DT-Shogun HI-TEC Nutrition

shogun14

Brutaal
Middleweight
T1gwnNF.png

Witam, zaczynam prowadzić dziennik treningowy, kilka słów o mnie :

Imię : Ireneusz
Nazwisko: Kuśka
Klub : Absortio GYM Rybnik
Dyscyplina : Muay Thai/kickboxing
Rekord Amatorski : 3-4 KO : 1
Rekord Zawodowy : ----
Waga - 63,5kg
Wzrost - 173cm
Sukcesy - Mistrz Śląska WFMC 2014 Low Kick

O mnie :
Sportem interesuję się od dziecka, pod koniec zerówki zaczynałem grać w piłkę w jednym z Rybnickich klubów w drużynie trampkarzy później w drużynie Juniorów, grałem do 16 urodzin, ale wcześniej zaczynałem się już interesować sportami walki kiedy to w Polsce do federacji KSW zatrudniono Mariusza Pudzianowskiego, był to dla mnie znak żeby wcześniej skrywane pasje wyszły i zaczęły się realizować. Niestety na początku napotkałem spore trudności a w zasadzie lęk przed walką czy też nikły wybór klubów w mojej okolicy. Mój wybór padł na Rybnickie Absortio GYM w którym trenuję od prawie 3 lat, walczę od dwóch, początki nie należały do łatwych strach przed sportem, oraz moja niepewność nie były raczej pozytywnymi emocjami ale je przełamałem i treningi stały się moją największą pasją bez których aktualnie nie wyobrażam sobie życia. Moje początki w ringu do udanych nie należały do udanych, swoją pierwszą walkę na zawodach przegrałem z kretesem, mój przeciwnik jak się później okazało był z innej kategorii wagowej co niestety nie usprawiedliwia porażki. Moimi następnymi zawodami były Mistrzoswta Śląska w Listopadzie 2014r, mimo mojego nikłego doświadczenia po udanym losowaniu par udało mi się w 1 walce znokautować mojego przeciwnika, w drugiej walce po strasznej "bijatyce" udało mi wywalczyć złoty medal, później w zawodach bywało różnie wpadły jeszcze 2 porażki oraz 1 wygrana. Po takim dorobku udałem się na Mistrzostwa Polski Muay Thai IFMA-EMF 2015 w Wieliczce, w mojej 1 walce przyszło mi się zmierzyć z Kamilem Piątkiewiczem z którym przegrałem po całkiem niezłej walce jednogłośną decyzją sędziów. Kamil później wygrał mistrzostwo w kategorii do 63,5kg, przegraną przyjąłem z honorem oraz wyciągnąłem z niej lekcje z której będę starał się czerpać naukę na przyszłość.

Cele na sezon 2015/2016:
-Mistrzostwa Śląska 2015
-Mistrzostwa Polski WKSF styczeń 2016
-Mistrzostwa Polski IFMA-EMF maj-czerwiec 2016
-Mniejsze imprezy ligowe

Obecne przygotowania :
-Aktualnie przygotowuję się do półzawodowej walki z okazji 10 lecia klubu więcej informacji będę mógł podać wkrótce, ale planowany termin to koniec października początek listopada. Aktualnie jestem w trakcie robienia siły, ale po konsultacjach plany będą mogły ulec zmianie mam nadzieję że na plus !

Plany na przyszłość :
-Moim marzeniem jest walczyć zawodowo, walka półzawodowa którą obecnie będę toczyć jest milowym krokiem w celem mojego marzenia. Kolejnym marzeniem jest wyjazd do Tajlandii na kilku miesięczny CAMP treningowy pod okiem najlepszych trenerów oraz najlepszych zawodników w tej dyscyplinie.

Kilka zdjęć :
Mistrzostwa śląska 2014 :
10360443_670118069773870_1131561063277423265_n.jpg


Mistrzostwa Polski IFMA-EMF 2015 :
11009353_788270151291994_6117744461123397725_n.jpg


11540947_788270041292005_5418622673503014434_n.jpg


11012203_788269977958678_6789796353236007512_n.jpg


63970_788270024625340_2037983995595692919_n.jpg


11063635_788269797958696_3299549431606539878_n.jpg


DZIĘKUJĘ FIRMIE HI-TEC ZA MOŻLIWOŚĆ ROZPOCZĘCIA WSPÓŁPRACY

Kq9UaH8.jpg
 
Dzień 18 - dzień treningowy

Dzisiaj dzień luźniejszy niż inny ze względu na to że jutro w klubie czeka mnie cały trening sparingów, więc nie mogę się dzisiaj zajechać żeby nie wyłapać konkretnych dzwonów bo prawdopodobnie w mojej kategorii wagowej będzie niewiele osób. Co do samego samopoczucia to jest lepiej niż ostatnio mimo tego że dalej się nie wyspałem tak jak chciałem wstaje bardzo obolały podejrzewam że jest to efekt częstotliwości moich treningów, dzisiaj czeka mnie jeszcze 1 dzień wykładów teoretycznych z prawa jazdy więc popołudniowy trening siłą rzeczy odpada.



Trening :



Bieganie :

-bieg wytrzymałościowy :

*czas 52,04 min

*dystans 11,84km

*tętno 150-160



Dieta :

1- 5 jaj + 50g chleba ziarnistego + szynka + szczypiorek

2- serek wiejski + 50g chleba ciemnego + 180g lodów czekoladowo-waniliowych

3- 250g twarogu + 60g mąki + masa budyniowa

4- 250g twarogu + 60g mąki + masa budyniowa



Suplementacja :

-Dekstroza

-Witaminy i minerały 2 tabletki







 
Irek tak trzymaj,dopisz jeszcze ile masz lat bo chyba nie zauważyłem.Aha o co chodzi z tym twarogiem i mąką?
Przy okazji,czy żarty z nazwiska skłoniły Cię do treningów?
Pozdrawiam Robert M.
 
Irek tak trzymaj,dopisz jeszcze ile masz lat bo chyba nie zauważyłem.Aha o co chodzi z tym twarogiem i mąką?
Przy okazji,czy żarty z nazwiska skłoniły Cię do treningów?
Pozdrawiam Robert M.

Z twarogiem i mąką chodzi o placek twarogowy, tak samo jak robi się z jajek i płatków owsianych, tylko tutaj zamiast jajek jest twaróg, zamiast płatków mąka, jajko jedynie żeby ładnie się wysmażyło.

Nie sam się z nazwiska śmieję. Wiem że ch***** sprawa z takim :lol:
Do treningów skłoniły mnie w zasadzie 2 sytuacje, pod koniec gimnazjum zostałem zaatakowany na ulicy przez 2 osoby które chciały ukraść mi portfel, całe szczęście nie udało im się ukraść mojego portfela ale dostałem potężny kop na twarz efektem tego było kilka skrzywionych zębów i droga wizyta u dentysty oraz inna sytuacja która wydarzyła się miesiąc później a mianowicie świeżo po przeprowadzce zostałem zaatakowany przez kibiców, którym nie pasowało to że grałem w klasie sportowej i nie sympatyzowałem z ich ukochanym Ruchem Chorzów. Dodam, że nie jestem kibicem żadnego klubu mimo to dostałem po głowie wtedy uznałem, że więcej się im nie dam.
 
Nie katuj się tym twarogiem. Jest tyle dobrych rzeczy. Kurczaczek, indyczek, świnka... Życzę powodzenia!
 
Nie katuj się tym twarogiem. Jest tyle dobrych rzeczy. Kurczaczek, indyczek, świnka... Życzę powodzenia!

Musiałem coś na szybko wymyśli rano po otwarciu lodówki i zamrażarki nie miałem żadnego mięsa...

Dzięki za dobre słowo od wszystkich, postaram się regularnie dodawać wpisy zdjęcia oraz filmiki z treningów, sparingów czy zawodów !
 
miesiąc później a mianowicie świeżo po przeprowadzce zostałem zaatakowany przez kibiców, którym nie pasowało to że grałem w klasie sportowej i nie sympatyzowałem z ich ukochanym Ruchem Chorzów. Dodam, że nie jestem kibicem żadnego klubu mimo to dostałem po głowie wtedy uznałem, że więcej się im nie dam.
Tez jak byłem młodszy to wyłapałem od kibiców i powiedziałem sobie to samo co ty :D
Będę odwiedzał, keep on going man! ;)
 
Bardzo fajny wątek.
Nie myślałeś może o octagon rybnik?

Octagon w Rybniku nie ma nawet własnej salki i z opinii ludzi, którzy tam trenowali na tle innych klubów wypada dość słabo. Zastanawiałem się kiedyś nad przejściem tam ale ostatecznie zrezygnowałem z tej decyzji. Natomiast inne sekcje Octagonu, które spotykamy na zawodach to klasa. Bardzo dobrzy zawodnicy, świetnie przygotowani technicznie jak i fizycznie.
 
Tez jak byłem młodszy to wyłapałem od kibiców i powiedziałem sobie to samo co ty :D
Będę odwiedzał, keep on going man! ;)

Ja nie jestem kibicem więc nie chcę się mieszać w ich sprawy ale żeby pokazywać, że czyjś klub jest silny i w 3 osoby atakować jednego dzieciaka bo tak, to coś jest nie halo, jak się chcą bić owszem niech się leją jak psy, ale niech idą do lasu, mogą nawet maczety wyciągnąć, byle nie obrywali zwykli ludzie i obywatele...
 
T1gwnNF.png


Dzień 19 - dzień treningowy

Dzisiaj dzień piekła czyli 10 rund sparingów, udało mi się je całkiem nieźle przesparować niestety nie mam żadnego filmiku z tych sparingów nie miał kto nagrać, dodam zaraz filmik z tarczowania, co do samego samopoczucia to było świetne na trening przyszedłem rozluźniony i w bardzo dobrym humorze, przez co mogłem trenować na 120%.



Trening :



Muay Thai

-rozgrzewka 15 minut

-sparingi 10rund (2 min walki 1 min przerwy)

-tarcze 2x2min





Dieta :

1- 5 jaj + 50g chleba ziarnistego + szynka + szczypiorek

2- wypad na miasto lody/woda więcej syfu unikałem

3- 125g makaronu ciemnego + 250g kurczaka

4- 50g chleba żytniego pełnoziarnistego + 200g serka wiejskiego



LDamdkq.jpg




1QDGxV4.jpg



91FSLeI.jpg


Suplementacja :

-Witaminy i minerały 2 tabletki



Tarcze :















Kq9UaH8.jpg
 
siemka, nigdy nie śledziłem takiego dziennika. Może się czegoś dowiem ciekawego,powodzenia !
Dzięki, zapraszam do śledzenia ! Dowiesz się że czasem ten sport jest bardzo niewdzięczny bo wkłada się w niego serducho masę pieniędzy a nie dostaję się nic... sam miałem jedną walkę w której werdyktu nie rozumiem do dziś postaram się ją wieczorem obrobić i wrzucić !
 
T1gwnNF.png
Dzień 20 - dzień treningowy

Dzisiaj, kolejny dzień treningowy w zasadzie jest to prawie 13 dzień bez przerwy i czasu na ładownie miałem inne plany na dziś ale nie wypaliły a nie chciałem cały czas siedzieć w domu więc wpadł trening który planowo miał być jutro a odpoczynek wyrzucony do niedzieli, dzisiaj podczas wypadu na rower miałem dość nieciekawą przygodę a mianowicie po przejechaniu już oko 11km dostałem gumę no i musiałem rower prowadzić, mój humor i mina podczas prowadzenia roweru nie należała do najprzyjemniejszych co może świadczyć że ludzie sami się odsuwali... po blisko godzinie i piętnastu minutach wreszcie dotarłem do domu i emocje ze mnie zeszły. Co do michy to dzisiaj planowe 3 posiłki są okej dzisiaj rodzice robią grilla więc wieczorem wpada troszkę syfu w postaci ciastek, kiełbasy nie jadam ale czekam na skrzydełka więc pewnie wpadnie z 300-400g więc będzie moc !



Trening :




Siłownia :
-FBW B :
-Celan and Jerk 5x5 42,5kg/52,5kg/57,5kg/62,5kg/65kg
-przysiad tylny 5x5 62,5kg/82,5kg/102,5kg/112,5kg/117,5kg
-wyciskanie na ławce 5x5 42,5kg/52,5kg/57,5kg/62,5kg/65kg
-wiosłowanie sztangą 5x15 32,5kg/42,5kg/47,5kg/52,5kg/55kg


Rower + Spacer
rower 11km czas 24 min
spacer 11km 1h 15 min






Dieta :

1- 5 jaj + 50g płatków owsianych błyskawicznych + słodzik + masa budyniowa

2- serek wiejski + 50g chleba ciemnego

3- 75g makaronu ciemnego + 140g kurczaka

4- GRILL !! :bomb:

ZehdiPc.jpg


hsLqgku.jpg


QZhzqwT.jpg


Suplementacja :


-Witaminy i minerały 2 tabletki


Walka :

Będzie dodana w następnym poście czas edycji zabija mi laptop...




Kq9UaH8.jpg
 
uu to z rowerem nie fajnie, a makro masz wyliczone, rozumiem że wczoraj był grill,a grill to dodatkowe ładowanko :)
 
Makro mam tak wyliczone że trzymam wagę na oko 66-67kg na zawody wiadomo coś obcinam i odwadniam się, dokładnie dzisiaj jeszcze dzień nie treningowy więc będzie siła na początek roku i następne 8 tygodni przygotowań ! :cool:
 
tak zawsze waga w dzień zawodów na mniejszych imprezach, a imprezy rangi MP to dzień przed, wody zrzucam zazwyczaj 3-4kg
 
T1gwnNF.png


Dzień 21 - dzień nie treningowy

Dzisiaj, po 13 dniach ciągłych treningów zaczynam 2 dni regeneracji mam więcej czasu więc coś wymyśliłem ciekawego do obiadu i powiem że wyszło mi świetnie jestem z siebie zadowolony że nie spaliłem całej kuchni i wyszło pyszne !



Trening :




Wolne !!!



Dieta :

1- 4 jaja + 50g chleba żytniego

2- serek wiejski 200g

3- 100g makaronu + 140g kurczaka + 2 jaja + czosnek + sos sojowo pomidorowy (Pad Thai)

4- 250g twarogu + 40g mąki + dżem



Zdjęcia :




ZBq6Xgs.jpg




DojqmH3.jpg






VoKbAiO.jpg




WmKr3c7.jpg




cBoNcHF.jpg




vHXdImh.jpg





Sprzęt jakiego używam aktualnie :




9u251mK.jpg





Suplementacja :


-Witaminy i minerały 2 tabletki
-Dekstroza 50g

Walka :

Ja walczę w czerwonym kasku :cool:





Kq9UaH8.jpg
 
Last edited:
T1gwnNF.png


Dzień 22 - dzień nie treningowy

Dzisiaj, drugi dzień luzu organizm dał mi do zrozumienia konkretnie, że potrzebuje odpoczynku więc postanowiłem 2 dni sobie darować, jutro już zaczynam szkołę więc będę myślał co zrobić z dietą jak ją dopiąć ale pozostanę pewnie przy 4 posiłkach ponieważ przy większej ilości odczuwam dyskomfort tego że cały czas muszę coś jeść, dzisiaj od rana nie było mnie w domu więc tylko 2 posiłki na mieście wpadły jakieś lody czy napoje ale starałem się unikać innego syfu wiadomo dzień luźny nie może być pozbawiony jakiejś diety.



Trening :




Wolne !!!



Dieta :

1- 4 jaja + 50g chleba żytniego + szynka

2-

3-

4- 6 jaj + 100g chleba żytniego + szynka

Zdjęcia :

----

Suplementacja :


-Witaminy i minerały 2 tabletki po śniadaniu
-Dekstroza 30g przed spaniem



Kq9UaH8.jpg
 
Back
Top