFA, SF i w ogóle zachodnich promotorów (w tym z innych sportów jak F1, Moto Gp, siatkówki, boksu) jest strasznie krótkowzroczna. Rozumiem część materiału objęta jest licencją na dany teren, ale mozna wzorem WRC, K1 czy TNA swoje treści udostępniać (a przynajmniej ich część) nieodpłatnie, by ściągać nowych widzów i utrzymywać starszych,
Zuffa robi jakieś kroki ostatnio (stronka z TUFem), ale to nadal za mało.
SF, ZUFFA, promotorzy bokserscy muszą przyciągać i wiązać na stałe swoich widzów, bo żyją z nich, a obecnie sama TV już nie wystarczy.
Postępu sie nie zatrzyma i trzeba w erze web 2.0 raczej nie ograniczać sztucznie czegoś co już dawno się utrwaliło. Część materiału trzeba udostępnić nieodpłatnie.
 
Back
Top