Euro 2012

Eriksson raczej nie ma szans. Dziadki się uprą, żeby wybrać Polaka, mimo, że średnio jest w czym wybierać. Przede wszystkim nie umieliby się nawet dogadać z nowym trenerem po angielsku, poza tym będą chcieli mieć kogoś zależnego od siebie. Przykład Beenhakkera pokazał, że dopóki PZPN-em rządzić będą dziadki trener za zagranicy raczej nie będzie miał dostępu do kadry.
 
Noodles, stary Kobylański twierdzi, że zabiegali o spotkanie z odpowiednimi osobami z PZPN. Już raz nawet byli umówieni, ale w ostatniej chwili dziadki leśne wykręciły się. Ile w tym prawdy, nie wiem...
 
Piotr Trochowski pisał listy do PZPN, że chce grać dla Polski i mu nawet nie odpisano. Smolarka też wielu osób w Polsce nie chciało, ale Włodzimierz miał na tyle mocne plecy, że Ebi został odgórnie do kadry wciśnięty. Zadziałała magia nazwiska. Wtedy była tendencja, by nie brać piłkarzy ukształtowanych przez "obcą myśl szkoleniową". Akurat o Podolskim mówiono wtedy w Niemczech jako o ogromnym talencie, a nikt się nawet nie zainteresował. Dziś bierzemy wszystkich jak leci, a w kadrach młodzieżowych grają dziesiątki piłkarzy z podwójnym obywatelstwem, a znacznie gorszych od Łukasza. Fajnie, że wyciągnięto wnioski, ale wielu dobrych piłkarzy straciliśmy przez bierność PZPN i dawnych trenerów młodzieżówek. Niefajnie, że dziś naturalizuje się piłkarzy mających bardzo mało wspólnego z Polską. Efekt jest taki, że często spotykam się z idiotyzmem w stylu "Perquis to Polak, a Podolski to zdrajca narodu".
 
no teraz to poszło skrajnie w drugą stronę, ale może przynajmniej już nam nie ucieknie żaden talent. Trochowskiego matka pisała chyba do Wisły Kraków.Ja Lukasa lubię, ale dla mnie nie musi się usprawiedliwiać, że gra dla Niemiec@ GLFKobylański już pare razy grał w naszej młodzieżówce. Chyba nie oczekuje, że dostanie powołanie do seniorskiej skoro gra (?) w 2 bundeslidze ?
 
W typowaniu dzisiejszego meczu uwzględniam fakt, że Grecy w każdym meczu turnieju strzelali bramkę,a tracili maksymalnie dwie. Ponieważ Euro2012 jest turniejem faworytów, mój typ nie przewiduje niespodzianki:


Niemcy - Grecja 2:1, z czego im szybciej Niemcy strzelą, tym dla nich lepiej.
 
Nie odbieram tego jako usprawiedliwiania. Sam Łukasz nie uważa się za Niemca, ale ma świadomość, że jest niemieckim piłkarzem i nie ma problemów z tym, że gra w kadrze Niemiec. Mam tylko nadzieję, że naprawdę na koniec kariery zagra w swoim ukochanym Górniku. Fajnie byłoby go zobaczyć w naszej lidze.
 
Chyba nie oczekuje, że dostanie powołanie do seniorskiej skoro gra (?) w 2 bundeslidze ?


Nie wiem czego oczekuje. Może choćby powołania na towarzyskie spotkanie? Wiem, że występy w 2dbl nie przeszkodziły Smudzie powoływać Matuszczyka.
 
A nie było przypadkiem tak, że Matuszczyk zaczął dostawać powołania jak grał w bundeslidze i wygryzł ze składu Petita ?
 
Jest, ale czym sobie zasłużył na udział w Euro?
Żeby nie było, ja się nie domagam powołania dla Kobylańskiego. Zastanawia mnie jedynie, dlaczego ludzie w PZPN (rzekomo) nie chcieli się spotkać z zawodnikiem i jego ojcem.
Z drugiej strony zastanawiające jest to, do czego Kobylańskim potrzebne było takie spotkanie. Normalnym jest to o czym piszesz: zdeklarować się "samemu sobie" kogo chce się reprezentować i dobrą grą walczyć o powołanie.
 
Tak to jest na PZPNem rządzą leśne dziadki od 20 lat. Cały system musi się zmienić by uzdrowić naszą piłkę. Potrzeba świerzej krwi, młodych menagerów i byłych piłkarzy którzy grali w latech 90 i po 2000 roku. Co z tego jak np Lato nie zostanie wybrany w październiku jak i tak nowy prezes będzie otaczał się tymi samyli ludźmi co poprzednicy. Najbardziej upokarzające jest to, że Lato kilka razy powiedział jak mu coś zarzucano, że oni nie odpowiadają za szkolenie młodzieży tylko za reprezentacje..
 
Irlandia wymiata haha.

Wracając do Euro to Szwaby zgniotą Greków kilkoma bramkami.<h6 class="uiStreamMessage" data-ft="{"type":1,"tn":"K"}">
Falcao (0-1) http://bit.ly/PF7SRq
Hamsik (0-2) http://bit.ly/MF7cHt
Gutiórrez (0-3) http://bit.ly/O2gEMm
Rodróguez (1-4) http://bit.ly/Lnco75
Robinho (2-4) http://bit.ly/KCo0DU
Osvaldo (3-4) http://bit.ly/LkQGTh
Messi (4-4) http://bit.ly/KQRPSp
?? (5-4) http://bit.ly/O2hxVd
Rodróguez (5-5) http://bit.ly/LFfz8D
Robinho (6-5) http://bit.ly/Nq0lWZ
Falcao (6-6) http://bit.ly/Mnwa2z
 
Potrzebujemy takiego systemu jaki wdrożyli Niemcy. Założenie 121 akademii dla grup 10-17 z dwoma wykwalifikowanymi trenerami w każdej kosztowało 15,6 miliona dolarów, wliczając pierwsze 5 lat działalności. Nie wiem ile później kosztuje utrzymanie, ale PZPN stać na taką inwestycję. W Polsce wystarczyłoby 50-60 akademii. Do tego 36 klubów Bundesligi i 2. Bundesligi ma obowiązek posiadania własnej akademii. Jak jakiś zespół spada z 2. Bundesligi, to akademię dalej ma. Obecnie Niemcy mają najmłodszą kadrę na mistrzostwach i najmłodszą od 1934 roku, a wielu zawodników ma już na koncie dwa brązy mistrzostw świata i srebro mistrzostw Europy. W ostatnich dwóch latach Niemcy zdobywali mistrzostwa Europy U-17, U-19 i U-21. Skorzystały też kluby. Hertha Berlin, Borussia Dortmund i VfB Stuttgart dzięki wychowankom wyszły z kryzysu finansowego. Stuttgart na szkolenie wydaje 5 milionów dolarów rocznie. To koszt przeciętnego piłkarza. Szacuje się, że łącznie 36 klubów wydaje rocznie 100 milionów dolarów. Stawia się głównie na wyszkolenie techniczne, a pracę zaczyna się w grupach 9-latków.Niemcom wystarczyło sześć lat bez medalu, żeby zdecydować się na rewolucję. My mamy 30 lat posuchy i wciąż jesteśmy w dupie. Taki Józef Wojciechowski zamiast inwestować w Boniny, mógł zbudować akademię w Warszawie. Obecnie dobre szkolenie ma tylko Legia i kwestią czasu jest, kiedy zdominuje krajowe rozgrywki, korzystając głównie z wychowanków.
 
ktos pisal, ze mozna kobylanskiego powolac na mecz towarzyski, ale to nie zamyka mu drogi, by zagrac pozniej w reprezentacji niemiec. teraz trzeba zagrac w eliminacjach do turnieju lub w samym turnieju, zeby byc zaklepanym. co do podolskiego, polskim dziennikarzom mowil tak jak pisaliscie, a w kickerze tydzien temu czytalem wywiad z nim i jasno powiedzial, ze nie mial nigdy zadnych watpliwosci co do tego w jakiej kadrze ma wystepowac, czyli niemieckiej"ich trage dieses Trikot schon seitder u 15. damals musste ich mich zwischen Polen und Deutschland enzscheiden, aber fór mich war immer klar, dass ich fór Deutschland spiele."
 
Obecnie dobre szkolenie ma tylko Legia
No i jeszcze w Lechu jest zajebiście ;)
http://www.weszlo.com/news/9632-Internat_Lecha_Poznan_tak_sie_ksztalca_mlodzi_pilkarze

Swoją drogą, Weszło ostatnio robi karierę na cohones :P

A tak poważnie, to obawiam się, że wprowadzenie restrykcyjnych wymagań dotyczących szkolenia młodzieży nawet w ekstraklasie (o tzw. pierwszej lidze nie wspominając) poskutkowałoby wysypem klubów bez licencji. A w następnej kolejności nagięciem przepisów i przyznaniem licencji całej reszcie, albo przynajmniej większości. Wszystko po to, żeby rozgrywki w ogóle ruszyły.
Oczywiście plan jest świetny, ale wydaje mi się, że obecnie niewykonalny.
 
Zaskoczyła mnie wczoraj całkiem dobra postawa Czechów jednak później "wysiedli" i stracili bramkę.DzisiajNiemcy : Grecja 3:0
 
Tak btw. to Portugalia ma nowego trenera. Paulu Bentu się nazywa. Raz grał też Kusztodio i Kustodiu. Podobała mi się też gra tego na lewej stronie, Kłentrału,Kłentrał,Koentrału. 3 wersje nazwiska miał.
 
@up - wymowa nazwisk przez Szpaka to jedna wielka tragedia, wręcz niedopuszczalne niedouczenie...Ale akurat jeżeli chodzi o "Paulu Bentu" - w języku portugalskim jak na końcu wyrazu jest O, to wymawiają je coś na kształt naszego U. Także Portugalczyk swojego najlepszego piłkarza nazwie mniej więcej Krisztianu Ronałdu - to tak gwoli wyjaśnienia:-)
 
Dzisiaj niemcy - Grecja. Sercem za grecją, tylko jakoś nie potrafię sobie wyobrazić że wygrywają z niemcami...
 
Absolutnie nie wiadomo czy prawda, to tylko informacja niemieckich mediów. Oficjalne składy nie zostały jeszcze ogłoszone, także spokojnie ;)
 
Back
Top