Fabricio "Vai Cavalo" Werdum

DickNiaz

WSOF
Featherweight
WImRpAv.jpg

Data i miejsce urodzenia: 30 lipca 1977 (37 lat), Porto Alegre, Rio Grande do Sul, Brazylia
Wzrost: 1,93 m
Waga: 108 kg
Sztuka walki: Boks tajski
Żona: Karine Groff Werdum
Dzieci: córka Julia, syn Alistair
Nominacje: Nagroda ESPY: Największa niespodzianka

Cieszę się, że to ja mogę założyć ten temat. Ogólnie stałem się jego fanem stosunkowo późno (przed 2 pojedynkiem z Overeemem bodajże), ale obecnie zawsze i wszędzie całym serduchem za koniem. Boks od Rafaela Cordeira, legendarne wrecz bjj oraz masa nieszablonowych technik + przebiegłość w klatce sprawiają, że oglądanie Fabrycjusza to czysta przyjemność. Zawodnik ten już się zapisał na kartach historii jako tymczasowy mistrz ufc oraz jako pierwsza osoba pokonująca Fedora Emelianenke. A prawdziwy pas tuż tuż...

Trochę internetowych faktów:

Fabricio Werdum (ur. 30 lipca 1977 w Porto Alegre) – brazylijski grappler i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi ciężkiej. Dwukrotny mistrz świata w brazylijskim jiu-jitsu oraz w submission fightingu (ADCC). W profesjonalnym MMA zadebiutował w 2002 roku. W swojej karierze walczył dla największych światowych organizacji: PRIDE Fighting Championships, Strikeforce i UFC.

26 czerwca 2010 roku, podczas gali Strikeforce w San Jose zmusił do poddania czołowego zawodnika wagi ciężkiej na świecie Fiodora Jemieljanienko, zakładając mu duszenie trójkątne i dźwignię na staw łokciowy w pierwszej rundzie. Tym samym doprowadził do jego drugiej porażki w karierze. Dzięki temu zwycięstwu pod koniec czerwca 2010 roku Werdum został sklasyfikowany przez fachowy portal sherdog.com na pozycji nr 2 wśród najlepszych zawodników MMA wagi ciężkiej, a technika kończąca którą wykonał na Jemieljanience uznana za "poddanie roku".

W 2011 roku wziął udział w 8-osobowym turnieju skupiającym najlepszych zawodników Strikeforce w wadze ciężkiej. W ćwierćfinale przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z mistrzem Strikeforce, Alistairem Overeemem. W grudniu 2011 roku ponownie podpisał kontrakt z UFC po ponad trzech latach przerwy. 4 lutego 2012 roku na gali UFC 143 zmierzył się ze zwycięzcą 10 sezonu The Ultimate Fighter Amerykaninem Royem Nelsonem. Werdum od początku narzucił szybkie tempo pojedynku zadając w klinczu ciosy kolanami. W następnych rundach Werdum punktował kopnięciami na głowę i uderzeniami kolanem. Po 3. rundach sędziowie orzekli jednogłośnie (30-27, 30-27, 30-27) zwycięstwo Werduma. Za ten pojedynek Werdum otrzymał bonus finansowy za "walkę wieczoru" w wysokości 65,000 $[.

Kolejny pojedynek w UFC stoczył 23 czerwca 2012 roku szybko wygrywając przez techniczny nokaut z Amerykaninem Mikiem Russowem na UFC 147.

Osiągnięcia MMA

-2014: Interim UFC Heavyweight Championship
-2010: Upset of the Year, of the History of Mankind

Osiągnięcia BJJ

-2011: Mistrzostwa Świata ADCC – 2. miejsce w kat. +99 kg
-2009: Mistrzostwa Świata ADCC – 1. miejsce w kat. +99 kg
-2007: Mistrzostwa Świata ADCC – 1. miejsce w kat. +99 kg
-2005: Mistrzostwa Świata ADCC – 3. miejsce w kat. +99 kg
-2004: Mistrz Świata BJJ w kategorii czarnych pasów w wadze najcięższej
-2003: Mistrzostwa Świata ADCC – 2. miejsce w kat. +99 kg, 3. miejsce w kat. absolutnej
-2003: Mistrz Świata BJJ w kategorii czarnych pasów w wadze superciężkiej
-2003: Mistrzostwa Ameryk BJJ – 3. miejsce w wadze superciężkiej, 3. miejsce w kat. absolutnej

fabriciojoker.jpg
9gJmFaE.jpg

OxV0Yl9.jpg
DVwTtYX.png

cOPpBLs.jpg
DDuwjbL.jpg

y1jMwjl.jpg
BAVRKYc.jpg

raynor187

ONE FC
Flyweight
Dick, dawaj reszte gifów - armbar na Nogu itd, cmon :boss:

Edit:
A ode mnie takie coś

GentleNecessaryArthropods.gif

Last edited:

dizel77

UFC
Middleweight
Spoko gość, lubię go. Fajnie jakby wygrał swoją najbliższą walkę. Ale Cain go rozjedzie w 1 rundzie.

DickNiaz

WSOF
Featherweight
Trochę zajebistości Fabrycego.
042014-UFC-Kipouty-IA-CH.gif

p2HLaq0.gif

1.gif

hzR1A2c.gif

nf4cbo.jpg

oIayd.gif

tumblr_lyy2g6Wyws1qzwhb0o1_400.gif

super zbior, fabrycy in a nutshell. Sam miałem coś takiego robić. Ogólnie lubie sobie czasami odpalać walkę Werdum vs Browne, strasznie mi humor poprawia
hHoRELv.jpg

EDIT: Fabrycy musi na walke z Cainem założyć swoje zielone spodenki z Venuma. Jest dziwna zależność, że gdy je ma to daje zajebiste walki (vide Nelson, Browne), a gdy ich nie ma to średnie (Nog, Hunt).

Masta

Vale Tudo
Open
Ogólnie lubie sobie czasami odpalać walkę Werdum vs Browne, strasznie mi humor poprawia
hHoRELv.jpg
Po obejrzeniu tej walki stwierdziłem że, dawno się tak nie ubawiłem:) Ta walką ma tyle smaczków, że za każdym razem można wyłapać coś ciekawego ze strony Werduma np jak Browne sobie podskakuje żeby rozluźnić mięśnie, a Werdum go przedrzeźnia/podpuszcza robiąc to samo i za chwile atakuje, ale gifa nie mogę znaleźć.

michi972

UFC
Middleweight
super zbior, fabrycy in a nutshell. Sam miałem coś takiego robić. Ogólnie lubie sobie czasami odpalać walkę Werdum vs Browne, strasznie mi humor poprawia
hHoRELv.jpg

EDIT: Fabrycy musi na walke z Cainem założyć swoje zielone spodenki z Venuma. Jest dziwna zależność, że gdy je ma to daje zajebiste walki (vide Nelson, Browne), a gdy ich nie ma to średnie (Nog, Hunt).

A no racja.Ja jakoś wierze że da radę z Cainem

michi972

UFC
Middleweight
hHoRELv.jpg

W walce z Velasquezem ostatnia szansa na magiczne spodenki

DickNiaz

WSOF
Featherweight
Sytuacja jest poważna panowie. To najwyższy czas, żeby zapalić różne kadzidełka, odezwać się do swoich bogów i prosić ich o wsparcie. Nasz Fabrycy ma dzisiaj przed sobą niebywałego skurwola i ma z nim tańczyć przez 25 min w klatce..

ale wierzę w to, że jutro ten temat zaroi się od pochwał i uwielbień skierowanych do jedynego mistrza królewskiej kategorii.
Pokonanie Caina byłoby świetnym zwieńczeniem kariery tego wspaniałego zawodnika.

War Werdum!

9gJmFaE.jpg

poleaxe

BAMMA
Flyweight
Dopisuję się! Fanem jestem mniej więcej od seminarium na które nie poszedłem :), ale z relacji kolegów co poszli świetny człowiek (trzeba było wydać te 50EUR). Pierwsze informacje dochodziły do mnie nie z MMA ale z ADCC... pierwszą jego walkę MMA live też stosunkowo późno zobaczyłem. Było to Werdum - Silva.

Visu

Bellator
Heavyweight
A co tam u Wanderleia...

Wanderlei was in a bar with mostly Cain fans.

He starts chanting "Werdum is the champion", and the Cain fans start booing then he screams "CHUUUUUPA, CARALHO" at the Cain fans. Literally translated it would be something like "SUCK MY DICK!!!"